Huawei telefoni

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Erhardt
Posts: 249
Joined: 02/12/2019 10:19

#4451 Re: Huawei telefoni

Post by Erhardt »

THEC wrote: 29/01/2021 20:59
Erhardt wrote: 15/01/2021 09:26
zdruzdjo wrote: 15/01/2021 00:16 Pozdrav.
Upit
Gledam par dana ovaj p40 lite. svidja mi se ali sam pod upitnikom za ova google sranja. jel ko radio ove hack-ove i koliko su funkcionalni. Sami google servisi mi toliko i ne trebaju ali google e-mail mi je primarni u zivotu za mnoge stvari. mada ima i drugih nacina za citati google mail ali da li cu biti nesto "ogranicen" ili sl.
Hajde pls ako ima ko iz prve ruke.
Hvala/
Ma nisi ograničen ničim faktički. Meni Google mape rade, što mi je najbitnije, Translate radi isto, Gmail čitam preko Outlook aplikacije a može i preko Huawei Email app, YouTube Vanced umjesto običnog itd. Jedino što ne radi a treba mi je Google Duo a i to nije presudno.
a sta je sa bankovnima aplikacijama ? - konkretno koristim m-ba aplikaciju, pa me zanima je li je moguce instalirati na Huawei telefonima ?
Ja kad sam tek kupio P40 ovdje u DE app od moje banke se mogla instalirati ali nije radila bez Google servisa, nakon neke peticije od 20 hiljada potpisa omogućili su da radi. Inače neke banke su imale odmah funkcionalne aplikacije.
THEC
Posts: 545
Joined: 05/01/2016 14:49

#4452 Re: Huawei telefoni

Post by THEC »

ma vidjeh da je P40 pro ovdje na piku postao poprilicno povoljan, pa kontam mogao se jednom i flagship telefon uzeti :mrgreen: ali mi je ipak ta bankovna aplikacija poprilicno bitna pa se ipak necu upustati u avanturu sa Huaweijem dok ne vidim da li to moze, mislim vidjeh da se moze naci apk na nekoj stranici, a sad da li ce to fercerati na telefonu, nisam siguran, haj valjda ce se javiti jos neko ko ima Huawei bez google servisa pa odgonetnuti nam ovo
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4453 Re: Huawei telefoni

Post by konektovan »

THEC wrote: 29/01/2021 21:51 ma vidjeh da je P40 pro ovdje na piku postao poprilicno povoljan, pa kontam mogao se jednom i flagship telefon uzeti :mrgreen: ali mi je ipak ta bankovna aplikacija poprilicno bitna pa se ipak necu upustati u avanturu sa Huaweijem dok ne vidim da li to moze, mislim vidjeh da se moze naci apk na nekoj stranici, a sad da li ce to fercerati na telefonu, nisam siguran, haj valjda ce se javiti jos neko ko ima Huawei bez google servisa pa odgonetnuti nam ovo
Ja kad sam prosle godine kupovao mobitel, juli mjesec bio cini mi se, bas P40 lite i P40 lite E mi se svidjeli ubht-u, i bas se bio zagrijao za jedan od njih, cinili mi se odlicni za moje potrebe. Medjutim, jedan od radnika u BH telecomu mi je bas objasnio, zbog svih onih silnih oroblema koji su izazvani Trumpovim sankcijama, postoji mogucnost da neke aplikacije nece raditi, a posebno mi je naveo da aplikacije za banku su mozda i najveci problem i bukvalno me odgovorio od kupovine. Kaze mi, ako koristiš mobilno bankarstvo, da je najbolje da zaobidjem huawei..
THEC
Posts: 545
Joined: 05/01/2016 14:49

