Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#326 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by dudlov »

severing77 wrote:Ima li neko da je uspio 100% da dobije državljanstvo Hrvatske samo uz izjavu o narodnosti pri upisu na fax ili semestralnom listu i uz članstvo u nekom hrvatskom sportskom ili kulturnom društvu i da je voljan pomoći? :) :) Da mi da još neke dodatne info u DM...

Unaprijed hvala. Lijep pozdrav
Dokument starijeg datuma je potreban, ništa friško. Moze potvrda od federalnog zavoda za statistiku o nacionalnom izjašnjavanju iz popisa 1991 godine. Moj bratić je dobio domovnicu na taj način. Roditelji su mu se izjasnili kao hrvati na tom popisu.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#327 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by meteorit135531 »

dudlov wrote:
severing77 wrote:Ima li neko da je uspio 100% da dobije državljanstvo Hrvatske samo uz izjavu o narodnosti pri upisu na fax ili semestralnom listu i uz članstvo u nekom hrvatskom sportskom ili kulturnom društvu i da je voljan pomoći? :) :) Da mi da još neke dodatne info u DM...

Unaprijed hvala. Lijep pozdrav
Dokument starijeg datuma je potreban, ništa friško. Moze potvrda od federalnog zavoda za statistiku o nacionalnom izjašnjavanju iz popisa 1991 godine. Moj bratić je dobio domovnicu na taj način. Roditelji su mu se izjasnili kao hrvati na tom popisu.
Ja ne mogu da vjerujem na koje načine ljudi pokušavaju da se dokopaju HR državljanstva. :roll:

Ako toliko ljudi iz Bosne odlazi trbuhom za kruhom u Njemačku , zašto se toliko borite da dobijete domovnicu, ako imate BH pasoš sa kojim se može raditi neometano u Njemačkoj ?

Mislim da ljudi pretjeruju. Eto , ovdje se može pročitati da su se ljudi izjašnjavali kao Hrvati pri upisu na fakultet i da je to dovoljno da im Hrvatska dao državljanstvo. Još ako se uclane u neko hrvatsko društvo ili udrugu , to će biti sasvim dovoljno da dobiju papire..

Ovo jasno govori koliko su ljudi u Bosni samo očajni i kakvim mjerama pribjegavaju samo da bi se ispalili odavde. Bosna je propala država i ljudi koji u njoj žive su baš jadni. :(
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#328 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by suza81 »

dudlov wrote:
severing77 wrote:Ima li neko da je uspio 100% da dobije državljanstvo Hrvatske samo uz izjavu o narodnosti pri upisu na fax ili semestralnom listu i uz članstvo u nekom hrvatskom sportskom ili kulturnom društvu i da je voljan pomoći? :) :) Da mi da još neke dodatne info u DM...

Unaprijed hvala. Lijep pozdrav
Dokument starijeg datuma je potreban, ništa friško. Moze potvrda od federalnog zavoda za statistiku o nacionalnom izjašnjavanju iz popisa 1991 godine. Moj bratić je dobio domovnicu na taj način. Roditelji su mu se izjasnili kao hrvati na tom popisu.
Nije tacno.

Moji roditelji su bili 'jugoslaveni' 91, a ja maloljetna. Ne znam sad tacno na osnovu cega oni dobise drzavljanstvo, a ja sam predala kopije semestralnih listova.

U to doba kad sam iscitavala zakone i iskustva oko sticanja hrv drz i sama sam dosla do zakljucka da ga moze teoretski dobiti bilo ko, ko se pri upisu na fax izjasni kao Hrvat. Bas me zanima kako bi se to u praksi odvijalo :-?
severing77
Posts: 4
Joined: 07/08/2017 10:18
Location: GB
Contact:

#329 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by severing77 »

