Hrvatska granica-hrana

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

ja2
Posts: 300
Joined: 13/07/2010 19:41

#1 Hrvatska granica-hrana

Post by ja2 »

Nisam uspijela naci slicnu temu, pa se izvinjavam ako je ista bila.
Naime, ujutru idem na more. Cula sam da su ove godine carnici prilicno rigorozni sto se tice prenosa hrane.
Kupili smo nesto hrane, ne mesa, nego ono makaroni, supe, nesto povrca, pastete i sl.
Da li i to oduzimaju na granici, ili samo prave problem kada je u pitanju meso i lako kvarljiva roba?
User avatar
čupka
Posts: 110
Joined: 24/06/2010 14:27

#2 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by čupka »

Kako kome,nekom uzmu a nekog i ne pogledaju. Mislim da nema pravila. U principu ne daju ali opet ponavljam kako kome. U svakom slucaju..sretno.
ja2
Posts: 300
Joined: 13/07/2010 19:41

#3 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by ja2 »

e hvala puno,
ma u principu znam da oduzimaju mesu, ali za ove ostale sitne namjernice nekako mi je suludo.
User avatar
čupka
Posts: 110
Joined: 24/06/2010 14:27

#4 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by čupka »

Njima nista nije suludo, zavisi kako su raspolozeni.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#5 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by Sunrise00 »

Meni danas prica sestra kako su nekom njenom (ne sjecam se kome :D ) svu hranu oduzeli na granici i jos naplatili kaznu :-?
User avatar
memlija
Posts: 884
Joined: 16/02/2008 11:14
Location: ubehutan u lavirintu...

#6 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by memlija »

ja2 wrote:Nisam uspijela naci slicnu temu, pa se izvinjavam ako je ista bila.
Naime, ujutru idem na more. Cula sam da su ove godine carnici prilicno rigorozni sto se tice prenosa hrane.
Kupili smo nesto hrane, ne mesa, nego ono makaroni, supe, nesto povrca, pastete i sl.
Da li i to oduzimaju na granici, ili samo prave problem kada je u pitanju meso i lako kvarljiva roba?

evo ja jutros isao preko Doljana i vratio se po podne...nisu me pregledali (ni tamo, ni u povratku)...samo je pitao imam li šta prijaviti, reko nemam, on me malo sumnjivo odmjerio i kaže u redu...inače prije kućice stavili su znak upozorenja da po tom i tom zakonu meso, sir i lako kvarljiva roba ne smiju biti unošeni u Hrvatsku i da ako ti to nadju mogu te i privesti sucu za prekršaje i sl......
u mene bio frižider pun do vrha i sreća moja pa prodjoh glatko..... :D....
ujutro idem ponovo pa mozda se i sretnemo na carinskoj kontroli :D

radi onog udesa danas :( stvorila se takva gužva (u povratku) za ne povjerovati....
inače pazi se radara Binježevo, Tarčin (crni golf5, slika iz auta), pravac uz Neretvu (dvije patrole)i Žitomslići :-) ...ali neka ih, pažljivije raja voze pravo... :thumbup:
jaranu u mene došle 3 čestitke kada se vratio, a kaže da ni jednom nije prešao stoju.... :-)

sretno...
ja2
Posts: 300
Joined: 13/07/2010 19:41

#7 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by ja2 »

al sta im je lako kvarljiva roba?

Nosim dvije argete, dvoje tortelina, dvije supe, keks, salamu i zdenku, nesto sokova i nutelu, pola kile kafe i dvije steke cigara.
sta od toga da ostavim kuci?
ja2
Posts: 300
Joined: 13/07/2010 19:41

#8 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by ja2 »

moratel bas na svakoj temi pocet podjebavat? ozbiljno me zanimaju ove informacije da ne bih sutra dosla u neugodnu situaciju.
User avatar
memlija
Posts: 884
Joined: 16/02/2008 11:14
Location: ubehutan u lavirintu...

