Hrvatski fašizam na Jadranu

Uh
Posts: 225
Joined: 22/01/2003 00:00
Contact:

#126

Post by Uh »

Neznam ljudi sto tako velika polemika oko Jadrana, islama, Hrvata, ko koga mrzi ko koga voli?

Svak ima svoje pare za godisnji i ide tamo gdje mu odgovara, gdje mu je bolje i gdje se dobro osjeca i on i njegov djep.

A ovo rekla kazala,,,,oni nase nadigrase,,,,,ili mi njihove ,,,,,su samo pojedinacna malogradjanstina.

Znaci idemo u Egipat, Tunis, Libiju,(fantasticne plaze)isto tako i Alzir. Sami pjesak nema kamenjara ko na Jadranu.
A ne idemo u Hrvatsku,,,,,jer nas zajebaju, ne idemo u Crnu goru jer su tamo Srbi, oni nas mrze.
User avatar
Daisy
Posts: 178
Joined: 14/05/2004 01:43

#127

Post by Daisy »

pojedinacnih ekcesa ima svugdje- i ja sam dozivjela da u selu u kojem ljetijem 26 godina dodje konobar kreten i kaze "nemoze kafa nego samo kava gospodjice". Zainat mu ne bi otisla odatle!
Svoju ljubav prema dalmaciji ne mogu mjeriti
User avatar
Daisy
Posts: 178
Joined: 14/05/2004 01:43

#128

Post by Daisy »

I meni se dogodilo da u selu u kom ljetujem 26 godina dodje kreten konobar i kaze " ne moze kafa nego samo kava gospodjice".
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#129

Post by zlata »

A sta bide sa Albanijom? Je'l' valja tamo?
User avatar
Daisy
Posts: 178
Joined: 14/05/2004 01:43

#130

Post by Daisy »

ne pada mi na pamet da moju ljubav prema Dalmaciji dovodim u pitanje zbog takvih pojedinaca
neutralac
Posts: 266
Joined: 30/06/2003 00:00

#131

Post by neutralac »

Eh List, da si ti jos vidio povelju Bele IV iz 1244 koliko tu mrznje prema islamu ima .Ovo sto si ti naveo je macje mlijeko.
Osim toga, sam naziv naziv topika je bezveze.Fasizam je nekako blag.Povezite Hrvate sa nacizmom ili ustastvom da ta krvozednost dodje do izrazaja u punom smislu.
Fasisti su malo vise surovali sa Srbima nego Hrvatima, narocito u Bosni.
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#132

Post by List »

neutralac wrote:Eh List, da si ti jos vidio povelju Bele IV iz 1244 koliko tu mrznje prema islamu ima .Ovo sto si ti naveo je macje mlijeko.
Osim toga, sam naziv naziv topika je bezveze.Fasizam je nekako blag.Povezite Hrvate sa nacizmom ili ustastvom da ta krvozednost dodje do izrazaja u punom smislu.
Fasisti su malo vise surovali sa Srbima nego Hrvatima, narocito u Bosni.
Neutralac, ako bismo se vratili u 1244. godinu spoznali bismo da Islama tada na ovim prostorima nije bilo.

Tada Islam jos uvijek nije prosao kroz Otranska Vrata. :roll: :D

Govorio sam o zivotu obicnih ljudi u Hrvatskoj u vrijeme kad se nije ni sanjalo o raspadu Jugoslavije.
Nisam rekao da su svi takvi. Ali je bilo svakakvih slucajeva. A to su mogli iskusiti najcesce samo oni koji su zivjeli duze vrijeme u Hrvatskoj.
Covjek koga sam naveo vodio je dnevnik. Nesto vise od 40 godina. S prekidima. Nisu tracevi u pitanju.

Zivot obicnog covjeka. Obican zivot. U Zagrebu i jos nekim mjestima u koja je cesto putovao.
A covjek je bio boem.
neutralac
Posts: 266
Joined: 30/06/2003 00:00

#133

Post by neutralac »