Za meteorit135531:
Ne razumijem tvoj komentar do kraja ali pokušaću da ti odgovorim. Hrvatski pasoš ili putovnica, kako voliš daje veće mogućnosti od same Njemačke, odnosno pristup gotovo cijeloj EU, Kanadi i N. Zelandu. Nadam se da ne pristupaš sa osjećajima kada se radi o uzimanju hrvatskog državljanstva jer taj Zakon nisam pisao ni ja ni neko meni blizak. Sasvim je legalno predati zahtjev jer članak 16. je jasan: "Pripadnost hrvatskom narodu utvrđuje se ranijim deklariranjem te pripadnosti u pravnom prometu, navođenjem te pripadnosti u pojedinim javnim ispravama, zaštitom prava i promicanjem interesa hrvatskog naroda i aktivnim sudjelovanjem u hrvatskim kulturnim, znanstvenim i sportskim udrugama u inozemstvu", sve ovo uz prethodni stav koji traži poštovanje Ustava RH.

Dakle, ako se ja osjećam Hrvatom i izjašnjavam se tako u javnoj ispravi i aktivno plaćam članarinu u nekom od društava ili učestvujem u radu, kako je moguće da bilo ko može to da mi ospori? Jel navedena dužina koliko se trebalo izjašnjavati? Nije. Jel naveden bilo koji konkretan uslov, konkretan dokument, osim ovih kojih sam naveo? Nije.

Jel ja sada trebam da se osjećam loše jer na zakonski propisan način pokušavam da osiguram sebi bolju budućnost? Ne. Misliš da sam jadan? Misli šta želiš, ostani u Bosni ili šta već smatraš da treba. Ja ne želim.

Bosna i Hercegovina postoji samo na papiru (čiji su original izgubili, hellou??). Nijedan kotačić mehanizma ne funkcioniše, od lokalnog nivoa do državnog i obratno. Korupcija nikada neće moći biti riješena mirnim i legalnim putem, a meni (ne znam za ostale) ne padaju na pamet krvave revolucije ili dr. radikalizmi. Ovdje ostaju 40+ ljudi koji su potpuno besperspektivni, žive na penzijama i mirovinama, kojima je dosta jedini veliki doživljaj životni rat i ništa više. Provode život po šatorima slaveći lokalne slave seoske, ili neke ratne podvige. Svi ispod 35, kojima je imalo stalo do sebe odlaze, i to je potpuno legitimno. Zašto da bilo ko svoju djecu ostavlja u državi u kojoj ne funkcionišu obrazovanje, zdravstvo i sudstvo? Vas što smatrate Hrvatsku, Srbiju ili BiH ili bilo koju državu nekakvom svetinjom mi je preko glave!!

Ne želim da nastavljam dalje ovakav tip diskusije.

Izvinjavam se što sam otišao offtopic. :) Nadam se da ne dosađujem, ako još jednom zamolim odgovor, odnosno da podijeli iskustvo na prethodno postavljeno pitanje.

Hvala dudlov na odgovoru i vremenu, živ bio!
dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#330 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by dudlov »

@suza81
Nekad je to išlo puno lakše, čak je i krsni list bio dovoljan da se dobije domovnica.
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#331 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by suza81 »

dudlov wrote:@suza81
Nekad je to išlo puno lakše, čak je i krsni list bio dovoljan da se dobije domovnica.
Opste poznato.

Ali ja i moji roditelji smo tu proceduru imali ne tako davno. Oni prije 5-6 a ja prije 3-4 godine.
LOLO11
Posts: 11
Joined: 03/08/2017 14:01

#332 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by LOLO11 »

suza81 wrote:
dudlov wrote:@suza81
Nekad je to išlo puno lakše, čak je i krsni list bio dovoljan da se dobije domovnica.
Opste poznato.

Ali ja i moji roditelji smo tu proceduru imali ne tako davno. Oni prije 5-6 a ja prije 3-4 godine.
I samo semestralni listovi bili dovoljni?
Info od danas: traze "sto vise" i "sto starije" dokumente na kojima sam se izjasnio. A imam dokumente sve koje navode kao potrebne, od 90-ih na ovamo...i kao dvojbeno je hocu li biti odbijen pa sam malo zbunjen
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#333 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by suza81 »

LOLO11 wrote:
suza81 wrote:
dudlov wrote:@suza81
Nekad je to išlo puno lakše, čak je i krsni list bio dovoljan da se dobije domovnica.
Opste poznato.

