Hrvati napustili Vladu FBiH

Post Reply
blackepeace
Posts: 482
Joined: 31/07/2009 11:59

#1 Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by blackepeace »

http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/090827099

Nije mi jasno šta je to u odluci o Prostornom planu područja autoputa VC toliko bitno da bi se odlučili na ovakav potez ? Ako neko zna bilo bi zanimljivo da objasni.
Iako Bevanda kaže da ovakva odluka nema političku pozadinu meni izgleda da ima i da je u službi skretanja pažnje na Hrvate i preglasavanje.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#2 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by pustopoljina »

je li to ono gdje se ljetos (u aprilu :D) potukose? ovi iz ministarstva i oni iz pocitelja?
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#3 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by spokojan »

jedno garantiram, bevanda sigurno nije nacionalist, niti nekakav ekstremist u tom smislu, jamcim

sad, on tvrdi da su hrvati potpuno minorizirani u radu vlade, to ima svoju tezinu, definitivno.

puno stvari upucuje da se nesto veliko sprema u nasoj drzavi, a vjerojatno jedan od sljedeca dva scenarija:
- nekakav ozbiljan dayton 2 ili
- sukobi, neredi i rat

Ne vidim trece mogucnosti.
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#4 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by Socijalista »

spokojan wrote:jedno garantiram, bevanda sigurno nije nacionalist, niti nekakav ekstremist u tom smislu, jamcim

sad, on tvrdi da su hrvati potpuno minorizirani u radu vlade, to ima svoju tezinu, definitivno.

puno stvari upucuje da se nesto veliko sprema u nasoj drzavi, a vjerojatno jedan od sljedeca dva scenarija:
- nekakav ozbiljan dayton 2 ili
- sukobi, neredi i rat

Ne vidim trece mogucnosti.
Ima u ovom postu nesto istinito :wink:
User avatar
Socijalista
Posts: 2304
Joined: 19/01/2009 23:04
Location: U Daytonu...

#5 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by Socijalista »

Ljudi ja sam ovako malo realista covjek, ali kad pogledam ovo povlacenje iz vlade, pa danas Tihicevi prijete da ce se povuci iz vlade (ne bi mi bilo cudno da sutra i Dodo isto zaprijeti) sve to nesto (ma koliko ja mislio da nece biti tako) smrdi na sranje ono veliko...skeptican sam -da ce ovo izaci na dobro. :-?
goran5
Posts: 391
Joined: 03/04/2008 00:22

#6 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by goran5 »

Ja sam cuo da je razlog jer su Hrvatski ministri po ko zna koji put preglasani vecinom a kap je prelila casu
kad je vjece ministara vecinom ( Bosnjaci ) odlucili da kredit za autoput V-C ne bude iskoristen niti za nijedan dio puta
sjeverno od Mostara pa do juzne granice ( tamo gdje je vecinsko hrvatsko stanovnistvo ).
Bevanda veli da je cilj bio da hrvatski dio BiH ostane potpuno odsjecen i prometno ne povezan sa bilo koje strane a sav novac
ce se uloziti samo u Bosnjacki dio autoputa a prethodno je dogovoreno drugacije.

Takodjer , Bevanda je rekao da je on radije zaposljavao prave profesionalce a na ustrb Hrvatskog kadra u Ministarstvu financija ,
te da sad Bosnjacke stranke ne daju da se smjene neznalice iz njihovog korpusa koje nista ne rade i koje pokazuju potpun neposluh prema ministru Bevandi .
Sve je to kulminiralo oko novca za autoput , iako se casa punila vec duze vrijeme kaze Bevanda.

Navodno su se Bosnjacki zastupnici izvan sjednice na kuloarima ponasali u fazonu " Sta nas briga , tko vam je kriv sto ste manjina " , i kako oni donose odluke jer su vecina.

