Hrana u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

excalibur00
Posts: 151
Joined: 31/03/2010 11:02

#1 Hrana u Sarajevu

Post by excalibur00 »

Totalno razocaran stanjem u oblasti ishrane (kazem ishrane a ne izlaska u restorane na veceru) u nasem lijepom gradu trazim vase misljenje o slijedecem.
Da li je nas voljeni grad izgubio dusu bas u svim segmentima,pa tako i u ishrani na javnim mjestima.Tu mislim na razne objekte brze hrane,ascinice,picerije i sl.objekte gdje se moze pojesti a da nemas previse vremena kao sto bi to bilo u restoranu ili pak nemas dovoljno novca za isti.
Mislim da cijene po kojima nude hranu u najmanju ruku nije primjerena kvaliteti iste a pogotovo usluzi kojom ne da vrijedjaju nego cak i ponizavaju obicnog potrosaca.
Vase misljenje o kvaliteti hrane i nivou usluge u istim je..?????????
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#2 Re: Hrana u Sarajevu

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 15/02/2013 09:53, edited 1 time in total.
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#3 Re: Hrana u Sarajevu

Post by gurabija78 »

ti bas ne znas gdje treba jesti dok tako pricas..... jest da ima svega, udara na novcanik za nikakvu uslugu i losu hranu, ali to mogu uraditi jednom, ja se na takva mjesta nikad ne vracam... kvalitet je jedina stvar koja ce me vratiti na isto mjesto kad je hrana u pitanju.....
excalibur00
Posts: 151
Joined: 31/03/2010 11:02

#4 Re: Hrana u Sarajevu

Post by excalibur00 »

gurabija78 wrote:ti bas ne znas gdje treba jesti dok tako pricas..... jest da ima svega, udara na novcanik za nikakvu uslugu i losu hranu, ali to mogu uraditi jednom, ja se na takva mjesta nikad ne vracam... kvalitet je jedina stvar koja ce me vratiti na isto mjesto kad je hrana u pitanju.....

Hvala na lijepim rijecima :thumbup: ja sam samo zelio malo prodiskutovati o ovome jer masa raje jede van kuce,a poplava objekata u kojima se ista pravi i posluzuje je evidentna,sto bi trebalo da smanji cijene iste a poboljsa kvalitet, tako mi se cini da je u svemu gdje ima konkurencije ili ipak grijesim :(
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#5 Re: Hrana u Sarajevu

Post by Michun »

Fali dosta toga...nema neke radnjice sa salatama. Kreiras sam salatu za 4-5 KM. Salate su nam preskupe!
Nema mjesta gdje sendvic sam mozes izabrati kakav zelis.
Nema restorana za ribom - riba fast food. I to moze jeftino.
Pizze su uglavnom jako loseg kvaliteta. Nakvase tijesto sosom odn. u sos stave vode pa pizza bude gnjecava.
Konzum mi je super...pita, kuhane djidje i tako to.
excalibur00
Posts: 151
Joined: 31/03/2010 11:02

#6 Re: Hrana u Sarajevu

Post by excalibur00 »

Michun wrote:Fali dosta toga...nema neke radnjice sa salatama. Kreiras sam salatu za 4-5 KM. Salate su nam preskupe!
Nema mjesta gdje sendvic sam mozes izabrati kakav zelis.
Nema restorana za ribom - riba fast food. I to moze jeftino.
Pizze su uglavnom jako loseg kvaliteta. Nakvase tijesto sosom odn. u sos stave vode pa pizza bude gnjecava.
Konzum mi je super...pita, kuhane djidje i tako to.

Potpisujem sve sto si napisao da nam fali,pa to mora biti u svakom selu a ne u nasem lijepom gradu,zar je problem ispuniti zelju puca i naplatiti mu to sto mu prodas,stvarno mi nije jasno.Ustvari mi je jasno,nece oni da shvate da zavise od nas,svi su umislili da mi zavisimo od njih,steta......tako malo nam nemogu,ustvari nezele priustiti
kEN0
Posts: 881
Joined: 01/07/2006 15:27
Location: Sarajevo

#7 Re: Hrana u Sarajevu

Post by kEN0 »

fast food GLADNE OCI.... beton , sve najfinije i najkvalitenije... od mesa do sosa :)

User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#8 Re: Hrana u Sarajevu

Post by Michun »

@keNo...kad neko svaki dan radi na poslu po 9-10 sati a primoran je da naruci ili da ode da jede negdje, hamburger, cizburger i tako to dolazi u obzir jednom u 10 dana.
Ove stvari koje sam ja pobrojala su ono sto nedostaje i mnogo vise naravno...
excalibur00
Posts: 151
Joined: 31/03/2010 11:02

#9 Re: Hrana u Sarajevu

Post by excalibur00 »

Michun wrote:@keNo...kad neko svaki dan radi na poslu po 9-10 sati a primoran je da naruci ili da ode da jede negdje, hamburger, cizburger i tako to dolazi u obzir jednom u 10 dana.
Ove stvari koje sam ja pobrojala su ono sto nedostaje i mnogo vise naravno...