Ali ja i moji roditelji smo tu proceduru imali ne tako davno. Oni prije 5-6 a ja prije 3-4 godine.
I samo semestralni listovi bili dovoljni?
Info od danas: traze "sto vise" i "sto starije" dokumente na kojima sam se izjasnio. A imam dokumente sve koje navode kao potrebne, od 90-ih na ovamo...i kao dvojbeno je hocu li biti odbijen pa sam malo zbunjen
I domovnice roditelja (koje opet same nisu garant punoljetnim osobama).
Naravno da ce trazit sto vise i sto starije...to je standardna prica i ne mogu ti u konzulatu dati nikakav odgovor hoces li dobiti drz ili ne...oni samo zaprimaju dokumentaciju a ne odlucuju o istoj.

Predaj.. Nemas puno za izgubiti, a puno je lakse zaposlit se u EU sa hrv drz.
miran525d
Posts: 13
Joined: 13/12/2016 13:38

#334 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by miran525d »

severing77 wrote:Za meteorit135531:
Ne razumijem tvoj komentar do kraja ali pokušaću da ti odgovorim. Hrvatski pasoš ili putovnica, kako voliš daje veće mogućnosti od same Njemačke, odnosno pristup gotovo cijeloj EU, Kanadi i N. Zelandu. Nadam se da ne pristupaš sa osjećajima kada se radi o uzimanju hrvatskog državljanstva jer taj Zakon nisam pisao ni ja ni neko meni blizak. Sasvim je legalno predati zahtjev jer članak 16. je jasan: "Pripadnost hrvatskom narodu utvrđuje se ranijim deklariranjem te pripadnosti u pravnom prometu, navođenjem te pripadnosti u pojedinim javnim ispravama, zaštitom prava i promicanjem interesa hrvatskog naroda i aktivnim sudjelovanjem u hrvatskim kulturnim, znanstvenim i sportskim udrugama u inozemstvu", sve ovo uz prethodni stav koji traži poštovanje Ustava RH.

Dakle, ako se ja osjećam Hrvatom i izjašnjavam se tako u javnoj ispravi i aktivno plaćam članarinu u nekom od društava ili učestvujem u radu, kako je moguće da bilo ko može to da mi ospori? Jel navedena dužina koliko se trebalo izjašnjavati? Nije. Jel naveden bilo koji konkretan uslov, konkretan dokument, osim ovih kojih sam naveo? Nije.

Jel ja sada trebam da se osjećam loše jer na zakonski propisan način pokušavam da osiguram sebi bolju budućnost? Ne. Misliš da sam jadan? Misli šta želiš, ostani u Bosni ili šta već smatraš da treba. Ja ne želim.

Bosna i Hercegovina postoji samo na papiru (čiji su original izgubili, hellou??). Nijedan kotačić mehanizma ne funkcioniše, od lokalnog nivoa do državnog i obratno. Korupcija nikada neće moći biti riješena mirnim i legalnim putem, a meni (ne znam za ostale) ne padaju na pamet krvave revolucije ili dr. radikalizmi. Ovdje ostaju 40+ ljudi koji su potpuno besperspektivni, žive na penzijama i mirovinama, kojima je dosta jedini veliki doživljaj životni rat i ništa više. Provode život po šatorima slaveći lokalne slave seoske, ili neke ratne podvige. Svi ispod 35, kojima je imalo stalo do sebe odlaze, i to je potpuno legitimno. Zašto da bilo ko svoju djecu ostavlja u državi u kojoj ne funkcionišu obrazovanje, zdravstvo i sudstvo? Vas što smatrate Hrvatsku, Srbiju ili BiH ili bilo koju državu nekakvom svetinjom mi je preko glave!!

Ne želim da nastavljam dalje ovakav tip diskusije.

Izvinjavam se što sam otišao offtopic. :) Nadam se da ne dosađujem, ako još jednom zamolim odgovor, odnosno da podijeli iskustvo na prethodno postavljeno pitanje.