#4454 Re: Huawei telefoni

Post by THEC »

konektovan wrote: 29/01/2021 22:01
THEC wrote: 29/01/2021 21:51 ma vidjeh da je P40 pro ovdje na piku postao poprilicno povoljan, pa kontam mogao se jednom i flagship telefon uzeti :mrgreen: ali mi je ipak ta bankovna aplikacija poprilicno bitna pa se ipak necu upustati u avanturu sa Huaweijem dok ne vidim da li to moze, mislim vidjeh da se moze naci apk na nekoj stranici, a sad da li ce to fercerati na telefonu, nisam siguran, haj valjda ce se javiti jos neko ko ima Huawei bez google servisa pa odgonetnuti nam ovo
Ja kad sam prosle godine kupovao mobitel, juli mjesec bio cini mi se, bas P40 lite i P40 lite E mi se svidjeli ubht-u, i bas se bio zagrijao za jedan od njih, cinili mi se odlicni za moje potrebe. Medjutim, jedan od radnika u BH telecomu mi je bas objasnio, zbog svih onih silnih oroblema koji su izazvani Trumpovim sankcijama, postoji mogucnost da neke aplikacije nece raditi, a posebno mi je naveo da aplikacije za banku su mozda i najveci problem i bukvalno me odgovorio od kupovine. Kaze mi, ako koristiš mobilno bankarstvo, da je najbolje da zaobidjem huawei..
toga sam se i bojao, mada vidjeh recimo da unikredit banka u srbiji ima aplikaciju na Huawei store, a eto kod nas nema, zato se necu ni zalijetati, nije da mi je bitno, zadovoljan sam i sadasnjim telefonom no eto onako htjedoh da ispitam bas kakva je situacija sa bankovim aplikacijama na Huaweiu, a cini mi se da je nedavno i na sportsport forumu neki lik pisao da je kupio p40 i da jedino ne moze instalirati bankovnu aplikaciju, mada se ne mogu sjetiti koja je banka bila u pitanju
User avatar
konektovan
Posts: 40086
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#4455 Re: Huawei telefoni

Post by konektovan »

Cijena za P40 ti sve govori. P30 je skuplji od njega...
Erhardt
Posts: 249
Joined: 02/12/2019 10:19

#4456 Re: Huawei telefoni

Post by Erhardt »

konektovan wrote: 29/01/2021 22:29 Cijena za P40 ti sve govori. P30 je skuplji od njega...
Hahaha... K
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#4457 Re: Huawei telefoni

Post by MarkoIvkovic »

Pozdrav, interesuje me da li u BiH vazi internacionalna Huawei garancija? Ako ne kome bi se mogao obratiti za servis u pitanju je P40 Pro display je samo prestao sa radom, jutros ga stavio na punjenje da ga iskljucim ne pali se ekran, zvoni telefon ne pali se, pokusao resetovat i dalje nista... kupljen je u Austriji ako ista znaci ta informacija
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#4458 Re: Huawei telefoni

Post by liaar »

MarkoIvkovic wrote: 02/02/2021 14:47 Pozdrav, interesuje me da li u BiH vazi internacionalna Huawei garancija? Ako ne kome bi se mogao obratiti za servis u pitanju je P40 Pro display je samo prestao sa radom, jutros ga stavio na punjenje da ga iskljucim ne pali se ekran, zvoni telefon ne pali se, pokusao resetovat i dalje nista... kupljen je u Austriji ako ista znaci ta informacija
Mislim da važi, odi u Mesc sa garancijom.
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#4459 Re: Huawei telefoni

Post by MarkoIvkovic »

liaar wrote: 02/02/2021 17:37
MarkoIvkovic wrote: 02/02/2021 14:47 Pozdrav, interesuje me da li u BiH vazi internacionalna Huawei garancija? Ako ne kome bi se mogao obratiti za servis u pitanju je P40 Pro display je samo prestao sa radom, jutros ga stavio na punjenje da ga iskljucim ne pali se ekran, zvoni telefon ne pali se, pokusao resetovat i dalje nista... kupljen je u Austriji ako ista znaci ta informacija
Mislim da važi, odi u Mesc sa garancijom.
isao sam u mesc kad sam rekao da sam uzeo van bih rekao da bez obzira sto je internacionalna garancija ne mogu servisirati...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31499
Joined: 16/04/2011 18:46

#4460 Re: Huawei telefoni

Post by skafiskafsnjak »

Nasi govnari se izvlace ...
Ako su oficijelni servis kaoi garancija,moraju popraviti.

