hrvatska-more

Post Reply
cimbri
Posts: 7
Joined: 01/05/2013 18:46

#1 hrvatska-more

Post by cimbri »

posto se vec neko vrijeme spominje pojacana kontrola granicnih prelaza i prije ulaska HR u EU, za obavjest, vec su uveliko pocela maltretiranja, pogotovo mladje raje tj osoba bez djece koja prelaze granicni prijelaz doljani. kopaju sve a ako ste presutali za recimo hranu kazna je oko 1000km tako da vam uljepsa godisnji, traze novac na uvid cca 50-100 eura po danu a ako se pokusate izvuci na kreditnu karticu uljudno ce vam pokazati bankomat, kad sve to prodjete traze vam uplaceni aranzman ili garantno pismo osobe kod koje idete. e sad jeli to samo zato sto smo glupi Bosanci koji pisaju u njihovo more ili da se dokazu kako su oni najbollja i najstrozija zemlja EU, ne znam, ali znam za sljedeci odmor odoh svoje novce trositi negdje drugdje.

ako ste imali slicnih problema napisite da se drugi ljudi ne nasade, ako sam ja umalo olaksan za 1000 ili skoro dobio ne mogucnost prelaska zbog nedostatka papira ne moraju zato drugi ,barem olaksajte drugima.

uskoro FB na ovu temu
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#2 Re: hrvatska-more

Post by nera18 »

S tim da je ovo js uvijek rekla-kazala, nemamo nijedan konkretan primjer gore navedenog...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13556
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#3 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

To nema veze s dokazivanjem o "bosancima koji pišaju u more" nego sa strogim pravilima EU koje je Hrvatska morala prihvatiti. Ako ti misliš da je većini ljudi u Hrvatskoj drago zbog toga, onda se gadno varaš jer su svjesni da u doba kad svaka kuna znači postoji vrlo objektivna šansa da će se smanjiti broj turista. Kad netko tko sve informacije crpi samo iz novina misli da je ovaj pooštreni režim na granici krivnja Hrvatske to još i mogu shvatiti, ali kad netko tko se aktivno služi internetom, piše po forumima i ima pristup svim medijima svijeta to isto misli, onda ili je zlonamjeran ili je ograničen.
cimbri
Posts: 7
Joined: 01/05/2013 18:46

#4 Re: hrvatska-more

Post by cimbri »

nije rekla kazala niti ovo crpim iz novina nego sa doljana i koliko znam jos niste u EU pa opet trenirate strogocu. svjestan sam EU pravila ali jos nije 1 srpnja ili ti Juli. e sad se samo nadam da ce valjda bosanci i hercegovci uvidjeti da smo za vas morske niko i nista, jos od ranije dok su vase emisije govorile o turizmu i posjetama nikada niste spomenuli BiH gradjane. ma eto vam EU i njihovih gradjana, ma nije djabe Djuro govorio lipi moji saljite vi nama solde i ne morate dolaziti.

na kraju krajeva kad odete sve ce vam se raci, jer ovo sam otvorio da ljudi znaju, da se ne opustaju sa ma nece mene, suplja je i tako to izvrnut ce vas ko carapu
User avatar
lazni liberal
Posts: 1177
Joined: 23/05/2013 22:47

#5 Re: hrvatska-more

Post by lazni liberal »

To ti je ona prica o "nekvalitetnim gostima iz Bosne" koji nista ne placaju a sve uprljaju i zauzimaju mjesta "kvalitetnim gostima" i zbog toga takvo ponasanje.
melac
Posts: 1566
Joined: 25/08/2008 19:33

#6 Re: hrvatska-more

Post by melac »

cimbri wrote:nije rekla kazala niti ovo crpim iz novina nego sa doljana i koliko znam jos niste u EU pa opet trenirate strogocu. svjestan sam EU pravila ali jos nije 1 srpnja ili ti Juli. e sad se samo nadam da ce valjda bosanci i hercegovci uvidjeti da smo za vas morske niko i nista, jos od ranije dok su vase emisije govorile o turizmu i posjetama nikada niste spomenuli BiH gradjane. ma eto vam EU i njihovih gradjana, ma nije djabe Djuro govorio lipi moji saljite vi nama solde i ne morate dolaziti.