Hvala dudlov na odgovoru i vremenu, živ bio!
miran525d
Posts: 13
Joined: 13/12/2016 13:38

#335 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by miran525d »

Bravo na odgovoru.
User avatar
all_might
Posts: 60
Joined: 29/09/2017 09:16
Location: Tz

#336 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by all_might »

Da li možda neko zna kolko se otprilike čeka u konzulatu u Tuzli na odgovor kad se predaju svi papiri, ili se mora zivkat stalno za provjeru :?
User avatar
all_might
Posts: 60
Joined: 29/09/2017 09:16
Location: Tz

#337 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by all_might »

sherbett wrote:
all_might wrote:Da li možda neko zna kolko se otprilike čeka u konzulatu u Tuzli na odgovor kad se predaju svi papiri, ili se mora zivkat stalno za provjeru :?
Pusti neko vrijeme a onda zivkaj :mrgreen:
Po nekim pricama imaju hrpu posla oko toga pa se oduzi.. bar da vidis di je sta je
oke, ma i ja sam čuo neko kaže četri mjeseca,neko mjesec,neko pola godine tako da stvarno ne znam :?
TERRA123
Posts: 29
Joined: 03/01/2018 12:24

#338 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by TERRA123 »

all_might wrote:
sherbett wrote:
all_might wrote:Da li možda neko zna kolko se otprilike čeka u konzulatu u Tuzli na odgovor kad se predaju svi papiri, ili se mora zivkat stalno za provjeru :?
Pusti neko vrijeme a onda zivkaj :mrgreen:
Po nekim pricama imaju hrpu posla oko toga pa se oduzi.. bar da vidis di je sta je
oke, ma i ja sam čuo neko kaže četri mjeseca,neko mjesec,neko pola godine tako da stvarno ne znam :?
Last edited by TERRA123 on 09/01/2018 11:53, edited 1 time in total.
TERRA123
Posts: 29
Joined: 03/01/2018 12:24

#339 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by TERRA123 »

Ima li ko da čeka odgovor od Konzulata u Sarajevu? :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:
miran525d
Posts: 13
Joined: 13/12/2016 13:38

#340 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by miran525d »

TERRA123 wrote:Ima li ko da čeka odgovor od Konzulata u Sarajevu? :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:
Imam ja, predao zahtjev za primitak u hrvatsko državljanstvo 4.4.2017. godine u Konzularnom odjelu u Sarajevu, bio sam pozvan da dopunim zahtjev dana 5.12.2017. godine, tako sto cu dat izjavu na zapisnik u PU Split. Bio u Splitu, dao izjavu na zapisnik i sad cekam.

Prilozio sam slijedecu dokumentaciju:
-Izvod iz maticne knjige rodenih za oca gdje su roditelji upisani hrvati, tj moji baba i deda,
-vojnu knjizicu za oca hrvat,
-moje papire sa faxa hrvat,
-kopiju zapisnika o prijavi vjencanja hrvat,

Nadam se da ce biti pozitivno rjeseno, službenik u policiji mi je reko da cu državljanstvo dobit kad budem najmanje ocekivao, postupak traje do 5. godina. Imam 34. godine.

Eto toliko
TERRA123
Posts: 29
Joined: 03/01/2018 12:24

#341 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by TERRA123 »

miran525d wrote:
TERRA123 wrote:Ima li ko da čeka odgovor od Konzulata u Sarajevu? :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:
Imam ja, predao zahtjev za primitak u hrvatsko državljanstvo 4.4.2017. godine u Konzularnom odjelu u Sarajevu, bio sam pozvan da dopunim zahtjev dana 5.12.2017. godine, tako sto cu dat izjavu na zapisnik u PU Split. Bio u Splitu, dao izjavu na zapisnik i sad cekam.

Prilozio sam slijedecu dokumentaciju:
-Izvod iz maticne knjige rodenih za oca gdje su roditelji upisani hrvati, tj moji baba i deda,
-vojnu knjizicu za oca hrvat,
-moje papire sa faxa hrvat,
-kopiju zapisnika o prijavi vjencanja hrvat,

Nadam se da ce biti pozitivno rjeseno, službenik u policiji mi je reko da cu državljanstvo dobit kad budem najmanje ocekivao, postupak traje do 5. godina. Imam 34. godine.

