HS kablovska

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Locked
User avatar
kemox
Posts: 658
Joined: 02/02/2013 12:43

#19101 Re: HS kablovska

Post by kemox »

Halo ba telemahovci popravire ovaj ping ne mogu igrati battlefield 4 od kako ste vi kupili HS. Igram uglavnom preko njemačkih servera, pošto je prema njima najmanji ping, ali mi non stop varira između 40 i 150 i dobijam redovno automatski kick od admina. Prema serverima iz ostalih zemalja je nemoguće igrati ping preko 200.
Daj sredite ovo, sa vama živa zajebancija od kako ste preuzeli HS. Uozbiljite se više u PM

DŽABA SAM KUPIO IGRICU KOJA NIJE NIMALO JEFTINA
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19102 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kemox wrote:Halo ba telemahovci popravire ovaj ping ne mogu igrati battlefield 4 od kako ste vi kupili HS. Igram uglavnom preko njemačkih servera, pošto je prema njima najmanji ping, ali mi non stop varira između 40 i 150 i dobijam redovno automatski kick od admina. Prema serverima iz ostalih zemalja je nemoguće igrati ping preko 200.
Daj sredite ovo, sa vama živa zajebancija od kako ste preuzeli HS. Uozbiljite se više u PM

DŽABA SAM KUPIO IGRICU KOJA NIJE NIMALO JEFTINA
Jesi li mozda probao neku drugu igru tipa TF2 (free to play) , cisto radi testiranja , zna se desiti da je samo u tom trenutku doslo do skakanja pinga na serveru a kasnije se stabilizuje. Igram CS:GO redovno pa zato govorim u vezi pinga.
User avatar
kemox
Posts: 658
Joined: 02/02/2013 12:43

#19103 Re: HS kablovska

Post by kemox »

Benq wrote:
kemox wrote:Halo ba telemahovci popravire ovaj ping ne mogu igrati battlefield 4 od kako ste vi kupili HS. Igram uglavnom preko njemačkih servera, pošto je prema njima najmanji ping, ali mi non stop varira između 40 i 150 i dobijam redovno automatski kick od admina. Prema serverima iz ostalih zemalja je nemoguće igrati ping preko 200.
Daj sredite ovo, sa vama živa zajebancija od kako ste preuzeli HS. Uozbiljite se više u PM

DŽABA SAM KUPIO IGRICU KOJA NIJE NIMALO JEFTINA
Jesi li mozda probao neku drugu igru tipa TF2 (free to play) , cisto radi testiranja , zna se desiti da je samo u tom trenutku doslo do skakanja pinga na serveru a kasnije se stabilizuje. Igram CS:GO redovno pa zato govorim u vezi pinga.
Večeras ping katastrofa. I prema njemačkim serverima ping od 150 do 380
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19104 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kemox wrote: Večeras ping katastrofa. I prema njemačkim serverima ping od 150 do 380
Sto je previse , previse je.. Kakva ti je konekcija inace , ima li velikih oscilacija u DL/UL kad mjeris na speedtest-u ?
Ako ti nije problem napravi screenshot signala iz modema i postavi ovdje da vidimo da li je i sa te strane sve ok.
User avatar
kemox
Posts: 658
Joined: 02/02/2013 12:43

#19105 Re: HS kablovska

Post by kemox »

Benq wrote:
kemox wrote: Večeras ping katastrofa. I prema njemačkim serverima ping od 150 do 380
Sto je previse , previse je.. Kakva ti je konekcija inace , ima li velikih oscilacija u DL/UL kad mjeris na speedtest-u ?
Ako ti nije problem napravi screenshot signala iz modema i postavi ovdje da vidimo da li je i sa te strane sve ok.

Nema oscilacija u brzini

Image
User avatar
crnivrag
Posts: 12926
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#19106 Re: HS kablovska

Post by crnivrag »

kemox wrote:
Nema oscilacija u brzini

Image
Koliko vidim koristiš stari Motorola modem, i moguće da ti on stvara probleme, jer Telemach garantuje da su jedini 100% kompatibilni modemi Cisco i Ubee modemi koje oni imaju u ponudi.

Možeš tražiti da ti se zamijeni modem za novi.

