HRT2 na OBNu! zasto ?

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
admir karic
Posts: 95
Joined: 20/09/2007 01:52
Location: sarayevo

#1 HRT2 na OBNu! zasto ?

Post by admir karic »

u svom svakodnevnom izvyestayu (tvINFO, sport) sportska redakciya OBNa, ye izvyestay sa rukometne utakmice izmyedyu HRVATSKE I BOSNE i HERCEGOVINE, uzela inserte sa HRT2!
Uredu, i do sada ye bilo da uzimayu za te izvyestaye inserte sa nekih drugih svyetskih televiziya, i to ye OK, al zasto za utakmicu NASE DRZAVNE SELEKCIYE ? AL NE SAMO TO, TO NE BI BIO PROBLEM, AL TU ISTU UTAKMICU SMO MOGLI GLEDAT NA NASOY DRZAVNOY TELEVIZIYI BHT1 !
Eh, sada mene zanima zasto ??? ak neko moze da mi obyasni sto i zasto ??? i yedno pitanye koye kako ye OBNa (nemam nist protiv nyih, naprotiv, yedina televiyziya koya se moze gledat) yesu li onoi hrvatska televiziya koya se samo emituye u BIH i uposlyava nase gradyanye ??? (nest kao slovenski merkator... ) ili...
YA
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#2 Re: HRT2 na OBNu! zasto ?

Post by lolita_xx »

admir karic wrote:u svom svakodnevnom izvyestayu (tvINFO, sport) sportska redakciya OBNa, ye izvyestay sa rukometne utakmice izmyedyu HRVATSKE I BOSNE i HERCEGOVINE, uzela inserte sa HRT2!
Uredu, i do sada ye bilo da uzimayu za te izvyestaye inserte sa nekih drugih svyetskih televiziya, i to ye OK, al zasto za utakmicu NASE DRZAVNE SELEKCIYE ? AL NE SAMO TO, TO NE BI BIO PROBLEM, AL TU ISTU UTAKMICU SMO MOGLI GLEDAT NA NASOY DRZAVNOY TELEVIZIYI BHT1 !
Eh, sada mene zanima zasto ??? ak neko moze da mi obyasni sto i zasto ??? i yedno pitanye koye kako ye OBNa (nemam nist protiv nyih, naprotiv, yedina televiyziya koya se moze gledat) yesu li onoi hrvatska televiziya koya se samo emituye u BIH i uposlyava nase gradyanye ??? (nest kao slovenski merkator... ) ili...
YA
:lol: :lol:
imas temu vic godine :D
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

joj ne mogu citati duze od jedne recenice sa ovim Y mjesto J. uglavnom, OBN je vlasnistvo tamo nekog Hrvata koji je cini mi se i vlasnik Nove ili tako neke televizije u HR koji vjerovatno ima bolje odnose sa HTR-om nego sa BHT-om.

YA
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#4

Post by lolita_xx »

karanana wrote:joj ne mogu citati duze od jedne recenice sa ovim Y mjesto J. uglavnom, OBN je vlasnistvo tamo nekog Hrvata koji je cini mi se i vlasnik Nove ili tako neke televizije u HR koji vjerovatno ima bolje odnose sa HTR-om nego sa BHT-om.

YA
ti sigurno gledas obn zbog voditeljica :lol:
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#5

Post by mIRCerka »

Ya.
Tema se prebacuye na Elekronske mediye.
becu
Posts: 299
Joined: 31/07/2006 01:39

#6

Post by becu »

jel ti to ne radi J na tastaturi ? :D
admir karic
Posts: 95
Joined: 20/09/2007 01:52
Location: sarayevo

#7

Post by admir karic »

ma radi j, al Y ye zakon :)
al de ba, pustite to!!!
ozvilyno me zanima!!! znam da ye vlasnik hrvat, neznam da li ye iz BIH ili iz HRVATSKE ??? al i pored toga, zar ne bi trebao da koristi izvor od one televiziye (drzavne) u koyem i ta televiziya OBN i radi ??? a u ostalom i zavisi od tih istih gledalaca koyi prate i BHT !?!

to mene muci (iako znam da ce sada biti komentara na moye Y), da li nece da uzimayu sa BHTa zbog konkurenciye??? ili pak zbog nekih "nacionalnih" razloga ?
---fakat ne zelim nikakve "nacionalne" svadye, al osim ozbilynih naslova tema na ovim forumima ye tesko procitat i yedan ozbilyan komentar!!
YA
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#8

Post by mIRCerka »

Admire, OBN je privatna televizija. Ako mu je cejf da uzima inserte sa pakistanske TV, moze mu se. Mozda imaju potpisan sporazum sa HRT za preuzimanje sadrzaja. Ko ce ga znati. Kakve veze ima nacionalnost? Sto pokusavas to provuci uz neizbjezno NE BI JA ALI MORAM RECI MOZDA JE NA NACIO OSNOVI...

