HTC Wildfire funkcije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
senainter

HTC Wildfire funkcije

Post by senainter » 19/03/2011 19:45

Kupila HTC wildfire al pojma nemam kako funkcionise i sta sve moze. Moze li mi iko objasniti ili poslati link za sta sluze sve one silne aplikacije, kako skinuti skype i gdje je zaboga inbox i sent messages?

stubborn_d0nkey

Re: HTC Wildfire funkcije

Post by stubborn_d0nkey » 20/03/2011 10:33

Nema ti inboxa i sent messages, nego poruke su podijeljene prema razgovorima, tj prema broju/kontaktu. Npr. posaljes ti mami poruku "mama, sta ima za veceru" a mama ti vrati "sarma" i ti njoj "super, eto mene". To ce ti se sve prikazati u messages pod mama, kao da je nekakav chat u msn, fb, i sl... Meni se osobno vise svida ovo nego inbox i sent messages.

kone

Post by kone » 20/03/2011 13:45

stubborn_d0nkey wrote:Nema ti inboxa i sent messages, nego poruke su podijeljene prema razgovorima, tj prema broju/kontaktu. Npr. posaljes ti mami poruku "mama, sta ima za veceru" a mama ti vrati "sarma" i ti njoj "super, eto mene". To ce ti se sve prikazati u messages pod mama, kao da je nekakav chat u msn, fb, i sl... Meni se osobno vise svida ovo nego inbox i sent messages.

Takodjer i meni :D ..Prva liga :thumbup: Ne moras vise kucati broj itd...samo udjes direktno na dosadasnju konverzaciju i opleti :D

senainter

Post by senainter » 20/03/2011 13:58

Evo citam ovaj prirucnik, u meduvremenu mozete li mi reci gdje su smiley-ji u porukama i da li uopste mogu skinuti skype ili ako ne koja je zamjenska aplikacija.

kone

Post by kone » 20/03/2011 14:02

senainter wrote:Evo citam ovaj prirucnik, u meduvremenu mozete li mi reci gdje su smiley-ji u porukama i da li uopste mogu skinuti skype ili ako ne koja je zamjenska aplikacija.

Ne znam gdje su smajliji,ja ih samo otkucam "pjeske",a za skype ti ne znam.Vjerovatno ce se javiti odredjeni ljudi koji ce ti pomoci,jer ja stvarno ne znam..Jesi li pokusala na net izaci :D ?Meni je i to problem bio :D ..Imas ovdje da ovom podforumu i temu ANDROID OS,pa vidi tamo sta se moze isceprkati ;-)

metar_drva

Post by metar_drva » 20/03/2011 15:01

da bi skinula skype ili bilo koju drugu aplikaciju, trebas imati internet konekciju na telefonu (ja koristim wi-fi) i otici na android market. tamo imas gomilu korisnih i jos vecu gomilu beskorisnih aplikacija :D
aplikacije se mogu skidati i preko pc-a, ali je puno jednostavnije to obaviti na nacin koji sam ti vec objasnio. sto se tice smajlija; u toku tipkanja poruke, klikni na "menu", zatim "more" i tu dobijes opcije kao sto su "add subject" i "insert smiley".
i da, za kraj, RTFM (read the fucking manual)!

senainter

Post by senainter » 22/03/2011 11:10

Znam sve za konekciju na wireless, to mi je brat pokazao, procitala sam prirucnik pa opet ponesto skuzila, doduse nisam ulazila u najmanje detalje, al neke stvari jednostavno ne kontam pa mogu citati I sto godina. :D

Uglavnom hvala ja sam ocekivala puno vise od gomile meni do sada beskorisnih aplikacija. Citala po internetu pise da skype nema na android market, zasto nemam pojma pa ima neka zamjenska aplikacija Nimbuzz te sam i nju skinula al nisam skuzila kako dodati kontakte. :-)

Mislim da ne mogu ni hotmail ni yahoo ubaciti u onaj dio E-mail, koliko sam vidjela da se tu moze dodati samo gmail I onda stizu obavijesti o dobijenim mailovima sa gmaila. Ispravite me ako grijesim ako se moze dodati neka druga adresa pa da dobivam obavijesti.