A ako si ti otkupio modem od HS-a, niko ti ga neće oduzeti, već će ti donijeti novi Cisco ili Ubee modem na korištenje.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19107 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kemox wrote: Nema oscilacija u brzini

Image
Taj signal na Upstream-u nije bas najbolji , treba biti 35 i veci , ispod 35 dolazi do problema u konekciji. Kao sto i crnivrag kaze , Cisco i Ubee modemi su najpouzdaniji sto se tice novog signala.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#19108 Re: RE: Re: HS kablovska

Post by Maharadza »

crnivrag wrote:
kemox wrote:
Nema oscilacija u brzini

Image
Koliko vidim koristiš stari Motorola modem, i moguće da ti on stvara probleme, jer Telemach garantuje da su jedini 100% kompatibilni modemi Cisco i Ubee modemi koje oni imaju u ponudi.

Možeš tražiti da ti se zamijeni modem za novi.

A ako si ti otkupio modem od HS-a, niko ti ga neće oduzeti, već će ti donijeti novi Cisco ili Ubee modem na korištenje.
Najvjerovatnije je do tog motorola modema, jer je haver imao iste probleme sa pingom dok god mu nisu zamijenili modem, tj. cisco i od tada sve udure, inače je ping 40-50 u BF4 (prema Njemačkim serverima). ;)
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19109 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

Evo upravo gledam kanale koje mogu gledati i vidim da su i dalje svi otkljucani iako pise dase mogu gledati do 1.8., upravo sampregledao i svi kanali iz prosirenog paketa su mi otkljucani. Cak su mi otkljucani i sva tri HBO kanala iako ih nemam u paketu niti ih placam. Trebam da imam samo programsku semu od novog signala na HS-u.

Pa me interesuje jeli tako kod ostali koji imaju samo digitalnu ili stare pakete i nisu se prebavili na telemach programsku semu i pakete.

Na koju ce nas ponudu prebaciti jer je trebalo to 1.8. ali izgleda da se jos nista ne zna.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19110 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kakaljin wrote:Evo upravo gledam kanale koje mogu gledati ividim da su i dalje svi otkljucani iako pise dase mogu gledati do 1.8., upravo sampregledao i svi kanali iz prosirenog paketa su mi otkljucani. Cak su mi otkljucani i sva tri HBO kanala iako ih nemam u paketu niti ih placam. Trebam da imam samo programsku semu od novog signala na HS-u.

Pa me interesuje jeli tako kod ostali koji imaju samo digitalnu ili stare pakete i nisu se prebavili na telemach programsku semu i pakete.

Na koju ce nas ponudu prebaciti jer je trebalo to 1.8. ali izgleda da se jos nista ne zna.
Jos nije izaslo nikakvo zvanicno obavjestenje u vezi programske sheme za HS korisnike (korisnike starih paketa) , medjutim na analognoj putem DVB-C mreze jos uvijek korisnici imaju priliku gledati START+HD paket kanala.
Last edited by Benq on 14/08/2016 22:55, edited 1 time in total.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19111 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

Image


Mjesečna naknada za održavanje KKS i praćenje analogne kablovske TV u iznosu od 18 KM uključena je u navedene cijene DUO NET GRANDE paketa.

http://www.hkb.ba/?page_id=482

Ovo znaci da paket duo net 42,90 KM + 18 KM i izadje skuplje od duo net grande paketa :!: :!: :!: :!: :!:
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19112 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kakaljin wrote: Mjesečna naknada za održavanje KKS i praćenje analogne kablovske TV u iznosu od 18 KM uključena je u navedene cijene DUO NET GRANDE paketa.

http://www.hkb.ba/?page_id=482

Ovo znaci da paket duo net 42,90 KM + 18 KM i izadje skuplje od duo net grande paketa :!: :!: :!: :!: :!:
Citiras i opet ne razumijes :) , dakle 18KM je ukljuceno u navedene pakete , kao i u sve Trio Grande pakete. Nema nikakvih dodatnih +18KM
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19113 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote: Mjesečna naknada za održavanje KKS i praćenje analogne kablovske TV u iznosu od 18 KM uključena je u navedene cijene DUO NET GRANDE paketa.