Mozes ti i bolje.
User avatar
pun_mjesec
Posts: 257
Joined: 30/07/2007 12:02
Location: Sarajevo

#9

Post by pun_mjesec »

mozda lyudi hoce da imayu kvalitetnu sliku, pa preuzimayu slike onda izmedyu BHT i HRT izaberu HRT. to sam i ya radio kad ye liga shampiyona (:D) dok mi nisu ukinuli HRT 2

nemam neko drugo obyasnjenye za to

ili su na OBN-u ustashe i fashisti pa prenose sliku sa HRT-a :D

i YA
Last edited by pun_mjesec on 09/01/2008 14:48, edited 1 time in total.
-JUBA-
Posts: 47
Joined: 17/10/2007 16:29

#10

Post by -JUBA- »

Mozda vam je vic isto sto tv KISS prenosi vijesti sa HRT1 a ne sa BHT u 7:30
I sto program pocinje i zavrsava sa Tompsonovim pjesmama i sa vihorenjem hrvatske zastave u sred BiH, sve do jednom...

YA
:D :D
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#11

Post by karanana »

lolita_xx wrote:
karanana wrote:joj ne mogu citati duze od jedne recenice sa ovim Y mjesto J. uglavnom, OBN je vlasnistvo tamo nekog Hrvata koji je cini mi se i vlasnik Nove ili tako neke televizije u HR koji vjerovatno ima bolje odnose sa HTR-om nego sa BHT-om.

YA
ti sigurno gledas obn zbog voditeljica :lol:
YA
admir karic
Posts: 95
Joined: 20/09/2007 01:52
Location: sarayevo

#12

Post by admir karic »

mIRCerka wrote:Admire, OBN je privatna televizija. Ako mu je cejf da uzima inserte sa pakistanske TV, moze mu se. Mozda imaju potpisan sporazum sa HRT za preuzimanje sadrzaja. Ko ce ga znati. Kakve veze ima nacionalnost? Sto pokusavas to provuci uz neizbjezno NE BI JA ALI MORAM RECI MOZDA JE NA NACIO OSNOVI...

Mozes ti i bolje.
hvala tebi, mircerka (ili kako se vec zoves :) ), al evo i to sa KISSom takodyer, znam i za to ??? de mi day neko drugo obyasnyenye ??? (ak niye nacionalizam, fasizam, primitivizam)??? nemas poyma kako mrzim te kako kazes "nacio price", fakat kad bi me neko pitao sto cu van BIH ya bi naveo tay razlog, al nece tay problem nestat ak ne govorimo o nyemu !
a nisam ya ni za BHT, koyi ima (osim mozda sporta) veoma neyasnu programsku semu (yoy izraza)!
al OBN ipak (nebitno ko ye vlasnik) ovisi od BOSANSKOG auditoriya (opet izrazi) !!!
YA
User avatar
lolita_xx
Posts: 5076
Joined: 25/02/2007 18:43
Location: sjecanja

#13

Post by lolita_xx »

karanana wrote:
lolita_xx wrote:
karanana wrote:joj ne mogu citati duze od jedne recenice sa ovim Y mjesto J. uglavnom, OBN je vlasnistvo tamo nekog Hrvata koji je cini mi se i vlasnik Nove ili tako neke televizije u HR koji vjerovatno ima bolje odnose sa HTR-om nego sa BHT-om.

YA
ti sigurno gledas obn zbog voditeljica :lol:
YA
bolje gledaj fashion tv :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#14

Post by mIRCerka »

admir karic wrote:
mIRCerka wrote:Admire, OBN je privatna televizija. Ako mu je cejf da uzima inserte sa pakistanske TV, moze mu se. Mozda imaju potpisan sporazum sa HRT za preuzimanje sadrzaja. Ko ce ga znati. Kakve veze ima nacionalnost? Sto pokusavas to provuci uz neizbjezno NE BI JA ALI MORAM RECI MOZDA JE NA NACIO OSNOVI...

Mozes ti i bolje.
hvala tebi, mircerka (ili kako se vec zoves :) ), al evo i to sa KISSom takodyer, znam i za to ??? de mi day neko drugo obyasnyenye ??? (ak niye nacionalizam, fasizam, primitivizam)??? nemas poyma kako mrzim te kako kazes "nacio price", fakat kad bi me neko pitao sto cu van BIH ya bi naveo tay razlog, al nece tay problem nestat ak ne govorimo o nyemu !
a nisam ya ni za BHT, koyi ima (osim mozda sporta) veoma neyasnu programsku semu (yoy izraza)!
al OBN ipak (nebitno ko ye vlasnik) ovisi od BOSANSKOG auditoriya (opet izrazi) !!!
YA
Da ti teta mIRCi objasni:
O bh. publici ovisi samo javni sistem, i to od pretplate od 6 KM.
OBN, Hajat i ostali se finansiraju uglavnom od marketinga. Zato i ubise s reklamama.
:D Gledaj Fox Crime :D
admir karic
Posts: 95
Joined: 20/09/2007 01:52
Location: sarayevo

