hrvatska-more

damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#3351 Re: hrvatska-more

Post by damirc_sa »

Gandra_1 wrote:
pinokio04 wrote:Pozz raja
Interesuje me ruta puta za more
Sarajevo - baška voda
E sad, interesuje me ovaj put najkraći preko googl maps
Preko dreznice gornja-donja, poklečani, posušje, imotski, zagvozd, tunel sveti ilija..
To mi je najkraca ruta iz Sarajeva za basku vodu 190 km
Ima li neko iskustva sa tim putem kakav je, preko dreznice kad prođem jablanicu onaj most desno preko neretve..

Ili da idem drugu opciju dužu 40 tak kilometara preko mostara-siroki-grude-imotski- tunel sv. Ilija

Sta mi preporucujete
Obzirom da mi je puno da zaobilazim preko doljana metkovica ploca..
Nije stvar zaobilazenja, vec kvalitete puta i ne znam sto bi iso tim putem... po meni najbolje ti je da ides Mostar-Čapljina-Ljubuški-Bijača(granica) na mali dio autoputa i onda opet dodjes na tunel Sv. Ilija i spustis se u Bašku Vodu ili kada predjes granicu ne ides na autoput pa preko Vrgorca i Biokova se spusits u Makarsku...
Ova opcija ti je najbolja zbog granice, jer na Bijaci nema guzve... Prosle godine u spici sezone nikoga nije bilo na granici...
I ja bih perorucio ovu dionicu samo bih jos dodao da je bolje da ides na GP Orah i onda se u Vrgorcu spustis na autoput.
Ja sam prosli vikend isao tom dionicom i nigdje nikoga nema, na granici prosao za 2 minute a putarinu od Vrgorca do Splita sam platio 40 kuna, a do Baske vode je dosta jeftinije.

Cesta dosta dobra, pregledna i nema guzve na cesti
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3352 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

Gandra_1 wrote:
pinokio04 wrote:Pozz raja
Interesuje me ruta puta za more
Sarajevo - baška voda
E sad, interesuje me ovaj put najkraći preko googl maps
Preko dreznice gornja-donja, poklečani, posušje, imotski, zagvozd, tunel sveti ilija..
To mi je najkraca ruta iz Sarajeva za basku vodu 190 km
Ima li neko iskustva sa tim putem kakav je, preko dreznice kad prođem jablanicu onaj most desno preko neretve..

Ili da idem drugu opciju dužu 40 tak kilometara preko mostara-siroki-grude-imotski- tunel sv. Ilija

Sta mi preporucujete
Obzirom da mi je puno da zaobilazim preko doljana metkovica ploca..
Nije stvar zaobilazenja, vec kvalitete puta i ne znam sto bi iso tim putem... po meni najbolje ti je da ides Mostar-Čapljina-Ljubuški-Bijača(granica) na mali dio autoputa i onda opet dodjes na tunel Sv. Ilija i spustis se u Bašku Vodu ili kada predjes granicu ne ides na autoput pa preko Vrgorca i Biokova se spusits u Makarsku...
Ova opcija ti je najbolja zbog granice, jer na Bijaci nema guzve... Prosle godine u spici sezone nikoga nije bilo na granici...
Kakav je put od Capljine do Ljubuskog, je li ima puno krivina i je li brdovito? :D Isao sam jednom davno, davno i kroz maglu se sjecam mnogo krivina i brda :D I da, kada predjes Bijacu, kako doci do Ploca?
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#3353 Re: hrvatska-more

Post by Krizzia »

P308 wrote:
Gandra_1 wrote:
pinokio04 wrote:Pozz raja
Interesuje me ruta puta za more
Sarajevo - baška voda
E sad, interesuje me ovaj put najkraći preko googl maps
Preko dreznice gornja-donja, poklečani, posušje, imotski, zagvozd, tunel sveti ilija..
To mi je najkraca ruta iz Sarajeva za basku vodu 190 km
Ima li neko iskustva sa tim putem kakav je, preko dreznice kad prođem jablanicu onaj most desno preko neretve..