na kraju krajeva kad odete sve ce vam se raci, jer ovo sam otvorio da ljudi znaju, da se ne opustaju sa ma nece mene, suplja je i tako to izvrnut ce vas ko carapu
Mislim da je Schengen mora biti uveden i prije i da je na aerodromima već od aprila mjeseca ovakav režim. Tako da 1.7. moraju biti 100% spremni da rade po pravilima iz dogovora u Schengenu.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13556
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#7 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

melac wrote:
cimbri wrote:nije rekla kazala niti ovo crpim iz novina nego sa doljana i koliko znam jos niste u EU pa opet trenirate strogocu. svjestan sam EU pravila ali jos nije 1 srpnja ili ti Juli. e sad se samo nadam da ce valjda bosanci i hercegovci uvidjeti da smo za vas morske niko i nista, jos od ranije dok su vase emisije govorile o turizmu i posjetama nikada niste spomenuli BiH gradjane. ma eto vam EU i njihovih gradjana, ma nije djabe Djuro govorio lipi moji saljite vi nama solde i ne morate dolaziti.

na kraju krajeva kad odete sve ce vam se raci, jer ovo sam otvorio da ljudi znaju, da se ne opustaju sa ma nece mene, suplja je i tako to izvrnut ce vas ko carapu
Mislim da je Schengen mora biti uveden i prije i da je na aerodromima već od aprila mjeseca ovakav režim. Tako da 1.7. moraju biti 100% spremni da rade po pravilima iz dogovora u Schengenu.
Neće biti Schengenska granica još u Doljanima, nego najranije za dvije godine. Schengenska granica je na slovenskoj granici. Ali je sad hrvatsko-bosanskohercegovačka granica vanjska granica EU i zato pooštrene kontrole. Idu i meni na živce, ali zakoni i propisi se moraju poštovati.
User avatar
lazni liberal
Posts: 1177
Joined: 23/05/2013 22:47

#8 Re: hrvatska-more

Post by lazni liberal »

Idu ljudi i u Grcku i Bugarsku na more pa im se nikad to ne desi tako da to nema veze sa EU.
TheGodfather001
Posts: 1551
Joined: 24/05/2004 10:44
Location: Sarajevo

#9 Re: hrvatska-more

Post by TheGodfather001 »

To je obicno maltretiranje gradjana BiH, nedavno sam putovao u Madjarsku i na izlazu iz Hrvatske sam cekao 25 minuta, a na ulazu u Madjarsku (EU) sam cekao na pasoskoj kontroli 3 minute... Prijatelji su mi za 1.Maj isli na more u Hrvatsku, Dubrovnik, i kazu da su na granici proveli 3.5 sata jer su hrvatski granicari napravili haos, i svaku licnu kartu su provjeravali, a bitno je napomenuti samo da je radio jedan granicar... Namjerna opstrukcija slobodnog kretanja ljudi... Sto se mene tice, ako budu nastavili provoditi torturu na granicnim prelazima, Crna Gora i Grcka ce biti destinacije na kojima cu trositi svoj novac.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#10 Re: hrvatska-more

Post by uglavnomja »

u doljanima b-h granicari zadrzavaju pasose po 10-15 minuta, a kod hrvata 1-2 min i sretan put.
(slucaj od prije nekoliko dana)

i nije bilo nikakvog kopanja ni trazenja para.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#11 Re: hrvatska-more

Post by Gray »

JohnnyS wrote:To nema veze s dokazivanjem o "bosancima koji pišaju u more" nego sa strogim pravilima EU koje je Hrvatska morala prihvatiti. Ako ti misliš da je većini ljudi u Hrvatskoj drago zbog toga, onda se gadno varaš jer su svjesni da u doba kad svaka kuna znači postoji vrlo objektivna šansa da će se smanjiti broj turista. Kad netko tko sve informacije crpi samo iz novina misli da je ovaj pooštreni režim na granici krivnja Hrvatske to još i mogu shvatiti, ali kad netko tko se aktivno služi internetom, piše po forumima i ima pristup svim medijima svijeta to isto misli, onda ili je zlonamjeran ili je ograničen.


Ne slažem se da nije do hrvata, puno puta sam putovao u EU, i sa vizama i bez (i to kao dosta mlad), autom i nikada me niko nije pitao da pokažem taj novac niti čak koliko ga imam. Dakle ipak je malo do hrvata.
melac
Posts: 1566
Joined: 25/08/2008 19:33

#12 Re: hrvatska-more

Post by melac »

Gray wrote:
JohnnyS wrote:To nema veze s dokazivanjem o "bosancima koji pišaju u more" nego sa strogim pravilima EU koje je Hrvatska morala prihvatiti. Ako ti misliš da je većini ljudi u Hrvatskoj drago zbog toga, onda se gadno varaš jer su svjesni da u doba kad svaka kuna znači postoji vrlo objektivna šansa da će se smanjiti broj turista. Kad netko tko sve informacije crpi samo iz novina misli da je ovaj pooštreni režim na granici krivnja Hrvatske to još i mogu shvatiti, ali kad netko tko se aktivno služi internetom, piše po forumima i ima pristup svim medijima svijeta to isto misli, onda ili je zlonamjeran ili je ograničen.