Eto toliko
Hvala puno na odgovoru. Čisto da znam šta očekivati...sretno nam :)
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#342 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Maraschino »

miran525d wrote: Imam ja, predao zahtjev za primitak u hrvatsko državljanstvo 4.4.2017. godine u Konzularnom odjelu u Sarajevu, bio sam pozvan da dopunim zahtjev dana 5.12.2017. godine, tako sto cu dat izjavu na zapisnik u PU Split. Bio u Splitu, dao izjavu na zapisnik i sad cekam.

Prilozio sam slijedecu dokumentaciju:
-Izvod iz maticne knjige rodenih za oca gdje su roditelji upisani hrvati, tj moji baba i deda,
-vojnu knjizicu za oca hrvat,
-moje papire sa faxa hrvat,
-kopiju zapisnika o prijavi vjencanja hrvat,

Nadam se da ce biti pozitivno rjeseno, službenik u policiji mi je reko da cu državljanstvo dobit kad budem najmanje ocekivao, postupak traje do 5. godina. Imam 34. godine.

Eto toliko
Sta te briga kad ce odgovoriti. Mirane ti si Hrvat 1/1. :thumbup:
sigurnoable
Posts: 97
Joined: 10/10/2016 20:24

#343 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by sigurnoable »

Pozdrav ljudi,

Imam jedno pitanje sto se tice hrvatskih papira. U Hrvatskoj sam vec 6 godina studiram. Svake godine moram prijavljivati privremeni boravak. Odlucio sam otici u MUP da trazim stalni boravak jer nakon 5 godina boravka po zakonu imam pravo na Stalni Boravak. Oni su mi rekli da se moje studiranje racuna kao pola godine tako da ja fakticki imam 3 godine boravka iako sam u Hrvatskoj vec 6 godina i da nemam jos uvijek pravo na stalni boravak. Je li imao iko slicnu situaciju kao ja, mislim bas je preglup zakon da covjek bude 6 godina u drzavi i da mu se to racuna kao 3 godine i jos na to akademski obrazovan covjek? Isto imam nekretninu u Hrvatskoj za koju placam drzvi porez, zar nema za slucaje kao sto sam ja nekakva olaksica? Da li vrijedi se javiti konzulatu u Bosni ili ambasadi BiH u Zagrebu, mogu li oni sta pomoci?
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#344 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Truba »

miran525d wrote:
TERRA123 wrote:Ima li ko da čeka odgovor od Konzulata u Sarajevu? :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:
Imam ja, predao zahtjev za primitak u hrvatsko državljanstvo 4.4.2017. godine u Konzularnom odjelu u Sarajevu, bio sam pozvan da dopunim zahtjev dana 5.12.2017. godine, tako sto cu dat izjavu na zapisnik u PU Split. Bio u Splitu, dao izjavu na zapisnik i sad cekam.

Prilozio sam slijedecu dokumentaciju:
-Izvod iz maticne knjige rodenih za oca gdje su roditelji upisani hrvati, tj moji baba i deda,
-vojnu knjizicu za oca hrvat,
-moje papire sa faxa hrvat,
-kopiju zapisnika o prijavi vjencanja hrvat,

Nadam se da ce biti pozitivno rjeseno, službenik u policiji mi je reko da cu državljanstvo dobit kad budem najmanje ocekivao, postupak traje do 5. godina. Imam 34. godine.