Stoka
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#4461 Re: Huawei telefoni

Post by nivla »

huawei garancija vazi u zemlji/regiji u kojoj je mobitel kupljen, nit smo austrija nit smo eu trziste tako da ta garancija kod nas nije vazeca
ista stvar je i za mnoge druge brandove
jedina internacionalna koja vrijedi u svakom ovlastenom je apple garancija i traje 12 mjeseci od dana kupovine bilo gdje u svijetu gdje ima apple service centar
MarkoIvkovic
Posts: 732
Joined: 19/01/2021 20:29

#4462 Re: Huawei telefoni

Post by MarkoIvkovic »

skafiskafsnjak wrote: 02/02/2021 20:05 Nasi govnari se izvlace ...
Ako su oficijelni servis kaoi garancija,moraju popraviti.

Stoka
liaar wrote: 02/02/2021 17:37
MarkoIvkovic wrote: 02/02/2021 14:47 Pozdrav, interesuje me da li u BiH vazi internacionalna Huawei garancija? Ako ne kome bi se mogao obratiti za servis u pitanju je P40 Pro display je samo prestao sa radom, jutros ga stavio na punjenje da ga iskljucim ne pali se ekran, zvoni telefon ne pali se, pokusao resetovat i dalje nista... kupljen je u Austriji ako ista znaci ta informacija
Mislim da važi, odi u Mesc sa garancijom.
da im se obratim mailom i stavim isto kao primaoca maila zavod za zastitu potrosaca?
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4463 Re: Huawei telefoni

Post by kokuz_sa »

Huse Fatkic wrote: 15/01/2021 22:31 E ljudi, jel' neko uzimao u BHTelecomu Huawei P40 pro. Zanima me je li to mobitel sa dual sim-om (posto vidim po netu da imaju varijante sa 1 ili 2 SIM-a)?
Svaki je dual..

Dupli slot je..
Ili 2 kartice nano ili ide
Kartica + nano memory
User avatar
fortaleza
Posts: 5561
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#4464 Re: Huawei telefoni

Post by fortaleza »

nivla wrote: 02/02/2021 20:12 huawei garancija vazi u zemlji/regiji u kojoj je mobitel kupljen, nit smo austrija nit smo eu trziste tako da ta garancija kod nas nije vazeca
ista stvar je i za mnoge druge brandove
jedina internacionalna koja vrijedi u svakom ovlastenom je apple garancija i traje 12 mjeseci od dana kupovine bilo gdje u svijetu gdje ima apple service centar
Ne znam baš, meni su popravili Olympus digitalni fotoaparat kupljen u Španjolskoj.
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#4465 Re: Huawei telefoni

Post by nivla »

fortaleza wrote: 03/02/2021 09:07
nivla wrote: 02/02/2021 20:12 huawei garancija vazi u zemlji/regiji u kojoj je mobitel kupljen, nit smo austrija nit smo eu trziste tako da ta garancija kod nas nije vazeca
ista stvar je i za mnoge druge brandove
jedina internacionalna koja vrijedi u svakom ovlastenom je apple garancija i traje 12 mjeseci od dana kupovine bilo gdje u svijetu gdje ima apple service centar
Ne znam baš, meni su popravili Olympus digitalni fotoaparat kupljen u Španjolskoj.
ja ti kazem provjereno za huawei mobitele
sto se tice ostale tehnike za lenovo thinkpad laptope vrijedi svugdje u svijetu, ideapad ne vrijedi, za dell latitude i xps vrijedi svugdje, ne vrijedi za inspirion seriju
jednostavno je tako, od slucaja do slucaja
Natrapirdax
Posts: 159
Joined: 23/01/2021 14:12

#4466 Re: Huawei telefoni

Post by Natrapirdax »

User avatar
HardCore
Posts: 2369
Joined: 17/05/2011 21:46

#4467 Re: Huawei telefoni

Post by HardCore »