http://www.hkb.ba/?page_id=482

Ovo znaci da paket duo net 42,90 KM + 18 KM i izadje skuplje od duo net grande paketa :!: :!: :!: :!: :!:
Citiras i opet ne razumijes :) , dakle 18KM je ukljuceno u navedene pakete , kao i u sve Trio Grande pakete. Nema nikakvih dodatnih +18KM
Pa osnovni paket je duo net , a ostali su duo net grande paketi, a i tako pise da je u duo net grande uljucena analogija. Jer ne pise da su svi paketi duo net grande. Dokaz je slika
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19114 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kakaljin wrote: Pa osnovni paket je duo net , a ostali su duo net grande paketi, a i tako pise da je u duo net grande uljucena analogija. Jer ne pise da su svi paketi duo net grande. Dokaz je slika
Ne mijesaj osnovni paket koji ima oko 130kanala i analognu tv.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19115 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote:Evo upravo gledam kanale koje mogu gledati ividim da su i dalje svi otkljucani iako pise dase mogu gledati do 1.8., upravo sampregledao i svi kanali iz prosirenog paketa su mi otkljucani. Cak su mi otkljucani i sva tri HBO kanala iako ih nemam u paketu niti ih placam. Trebam da imam samo programsku semu od novog signala na HS-u.

Pa me interesuje jeli tako kod ostali koji imaju samo digitalnu ili stare pakete i nisu se prebavili na telemach programsku semu i pakete.

Na koju ce nas ponudu prebaciti jer je trebalo to 1.8. ali izgleda da se jos nista ne zna.
Jos nije izaslo nikakvo zvanicno obavjestenje u vezi programske sheme za HS korisnike (korisnike starih paketa) , medjutim na analognoj putem DVB-C mreze jos uvijek korisnici imaju priliku gledati START+HD paket kanala.

Nadam se da ce sto prije dati obavjest na sta prebacuju korisnike koji su na prograskij semi od HS-a, tj kada je pusten novi signal. Jer u novom cijenovniku nema stare ponude vec samo nova ponuda sa paketima.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19116 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kakaljin wrote: Nadam se da ce sto prije dati obavjest na sta prebacuju korisnike koji su na prograskij semi od HS-a, tj kada je pusten novi signal. Jer u novom cijenovniku nema stare ponude vec samo nova ponuda sa paketima.
Ima i stara ponuda (KID paketi) http://www.hs-ktv.ba/?page_id=4658
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19117 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote: Pa osnovni paket je duo net , a ostali su duo net grande paketi, a i tako pise da je u duo net grande uljucena analogija. Jer ne pise da su svi paketi duo net grande. Dokaz je slika
Ne mijesaj osnovni paket koji ima oko 130kanala i analognu tv.
Ne mjesam, vec govorim da je najmanji duo paket ovaj duo net, a ostali su duo net grande paketi. Analognu nisam ni spominjao ovdje u tom smislu koji govoris vec odvojeno. I oni su na stranici da u DUO NET GRANDE PAKETE ulazi placanje analogije od 18 KM, a imaju paket koji se zove DUO NET, pa samim tim iz te recenice u taj paket DUO NET ne ulazi u cijenu analogija od 18 KM.

To je zakljucak iz napisane recenice na njihovoj stranici.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19118 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote: Nadam se da ce sto prije dati obavjest na sta prebacuju korisnike koji su na prograskij semi od HS-a, tj kada je pusten novi signal. Jer u novom cijenovniku nema stare ponude vec samo nova ponuda sa paketima.
Ima i stara ponuda (KID paketi) http://www.hs-ktv.ba/?page_id=4658
A sta je sa starom digitalom, nje nema u cijenovniku.

A u kid paketima ide osnovni paket, a ne prosireni.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19119 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kakaljin wrote: Ne mjesam, vec govorim da je najmanji duo paket ovaj duo net, a ostali su duo net grande paketi. Analognu nisam ni spominjao ovdje u tom smislu koji govoris vec odvojeno. I oni su na stranici da u DUO NET GRANDE PAKETE ulazi placanje analogije od 18 KM, a imaju paket koji se zove DUO NET, pa samim tim iz te recenice u taj paket DUO NET ne ulazi u cijenu analogija od 18 KM.

