hrvatska-more

User avatar
touch brain
Posts: 579
Joined: 28/01/2012 23:22
Location: negdje na moru

#3326 Re: hrvatska-more

Post by touch brain »

karanana wrote:jel neko nekad bio u ducama (da li se ovako kaze?) kod omisa?
kako vam se cini? kakav je smjestaj?
ja proso par puta i ucinilo mi se fino i cisto sto se plaze i mora tice. a i omis i split blizu.
duce ima preljepu plazu..kada sam u splitu kod svojih,cesto odem u duce na kupanje
User avatar
JohnnyS
Posts: 13645
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3327 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

Da sam poljeprivrednik, planirao bih sjetvu po ovoj temi. Bez greške se aktivira jednom godišnje, uvijek u isto vrijeme... :D Dajte jbm da ljudi ljetuju gdje hoće, fala bogu ima planete, netko će u Hrvatsku, a neko na Bora Boru...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#3328 Re: hrvatska-more

Post by Alfons Kauders »

JohnnyS wrote:Da sam poljeprivrednik, planirao bih sjetvu po ovoj temi. Bez greške se aktivira jednom godišnje, uvijek u isto vrijeme... :D Dajte jbm da ljudi ljetuju gdje hoće, fala bogu ima planete, netko će u Hrvatsku, a neko na Bora Boru...
kazen ti legendo da je fahra dobia posa...

kampanja je placena od 1.6. - samo prati sad medije i anti-hrvatsku kampanju... sve u reziji djetica :wink:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#3329 Re: hrvatska-more

Post by kamen spoticanja »

jel granicni prelaz Aržano jos uvijek u funkciji?
i peglaju li mnogo od kako su u eu
SarajevoHorde
Posts: 60
Joined: 30/05/2014 18:41

#3330 Re: hrvatska-more

Post by SarajevoHorde »

Nista posebno da peglaju.
Prosli put kad sam prelazio granicu pitao me gdje idem na sta je dobio odgovor da ga to ne treba zanimati gdje idem,pasos je u redu i nemam kod sebe nista sto ne bih trebao imati.
Steka cigara i nikakvog mesa i mlijecnih proizvoda.
Hvala i dovidjenja
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#3331 Re: hrvatska-more

Post by damirc_sa »

Evo da sa vama podijelim moje jucerasnje iskustvo sa granicnog prelaza Doljani. Sa suprugom sam dosao na GP negdje oko 11 sati i cekao sam skoro pola sata. Naime, o cemu se radi. Vozilo koje je bilo ispred mene sa nasim bosanskim tablama, covjek sa suprugom srednjih godina i djecom je nakom dugog cekanja upucen da se parkira u stranu da bi mu pregledali vozilo. Kada sam i ja dosao na red a bio sam odmah iza tog gospodina, isto nakon pasoske kontrole i standardnog pitanja dokle idem, upucuju me da se parkiram sa strane.

Kada sam se parkirao dolaze tri policajca i traze od mene da otvorim haubu i da izadjem iz vozila kako bi uporedili broj sasije i broj motora. Izadjem ja iz vozila i krenu pregledi otvori haubu, otvori gepek itd. Podvlace se i pregledavaju sve zivo broj sasije, broj motora, te naprijed te nazad, te se podvlace pod sjedista, te u gepek i to tako traje jedno 15 minuta.

Nakon mog pitanja je li nesto nije uredu oni govore ma ne samo provjeravamo, pa onda slijedi pitanje da li je vozilo uvezeno, gdje sam ga kupio itd itd. I nakon nekih 20 minuta vracaju mi dokumente i sretan put kao da se nista nije desilo.

Gospodin koji je bio ispred mene je jos ostao na pregledu iza mene koliko su ga zadrzali pojma nemam.

Dolazim do Makarske nikakvih naznaka nema da je pred sezona pocela, vecina restorana ne radi niti radnji, ima Ceha i Slovenaca pomalo setaju radnje su im zatvorene, par restorana i ljetnih basti i to je to. Magistrala pusta osim domacih vozila nema vozila stranih tablica.