Eto toliko
e jebote što si ti čekao?
to te supruga potaknula da si hrvat a do tada si bio bosanac :D znam gomilu takvih

punoljetan si pa će ići malo teže


jbg to se ranije tebalo raditi kad si mogao preko roditelja odmah kao maloljetan dobiti...čini mi se ja sam 1997.

jedini mi je problem bilo kad sam dobio civilno a trebalo je vojsku služiti tojest donijeti papir da si odlužio


sva sreća nismo u UAE
tamo ni nakon 50 godina nemaš pravo na državljanstvo
a ni dijete ti ako se ne zaposli ili krene studirati
TERRA123
Posts: 29
Joined: 03/01/2018 12:24

#345 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by TERRA123 »

Black swan wrote:
miran525d wrote:
TERRA123 wrote:Ima li ko da čeka odgovor od Konzulata u Sarajevu? :skoljka: :skoljka: :skoljka: :skoljka:
Imam ja, predao zahtjev za primitak u hrvatsko državljanstvo 4.4.2017. godine u Konzularnom odjelu u Sarajevu, bio sam pozvan da dopunim zahtjev dana 5.12.2017. godine, tako sto cu dat izjavu na zapisnik u PU Split. Bio u Splitu, dao izjavu na zapisnik i sad cekam.

Prilozio sam slijedecu dokumentaciju:
-Izvod iz maticne knjige rodenih za oca gdje su roditelji upisani hrvati, tj moji baba i deda,
-vojnu knjizicu za oca hrvat,
-moje papire sa faxa hrvat,
-kopiju zapisnika o prijavi vjencanja hrvat,

Nadam se da ce biti pozitivno rjeseno, službenik u policiji mi je reko da cu državljanstvo dobit kad budem najmanje ocekivao, postupak traje do 5. godina. Imam 34. godine.

Eto toliko
e jebote što si ti čekao?
to te supruga potaknula da si hrvat a do tada si bio bosanac :D znam gomilu takvih

punoljetan si pa će ići malo teže


jbg to se ranije tebalo raditi kad si mogao preko roditelja odmah kao maloljetan dobiti...čini mi se ja sam 1997.

jedini mi je problem bilo kad sam dobio civilno a trebalo je vojsku služiti tojest donijeti papir da si odlužio




sva sreća nismo u UAE
tamo ni nakon 50 godina nemaš pravo na državljanstvo
a ni dijete ti ako se ne zaposli ili krene studirati


malo mi je nejasan ovaj dio oko izjave u Splitu, budući u prethodnim postovima nisu navodili da su bili pozvani nego samo stiglo rješenje u Konzulat.
A iz iskustava nekih ljudi isto sam čuo da je se išlo u MUP u Split...
Last edited by TERRA123 on 19/03/2018 08:34, edited 1 time in total.
patriciaa
Posts: 7
Joined: 01/02/2018 21:30

#346 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by patriciaa »

Pozdrav svima
Da li ima netko da je predao zahtjev u konzulatu Banja Luka BiH,ja odgovor cekam vec 9 mjeseci.Zanima me koliko najduze taj proces moze potrajati.
Zajedno sa svojim ocem sam predala dokumente za sticanje hrvatskog drzavljanstva na osnovu porijekla, otac je od dokaza prilozio HR pasos svoga oca (kao i rodne listove svojih roditelja u kojima su izjavili HR nacionalnost) i da je se 1991 godine izjasnio kao Hrvat.A ja sam punoljetna, samo mi nacionalnost pise u rodnom listu te u diplomi srednje skole da sam ucila Hrvatski jezik i knjizevnost,prilozila sam jos potvrdnicu od Zupe,cime dokazujem pripadnost Hrvatskom narodu.
Da li je ovo dovoljno, za dobijanje Hrvatske domovnice, i da li ce mi predstavljati problem sto sam punoljetna?
Da li netko ima slicno iskustvo?
Unapred hvala
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#347 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Last December »

Dovoljno je to što si navela. Nema veze što si punoljetna. Ja sam čekao 6 mjeseci ali prije 10 godina. Danas ta procedura možda potraje duže zbog većeg broja aplikacija. Očekuj odgovor uskoro, najkasnije za 3-4 mjeseca. Sve najbolje!
patriciaa
Posts: 7
Joined: 01/02/2018 21:30

#348 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by patriciaa »

Ok :)
Hvala
TERRA123
Posts: 29
Joined: 03/01/2018 12:24

#349 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by TERRA123 »

Kad bi se javio netko da je dobio domovnicu u zadnjih 3-4 godine...
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#350 Re: Hrvatsko drzavljanstvo i putovnica

Post by Truba »

pooštrili su :D
Post Reply