Hrvatski Policajac/GP Gunja

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

sead1
Posts: 39
Joined: 05/12/2012 14:07

#1 Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by sead1 »

Pozz svima,

Nisam bio siguran gdje da postavim ovu temu, pa odlucih se da to uradim tu. Radi se o sledecoj situaciji:
Za vikend sam dolazio u BiH/Brcko DC da posjetim svoje roditelje, zajedno sa svojim 9to godisnjim sinom.

Juce se vracamo,GP Brcko-Gunja, neko alo cekanje 10tak min. Prelaz preko mosta u Gunju, kolona od nekih 20tak auta, jedna traka radi „svi putnici“
Nakon nekog vremena 2 automobila sa BH oznakama skrecu u traku „EU/CH“ gdje im je policajac dao znak iako iznad na „semaforu“ je bilo crveno X.
I ja krenem za njima isto.
Dolazim na red, dajem nase BH PASOSE sa Austr. Vizama gdje me doticni policajac pita gdje putujemo. Kazem taj i taj grad u Austriji. Sledece recenice citiram, (moram naglasit da sam se pri davanju odgovora morao jako suzdrzat radi djeteta, poznavajuci svoju narav)
Da li vi u BH znate da citate? -gdje sam zamalo explodirao-
Da, znamo.
- Sta stoji iznad gore?
- kazem jos je crveno i EU/CH
- pa sta trazis onda ovde sa BH ispravama?
- reko vidim da su isto i ova 2 auta iz BH skrenula i onda sam i ja
Na to se je doticni digao na prozor i izdero se: aa odakle vi znate kakve su isprave oni meni dali? Mozda su Hrvatske!
- na to sam se nasmijesio kiselo i rekao da, vidite to nisam znao
- vas Bosance treba naucit pameti i oderat vas kaznama da se naucite sta je red!!!
- nikakav problem nije, napisite kaznu da platim i to je to
- Samo da nema mali u autu, sad bi TE vratio nazad u Brcko.
- i to nije problem, nedjelja je rano ujutro, imamo vremena a sigurno radi i GP Orasje/Zupanja😉

Na sto mi je manje vise bacio pasose kroz prozor nazad.

Ok, hajde moja greska
Ali bas Evropsko Ponasanje , evropske vrijednosti😡

Sta kazete na to?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by _BataZiv_0809 »

Posalji prituzbu granicnoj policiji RH
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#3 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by anex »

Ne znam ja ništa, samo znam da tema ide u "Pravo" pa tamo vidi....nije za auta ;)
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#4 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by HelaS »

sead1 wrote: 12/02/2024 22:10 Pozz svima,

Nisam bio siguran gdje da postavim ovu temu, pa odlucih se da to uradim tu. Radi se o sledecoj situaciji:
Za vikend sam dolazio u BiH/Brcko DC da posjetim svoje roditelje, zajedno sa svojim 9to godisnjim sinom.

Juce se vracamo,GP Brcko-Gunja, neko alo cekanje 10tak min. Prelaz preko mosta u Gunju, kolona od nekih 20tak auta, jedna traka radi „svi putnici“
Nakon nekog vremena 2 automobila sa BH oznakama skrecu u traku „EU/CH“ gdje im je policajac dao znak iako iznad na „semaforu“ je bilo crveno X.
I ja krenem za njima isto.
Dolazim na red, dajem nase BH PASOSE sa Austr. Vizama gdje me doticni policajac pita gdje putujemo. Kazem taj i taj grad u Austriji. Sledece recenice citiram, (moram naglasit da sam se pri davanju odgovora morao jako suzdrzat radi djeteta, poznavajuci svoju narav)
Da li vi u BH znate da citate? -gdje sam zamalo explodirao-
Da, znamo.
- Sta stoji iznad gore?
- kazem jos je crveno i EU/CH
- pa sta trazis onda ovde sa BH ispravama?
- reko vidim da su isto i ova 2 auta iz BH skrenula i onda sam i ja
Na to se je doticni digao na prozor i izdero se: aa odakle vi znate kakve su isprave oni meni dali? Mozda su Hrvatske!
- na to sam se nasmijesio kiselo i rekao da, vidite to nisam znao
- vas Bosance treba naucit pameti i oderat vas kaznama da se naucite sta je red!!!
- nikakav problem nije, napisite kaznu da platim i to je to
- Samo da nema mali u autu, sad bi TE vratio nazad u Brcko.
- i to nije problem, nedjelja je rano ujutro, imamo vremena a sigurno radi i GP Orasje/Zupanja😉

Na sto mi je manje vise bacio pasose kroz prozor nazad.