Staru cestu tj. magistralu od Ploca prema Makarskoj su komplet renovirali nabacili ljudi novi asfalt i sad je milina voziti ima na par mjesta jos radova sa semaforima koji kratko zadrzavaju saobracaj, ali do sezone ce vjerovatno i to biti zavrseno

Kurs za mijenjanje novca je dosta dobar 1KM= 3,90 Kn.

Eto toliko sto se tice vijesti sa Makarske rivijere
User avatar
rovac13
Posts: 5161
Joined: 08/12/2013 16:17

#3332 Re: hrvatska-more

Post by rovac13 »

to sa provjerom auta je normalna procedura na svim granicama valjda,x puta sam na bregani vidio da to rade
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#3333 Re: hrvatska-more

Post by NeenaSa »

Alfons Kauders wrote:
JohnnyS wrote:Da sam poljeprivrednik, planirao bih sjetvu po ovoj temi. Bez greške se aktivira jednom godišnje, uvijek u isto vrijeme... :D Dajte jbm da ljudi ljetuju gdje hoće, fala bogu ima planete, netko će u Hrvatsku, a neko na Bora Boru...
kazen ti legendo da je fahra dobia posa...

kampanja je placena od 1.6. - samo prati sad medije i anti-hrvatsku kampanju... sve u reziji djetica :wink:
Svake godine u isto vrijeme. :D :izet:
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#3334 Re: hrvatska-more

Post by ljuspica »

Da li neko mozda redovno posjecuje Brac, tj. da li ima dole vikendicu pa cesto ide...treba mi jedan info.
User avatar
Warashii
Posts: 4270
Joined: 13/09/2011 12:55

#3335 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

ljuspica wrote:Da li neko mozda redovno posjecuje Brac, tj. da li ima dole vikendicu pa cesto ide...treba mi jedan info.
Ja budem na bracu pocesto, mozda ti mognem pomoci .
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#3336 Re: hrvatska-more

Post by Droog »

Narode treba mi mala pomoc...
Kontali smo sa djetetom na more do Hrvatske tamo negdje u Julu...mozda do Makarske.
Interesuje me da li je neko upoznat sa nekim finim, mirnim mjestom (kafici, barovi i ostale perverzije me ovaj put ne zanimaju...).
Znaci neko malo mjestasce, gdje mogu da mozak odmorim. :zzzz: :wink:

Hvala... :bih:
Keiko
Posts: 1238
Joined: 01/02/2013 21:52

#3337 Re: hrvatska-more

Post by Keiko »

Droog wrote:Narode treba mi mala pomoc...
Kontali smo sa djetetom na more do Hrvatske tamo negdje u Julu...mozda do Makarske.
Interesuje me da li je neko upoznat sa nekim finim, mirnim mjestom (kafici, barovi i ostale perverzije me ovaj put ne zanimaju...).
Znaci neko malo mjestasce, gdje mogu da mozak odmorim. :zzzz: :wink:

Hvala... :bih:
Gradac
User avatar
Filter
Posts: 8039
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3338 Re: hrvatska-more

Post by Filter »

Droog wrote:Narode treba mi mala pomoc...
Kontali smo sa djetetom na more do Hrvatske tamo negdje u Julu...mozda do Makarske.
Interesuje me da li je neko upoznat sa nekim finim, mirnim mjestom (kafici, barovi i ostale perverzije me ovaj put ne zanimaju...).
Znaci neko malo mjestasce, gdje mogu da mozak odmorim. :zzzz: :wink:

Hvala... :bih:
ako ti je odmora, peljesac...
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#3339 Re: hrvatska-more

Post by Dozer »

Ako hoces bas odmor, u tisini, bez ikakve gungule, guzve, dreke, basova i sl., onda je Duboka pored Kleka odlicno mjesto.
Naravno, ako trazis privatni smjestaj.
Dodatna odlicna stvar je sto ne moras ama bas nista od hrane nositi sa sobom (osim cevapa) jer je Neum svega 10-ak km dalje, a u Neretvancu mozes kupiti sve sto ti treba, i to po nasim cijenama ;)
Takodjer je super za djecu jer nema saobracaja i brige hoce li ih udariti auto, more je toplo jer je uvala, i uvijek cisto.
Last edited by Dozer on 10/06/2014 10:57, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#3340 Re: hrvatska-more

Post by madner »

Peljesac +1.