Ovo sam cuo na federalnom dnevniku u telefonskom razgovoru , pa ako oni lazu lazem i ja.
Sigurno je jedno : Bevanda nije ni N od nacionaliste za ostalo ne znam jel istina ili ne
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#7 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by stari grad Visegrad »

tekst wrote:S toga je na nekim dijelovima, posebno kroz Hercegovinu, obuhvat trase ponegdje izmješten i po 500 metara u odnosu na prvobitne planove,a vođeno je računa da trasa ne ugrožava Blagaj i Počitelj, kao mjesta od istorijskog i prirodnog značaja.
To je jasno 1/1. Pojedini hercegovci su kupili zemlju kuda je planirana saobracajnica, a sada su usvojili drugi plan, izmjestena saobracajnica 500m. Sad ne mogu dobiti nadoknadu u marakam od drzave. :-D
Lopovska posla.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#8 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by Maraschino »

Skrece trasa koridora Vc sa Pocitelja i Blagaja negdje gdje gospodi ne odgovara ili su vec primili pare da brane izgradnju auto-puta novom trasom.

To je moje ''blic'' razmisljanje ali budimo realni, treba li trasa koridora Vc da ide kroz Pocitelj ?
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#9 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by spokojan »

da su bosnjacki politicari mudri drzali bi hrvate kao malo vode na dlanu, ako zele bih u ovim granicama kao gradjansku drzavu, ali tko zna mozda zele svoju nacionalnu drzavu u manjim okvirima ...
misami
Posts: 45
Joined: 09/06/2009 14:53

#10 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by misami »

genijalno. Ismet Trumic, sekretar Vlade kaze sve u redu vlada i bez Hrvata ima kvorum i donosi odluke. Dok je ovakve bosnjacke politike i prakse Dodik se ne mora sekirati za RS. Ajmo sam malo divaniti kako ce MZ ukinuti RS i napraviti 100posto BiH.Mislim da je stanje u FBiH garant drzavnosti RS-A

Zasto bi neko iz MZ ukidao RS. OVAKO je barem 49 posto drzave stabilno
Last edited by misami on 27/08/2009 20:57, edited 1 time in total.
Orbini
Posts: 1100
Joined: 26/07/2003 00:00

#11 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by Orbini »

Pa u neku ruku ih i razumijem. Na mjestu Hrvata bi svako postupio isto.

Zadnje sto bih zelio da se desi Bosnjacima je da naprave od ovoga neku mini YU gdje bi bili favoriti i dominirali na primitivan nacin. Ne smeta mi inace bosnjacko preglasavanje, ali mi smeta kada to radi gomila nesposobnjakovica, lopova, minderasa i "podobnih".
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#12 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by Liska »

Moze biti i da su lopovska posla i da je netko kupio zemlju uz trasu ali budimo realni, ova trasa je poznata vec od prije par godina i kad se treba krenuti sa radom, sada cemo cekati jos par godina. Drugo, odakle znamo da neki od Bosnjaka nisu kupili zemlju uz novu trasu koju zagovaraju?!
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#13 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by munevera44 »

nesmijem ništa komentirati uh :x :run:
blackepeace
Posts: 482
Joined: 31/07/2009 11:59

#14 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by blackepeace »

Ima li negdje zvanično opširnije objašnjenje ovog slučaja oko trase autoputa ?
Što se tiče napuštanja ne vjerujem da će potrajati dugo ali vidićemo.
Last edited by blackepeace on 27/08/2009 21:02, edited 1 time in total.
BlentoBoy
Posts: 28
Joined: 20/07/2009 18:17

#15 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by BlentoBoy »

a levata sto ofirno brise postove :lol:
sigurno ga u srce boca :dance: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
misami
Posts: 45
Joined: 09/06/2009 14:53

#16 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by misami »

Liska wrote:Moze biti i da su lopovska posla i da je netko kupio zemlju uz trasu ali budimo realni, ova trasa je poznata vec od prije par godina i kad se treba krenuti sa radom, sada cemo cekati jos par godina. Drugo, odakle znamo da neki od Bosnjaka nisu kupili zemlju uz novu trasu koju zagovaraju?!
svega tu ima ali ovakve situacije su odlican primjer da je prica o RS i povratku i pravdi tuzbalica za predizbornu homogenizaciju. Cilj je ovladati F BIH i usput Dodikovoj prici o bosnjackoj zelji za dominacijom dati i jasne dokaze
stari grad Visegrad
Posts: 2215
Joined: 23/03/2009 18:35

