Hrcak-pomoc

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
aammeerr
Posts: 14
Joined: 22/05/2014 20:51

#1 Hrcak-pomoc

Post by aammeerr »

Kao poklon za rodjendan sam dobio hrcka,moze li mi neko ukratko ispricati sve sto treba da znam,da mi ne bi u prvoj sedmici uginuo,ima kavez,kupili su mi i piljevinu i neku mjesavinu hrane takodje..Postavit cu sliku kasnije kad budem imao vremena
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40324
Joined: 29/06/2011 23:39

#2 Re: Hrcak-pomoc

Post by dječak sa šibicama »

Nadam se da si se sjetio da mu treba i vode dati :D imas kupiti za hrcka onaj "dozer" vode, u prodavnicama kucnih ljubimaca vjerovatno.

Pilotina je ok, hranu imas, to ti je to. Nekad mu das malo mrkve ili zelene salate, listic ili komadic, vole oni promijeniti. Koliko se ja sjecam, nisu to zahtjevne zivotinje. Samo mu redovno mijenjaj pilotinu, kad se iskenja :D
macchiato
Posts: 612
Joined: 31/05/2013 21:39

#3 Re: Hrcak-pomoc

Post by macchiato »

Ma nema ti oko njih previse obaveze, jednom sedmicno mu detaljno operi kavez i stavi novu pilotu, daj mu hrane, daj mu mimo toga neko povrce (imas uostalom na internetu sta moze jesti i koliko), daj mu vode i to je to, prilicno su nezahtjevne zivotinjice. Cak ne moras ni uzimati onu posudicu za vodu, ja sam mom stavljala u neki cep vodu. :D

ako si ga tek dobio, nemoj ga naglo dirati nego ga polako i postepeno navikavaj na svoj dodir dok se skroz ne opusti u ljudskom drustvu, inace hoce ujesti. :P


I da, kupi mu onaj tocak da se obrce, moras ga vec nekako animirati. :D
i povremeno ga pusti iz kaveza (bar sam ja svog pustala da trckara po kaucu i tako tim povrsinama pod mojim nadzorom), ali ga nikako ne pustati da sam baulja po stanu jer ce pobjeci i negdje zavuci, a to je belaj. :oops:
User avatar
avetinja
Posts: 31423
Joined: 19/07/2014 13:31

#4 Re: Hrcak-pomoc

Post by avetinja »

Čuo sam od nekoga da ga ne treba ostavljati na suncu. Navodno dobije plikove na koži, tako nešto.
aammeerr
Posts: 14
Joined: 22/05/2014 20:51

#5 Re: Hrcak-pomoc

Post by aammeerr »

Hvala puno,drug mi rece da mu ne trebam davati vodu nego da je crpi iz voca,ali znaci ipak treba.Ima onaj tocak samo sto je naucio da se igra s njim tako da ga okrece nogama sa vanjske strane hahah
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40324
Joined: 29/06/2011 23:39

#6 Re: Hrcak-pomoc

Post by dječak sa šibicama »

daj ti njemu vode, a hoce oni i mlijeko, moj je volio mlijeko vise nego ista. Ne znam jel to dobro i pametno ciniti, mozda nebi smjeli, ali moj je pio :D

Hoce gricnuti, neki su teritorijalni pa brane kavez, neki nece, uglavnom su umiljati kad ih uzmes u ruku... svaki je cudan na svoj nacin, eto tvoj vrti tocak sa pogresne strane :D
Ima sad i onih kaveza malo vecih, sa nekim tunelima, fazonima, citavo igraliste za hrcka. Simpaticne zivotinjice, imao sam trojicu u svoje vrijeme.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#7 Re: Hrcak-pomoc

Post by hadzinicasa »

igra se on na tocku, samo nocu. Hrcci su nocu aktivni.
cisti redovno piljevinu, ubaci mu svjezeg povrca povremeno (skontaces sta voli) i obavezno vodu.
Post Reply