To je zakljucak iz napisane recenice na njihovoj stranici.
Ovo je greska , obavijesti cu ih da isprave :)

U svim paketima je uracunato 18KM za KKS , da te ne buni , ovo je greskom napisano "grande".
kakaljin wrote: A sta je sa starom digitalom, nje nema u cijenovniku.
Nema , samo nova ponuda , inace cijena stare digitale je 13,5KM i uracunat je osnovni digitalni paket , to je znaci negdje oko 135 kanala. Ali ko koristi samo digitalnu od HS-a , glupost je placati 13,5KM kad za 10KM po novoj ponudi mozes imati prosireni paket i 15HD kanala.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19120 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote: Ne mjesam, vec govorim da je najmanji duo paket ovaj duo net, a ostali su duo net grande paketi. Analognu nisam ni spominjao ovdje u tom smislu koji govoris vec odvojeno. I oni su na stranici da u DUO NET GRANDE PAKETE ulazi placanje analogije od 18 KM, a imaju paket koji se zove DUO NET, pa samim tim iz te recenice u taj paket DUO NET ne ulazi u cijenu analogija od 18 KM.

To je zakljucak iz napisane recenice na njihovoj stranici.
Ovo je greska , obavijesti cu ih da isprave :)

U svim paketima je uracunato 18KM za KKS , da te ne buni , ovo je greskom napisano "grande".
kakaljin wrote: A sta je sa starom digitalom, nje nema u cijenovniku.
Nema , samo nova ponuda , inace cijena stare digitale je 13,5KM i uracunat je osnovni digitalni paket , to je znaci negdje oko 135 kanala. Ali ko koristi samo digitalnu od HS-a , glupost je placati 13,5KM kad za 10KM po novoj ponudi mozes imati prosireni paket i 15HD kanala.

Znaci greska je napisana :-D :-D :-D :-D


Pa naravno da je glupost placati 13,50 KM, ali cijenovno te automatizmom trebaju prebace na prosireni koji je 10 KM i dodatni d3 kuca od 3,50 KM i cijenovno izjednace korisnika sa cijenom koju placa, jedino korisnika koji na njegov zahtjevne ne zeli prosireni ili zeli nesto drugo ga prebace po zelji na to sto trazi.

Ali cijenovni ekvivalent je prosireni i d3 kuca starom cijenovniku digitalne. Tako da nema potrebe da nesto drugo izmisljaju vec sve korisnike HS koji imaju samo digitalu prebace na prosireni i nazovu ga da mu donesu dodatni resiver ili modul sta korisnik zeli da bi cijenovno isto placao ili pitaju korisnika sta zeli da placa od nove ponude, ako zeli da manje ili vise da placa.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19121 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kakaljin wrote: Znaci greska je napisana :-D :-D :-D :-D


Pa naravno da je glupost placati 13,50 KM, ali cijenovno te automatizmom trebaju prebace na prosireni koji je 10 KM i dodatni d3 kuca od 3,50 KM i cijenovno izjednace korisnika sa cijenom koju placa, jedino korisnika koji na njegov zahtjevne ne zeli prosireni ili zeli nesto drugo ga prebace po zelji na to sto trazi.

Ali cijenovni ekvivalent je prosireni i d3 kuca starom cijenovniku digitalne. Tako da nema potrebe da nesto drugo izmisljaju vec sve korisnike HS koji imaju samo digitalu prebace na prosireni i nazovu ga da mu donesu dodatni resiver ili modul sta korisnik zeli da bi cijenovno isto placao ili pitaju korisnika sta zeli da placa od nove ponude, ako zeli da manje ili vise da placa.
Zovu oni korisnike HS-a i predlazu da predju na novu ponudu , medjutim dosta korisnika to nece da ucini ali isto tako ucjenjuju raskidima ugovora ako ne bude kako oni hoce. Bilo je ovdje unazad nekoliko stranica govora o tome , o prosirenom paketu i staroj ponudi HS-a , pa smo rekli da korisnici moraju potpisati nove ugovore sa Telemahom i HS-om kako bi dobili prosireni paket , d3 kucu , rente resivera i td.. Bez novog ugovora ne vjerujem da ce se bilo sta promijeniti.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19122 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

Benq wrote:
kakaljin wrote: Znaci greska je napisana :-D :-D :-D :-D


Pa naravno da je glupost placati 13,50 KM, ali cijenovno te automatizmom trebaju prebace na prosireni koji je 10 KM i dodatni d3 kuca od 3,50 KM i cijenovno izjednace korisnika sa cijenom koju placa, jedino korisnika koji na njegov zahtjevne ne zeli prosireni ili zeli nesto drugo ga prebace po zelji na to sto trazi.