Ili da idem drugu opciju dužu 40 tak kilometara preko mostara-siroki-grude-imotski- tunel sv. Ilija

Sta mi preporucujete
Obzirom da mi je puno da zaobilazim preko doljana metkovica ploca..
Nije stvar zaobilazenja, vec kvalitete puta i ne znam sto bi iso tim putem... po meni najbolje ti je da ides Mostar-Čapljina-Ljubuški-Bijača(granica) na mali dio autoputa i onda opet dodjes na tunel Sv. Ilija i spustis se u Bašku Vodu ili kada predjes granicu ne ides na autoput pa preko Vrgorca i Biokova se spusits u Makarsku...
Ova opcija ti je najbolja zbog granice, jer na Bijaci nema guzve... Prosle godine u spici sezone nikoga nije bilo na granici...
Kakav je put od Capljine do Ljubuskog, je li ima puno krivina i je li brdovito? :D Isao sam jednom davno, davno i kroz maglu se sjecam mnogo krivina i brda :D I da, kada predjes Bijacu, kako doci do Ploca?
Ako ides preko Studenaca, put je katastrofa.
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#3354 Re: hrvatska-more

Post by Gandra_1 »

Put od capljine do ljubuskog je ravan i nema nikakvih krivina i traje punih 15 min... To je mozda put za citluk i medjugorje...

Udjes u Capljinu preko velikog mosta i samo pravo do zadnjeg kruznog toka, i skreces desno...Imas i znakove za ljubuski...

Od Bijace za Ploče, poslije granice pravo izlazis na autoput i ides na stranu prema Pločama, a ne za Split... I tu put traje nekih 15 minuta...

Ako ces za Makarsku npr, poslije Bijače ili ides na autoput za Split, pa se iskljuci za Bašku Vodu i kroz novi tunel koji se plača ili preko Bikova put je skroz ok, jeste da se penjes i spustas..
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3355 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

Gandra_1 wrote:Put od capljine do ljubuskog je ravan i nema nikakvih krivina i traje punih 15 min... To je mozda put za citluk i medjugorje...

Udjes u Capljinu preko velikog mosta i samo pravo do zadnjeg kruznog toka, i skreces desno...Imas i znakove za ljubuski...

Od Bijace za Ploče, poslije granice pravo izlazis na autoput i ides na stranu prema Pločama, a ne za Split... I tu put traje nekih 15 minuta...

Ako ces za Makarsku npr, poslije Bijače ili ides na autoput za Split, pa se iskljuci za Bašku Vodu i kroz novi tunel koji se plača ili preko Bikova put je skroz ok, jeste da se penjes i spustas..
Hvala ti puno, ovo ce puno pomoci! :)
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#3356 Re: hrvatska-more

Post by doktor78 »

Pocinje kuknjava kao i lani:
http://tuzlanski.ba/bh-gradani-zateceni ... a-jadranu/
2 kafe i kapucino "cak" 33 kune, sto ce reci oko 9 KM. Toliko bi platio i npr. u Sarajevu...
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#3357 Re: hrvatska-more

Post by Doda37 »

KvaziExpert wrote:koja je najbolja solucija za prepaid internet u hrvatskoj (makarska rivijera), da li onaj wifi hotspot 7 dana 15EUR ili neki mobilni net?
Zavisi koliko ti prometa treba, simpa mala prejaka opcija 7 dana 15 kuna, 1 gb prometa, 1000 min prema hr mrezama, takodjer neograniceni sms, ako ti treba vise prometa ovako na prvu mislim da bon bon daje najvise
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3358 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

doktor78 wrote:Pocinje kuknjava kao i lani:
http://tuzlanski.ba/bh-gradani-zateceni ... a-jadranu/
2 kafe i kapucino "cak" 33 kune, sto ce reci oko 9 KM. Toliko bi platio i npr. u Sarajevu...
hahahaha

jao kraljeva... pa jos je i jeftino prosao

stvarno se pitam sta uce nase "novinare" na fakultetima...
fantabox
Posts: 220
Joined: 12/07/2007 10:11

#3359 Re: hrvatska-more

Post by fantabox »

KvaziExpert wrote:koja je najbolja solucija za prepaid internet u hrvatskoj (makarska rivijera), da li onaj wifi hotspot 7 dana 15EUR ili neki mobilni net?
SIMPA, uzmes Internet dan opciju, 10 kuna 24 sata, flat Internet na 3.5G. 15 minuta prije isteka 24 sata stiže SMS podsjetnik da je produzis ako želiš. Najbolji signal, D3GO bez trzaj ide, gledao HRT2 utakmice na njemu.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3360 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