Ok, hajde moja greska
Ali bas Evropsko Ponasanje , evropske vrijednosti😡

Sta kazete na to?
Sve to isto, samo ovdje, Katici Frančešević

Image

https://vukovarsko-srijemska-policija.g ... taje/18012
Bobi
Forum administrator
Posts: 32198
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#5 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by Bobi »

E da, kad smo kod evropskog ponašanja i evropskih vrijednosti.....šta je to :D ?
Labirint
Posts: 2003
Joined: 24/06/2013 14:37

#6 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by Labirint »

Ne znam sta je svrha postavljanja teme al mogu potvrditi da nikada sa Hr policijacima nisam imao neugodnosti, štaviše, pogotovo na ovim manjim graničnim po vukojebinama gdje imaju vremena da prdoklače pa bude i zajebancije... Zao mi je sto ti se to desilo drug, pogotovo sa djetetom jer drugačije bi se vec ponio da si bio sam. Niko nema pravo pa taman i granicari davati takve kretenske opaske, samo sto su eto teško dokazive u nekom procesu žaljenja nazovimo yo tako...
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3652
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#7 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by anex »

Svrha je da je čovjek imao neugodnost sa HR pajkanom....mada kada sve sabereš....on je kriv al eto. :)
User avatar
JohnnyS
Posts: 13662
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#8 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by JohnnyS »

Prijavi brate, nema veze što si zajebo, nije on taj koji procijenjuje treba li "Bosance naučiti pameti"
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#9 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by Hajvan »

neki dań, granicni prijelaz Bajakovo u hrv- kilometarske kolone, cekao nesto vise od sat vremena.
kontam, valja mi sad jos toliko na srb granici cekat
kad ono jedno auto ispred mene

jedu govna EUropejci

opstruiraju i rastezu
stjece se dojam
sead1
Posts: 39
Joined: 05/12/2012 14:07

#10 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by sead1 »

HelaS wrote: 12/02/2024 22:17
sead1 wrote: 12/02/2024 22:10 Pozz svima,

Nisam bio siguran gdje da postavim ovu temu, pa odlucih se da to uradim tu. Radi se o sledecoj situaciji:
Za vikend sam dolazio u BiH/Brcko DC da posjetim svoje roditelje, zajedno sa svojim 9to godisnjim sinom.

Juce se vracamo,GP Brcko-Gunja, neko alo cekanje 10tak min. Prelaz preko mosta u Gunju, kolona od nekih 20tak auta, jedna traka radi „svi putnici“
Nakon nekog vremena 2 automobila sa BH oznakama skrecu u traku „EU/CH“ gdje im je policajac dao znak iako iznad na „semaforu“ je bilo crveno X.
I ja krenem za njima isto.
Dolazim na red, dajem nase BH PASOSE sa Austr. Vizama gdje me doticni policajac pita gdje putujemo. Kazem taj i taj grad u Austriji. Sledece recenice citiram, (moram naglasit da sam se pri davanju odgovora morao jako suzdrzat radi djeteta, poznavajuci svoju narav)
Da li vi u BH znate da citate? -gdje sam zamalo explodirao-
Da, znamo.
- Sta stoji iznad gore?
- kazem jos je crveno i EU/CH
- pa sta trazis onda ovde sa BH ispravama?
- reko vidim da su isto i ova 2 auta iz BH skrenula i onda sam i ja
Na to se je doticni digao na prozor i izdero se: aa odakle vi znate kakve su isprave oni meni dali? Mozda su Hrvatske!
- na to sam se nasmijesio kiselo i rekao da, vidite to nisam znao
- vas Bosance treba naucit pameti i oderat vas kaznama da se naucite sta je red!!!
- nikakav problem nije, napisite kaznu da platim i to je to
- Samo da nema mali u autu, sad bi TE vratio nazad u Brcko.
- i to nije problem, nedjelja je rano ujutro, imamo vremena a sigurno radi i GP Orasje/Zupanja😉

Na sto mi je manje vise bacio pasose kroz prozor nazad.