#9 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by memlija »

ja2 wrote:al sta im je lako kvarljiva roba?

Nosim dvije argete, dvoje tortelina, dvije supe, keks, salamu i zdenku, nesto sokova i nutelu, pola kile kafe i dvije steke cigara.
sta od toga da ostavim kuci?
ostavi cigare :D lakše se diše :D ...
meni se čini da za ovo boldirano vrlo lako možeš završiti kod suca za prekršaje :D ...
ma zezam se, mislim da možeš sa ovim proći....
al' skontaj ovo sve dole uzmeš možda te dođe 10 KM skuplje ali j... cenera u odnosu na sekiraciju...probajj pa nam javi kako prođe.... 8)
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#10 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by dadoka84 »

Ja sam sa zenom planirao na more, u privatni smjestaj tako da se za hranu moramo pobrinuti. Posto vidim da su rigorozni na granici mislio sam da kupim namirnicu u nekom vecem trznom centru, tipa merkator u metkovicu isl. Ima li ko informaciju kakve su cijene namirnica u odnosu na nase trzne centre. Pozdrav
ja2
Posts: 300
Joined: 13/07/2010 19:41

#11 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by ja2 »

dadoka84 wrote:Ja sam sa zenom planirao na more, u privatni smjestaj tako da se za hranu moramo pobrinuti. Posto vidim da su rigorozni na granici mislio sam da kupim namirnicu u nekom vecem trznom centru, tipa merkator u metkovicu isl. Ima li ko informaciju kakve su cijene namirnica u odnosu na nase trzne centre. Pozdrav
DA li je u Metkovicima ista jeftinije nego na obali?
Ma nema mi nista mrze nego kada udjem u Studenac i vidim da je flasa kisele skoro pet maraka. PRosle godine sam kupila baterije za aparat i platila ih penaest maraka, a kod nas su oko 2 km.
User avatar
memlija
Posts: 884
Joined: 16/02/2008 11:14
Location: ubehutan u lavirintu...

#12 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by memlija »

dadoka84 wrote:Ja sam sa zenom planirao na more, u privatni smjestaj tako da se za hranu moramo pobrinuti. Posto vidim da su rigorozni na granici mislio sam da kupim namirnicu u nekom vecem trznom centru, tipa merkator u metkovicu isl. Ima li ko informaciju kakve su cijene namirnica u odnosu na nase trzne centre. Pozdrav
20% skuplje odokativno ..
ali hajde ba jednom u godini se ide na remo i brate uzivaj, sretno ti bilo kako god odlučio 8)
User avatar
branimir stulic
Posts: 904
Joined: 07/03/2007 16:37
Location: sarajevo

#13 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by branimir stulic »

Mene nisu pregledali, samo sam prosao i u odlasku i u povratku, a isao sam u Dubrovnik, tako da sam morao dva puta strahovati... Uglavnom, kao sto neko rece ranije - nema pravila. Nekada te zaustave, nekada puste... A sto se cijena hrane u prodavnicama tipa konzuma ili Merkatora tice e tu je Hrvatska postala žara... Čini mi se da je sve skuplje za oko 20 -30%. Prema tome... sa srecom.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by Truba »

mi cemo nositi nesto hrane ali ne puno
nadam se da nas neće peglati :cry:
User avatar
memlija
Posts: 884
Joined: 16/02/2008 11:14
Location: ubehutan u lavirintu...