Alfons Kauders wrote:
doktor78 wrote:Pocinje kuknjava kao i lani:
http://tuzlanski.ba/bh-gradani-zateceni ... a-jadranu/
2 kafe i kapucino "cak" 33 kune, sto ce reci oko 9 KM. Toliko bi platio i npr. u Sarajevu...
hahahaha

jao kraljeva... pa jos je i jeftino prosao

stvarno se pitam sta uce nase "novinare" na fakultetima...
I kaze ovo: Primoštenu je kilogram paradajza 14 kuna (3,6 KM), u Dubrovniku od 10 do 12, a na Korčuli od 12 do 15 kuna, što iznosi od tri do četiri KM. - cisto onako informativno, jucer na Markalama - paradajz: 4 KM - ima i jeftinije, ali ima i taj od 4 :D
Last edited by P308 on 08/07/2014 21:36, edited 1 time in total.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#3361 Re: hrvatska-more

Post by VenomousV »

mene samo zanima gdje su nasli krofne za 0,5 KM :roll:
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#3362 Re: hrvatska-more

Post by rovac13 »

tele2 mislim za 50kuna dobijes 1000min prema cijeloj hrv i 3gb .na svakoj pumpi ima tih paketa
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#3363 Re: hrvatska-more

Post by Entropio »

Najbolji i najbrži put iz Sarajeva do Splita?

Google Maps preporučuje ovaj preko Jablanice, kroz Blidinje, pa Posušje, Imotski pa Zagvozd na autoput.

ViaMichelin preporučuje Mostar, pa Čitluk, pa Crveni Grm, pa Vrgorac pa gore.

Šta je najbolja opcija?
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#3364 Re: hrvatska-more

Post by damirc_sa »

Entropio wrote:Najbolji i najbrži put iz Sarajeva do Splita?

Google Maps preporučuje ovaj preko Jablanice, kroz Blidinje, pa Posušje, Imotski pa Zagvozd na autoput.

ViaMichelin preporučuje Mostar, pa Čitluk, pa Crveni Grm, pa Vrgorac pa gore.

Šta je najbolja opcija?

Po meni najbolja relacija je Sarajevo-Čapljina- Ljubuski- GP ORAH- Vrgorac i onda se samo spustis na auto put.

Auto put od Vrgorca do Splita ces platiti 40 Kn.

Prije 15 dana sam isao ovom relacijom i veoma sam brzo stigao, nema guzve na cesti, na GP Orah se zadrzao par minuta i to je to. Cesta sasvim dobra i bez guzve.
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3365 Re: hrvatska-more

Post by Dozer »

Sa > Vitez > N. Travnik > Rostovo > Bugojno > Kupres > Livno > Kamensko > Omis > Split
3,5 h
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#3366 Re: hrvatska-more

Post by hava123 »

Entropio wrote:Najbolji i najbrži put iz Sarajeva do Splita?

Google Maps preporučuje ovaj preko Jablanice, kroz Blidinje, pa Posušje, Imotski pa Zagvozd na autoput.

ViaMichelin preporučuje Mostar, pa Čitluk, pa Crveni Grm, pa Vrgorac pa gore.

Šta je najbolja opcija?
Citluk-Crveni grm-Vrgorac-autocesta-Split, a jos blize ti je Mostar- Posusje-Imotski-autocesta-Split.
Mislim da ti preko Blidinja tj. jedan dobar dio puta kojim vozis do Blidinja nije asfaltiran..Bar nije bio, mozda su ga asfaltirali. Povjeri.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3367 Re: hrvatska-more

Post by perfect_guy »

hava123 wrote:
Citluk-Crveni grm-Vrgorac-autocesta-Split, a jos blize ti je Mostar- Posusje-Imotski-autocesta-Split.
Mislim da ti preko Blidinja tj. jedan dobar dio puta kojim vozis do Blidinja nije asfaltiran..Bar nije bio, mozda su ga asfaltirali. Povjeri.
nije da je baš dobar dio, tek par kilometara kod Sovića, i još nije asfaltirano
hava123
Posts: 667
Joined: 24/12/2011 08:37

#3368 Re: hrvatska-more

Post by hava123 »

perfect_guy wrote:
hava123 wrote:
Citluk-Crveni grm-Vrgorac-autocesta-Split, a jos blize ti je Mostar- Posusje-Imotski-autocesta-Split.
Mislim da ti preko Blidinja tj. jedan dobar dio puta kojim vozis do Blidinja nije asfaltiran..Bar nije bio, mozda su ga asfaltirali. Povjeri.
nije da je baš dobar dio, tek par kilometara kod Sovića, i još nije asfaltirano
Ok, ali tih par km traje citavu vjecnost, razdrnda te od glave do pete. :-)
User avatar
033_NS
Posts: 113
Joined: 27/08/2012 10:26