Ali cijenovni ekvivalent je prosireni i d3 kuca starom cijenovniku digitalne. Tako da nema potrebe da nesto drugo izmisljaju vec sve korisnike HS koji imaju samo digitalu prebace na prosireni i nazovu ga da mu donesu dodatni resiver ili modul sta korisnik zeli da bi cijenovno isto placao ili pitaju korisnika sta zeli da placa od nove ponude, ako zeli da manje ili vise da placa.
Zovu oni korisnike HS-a i predlazu da predju na novu ponudu , medjutim dosta korisnika to nece da ucini ali isto tako ucjenjuju raskidima ugovora ako ne bude kako oni hoce. Bilo je ovdje unazad nekoliko stranica govora o tome , o prosirenom paketu i staroj ponudi HS-a , pa smo rekli da korisnici moraju potpisati nove ugovore sa Telemahom i HS-om kako bi dobili prosireni paket , d3 kucu , rente resivera i td.. Bez novog ugovora ne vjerujem da ce se bilo sta promijeniti.
Pa ja prvi neću obavezujući ugovor bez ikakvih benefita.
Aneksi se podrazumijevaju da se trebaju potpisati.
Jer cjenovnom ni oni ni ja ne gubimo ništa već ostajemo na istom ja plaćam istu pretplatu, a oni dobijaju isto novca koji su i do sada dobijali a korisnika zadrže . Možda jedino da bi potpisao ugovor na 12 mjeseci ako bi mi ponudili gratis hd paket. Znaci prošireni i gratis hd paket sa d3 kućom za cijenu 13.50 KM Mjesečno i potpisujem ugovor. Ali veliki problem pravi dizanje cijene analogije koja se nije trebala dirati jer sve što oni navode da su poboljšali se svakako dodatno plaća, a toga nema ništa na analogiji.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19123 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kakaljin wrote: Pa ja prvi neću obavezujući ugovor bez ikakvih benefita.
Aneksi se podrazumijevaju da se trebaju potpisati.
Jer cjenovnom ni oni ni ja ne gubimo ništa već ostajemo na istom ja plaćam istu pretplatu, a oni dobijaju isto novca koji su i do sada dobijali a korisnika zadrže . Možda jedino da bi potpisao ugovor na 12 mjeseci ako bi mi ponudili gratis hd paket. Znaci prošireni i gratis hd paket sa d3 kućom za cijenu 13.50 KM Mjesečno i potpisujem ugovor. Ali veliki problem pravi dizanje cijene analogije koja se nije trebala dirati jer sve što oni navode da su poboljšali se svakako dodatno plaća, a toga nema ništa na analogiji.
Razumijem te , svako hoce neke pogodnosti , sto je sasvim normalno. Medjutim te benefite tipa hd kanali godinu dana , umanjeni racuni par mjeseci , mozes ostvariti tek kad ti istekne postojeci ugovor sa njima , ili ako prelazis sa manjeg na veci paket (sve ovo po novoj ponudi). Ako sad koristis neki od KID paketa a prelazis npr na neki od Duo Net paketa , dobices HD paket 3 odnosno 6mj promotivno jer ti samo uzimas iste usluge koje su koristio i ranije samo po novoj ponudi.

Moje iskreno misljenje je da su se oni malo zeznuli u startu kad su objavljivali razlog poskupljenja, nisu trebali napisati da dizu cijenu analogne , nego samo napisati da se poskupljenje odnosi na odrzavanje KKS-a i svi mirni , ne bi bilo bure komentara tipa "sta smo dobili na analognoj a poskupljala" , ali dobro to je vec njihova stvar.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#19124 Re: HS kablovska

Post by kakaljin »

Sta je sa predstavnikom HS-a ovdje na forumu, nije bio ovdje od 25 jula.

Dok se predstavnik telemacha redovno javlja tamo na njihovoj temi.
User avatar
Benq
Moderator
Posts: 10189
Joined: 16/11/2009 18:00
Location: Sarajevo

#19125 Re: HS kablovska

Post by Benq »

kakaljin wrote:Sta je sa predstavnikom HS-a ovdje na forumu, nije bio ovdje od 25 jula.

Dok se predstavnik telemacha redovno javlja tamo na njihovoj temi.
Slobodno se i ti ukljuci na Telemach temu , sad su se svi prebacili tamo, i oni koji koriste stare a i nove pakete.
Locked