10x mirnije od Makarske, manje djibera opcenito.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#3341 Re: hrvatska-more

Post by Banksy »

Droog wrote:Narode treba mi mala pomoc...
Kontali smo sa djetetom na more do Hrvatske tamo negdje u Julu...mozda do Makarske.
Interesuje me da li je neko upoznat sa nekim finim, mirnim mjestom (kafici, barovi i ostale perverzije me ovaj put ne zanimaju...).
Znaci neko malo mjestasce, gdje mogu da mozak odmorim. :zzzz: :wink:

Hvala... :bih:
S djetetom, juli, fino, mirno ti je sve van poteza Ploče - Split.
U tom periodu, Pelješac i Župa dubrovačka (Dubrovnik - Cavtat) :thumbup:
Nek ti ne bude lijeno, proguglaj: Plat, Mlini i Trsteno.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#3342 Re: hrvatska-more

Post by Droog »

Hvala narode... :wink: :thumbup:
User avatar
mayab
Posts: 27161
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3343 Re: hrvatska-more

Post by mayab »

Ako hoćeš mir, onda odmor planiraj u Junu ili Septembru , u Julu, dakle u ŠPICI sezone teško da ćeš igdje naći mirno mjesto
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#3344 Re: hrvatska-more

Post by ljuspica »

Da li postoji mogucnost da se iz Neuma nekako prebacim na Peljesac? Ima li bus linija od Neuma do Peljesca? Nije vazo koje mjesto na Peljescu samo da se prebacim do nekog kampa, npr. kamp u Trpnju ili Orebic...
User avatar
Filter
Posts: 8039
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3345 Re: hrvatska-more

Post by Filter »

ljuspica wrote:Da li postoji mogucnost da se iz Neuma nekako prebacim na Peljesac? Ima li bus linija od Neuma do Peljesca? Nije vazo koje mjesto na Peljescu samo da se prebacim do nekog kampa, npr. kamp u Trpnju ili Orebic...
sad su krenule linije za korculu (vela luka) cekiraj kartu, sacekaj bus i pici do orebica
za trpanj ti je najbolje uzeti bus do ploca (imas lokalne linije) i onda na trajekt
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#3346 Re: hrvatska-more

Post by ljuspica »

Filter wrote:
ljuspica wrote:Da li postoji mogucnost da se iz Neuma nekako prebacim na Peljesac? Ima li bus linija od Neuma do Peljesca? Nije vazo koje mjesto na Peljescu samo da se prebacim do nekog kampa, npr. kamp u Trpnju ili Orebic...
sad su krenule linije za korculu (vela luka) cekiraj kartu, sacekaj bus i pici do orebica
za trpanj ti je najbolje uzeti bus do ploca (imas lokalne linije) i onda na trajekt
Odakle su krenule liije? Iz Mostara?Banja Luke?Teslica?Gorazda?Viteza?Zenice? Tuzle? Gracanice? Travnika? .....................................................................................................................................................................................
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#3347 Re: hrvatska-more

Post by P308 »

ljuspica wrote:
Filter wrote:
ljuspica wrote:Da li postoji mogucnost da se iz Neuma nekako prebacim na Peljesac? Ima li bus linija od Neuma do Peljesca? Nije vazo koje mjesto na Peljescu samo da se prebacim do nekog kampa, npr. kamp u Trpnju ili Orebic...
sad su krenule linije za korculu (vela luka) cekiraj kartu, sacekaj bus i pici do orebica
za trpanj ti je najbolje uzeti bus do ploca (imas lokalne linije) i onda na trajekt
Odakle su krenule liije? Iz Mostara?Banja Luke?Teslica?Gorazda?Viteza?Zenice? Tuzle? Gracanice? Travnika? .....................................................................................................................................................................................