Ok, hajde moja greska
Ali bas Evropsko Ponasanje , evropske vrijednosti😡

Sta kazete na to?
Sve to isto, samo ovdje, Katici Frančešević

Image

https://vukovarsko-srijemska-policija.g ... taje/18012
Vjerovatno cu danas nazvati tel.

Kao sto rekoh, da moje greska. Ali opet ne opravdava njegovo ponasanje, i u mojim ocima, vrijedjanje, da li mi Bosancii znamo da citamo i kako nas treba nauciti pameti… ma hajte molim vas
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#11 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by karanana »

Pa jesi preso?
sead1
Posts: 39
Joined: 05/12/2012 14:07

#12 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by sead1 »

karanana wrote: 13/02/2024 05:29 Pa jesi preso?
Pa napisao sam, bacio mi je pasos kroz prozor nazad i pustio me da vozim dalje :-)
sead1
Posts: 39
Joined: 05/12/2012 14:07

#13 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by sead1 »

Eh ovako, upravo obavio telefonski razgovor.
Na telefonu je bio g. JOSIP VUJIC, zamjenik nacelnice i njemu su podredjeni granicni sluzbenici na GP Gunja.

Ispricao pricu sta se je desilo..kad, ko , gdje sta, ..cekao sam par min na telefonu da provjeri u svom "sustavu" jer moze da vidi na osnovu podataka, ime prezime,kada su pasosi skenirani, nadzorna kamera, kad i u koje sam vrijeme bio na GP.

Nakon toga mi se je nekoliko puta izvinuo u ime Granicne Postaje. GPolicajci imaju naredjenje da NIKOGA NE VRACAJU sa trake na koju su dosli bez obzira jesu li u pravoj ili ne, dok se to ne bude uhodalo u buducem vremenu, dok to ne udje u "svijest putnika", gdje tacno trebaju da prodju.
Ali NITI U BILO KOJEM SLUCAJU da se vracaju. Da se maximalno profesionalno ponasaju, "sa dobar dan, gdje putujete, skeniranje isprava" i neko objasnjenje za buducnost. Zbog takvih "budala, koje su isfrustrirane na svom poslu", on ne zeli da dobiva takve prituzbe i da gradjani zovu radi toga.

Pitao me je da li zelim, da tu prituzbu posaljem i pismeno unutrasnjoj kontroli. Na sta sam rekao da ne zelim. Imao sam samo potrebu da to jednostvno kazem, da iako sam iz BiH, da se ne smatram gradjaninom 100tog reda, nepismenim i slicno. Da to jednostavno nije lijepo ponasanje, da su oni ipak u Ev.Uniji, da bi mi mozda trebali da od njih nesto naucimo a ne obrnuto. Iako u ovom slucaju bi oni od nas Bosanaca trebali se nauciti lijepom ponasanju. A sa druge strane smo i neke i komsije , je li....
Na to se je ponovo izvinuo i rekao da nakon ove provjere vidi ko je skenirao moje dokumente i da ce biti pozvan na diciplinski razgovor. To nije slika GPolicajca koju on zeli.

Eto toliko o tome..iako me je mozda slagao i da od toga nece biti nista, barem neki osjecaj zadovoljstva..
A ako je to ozbiljno shvatio jos bolje.

Opet moja greska, ali kao sto je i sam rekao, moglo se to i trebalo na drugaciji nacin rijesiti...

Toliko o tome.

Pozz svima i hvala na kontakt-telefonu :izet:
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#14 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by Ateista »

Policijska govna, zao mi je sto nisi napisao ipak i pismeni prigovor, nadam se da ce i ovako odgovarati.