#15 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by memlija »

komi wrote:mi cemo nositi nesto hrane ali ne puno
nadam se da nas neće peglati :cry:
drzim ti fige :D :thumbup: :bih:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#16 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by dadoka84 »

Hvala svima na odgovorima. Vjerovatno cemo uzeti sta nam je potrebno u hrvatskoj tj u nekom od trznih centara. Ugodan provod i kupanje :D
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#17 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by vazi »

cini mi se da se samo jedna steka cigara smije prenijeti, 99%

ja sam zavrsila kod sudije za prekrsaje zbog nekolike steke viska :lol:

ako je salama naceta ne moze proci a ako nije onda ne bi trebalo biti problema :?

mozda mozes koju konzervu tunjevine ubaciti, to bi trebalo proci ?
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#18 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by starii »

prosle godine sam bio u sibeniku, vodicama na godisnjem..cijene hrane su bile site kao u sarajevu i uopste se nije isplatilo nositi hranu...tako da je najbolje ko moze ici sto sjevernije na hrvatskoj obali jer su cijene povoljnije..
User avatar
kriticarka_nikova
Posts: 2669
Joined: 04/02/2006 23:30

#19 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by kriticarka_nikova »

starii wrote:prosle godine sam bio u sibeniku, vodicama na godisnjem..cijene hrane su bile site kao u sarajevu i uopste se nije isplatilo nositi hranu...tako da je najbolje ko moze ici sto sjevernije na hrvatskoj obali jer su cijene povoljnije..
A sta podrazumijevas pod sjeverom na hrvatskoj obali?
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#20 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by GOLFER »

Napuni do vrha pa sta bude :D malo to prikri peskirima :D nas su jednom prerovili do gole koze na granici, ali nis nam za hranu nista prigovorili a imali smo tonu od cevapa pa do salame... mada 100% je sigurno da ako im se cefne da te zezaju onda to i mogu, al u vecini slucajeva tolerisu i ne gledaju...

Nego PICI gdje ce se to okretat, da bar malo namirisem, dosadan vala onaj miris ribe i konoba dole na jadranu...
Zux
Posts: 906
Joined: 30/03/2005 22:03

#21 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by Zux »

Evo informacija o unosu hrane i ostalog u Hrvatsku
http://www.carina.hr/Putnici/PutniciInfo.aspx#P6
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#22 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by ProS »

ja redovno prenosim po kilo janjetine :? :? zabranjeno :? jednom raspakovo i na plazi,ma to miriii uh :) :-D
User avatar
Djokej
Posts: 770
Joined: 25/09/2008 16:18
Location: Honduras

#23 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by Djokej »

Ako ste istetovirani i osisani do glave i pri tome ste goli do pasa sa zlatnom lančugom teškom 55g nepoznatog porijekla, carinici ce vas zamoliti da stanete sa strane i dovesti 2 Njemačka vučijaka koji se odazivaju na slijedeća imena: Roki i Žučo.. Trkaljat će vam po svim stvarima, ukljucujuci i donje rublje samo da vam nadju nedozvoljene supstance. Na kraju neuspjele mislije koja traje cirka 2 sata dobit ce te dozvolu za nastavak puta uz jedan mineralni osmjeh.
sjever76
Posts: 332
Joined: 30/10/2007 12:45

#24 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by sjever76 »

ako ste toliki baksuz da vam hrvatski carinici nadju meso taj cete cejf platiti 400 kuna plus sto se morate vratiti u svoju drzavu da to tamo bacite.
po meni i ne isplati se nesto previse nositi jer su cijene vise taman toliko da vam se ne isplati riskirati sa prenosenjem.
ja samo za cigare ne dam pare hrvatima jer je to van svake pameti da kutiju koju ovde placam 1.8 km dole dodje 15-tak kuna.

caka za prenosenje mesa:
isprazniti tetrapak od soka sa donje strane i unutra uredno poslozite meso i zatim lijepljenjem isti ponovo zatvoriti.
em se da fino zamrznuti em je tesko provaliti :)
User avatar
Lady Saray
Posts: 1237
Joined: 13/05/2005 13:53
Location: Sarajevo

#25 Re: Hrvatska granica-hrana

Post by Lady Saray »

a ima li ko kakvu info za alkohol? cula sam da je ok 1L po osobi ali i da je samo 1L po autu dozvoljen i sad ne znam koja je verzija tacna
Post Reply