Iz Sarajeva imas cetiri puta sedmicno (utorkom, srijedom, petkom i subotom) za Vela Luku i povratna karta je oko 95 KM :) Bus krece u 11 sati i staje i u Neumu.

Evo kuda sve prolazi: Blažuj, Hadžići, Pazarić, Tarčin, Bradina, Konjic, Čelebići, Ostrožac, Jablanica, Drežnica, Mostar, Buna R., Žitomislići, Počitelj, Čapljina , Metković GR, Neum, Ston R., Janjina, Potomje, Orebić, Korčula, Žrnovo, Pupnat, Čara, Smokvica, Blato
Last edited by P308 on 12/06/2014 14:23, edited 1 time in total.
User avatar
Filter
Posts: 8039
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#3348 Re: hrvatska-more

Post by Filter »

ljuspica wrote:
Filter wrote:
ljuspica wrote:Da li postoji mogucnost da se iz Neuma nekako prebacim na Peljesac? Ima li bus linija od Neuma do Peljesca? Nije vazo koje mjesto na Peljescu samo da se prebacim do nekog kampa, npr. kamp u Trpnju ili Orebic...
sad su krenule linije za korculu (vela luka) cekiraj kartu, sacekaj bus i pici do orebica
za trpanj ti je najbolje uzeti bus do ploca (imas lokalne linije) i onda na trajekt
Odakle su krenule liije? Iz Mostara?Banja Luke?Teslica?Gorazda?Viteza?Zenice? Tuzle? Gracanice? Travnika? .....................................................................................................................................................................................
imas i bus iz zagreba koji ide preko bosne tj. bio je prosle godine, vjerujem da ce biti i ove.
gdje sve staje, to ces morati sama potraziti
User avatar
pinokio04
Posts: 1629
Joined: 01/03/2012 09:51

#3349 Re: hrvatska-more

Post by pinokio04 »

Pozz raja
Interesuje me ruta puta za more
Sarajevo - baška voda
E sad, interesuje me ovaj put najkraći preko googl maps
Preko dreznice gornja-donja, poklečani, posušje, imotski, zagvozd, tunel sveti ilija..
To mi je najkraca ruta iz Sarajeva za basku vodu 190 km
Ima li neko iskustva sa tim putem kakav je, preko dreznice kad prođem jablanicu onaj most desno preko neretve..

Ili da idem drugu opciju dužu 40 tak kilometara preko mostara-siroki-grude-imotski- tunel sv. Ilija

Sta mi preporucujete
Obzirom da mi je puno da zaobilazim preko doljana metkovica ploca..
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#3350 Re: hrvatska-more

Post by Gandra_1 »

pinokio04 wrote:Pozz raja
Interesuje me ruta puta za more
Sarajevo - baška voda
E sad, interesuje me ovaj put najkraći preko googl maps
Preko dreznice gornja-donja, poklečani, posušje, imotski, zagvozd, tunel sveti ilija..
To mi je najkraca ruta iz Sarajeva za basku vodu 190 km
Ima li neko iskustva sa tim putem kakav je, preko dreznice kad prođem jablanicu onaj most desno preko neretve..

Ili da idem drugu opciju dužu 40 tak kilometara preko mostara-siroki-grude-imotski- tunel sv. Ilija

Sta mi preporucujete
Obzirom da mi je puno da zaobilazim preko doljana metkovica ploca..
Nije stvar zaobilazenja, vec kvalitete puta i ne znam sto bi iso tim putem... po meni najbolje ti je da ides Mostar-Čapljina-Ljubuški-Bijača(granica) na mali dio autoputa i onda opet dodjes na tunel Sv. Ilija i spustis se u Bašku Vodu ili kada predjes granicu ne ides na autoput pa preko Vrgorca i Biokova se spusits u Makarsku...
Ova opcija ti je najbolja zbog granice, jer na Bijaci nema guzve... Prosle godine u spici sezone nikoga nije bilo na granici...
Post Reply