Imao sam slicnu situaciju, isto sa Hrvatskim carinicima. Prilazim granicnom prelazu i tamo gdje je bilo zeleno nije bilo nikoga u kucici, kad u kucici pored mi mase lik da predjem tamo. Posto je iza mene vec doslo jos jedno auto i nisam mogao da se vratim u rikverc, smotam izmedju kucica jer je bilo dovoljno prostora i odem na onu gdje su mi je mahnuo. Nakon sto je uzeo dokumente mi kaze da trebam platiti kaznu jer sam prosao duplu punu liniju, nije bio toliko neljubazan i nije imao te suvisne komentare, ali je svejedno bio bahat. Kazem mu da me on zvao da tu prodjem, on meni da sam trebao u riverc pa onda, sacekati da se vrati auto iza mene pa onda. Kazem mu da necu platiti kaznu jer signalizacija na semaforima nije bila ispravna, on me ostavi sa strane da cekam. Nakon nekoliko minuta prilazim da pitam kad mogu ici i da me ne smije toliko drzati, on meni poce citirati neki zakon kako me smije zadrzati do 6 sati, svadjao sam se malo sa njim i nisam htio da popustim. U neka doba me kao pusti, eto kao oprostice mi kaznu, reko nemas me sta pustati kad ste vi krivi zbog pogresne signalizacije, da si mi pokusao pisati prijavio bih vas i imali biste problema. Stoka bezobrazna i nadobudna.
User avatar
Ironmen
Posts: 6040
Joined: 29/07/2015 17:36

#15 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by Ironmen »

...
Last edited by Ironmen on 13/02/2024 10:09, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66258
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#16 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by _BataZiv_0809 »

Odlicno hvala-, tema moze pod katanac.
Preporuka svima-samo djelujte institucionalno i pisite zalbe i predstavke.
sead1
Posts: 39
Joined: 05/12/2012 14:07

#17 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by sead1 »

_BataZiv_0809 wrote: 13/02/2024 10:09 Odlicno hvala-, tema moze pod katanac.
Preporuka svima-samo djelujte institucionalno i pisite zalbe i predstavke.
Da, ocigledno...izgleda da ima nekoge efekta.
HelaS
Posts: 5678
Joined: 22/09/2018 13:21

#18 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by HelaS »

sead1 wrote: 13/02/2024 08:16 Eh ovako, upravo obavio telefonski razgovor.
Na telefonu je bio g. JOSIP VUJIC, zamjenik nacelnice i njemu su podredjeni granicni sluzbenici na GP Gunja.

Ispricao pricu sta se je desilo..kad, ko , gdje sta, ..cekao sam par min na telefonu da provjeri u svom "sustavu" jer moze da vidi na osnovu podataka, ime prezime,kada su pasosi skenirani, nadzorna kamera, kad i u koje sam vrijeme bio na GP.

Nakon toga mi se je nekoliko puta izvinuo u ime Granicne Postaje. GPolicajci imaju naredjenje da NIKOGA NE VRACAJU sa trake na koju su dosli bez obzira jesu li u pravoj ili ne, dok se to ne bude uhodalo u buducem vremenu, dok to ne udje u "svijest putnika", gdje tacno trebaju da prodju.
Ali NITI U BILO KOJEM SLUCAJU da se vracaju. Da se maximalno profesionalno ponasaju, "sa dobar dan, gdje putujete, skeniranje isprava" i neko objasnjenje za buducnost. Zbog takvih "budala, koje su isfrustrirane na svom poslu", on ne zeli da dobiva takve prituzbe i da gradjani zovu radi toga.

Pitao me je da li zelim, da tu prituzbu posaljem i pismeno unutrasnjoj kontroli. Na sta sam rekao da ne zelim. Imao sam samo potrebu da to jednostvno kazem, da iako sam iz BiH, da se ne smatram gradjaninom 100tog reda, nepismenim i slicno. Da to jednostavno nije lijepo ponasanje, da su oni ipak u Ev.Uniji, da bi mi mozda trebali da od njih nesto naucimo a ne obrnuto. Iako u ovom slucaju bi oni od nas Bosanaca trebali se nauciti lijepom ponasanju. A sa druge strane smo i neke i komsije , je li....
Na to se je ponovo izvinuo i rekao da nakon ove provjere vidi ko je skenirao moje dokumente i da ce biti pozvan na diciplinski razgovor. To nije slika GPolicajca koju on zeli.

Eto toliko o tome..iako me je mozda slagao i da od toga nece biti nista, barem neki osjecaj zadovoljstva..
A ako je to ozbiljno shvatio jos bolje.