#17 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by stari grad Visegrad »

Liska wrote:Moze biti i da su lopovska posla i da je netko kupio zemlju uz trasu ali budimo realni, ova trasa je poznata vec od prije par godina i kad se treba krenuti sa radom, sada cemo cekati jos par godina. Drugo, odakle znamo da neki od Bosnjaka nisu kupili zemlju uz novu trasu koju zagovaraju?!
Ne zna se ko je kupio zemlju na novoj trasi,ali se zna koji su se naljutili. :-D
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#18 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by Liska »

A možemo i ovako. Ne zna se tko je kupio zemlju na staroj trasi ali znamo tko se naljutio i namjestio novu trasu. :-D
Ne pada mi na pamet
Posts: 329
Joined: 16/06/2009 15:46

#19 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by Ne pada mi na pamet »

spokojan wrote:da su bosnjacki politicari mudri drzali bi hrvate kao malo vode na dlanu, ako zele bih u ovim granicama kao gradjansku drzavu, ali tko zna mozda zele svoju nacionalnu drzavu u manjim okvirima ...
Da se to necete otcijepiti?
User avatar
vee-jay
Posts: 8724
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#20 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by vee-jay »

uh, izgleda da su Bosnjaci i Hrvati nesto dogovorili....treba se izgleda pozuriti sa Daytonom 2.0
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#21 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by pici »

spokojan wrote:jedno garantiram, bevanda sigurno nije nacionalist, niti nekakav ekstremist u tom smislu, jamcim

sad, on tvrdi da su hrvati potpuno minorizirani u radu vlade, to ima svoju tezinu, definitivno.

puno stvari upucuje da se nesto veliko sprema u nasoj drzavi, a vjerojatno jedan od sljedeca dva scenarija:
- nekakav ozbiljan dayton 2 ili
- sukobi, neredi i rat

Ne vidim trece mogucnosti.

i jedno i drugo samo sto ce ovo drugo biti prvo pa tek ovo prvo na red dolazi........ :bih:
spokojan
Posts: 455
Joined: 08/07/2009 16:00

#22 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by spokojan »

Ne pada mi na pamet wrote:
spokojan wrote:da su bosnjacki politicari mudri drzali bi hrvate kao malo vode na dlanu, ako zele bih u ovim granicama kao gradjansku drzavu, ali tko zna mozda zele svoju nacionalnu drzavu u manjim okvirima ...
Da se to necete otcijepiti?
Zasto bi bilo nerealno da se bosnjaci hoce otcijepiti?
drinjanin
Posts: 120
Joined: 03/04/2009 14:54

#23 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by drinjanin »

sve ljepse od ljepseg...da oboli covjek gledajuci dnevnik...Moj se buraz zna sa Bevandom i preko njega znam da covjek nije nacionalno ostrascen-naprotiv...Ko ce vise znati na sta ce ovo izaci...Mislim da je Federacija odavno u krizi zbog viska birokrata i nesposobnih kadrova, korupiranog sistema, komplicirane strukture-tu se nesto mora mijenjati...Nije mi jasno kako to niko od politicara ne skonta i konacno sredi stvari unutar Federacije-te na relaciji Bosnjaci-Hrvati...I da se malo krene u pravom smijeru
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#24 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by dallton »

svi izlaze iz svih vlada...kakvi autoputevi kakvo preglasavanje kakve trice, ljudi daju petama vjetra kao sto je i brankovic uradio jer imaju bolje informacije sta se iza brda valja, pa pokusavaju da na blef utvrde buduce pregovaracke pozicije, al nista od toga ...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#25 Re: Hrvati napustili Vladu FBiH

Post by dallton »

zagazaga wrote:izgleda da je u pitanju ono malo jada što je ostalo za opljačkat :sad:
a jos sto se i pokusava vratiti preko vlade federacije bosnjacima za ono sto su uradili u pcu (vijece naroda, bez potvrda) - ah, covicu, covicu, nestasko mali, kako se igras malo lijevo pa desno, al nista od toga :D
Post Reply