Ne slažem se da nije do hrvata, puno puta sam putovao u EU, i sa vizama i bez (i to kao dosta mlad), autom i nikada me niko nije pitao da pokažem taj novac niti čak koliko ga imam. Dakle ipak je malo do hrvata.
Ja sam morao pokazivati novac na aerodromu u Minhenu prije 2 godine.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#13 Re: hrvatska-more

Post by Gray »

melac wrote:
Gray wrote:
JohnnyS wrote:To nema veze s dokazivanjem o "bosancima koji pišaju u more" nego sa strogim pravilima EU koje je Hrvatska morala prihvatiti. Ako ti misliš da je većini ljudi u Hrvatskoj drago zbog toga, onda se gadno varaš jer su svjesni da u doba kad svaka kuna znači postoji vrlo objektivna šansa da će se smanjiti broj turista. Kad netko tko sve informacije crpi samo iz novina misli da je ovaj pooštreni režim na granici krivnja Hrvatske to još i mogu shvatiti, ali kad netko tko se aktivno služi internetom, piše po forumima i ima pristup svim medijima svijeta to isto misli, onda ili je zlonamjeran ili je ograničen.


Ne slažem se da nije do hrvata, puno puta sam putovao u EU, i sa vizama i bez (i to kao dosta mlad), autom i nikada me niko nije pitao da pokažem taj novac niti čak koliko ga imam. Dakle ipak je malo do hrvata.
Ja sam morao pokazivati novac na aerodromu u Minhenu prije 2 godine.
Ne kažem da se ne može desiti, ali je to veliki, veliki izuzetak, nikako pravilo.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58637
Joined: 03/08/2010 19:04

#14 Re: hrvatska-more

Post by kakavdanakneiskustvu »

nadam se da mene neće zezati sa zadržavanjem,ja samo prolazim kroz hrvatsku
ludacha
Posts: 709
Joined: 10/04/2003 00:00

#15 Re: hrvatska-more

Post by ludacha »

Primjer od jutros.isla za dubrovnik.dakle visetruki prelazi :( enivej..isla preko gabele.ni minut nisam cekala ni na jednom prelazu. Cak nisu skenirali osobnu sto me iznenadilo. Pogledase, neki upitali da im pokzem prometnu i vozacku, zraknu i to je to.
Hvala i dovidjenja.
Nije bilo nikakvog pretresanja ili pregledavanja gepeka..a vec sam se bila spremila da cu cekat....

No, ono sto me razljutilo je kad sam prjje cirka mjesec ulazila u bih na granici u brodu. Na hr granici prodjes odmah. Na nasoj sam cekala oko pola sata i plus maltretiraju. Te otvori gepekt..jel sta unosi..de da vidim itd...
P.s. sama zena (ja) poslovno odjevena, nazad vjesalica sa sakoom itd, auto puno razljepljenih buba, pa budala vidi da se vracam s poslovnog puta.

Sad se sjetih da je slicno bilo nedavno kad sam ulazila u bih na gradisku.. Hr granicu odmah prodjes, bih cekali na mostu,mic po mic 45-50min..nije bilo nikakvih poteskoca, samo osobna i pustanje dalje..garant vrijeme rucka. Ko ce ha znat.

Jasno mi je da ovaj moj post izgleda kao da branim hrvatsku, a pljujem po nasima....medjutim ovo su stvarni i svjezi primjeri. Mozda sam samo imala srece..pogotovo jutros. Vidjet cemo sutra pri povratku hehe
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40651
Joined: 29/06/2011 23:39

#16 Re: hrvatska-more

Post by dječak sa šibicama »

To da moras imati odredjenu sumu novca prilikom prelaska je na snazi jos od 2004. godine, i to tvrdim jer se odlicno sjecam.

Ali cijelo ovo vrijeme, od 1000 ljudi, jednoga pretrkeljaju i kontrolisu ima li dovoljno novaca.