MarkoIvkovic wrote: 02/02/2021 14:47 Pozdrav, interesuje me da li u BiH vazi internacionalna Huawei garancija? Ako ne kome bi se mogao obratiti za servis u pitanju je P40 Pro display je samo prestao sa radom, jutros ga stavio na punjenje da ga iskljucim ne pali se ekran, zvoni telefon ne pali se, pokusao resetovat i dalje nista... kupljen je u Austriji ako ista znaci ta informacija
Mislim da bi to mogao servisirat u hrvatskoj, a naravno moras imas racun, jer bez njega ne vrijedi garancija... Jbg skup telefon a i popravka za njega
Mis00
Posts: 21
Joined: 29/12/2020 17:50

#4468 Re: Huawei telefoni

Post by Mis00 »

Pozdrav ljudi ✌️

Da li mi neko može preporučiti neki kabal za punjenje da je dobar, ima puno kineskih loših na tržištu. Treba mi za brzo punjenje, 5A, USB C, za Huawei Nova 5t (Honor 20)?
Ja sam moj original od Huaweia oštetio, tačnije izgleda da je dosao kada sam kupio tel oštećen. Koristio je jedno 7 meseci sad baš prekida. Kupio sam na ali expres Baseus kabal, super je, ali sam pogrešio naručio 0.25 dužina, korististim njega ali jako je to kratko. Danas da naručim isti, 1m, kad ono poštarina 39 dolara 😳.. Ovde taj baseus ne mogu pronaći nigde 🙄 nalazim sam neke Pzoz, Ldinio i slične ali ovaj baseus nema nigde. A bolji je i kvalitetnije urađen čak i od original Huawei kabla
Natrapirdax
Posts: 159
Joined: 23/01/2021 14:12

#4469 Re: Huawei telefoni

Post by Natrapirdax »

ovi telekom operateri drže cije ne huawei telefona kao da su van svih događaja
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#4470 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

Mis00 wrote: 09/02/2021 22:26 Pozdrav ljudi ✌️

Da li mi neko može preporučiti neki kabal za punjenje da je dobar, ima puno kineskih loših na tržištu. Treba mi za brzo punjenje, 5A, USB C, za Huawei Nova 5t (Honor 20)?
Ja sam moj original od Huaweia oštetio, tačnije izgleda da je dosao kada sam kupio tel oštećen. Koristio je jedno 7 meseci sad baš prekida. Kupio sam na ali expres Baseus kabal, super je, ali sam pogrešio naručio 0.25 dužina, korististim njega ali jako je to kratko. Danas da naručim isti, 1m, kad ono poštarina 39 dolara 😳.. Ovde taj baseus ne mogu pronaći nigde 🙄 nalazim sam neke Pzoz, Ldinio i slične ali ovaj baseus nema nigde. A bolji je i kvalitetnije urađen čak i od original Huawei kabla
Baseus usb-c od 2 metra kupio u Electronic Center kod gras-a. Platio cini mi se 10-12 km.
Puni ko flak. nalazio sam pravo puno kablova koji prikaze da brzo puni na telefonu, ali kad upalis "ampere" to je nekih 300 mA, sto je daleko od "fast".

Ovaj se super pokazao. i prikazuje brzo punjenje i brzo puni.
NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#4471 Re: Huawei telefoni

Post by NecuVise »

Mis00 wrote: 09/02/2021 22:26 Pozdrav ljudi ✌️

Da li mi neko može preporučiti neki kabal za punjenje da je dobar, ima puno kineskih loših na tržištu. Treba mi za brzo punjenje, 5A, USB C, za Huawei Nova 5t (Honor 20)?
Ja sam moj original od Huaweia oštetio, tačnije izgleda da je dosao kada sam kupio tel oštećen. Koristio je jedno 7 meseci sad baš prekida. Kupio sam na ali expres Baseus kabal, super je, ali sam pogrešio naručio 0.25 dužina, korististim njega ali jako je to kratko. Danas da naručim isti, 1m, kad ono poštarina 39 dolara 😳.. Ovde taj baseus ne mogu pronaći nigde 🙄 nalazim sam neke Pzoz, Ldinio i slične ali ovaj baseus nema nigde. A bolji je i kvalitetnije urađen čak i od original Huawei kabla
Imaš na ebay sve to kao na Aliju samo sa normalnom poštarinom. Ali je za nas završio, ali eBay je i dalje tu, kao što je bio i prije Ali expressa.
Mis00
Posts: 21
Joined: 29/12/2020 17:50