Helem ovo je bas complicated, javite ako imate sta korisno reci o ovom telefonu ja do sada nista specijalno wow nisam skuzila da ima bolje od moje bivse Nokie, za kojom sad pocinjem gorko da zalim. :sad:
O da, Bluetooth mi ne radi iako sam ga ukljucila u postavkama, drugi tel ne prepoznaju moj telefon. :shock:

shin

Post by shin » 22/03/2011 11:15

Prvo nam reci koja ti je verzija androida na telefonu (potrudi se da bude zadnja dostupna). Bluetooth koliko se sjecam ne moze slati slike, mozes dodati @gmail, @hotmail, @live mail servise.

metar_drva

Post by metar_drva » 22/03/2011 11:24

senainter wrote:Znam sve za konekciju na wireless, to mi je brat pokazao, procitala sam prirucnik pa opet ponesto skuzila, doduse nisam ulazila u najmanje detalje, al neke stvari jednostavno ne kontam pa mogu citati I sto godina. :D

Uglavnom hvala ja sam ocekivala puno vise od gomile meni do sada beskorisnih aplikacija. Citala po internetu pise da skype nema na android market, zasto nemam pojma pa ima neka zamjenska aplikacija Nimbuzz te sam i nju skinula al nisam skuzila kako dodati kontakte. :-)

Mislim da ne mogu ni hotmail ni yahoo ubaciti u onaj dio E-mail, koliko sam vidjela da se tu moze dodati samo gmail I onda stizu obavijesti o dobijenim mailovima sa gmaila. Ispravite me ako grijesim ako se moze dodati neka druga adresa pa da dobivam obavijesti.

Helem ovo je bas complicated, javite ako imate sta korisno reci o ovom telefonu ja do sada nista specijalno wow nisam skuzila da ima bolje od moje bivse Nokie, za kojom sad pocinjem gorko da zalim. :sad:
O da, Bluetooth mi ne radi iako sam ga ukljucila u postavkama, drugi tel ne prepoznaju moj telefon. :shock:

Bluetooth treba učiniti "vidljivim". to se uradi tako što odeš na menu/settings/wireless&networks/bluetooth settings/discovarable. ta "vidljivost" traje 120 sekundi.
možeš dodat i mail accounte s bilo kojeg servisa, ali mi se ne da objašnjavat, jebiga, čitaj manual i koristi google. i da, nokia (koju sam i ja imao prije) htc-u nije ni do koljena.

senainter

Post by senainter » 22/03/2011 20:56

Dodala mail, proradio i bluetooth :D
Sta mu je ona druga opcija Microsoft Exchange ActiveSync account , kao nekakv poslovni mail???
Mogu li skinuti muzike kakve i kako.
Skypa nema a ni msna pa sam preko Nimbuzz dodala kontakte sa msna a moze i jos sa par drustvenih mreza.
Helem, mijenjam misljenje ovo nije tel ovo je kompjuter :D
Dajte kakvih pametnih aplikacija ako imate ... hvala svima unaprijed

1946
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

Post by 1946 » 22/03/2011 21:33

senainter wrote:Skypa nema a ni msna pa sam preko Nimbuzz dodala kontakte sa msna a moze i jos sa par drustvenih mreza.

http://www.skype.com/intl/en-us/get-sky ... e/android/

http://www.androidzoom.com/android_appl ... _udxj.html

Inače google rulZ :)

metar_drva

Post by metar_drva » 22/03/2011 22:51

skype ima, ja ga koristim, al ti fakat više neću ništa govorit, imaš dovoljno godina da koristiš google :D

senainter

Post by senainter » 23/03/2011 08:31

Stvarno jesam gledala na google za skype ko da bih vas peglala dzabe. Probala sam sinoc to skinuti (BTW skypa nema na android market), pa mi je trazio da se upisem na gmail account u toku skidanja???!!! Hajd dobro probat cu veceras ako ga ti imas znaci da se moze. Za aplikacije cu pogledati na drugoj temi Hvala 1946 na linkovima, zaljubila sam se u ovaj telefon zahvaljujuci vama

PS sta rekoste sta je Microsoft Exchange ActiveSync.. ?

1946
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

Post by 1946 » 23/03/2011 10:59

senainter wrote:PS sta rekoste sta je Microsoft Exchange ActiveSync.. ?

Nismo ti ni rekli :D . Kakva si ti sena internetuša :?
http://tinyurl.com/4flp3m2

senainter

Post by senainter » 28/03/2011 10:34

Very funny 1946, ja sam vise trazila laickim rijecima da mi se to objasni al ok nema veze.
Imam problem sa skypom ne mogu da ga instaliram kaze nema nijedan gmail account povezan sa mojim telefonom nemam pojma sta da radim. Kako ste skinuli skype ako moze jednostavni rijecima Thanks

senainter

Post by senainter » 01/04/2011 08:46

Iko????

Post Reply