Netacno je da to nije regulativa EU-a, jos kad su nam ukinuli vize, jasno je receno da neces moci uci u EU bez dokaza da ces se vratiti i bez odredjene sume novca u novcaniku. Drugi par cipela je koliko carinici postuju regulativu.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#17 Re: hrvatska-more

Post by Zviz »

nera18 wrote:S tim da je ovo js uvijek rekla-kazala, nemamo nijedan konkretan primjer gore navedenog...
Mene su maltertirali zbog premognog auta da vako kazem. 40 minuta su oni tamo u svojim supama sta su vec radili kontrolisali da slucajno nisam ukrao auto od nekog direktora :skoljka: Tako da licno vjerujem da maltretiraju - mozda ne svakog ali da nema nebi rekao. A ma SLO - HR granic [druga prica] me upita balavac policajac - jeli ovo vas auto : da moj. - zar imas toliko para - jok eto ti imas - hajd vani - generalno kopanje.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#18 Re: hrvatska-more

Post by animals »

Pricate gluposti, po obicaju..ja predjem deset puta Madjarsku granicu, i nista ..jednom me pretresli da sam morao sve izvaditi iz auta, a bila zena i malo dijete sa mnom..tako je na svakoj granici..i sad Hrvati mrze Bosance i namjerni ih kontrolisu..e sta neces sve ovdje procitati, kakvi sve zlonamjerni tipova nema..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19 Re: hrvatska-more

Post by insomnia78 »

Ja zadnji put sa kolegom prosle godine ulazim u Hrvatsku iz Slovenije
Auto od firme u Fr nemamo nikakvog dokaza ni punomoci i pustise nas bez problema ikakvih.
Kod obojice BiH pasosi

s' moje sokoćalo
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#20 Re: hrvatska-more

Post by Zviz »

siddo89 wrote:I meni se ovo dogodilo vise puta ,,,i gledam sve koji nemaju bh pasos prolaze bez problema a mi jok
Kopaju i sa stranim. Mene su dva puto posteno zajebavali. Dobro jednom je moja krivica, na glupo pitanje sam dao i glup odgovor ali nije da samo kopaju ako imas BiH pasos. Dosao na granicu, znaci izlazim iz HR ulazim u BiH on meni trazbi serijski broj od auta i racun da sam ga kupio. :lol: Ja ga nako bljedo pogleda - jel zaista mislis da nosim racun u dzepu? On kaze zelim da vidim racun, ja reko nemam ga, daj papira pa je on nsta vec gledao pojma nemam ali sam 40 min. cekao i cekao.
cimbri
Posts: 7
Joined: 01/05/2013 18:46

#21 Re: hrvatska-more

Post by cimbri »

crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#22 Re: hrvatska-more

Post by crnoplavo »

ludacha wrote: Cak nisu skenirali osobnu sto me iznenadilo. Pogledase, neki upitali da im pokzem prometnu i vozacku, zraknu i to je to.
Hvala i dovidjenja.


da ne nosis mozda hrvatsko ime, vidim koristis izraz "osobna" mozda te zbog toga nisu maltretirali...
svi muslimani nek proimjene imena i nece ih niko zajebavat ( i prezimena, oni koji trebaju) u po evrope arapska imena nema smisla
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58637
Joined: 03/08/2010 19:04

#23 Re: hrvatska-more

Post by kakavdanakneiskustvu »

dječak sa šibicama wrote:To da moras imati odredjenu sumu novca prilikom prelaska je na snazi jos od 2004. godine, i to tvrdim jer se odlicno sjecam.

Ali cijelo ovo vrijeme, od 1000 ljudi, jednoga pretrkeljaju i kontrolisu ima li dovoljno novaca.

Netacno je da to nije regulativa EU-a, jos kad su nam ukinuli vize, jasno je receno da neces moci uci u EU bez dokaza da ces se vratiti i bez odredjene sume novca u novcaniku. Drugi par cipela je koliko carinici postuju regulativu.



tačno
pearlica
Posts: 334
Joined: 19/02/2013 17:33

#24 Re: hrvatska-more

Post by pearlica »

A ovo porucuju crnogorci:"Crnogorci poručili bh. građanima: Mi vam nećemo tražiti 100 evra na dan!"
http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... 95547.html

Licno nisam nikada bila u CG, jel ko bio? Kakva je alternativa naspram HR?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58637
Joined: 03/08/2010 19:04

#25 Re: hrvatska-more

Post by kakavdanakneiskustvu »

animals wrote:Pricate gluposti, po obicaju..ja predjem deset puta Madjarsku granicu, i nista ..jednom me pretresli da sam morao sve izvaditi iz auta, a bila zena i malo dijete sa mnom..tako je na svakoj granici..i sad Hrvati mrze Bosance i namjerni ih kontrolisu..e sta neces sve ovdje procitati, kakvi sve zlonamjerni tipova nema..


ja ulazio iz hrvatske u sloveniju 5-6 puta u zadnje dvije godine,samo jednom malo pregledali auto jer je bilo puno stvari,nikad nikakvih problema prilikom ulaska u sloveniju
Post Reply