#4472 Re: Huawei telefoni

Post by Mis00 »

zdruzdjo wrote: 14/02/2021 01:42
Mis00 wrote: 09/02/2021 22:26 Pozdrav ljudi ✌️

Da li mi neko može preporučiti neki kabal za punjenje da je dobar, ima puno kineskih loših na tržištu. Treba mi za brzo punjenje, 5A, USB C, za Huawei Nova 5t (Honor 20)?
Ja sam moj original od Huaweia oštetio, tačnije izgleda da je dosao kada sam kupio tel oštećen. Koristio je jedno 7 meseci sad baš prekida. Kupio sam na ali expres Baseus kabal, super je, ali sam pogrešio naručio 0.25 dužina, korististim njega ali jako je to kratko. Danas da naručim isti, 1m, kad ono poštarina 39 dolara 😳.. Ovde taj baseus ne mogu pronaći nigde 🙄 nalazim sam neke Pzoz, Ldinio i slične ali ovaj baseus nema nigde. A bolji je i kvalitetnije urađen čak i od original Huawei kabla
Baseus usb-c od 2 metra kupio u Electronic Center kod gras-a. Platio cini mi se 10-12 km.
Puni ko flak. nalazio sam pravo puno kablova koji prikaze da brzo puni na telefonu, ali kad upalis "ampere" to je nekih 300 mA, sto je daleko od "fast".

Ovaj se super pokazao. i prikazuje brzo punjenje i brzo puni.
Pronašao sam ipak na ali expres za 3. Dolara sa free shiping. Jedva. Čini mi se da je basseus bas kvalitetan čak i bolji od original Huawei kabla. Izrada definitivno ali čini mi se i samo punjenje da je malo brže
zdruzdjo
Posts: 5186
Joined: 16/08/2009 00:27

#4473 Re: Huawei telefoni

Post by zdruzdjo »

Mis00 wrote: 14/02/2021 23:40 Pronašao sam ipak na ali expres za 3. Dolara sa free shiping. Jedva. Čini mi se da je basseus bas kvalitetan čak i bolji od original Huawei kabla. Izrada definitivno ali čini mi se i samo punjenje da je malo brže
Pa ok je cjena ali brate puno se ceka u zadnjih par mjeseci na dostave iz kine. Pogotovo na free shiping-u.
Postoje stvari koje mogu cekati ali bas kabal za punjenje.......jeee ga treba mi stalno.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#4474 Re: Huawei telefoni

Post by kokuz_sa »

ImageKupis kod nas i rahat si..podrzava superfast..
Mis00
Posts: 21
Joined: 29/12/2020 17:50

#4475 Re: Huawei telefoni

Post by Mis00 »

zdruzdjo wrote: 16/02/2021 00:08
Mis00 wrote: 14/02/2021 23:40 Pronašao sam ipak na ali expres za 3. Dolara sa free shiping. Jedva. Čini mi se da je basseus bas kvalitetan čak i bolji od original Huawei kabla. Izrada definitivno ali čini mi se i samo punjenje da je malo brže
Pa ok je cjena ali brate puno se ceka u zadnjih par mjeseci na dostave iz kine. Pogotovo na free shiping-u.
Postoje stvari koje mogu cekati ali bas kabal za punjenje.......jeee ga treba mi stalno.
Pa jeste dugo baš haha :( ali dobro jer meni nije hitno imam ovaj samo je kraći i to je to.. Radi sve norm. Ovaj će stići do maja hahahaha
Post Reply