#3369 Re: hrvatska-more

Post by 033_NS »

Zna li iko kakvo je stanje na doljanima radnim danom... Idem u ponedeljak ujutro pa me zanima koliko se ceka... ako bude dugo da bjezim odma na imotski pa kroz tunel :)
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#3370 Re: hrvatska-more

Post by Gandra_1 »

Entropio wrote:Najbolji i najbrži put iz Sarajeva do Splita?

Google Maps preporučuje ovaj preko Jablanice, kroz Blidinje, pa Posušje, Imotski pa Zagvozd na autoput.

ViaMichelin preporučuje Mostar, pa Čitluk, pa Crveni Grm, pa Vrgorac pa gore.

Šta je najbolja opcija?
Imas i opciju Novi Travnik-Bugojno-Livno-Kamensko-Split...

Jeste da traje duze put, ali ne placas autoput... Sve zavisi za koju si opciju... priroda je super u ovom dijelu..
User avatar
Dozer
Posts: 28398
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3371 Re: hrvatska-more

Post by Dozer »

033_NS wrote:Zna li iko kakvo je stanje na doljanima radnim danom... Idem u ponedeljak ujutro pa me zanima koliko se ceka... ako bude dugo da bjezim odma na imotski pa kroz tunel :)
Ja sam u utorak, doduse poslijepodne, bio sam iz ovog pravca. Otamo je bio krkljanac...
User avatar
033_NS
Posts: 113
Joined: 27/08/2012 10:26

#3372 Re: hrvatska-more

Post by 033_NS »

Dozer wrote:
033_NS wrote:Zna li iko kakvo je stanje na doljanima radnim danom... Idem u ponedeljak ujutro pa me zanima koliko se ceka... ako bude dugo da bjezim odma na imotski pa kroz tunel :)
Ja sam u utorak, doduse poslijepodne, bio sam iz ovog pravca. Otamo je bio krkljanac...
Znaci da ipak ne rizikujem, bolje na imotski pa na tunel.... brze i sigurnije
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#3373 Re: hrvatska-more

Post by Zviz »

Ja kupio Armani Jeans ljetne ciget papir tene 110€
Neku ko polo majcu/kosulju marke neki italija Shark oko 80€ platio
Uzo sebi neki obicni sat iz Cokoladne ono vaser-otporan 490€
Uze neku 100% cotton majcu ko zvakaca guma elasticna - naslikan Popaj na njoj 100€ a mogao sam i spinata ze te pare kupiti da postanem jak i velik...
Uze neke suncane dozlike... ma cvike prva klasa i zato plati nekih 125€
Naki parfem od Ga... nekako nemogu da izgovorim pise strogo za Zentlmene plati oko 83€

Kupio kartu u jednom smjeru oko 170€ ono ujutro za popodne let, spakovo kreditnu kraticu i cetku za zube

No sikiriki odmor :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#3374 Re: hrvatska-more

Post by ultima_palabra »

Zviz wrote:Ja kupio Armani Jeans ljetne ciget papir tene 110€
Neku ko polo majcu/kosulju marke neki italija Shark oko 80€ platio
Uzo sebi neki obicni sat iz Cokoladne ono vaser-otporan 490€
Uze neku 100% cotton majcu ko zvakaca guma elasticna - naslikan Popaj na njoj 100€ a mogao sam i spinata ze te pare kupiti da postanem jak i velik...
Uze neke suncane dozlike... ma cvike prva klasa i zato plati nekih 125€
Naki parfem od Ga... nekako nemogu da izgovorim pise strogo za Zentlmene plati oko 83€

Kupio kartu u jednom smjeru oko 170€ ono ujutro za popodne let, spakovo kreditnu kraticu i cetku za zube

No sikiriki odmor :D
Imam ja ciglu pravo dobru, samo 50 ojra... ako si pri parama možemo se dogovoriti i oko jedne austrougarske zgradice u pseudomaurskom stilu...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3375 Re: hrvatska-more

Post by Banksy »

zrak:28.3°C, more:27.1°C ... :(
Post Reply