#15

Post by admir karic »

mIRCerka wrote:
admir karic wrote:
mIRCerka wrote:Admire, OBN je privatna televizija. Ako mu je cejf da uzima inserte sa pakistanske TV, moze mu se. Mozda imaju potpisan sporazum sa HRT za preuzimanje sadrzaja. Ko ce ga znati. Kakve veze ima nacionalnost? Sto pokusavas to provuci uz neizbjezno NE BI JA ALI MORAM RECI MOZDA JE NA NACIO OSNOVI...

Mozes ti i bolje.
hvala tebi, mircerka (ili kako se vec zoves :) ), al evo i to sa KISSom takodyer, znam i za to ??? de mi day neko drugo obyasnyenye ??? (ak niye nacionalizam, fasizam, primitivizam)??? nemas poyma kako mrzim te kako kazes "nacio price", fakat kad bi me neko pitao sto cu van BIH ya bi naveo tay razlog, al nece tay problem nestat ak ne govorimo o nyemu !
a nisam ya ni za BHT, koyi ima (osim mozda sporta) veoma neyasnu programsku semu (yoy izraza)!
al OBN ipak (nebitno ko ye vlasnik) ovisi od BOSANSKOG auditoriya (opet izrazi) !!!
YA
Da ti teta mIRCi objasni:
O bh. publici ovisi samo javni sistem, i to od pretplate od 6 KM.
OBN, Hajat i ostali se finansiraju uglavnom od marketinga. Zato i ubise s reklamama.
:D Gledaj Fox Crime :D
AL TETICE :) te iste reklame ko gleda ??? stanovnici BIH, koyima su te reklame i namiyenyene ??? pa nece se neko bez interesa i reklamirat, sto se neka "prodavnica", "fabrika sokova" itd... iz madyarske (hlupam) ne reklamira na OBNu???- pa nema interesa... znaci na OBNu (hayat) se reklamira onay ko ima interesa, yer ce ga viditi "neko" kome ce tay reklamirani proizvod trebat --- (ovo ye za mircerku:) )
YA
User avatar
pun_mjesec
Posts: 257
Joined: 30/07/2007 12:02
Location: Sarajevo

#16

Post by pun_mjesec »

admir karic wrote:hvala tebi, mircerka (ili kako se vec zoves :) ), al evo i to sa KISSom takodyer, znam i za to ??? de mi day neko drugo obyasnyenye ??? (ak niye nacionalizam, fasizam, primitivizam)??? nemas poyma kako mrzim te kako kazes "nacio price", fakat kad bi me neko pitao sto cu van BIH ya bi naveo tay razlog, al nece tay problem nestat ak ne govorimo o nyemu !
a nisam ya ni za BHT, koyi ima (osim mozda sporta) veoma neyasnu programsku semu (yoy izraza)!
al OBN ipak (nebitno ko ye vlasnik) ovisi od BOSANSKOG auditoriya (opet izrazi) !!!
YA
vidi ovo yayane, privatne televiziye zive i rade od reklama i sponzorstava.

kako ye nekome interes da plati reklamu ili bude sponzor? tako sto konta da ce mu se ulozena lova vratiti kroz povecanye prodaye toga sto reklamira

kako neko zna gdye da dadne lovu za te reklame? tako sto prati koya ye tv popularna i yeftina. pod "popularna" mislim na gledanost

dolazim do poente: ako raya zbog hrt-a prestane da gleda obn, obn ce izgubiti lovu od reklama i sponzora i ako skonta da je to zbog hrt-a ispravice gresku i ti ces biti zadovolyan

posto i ya i ti znamo da se to nece nikad dogoditi, nista ti drugo ne preostaye nego da gledas obn i patis zbog toga....

(ya ne gledam obn)

YA
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#17

Post by sulesavic »

mIRCerka wrote:Ya.
Tema se prebacuye na Elekronske mediye.
Nemoj, ¾iva bila, de je radije na Bez cenzure...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#18

Post by StupskaBitanga »

ma daj ba ti si gledao OBN info zbog Adrijane i Irene

ali to nije krađa OBN snimke uzima iz RTV preuzimanja
kako oni snimci iz lupam argentine dođu na OBN tako je došla i snimka sa utakmice

glupaaa temaaaaa

i da nemoj pls podvlačiti NACIONALIZAM

ya
Majstorinho
Posts: 1307
Joined: 12/04/2007 00:37
Location: Sarajevo, republika BiH

#19

Post by Majstorinho »

YA?
Post Reply