Hrvatski "meki torabi"- Braco!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply

Odete li na ovakve seanse?

Da,
1
6%
Ne,
5
29%
Planiram,
1
6%
Niposto,
8
47%
To su sve sarlatani.
2
12%

Total votes: 17

psydelija

Hrvatski "meki torabi"- Braco!

Post by psydelija » 04/07/2011 19:03

otisao meki, ali je braco tu...

danas nesto svrljam po netu i naletim na video prilog o coveku koji je, malo je reci zaludeo nemacku sa svojim duhovnim sposobnostima...
lik je narodski receno sarlatan, no njemu biznis na zapadu i u samoj hrvatskoj cveta... izdaje knjige, prodaje "braco prstenje i narukvice", dvd-ije... moze se reci da mu je marketing puno jaci od torabijevog. :D

Image

ogromna vila u zagrebu... unutrasnjost su novinari snimali tajno, od 0:15 sec.-01:15 m..

sta je jos zanimljivije, seanse su uspesne i u slucaju kada i sam "guru" nije tu... vazno je samo doci i kupiti, recimo dvd ili neku knjigu sa uputstvom za upotrebu.
novinarka prenosi: "braco kaze da je ovo vizija buducnosti, kako on ponekad vidi unutrasnjim pogledom."

braco zlato se krece od 80-150 eura, ulaz na seanse 2 eura, knjige i dvd-i od 25-35 eura...
neki se ljudi sa videa kletu u njegovu moc, drugi skepticni i razocarani... ekspert za sekte ga naziva manipulatorom.

braco ima licnu glasnogovornicu za austriju. v. od 01:40.

ovakvi iscelitelji cirkulisu citavim svetom... negde mi je kroz usi proslo da neki brazilac radi na torabijevu foru sa vodom koja nije iz brazila, vec po potrebi gde "isceljitelj" gostuje, moze biti bosanska, portugalska, danska...
no sta je zanimljivo kod brazilca, on operise navodno golim rukama.

imate li vi iskustva sa ovim, znate li jos neke druge "cudake" i sta generalno mislite o ovome?!

jarancuga

Re: Hrvatski "meki torabi"- Braco!

Post by jarancuga » 04/07/2011 20:08

ovaki su samo za dobrih parmaka pa preko ledja, pa da vidimo moze li sam sebi pomoci...

Troll_Happens

Post by Troll_Happens » 05/07/2011 03:27

ja znam samo za sarajevskog Bracu hahahaha bilo koji drugi me ne zanima Braco legenda hahah :lol:

slobodni armirach

Post by slobodni armirach » 05/07/2011 06:29

e ovaj Braco je jak ko beton, :D ja sam cuo za njega prije 8 godina,
uglavnom tip ima citavu ekipu oko sebe koju sve organizuju.

uglavnom ON nikad ne uzima direktno pare nego to rade negovi suradnici, da bi usli kod njega na seansu morate mu kupiti cvijece, a cvijece kupujete ispred hotela u kojem se nalazi, a cvjecat je u talu sa njim.

da bi seansa imala efekat trebate kupiti neki nakit od njega, ili sliku koju cete drzati u svojoj sobi jer ON preko slike vas stiti i lijeci u vasoj kuci. Znam da svaka tri mjeseca u Jesenicama u slo, odrzava seanse, gdje mu dolaze iz italije austrije u slo.

kad sam sasvim slucajno naletio na ovaj skup ja sam mislio da je neki predizborni skup slovenskog SDP-a, jer je bilo cvijeca na sve strane a uglavnom su ruze crvene bile u pitanju, a ljudi stotine koje su cekale da udju u njegovu sobu na seansu.

kako god covjek ima odlican biznis. :D

veljaca

Post by veljaca » 05/07/2011 12:46

slobodni armirach wrote:e ovaj Braco je jak ko beton, :D ja sam cuo za njega prije 8 godina,
uglavnom tip ima citavu ekipu oko sebe koju sve organizuju.

uglavnom ON nikad ne uzima direktno pare nego to rade negovi suradnici, da bi usli kod njega na seansu morate mu kupiti cvijece, a cvijece kupujete ispred hotela u kojem se nalazi, a cvjecat je u talu sa njim.

da bi seansa imala efekat trebate kupiti neki nakit od njega, ili sliku koju cete drzati u svojoj sobi jer ON preko slike vas stiti i lijeci u vasoj kuci. Znam da svaka tri mjeseca u Jesenicama u slo, odrzava seanse, gdje mu dolaze iz italije austrije u slo.

kad sam sasvim slucajno naletio na ovaj skup ja sam mislio da je neki predizborni skup slovenskog SDP-a, jer je bilo cvijeca na sve strane a uglavnom su ruze crvene bile u pitanju, a ljudi stotine koje su cekale da udju u njegovu sobu na seansu.

kako god covjek ima odlican biznis. :D
A ima li problema u Sloveniji - sa ljekarskom komorom i sa crkvenim osobljem ?????

Mannequin

Post by Mannequin » 05/07/2011 13:56

Bila na jednoj "seansi" sa prijateljima. Cvijece se uopce nije prodavalo ispred mjesta gdje je Braco dosao, nego jednostavno poneses cvijece ukoliko zelis - nije pod moranje, cvijece se ostavlja pred dvoranom i pri izlazu iz dvorane svi opet dobijemo cvijece, znaci ono ne ostaje Braci nego se proslijedi ljudima. Sta ja znam, mislim da je to sve dobro organizovano i jedino sto oni traze je vjerovanje (slijepo, jel) i tako ce covjeka izlijeciti i probleme ublaziti, po meni placebo na djelu.. Nemam nista protiv ljudi koji idu, naprotiv, ako im pomaze tj. ako je njima Braco potreban kao pokretac onoga sto je u njima samima sto da ne? Sto se mene tice rekoh da sam bila jednom iz radoznalosti, bilo mi hajka i ne planiram vise :D

Cober

Post by Cober » 05/07/2011 14:03

Jel' me ko tražio?

astrid

Post by astrid » 05/07/2011 18:50

Kad 'vamo dolazi? 8-)

Post Reply