Ja sebe ne ubrajam u zlurade ljude i zato je moj post bio obican sarkazam na mnoge postove ispred moga.
Jeste da su vrucine i mozak preopterecen, ali povezivati jedan totalitarni rezim sa jednom gospodarskom granom( u ovom slucaju turizam) je vise nego amaterizam. Ako treba ispoljiti mrznju prema nekom narodu postoji ovdje dovoljno podforuma i topika , tako da je ovaj fulao svoju namjenu.
Vidis , ja sam rodjen u Zagrebu i najveci dio zivota proveo tu( u Bosni nekih 8-9 godina) i mogu ti reci da Zagrepcani znaju o islamu koliko i o izumiranju pingvina.Njih to jednostavno ne zanima, jer ljudi tu nikada nisu imali potrebu da se odrede prema muslimanima koji su tu zivjeli.Njihov broj nije bio impozantan i ti ljudi su tu pronasli svoj dom i kruh i povratak u Bosnu za njih bi, pretpostavljam, u ekonomskom smislu bio korak nazad.
Podrucje Makarske i opcenito srednje Dalmacije je " hercegovacki milje" i tamo nekakve grafite povezivati sa cijelim jednim narodom je " provokacija sa smislom i namjerom".
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#134

Post by List »

Nisam imao zle namjere. Samo sam htio reci da njegova iskustva na momente nisu bila ugodna. Samo zbog imena koje je nosio. A tih momenata se u 45 godina nanizalo koliko hoces.

To sto je imao losa iskustva ne znaci da je tada vecina Hrvata tako razmisljala.
Ono sto sam zelio reci je da ta medjureligijska netrpeljivost ne potice iz 1990. godine kako bi to mnogi Bosanci rado interpretirali (i interpretiraju).

To sto je netrpeljivost bila prisutna u Zagrebu i prije 50 ili cak 70 godina ne znaci da se tamo nije moglo normalno zivjeti. Zivjelo se. I zivi se. To niko ne spori.

Vrucina povecava nervozu. Dokazano. :-)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#135

Post by Vodenjak »

neutralac wrote:Ja sebe ne ubrajam u zlurade ljude i zato je moj post bio obican sarkazam na mnoge postove ispred moga.
Jeste da su vrucine i mozak preopterecen, ali povezivati jedan totalitarni rezim sa jednom gospodarskom granom( u ovom slucaju turizam) je vise nego amaterizam. Ako treba ispoljiti mrznju prema nekom narodu postoji ovdje dovoljno podforuma i topika , tako da je ovaj fulao svoju namjenu.
Vidis , ja sam rodjen u Zagrebu i najveci dio zivota proveo tu( u Bosni nekih 8-9 godina) i mogu ti reci da Zagrepcani znaju o islamu koliko i o izumiranju pingvina.Njih to jednostavno ne zanima, jer ljudi tu nikada nisu imali potrebu da se odrede prema muslimanima koji su tu zivjeli.Njihov broj nije bio impozantan i ti ljudi su tu pronasli svoj dom i kruh i povratak u Bosnu za njih bi, pretpostavljam, u ekonomskom smislu bio korak nazad.
Podrucje Makarske i opcenito srednje Dalmacije je " hercegovacki milje" i tamo nekakve grafite povezivati sa cijelim jednim narodom je " provokacija sa smislom i namjerom".
Post na mjestu @neutralac!
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#136

Post by Fair Life »

Image
veseljak
Posts: 5
Joined: 02/08/2005 16:05

#137

Post by veseljak »

ja odem na more i nikom ne govorim odakle sam i ko sam.

e sad poneka zena me zavede pa vidi da nisam domaci ali tad joj je kasno za kajanje.
rogonja
Posts: 7
Joined: 03/08/2005 14:21
Location: kalesija

#138

Post by rogonja »

veseljak wrote:ja odem na more i nikom ne govorim odakle sam i ko sam.

e sad poneka zena me zavede pa vidi da nisam domaci ali tad joj je kasno za kajanje.
ma ko to tebe zavede?

dajte molim vas...
User avatar
Poglavica
Posts: 222
Joined: 04/05/2005 13:04
Location: Glavesina

#139

Post by Poglavica »

Dr. navede par jasnih oglasavanja:
Pozdrav domobranu a vas turci jebava ćaća. Lažete di stignete, marvo jedna. Na našem lipom plavom moru se ne može ostati od vašeg smrada.
dalmatinac, 31.7.2005 19:25:53