Opet moja greska, ali kao sto je i sam rekao, moglo se to i trebalo na drugaciji nacin rijesiti...

Toliko o tome.

Pozz svima i hvala na kontakt-telefonu :izet:
:thumbup: Bravo. Sasvim dovoljno. :bih:
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#19 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by gentoo »

Na stranu njegovo ponasanje koje je takvo kakvo je.. Ali najbolja preporuka za slijedeci put je da se "ne pravis pametan" i da ne ides tamo gdje ne treba da ides (mislim na znakove na semaforu iznad). To sto si vidio da su 2x auta za BIH tablama otisla na EU ne znaci da i ti treba da ides ne?

Ako vidis da su 2 auta prosla kroz crveno, hoces i ti ? :roll:
User avatar
nivla
Posts: 4289
Joined: 12/01/2008 23:44

#20 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by nivla »

samo oprezno kad ide u hrvatsku mozda bude pretres sljedeci put na granici
sead1
Posts: 39
Joined: 05/12/2012 14:07

#21 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by sead1 »

nivla wrote: 13/02/2024 10:57 samo oprezno kad ide u hrvatsku mozda bude pretres sljedeci put na granici
Hmmm hahah da, o tome sam cak i sam malo prije razmisljao, da me nisu "negdje zaveli, zapisali" , pa sledeci puta kada budem dolazio da me iz carapa "izvrnu" :-D :-D

A za kolegu post iznad gore, nisam se "pravio pametan", nisam balavac nego covjek u 43coj godini, bio sam zadnji u koloni, i nekako instinktivno krenuo za svojim "zemljacima" koji ocigledno imaju isprave susjedne drzave .
User avatar
gentoo
Posts: 3303
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#22 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by gentoo »

sead1 wrote: 13/02/2024 11:32 bio sam zadnji u koloni, i nekako instinktivno krenuo za svojim "zemljacima" koji ocigledno imaju isprave susjedne drzave .
Da ali si propis prekrsio to se slazes ? Instiktivno je svasta nesto.. ne znaci da je ispravno.

Tako sam i ja jednom gas na onoj drugoj kucici carine jer je samo mahnuo autu ispred mene.. pa se jedva izvukao da ne "popusim"
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#23 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by Chmoljo »

Bobi wrote: 12/02/2024 22:19 E da, kad smo kod evropskog ponašanja i evropskih vrijednosti.....šta je to :D ?
kolektivno odsijecanje ruku u Kongu, plinske komore, tepih bombardovanje, eugenika, nacizam, fašizam, kolonijalizam...

proberi :D
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#24 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by zposao »

gentoo wrote: 13/02/2024 12:02
sead1 wrote: 13/02/2024 11:32 bio sam zadnji u koloni, i nekako instinktivno krenuo za svojim "zemljacima" koji ocigledno imaju isprave susjedne drzave .
Da ali si propis prekrsio to se slazes ? Instiktivno je svasta nesto.. ne znaci da je ispravno.

Tako sam i ja jednom gas na onoj drugoj kucici carine jer je samo mahnuo autu ispred mene.. pa se jedva izvukao da ne "popusim"
Tako sam i ja jednom umalo popušio jer sam navikao da traže većinom dokumente od vozača, ne nužno uvijek dokumente od ostalih putnika, pa sam pri dolasku na kontrolu pružio samo svoje a u drugoj ruci držao ostale dokumente.
Uglavnom, dobro sam prošao :D

Inače od tih par susreta sa graničnim policajcima imam određenu vrstu fobije od njih. Nelagodno se osjećam na granicama iako znam da ništa protuzakonito ne činim, ali nikad nisam siguran šta im može pasti na pamet, koji je sada zakon i propis na snazi pa da me shebu. Pogotovo sad kad nam je na granicama EU, ne znaš smiješ li kiflu djetetu ponijeti u autu. Znaš da si vazda donji i da se ne smijes khurciti jer je u njega batina.
User avatar
Truba
Posts: 81801
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Hrvatski Policajac/GP Gunja

Post by Truba »

samo treba reći izvinite
naučit se govorit izvinite pogriješio sam
znam da to nije u ljudskom biću
ali eto
Post Reply