A kod Neuma ćemo napravit najveći i najlipši most na svitu i pomoći vam da imate pristup na otvoreno more, marvo jedna. A vi uživajte i kupajte se u Neumu a svoj smrad nemojte donosit u lipu našu. Ostavite ga u Bosni.
dalmatinac, 31.7.2005 19:31:41
Dalmatinac zivi od turizma i raduje se svakom gostu. Da li se zapitah zasto on neprstano govori o nekom smradu i "lazete di stignete, marvo jedna". Ako je Dalmatinac covik, a vjerojatno jeste, zbog cega ima takvo iskustvo? Da li "Bosanci", "Bosnjaci" ili njihove kriminalne sudije toliko lazu da je ciloj Evropi dosta tih lazova i koji su to jer ima i postenog svita?
štzngrm
Posts: 401
Joined: 16/03/2005 14:43

#140

Post by štzngrm »

:x jebiga, nekad je i dalmacija pripadala bosni-
zalosna_sova
Posts: 42
Joined: 16/12/2004 19:55

#141

Post by zalosna_sova »

svake godine sam na jadranu i nisam imao nikakvih problema. s obzirom da ljetujem na makarskoj rivijeri vikendom plaze napune hercegovci koji prostru dekice na plazu i otvore svoj prirucni frizider pa nakoso slaninu i kobasice. tako sam cuo pricu trojice dalmatinaca koji bacaju drvlje i kamenje na te iste sa dekicama kako im oni sporkaju more, tjeraju prave turiste a ne ostavljaju ni jednu kunu i kako bi im trebalo zabraniti prilaz moru. zbog toga su im u vecini mjesta poceli naplacivati ulaz u mjesto kako bi ih otjerali. nazalost nisu uspjeli bas u toj nakani.
zalosna_sova
Posts: 42
Joined: 16/12/2004 19:55

#142

Post by zalosna_sova »

-------
El_Comunista
Posts: 223
Joined: 06/07/2005 16:37

#143

Post by El_Comunista »

Marsal Tito, ustani iz groba i pobi stoku. Zivjela jedna i jedina SFRJ !
zico
Posts: 285
Joined: 18/03/2005 11:41

#144

Post by zico »

jebiga, nekad je i dalmacija pripadala bosni
A jebiga i Bosanski kraljevi i i vojvode su se tada zvali Stipan,Hrvoje,Tvrtko i slicno pa narod bas i nije dozivio nekakve promjene...

Sve nesto razmisljam o ovom topicu i i mogu Vam reci da se namirio svoj na svoga. :x

Kada rigate vatru po Dalmatincima imajet na umu da je 50% Hrvata iz
Hrvatske (kada se vratimo i do 17 stoljeca) porijeklom iz Bosne,a u Dalmaciji je taj postotak i malo visi...

Evo recimo,ja sam rodjen u Sinju,a cijeli sinjski kraj je 70% porijeklom
iz srednje Bosne(Rama)...
Vidim da imate temu o Ikavici.Ako nekoga zanima kako se nekada
pricalo u Bosni nekak navrne malo do Cetinske krajine...
Televizione
Posts: 65
Joined: 11/06/2005 23:00

#145

Post by Televizione »

Dalmatinci su bas fini i mnogo vole Bosance. Kulturni i ljubazni. Ne vole samo pedofile.
User avatar
revolver amidza
Posts: 374
Joined: 07/08/2005 11:43

#146

Post by revolver amidza »

Vidim da se digla velika frka na ovoj temi,šta je znam,čsto puta sam bio u Dalmaciji,i iz ličnog iskustva mogu reći da nikad problema nisam imao,a znam ljudi i koji jesu,jebi ga zavisi na šta naletiš.
Najčešče sam u Makarskoj,čak se i kupm na mjestu gdje uglavnom domaći dođu,nikad problema,upoznao i neke domaće,judi rade gledaju svoja posla itd.Jaran i ja smo vazdan govorili hljeb,kafa isl.No problem.
Istina ni sa kim se previše ne petljam,ne mora me niko ni voljet,gledam svoja posla itd.Vala,vodio sam i naše Bosance dole kako se nekad preseravaju,tačno su i meni išli na neku stvar!Gazda,isto domaći,mrzi tj.ne voli baš hercegovce radi njihove bahatosti i arogancije,i kaže mi još mjesta gdje se oni i skupljaju,bude i marisane izemeđu njih i domaćih.
Znam da ima tamo i ekstrema kao onaj idiot sa početka,šta ja znam,jebi ga volio bih i ja otići svagdje,ali se baš i nema love za zujanje,ja zadnje 2 god.nisam ni išao nigdje jer ljeti najviše moram da rintam,blago se vama koji imate ove pa možete da birate,uživajte gdje god!!!
Post Reply