Upravo tako,fale sitne stvari koje mogu zadovoljiti svacije ukuse,sve sto si pobrojala stoji i jos kad bi se uklopila normalna usluga bilo bi idealno.Mislim da cak i dostava svega nabrojanog nebi bila losa,tj da bi bio pravi pogodak.
Mjesto gdje se moze pojesti sve i svasta,na kasiku a bogami topli sendvic,slatko i zaliti rirodnim sokom,jos ako mozes sam birati koliku porciju i sta da uzmes,onda bi to bilo to.Nismo valjda osudjeni da idemo samo u Konzum......... jer ja koliko vidim mozemo pohvaliti na jednom mjestu samo jedan proizvod eventualno dva,tesko da mozemo uslugu svemu tome pridodati....
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#10 Re: Hrana u Sarajevu

Post by -LIBERO- »

Pa ima ta varijanta da sendvic ti prave sistemom da otvore kiflu,ili ono pecivo,i onda ti biras sta sve zelis ili ne zelis u sendvicu a prilozi stoje u onoj staklenom otvorenom pultu. Barem je tako bilo u onom "Vikleru". Ja sam par puta tamo jeo,e sada ne znam da se sta nije promjenilo.
excalibur00
Posts: 151
Joined: 31/03/2010 11:02

#11 Re: Hrana u Sarajevu

Post by excalibur00 »

-LIBERO- wrote:Pa ima ta varijanta da sendvic ti prave sistemom da otvore kiflu,ili ono pecivo,i onda ti biras sta sve zelis ili ne zelis u sendvicu a prilozi stoje u onoj staklenom otvorenom pultu. Barem je tako bilo u onom "Vikleru". Ja sam par puta tamo jeo,e sada ne znam da se sta nije promjenilo.

Ima,ali na vecini mjesta pileci sendvic 4 KM,ko da u njega stane pola kile piletine,a da ne navodimo na mjestima na kojima je gotova hrana tvz. kasika da je orcija 5 Km ko da za tanjiir graha treba kila istog :shock: :shock:
kEN0
Posts: 881
Joined: 01/07/2006 15:27
Location: Sarajevo

#12 Re: Hrana u Sarajevu

Post by kEN0 »

excalibur00 wrote:
-LIBERO- wrote:Pa ima ta varijanta da sendvic ti prave sistemom da otvore kiflu,ili ono pecivo,i onda ti biras sta sve zelis ili ne zelis u sendvicu a prilozi stoje u onoj staklenom otvorenom pultu. Barem je tako bilo u onom "Vikleru". Ja sam par puta tamo jeo,e sada ne znam da se sta nije promjenilo.

Ima,ali na vecini mjesta pileci sendvic 4 KM,ko da u njega stane pola kile piletine,a da ne navodimo na mjestima na kojima je gotova hrana tvz. kasika da je orcija 5 Km ko da za tanjiir graha treba kila istog :shock: :shock:
pa sta hoces za 4km? pola kile piletine? lablu? priloge, jos da ti neko servira to sve, a ti samo narucis i prstom ne maknes?
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#13 Re: Hrana u Sarajevu

Post by ALexis »

mozda idem malo off teme, ali moram da spomenem da su pica koja se posluzuju uz tu istu hranu, u vecini fast-food-ova, preskupa. meni, licno, je prebezobrazno traziti 2-3 KM za colu o,30 l.
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#14 Re: Hrana u Sarajevu

Post by vukojebina »

Jos se nije rodio, ko je narodu ugodio... super bi bilo da ima jedno 30 razlicitih restorana, fast food-ova, picerija, al da su svi maksimum 50 metara od mog radnog mjesta, al da opet svi imaju i dostavu...hmm, cek onda ja nebi mogo prstom uprijet sta da mi stavi u sendvic...cek cek, najbolje da oni sami znaju sta sve da mi stave u sendvic, tj friska kifla, po mogucnosti tek iz pekare, naravno pileci parizer vrhunske kvalitete, da bude halal se podrazumijeva..salata naravno istog dana ubrana, ali ne iz staklenika, thommy majnoza...i sve to za marku na radno mjesto da mi donese...

e moj Boze, nama bosancima treba rat svako pet godina, tek da skontamo kolko smo se uskurcili...pa ako se igdje dobro jede, jede se u sarajevu...ako se igdje jeftino jede, jede se u sarajevu...o kvalitetu glupo je pricat, niko od nas nije strucan za to...ali brate slabo se cuje da se neko negdje otrovo hranom...

evo gledam cijene u ovom fast food-u gladne oci, najskuplja je pljeskavica 5 km, to je 2,5 eura...eto ja sam juce u burger kingu pojeo jedan meni, hamburger, kola i pomfrit, i platio sam 7 eura, sto je 14 km..i kaze skup mu pileci sendvic 4 km...
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#15 Re: Hrana u Sarajevu

Post by Cholina_Lokica »

vegeterijanska hrana :roll: da ne moramo uvijek suhe kifle jesti u gradu :mrgreen:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#16 Re: Hrana u Sarajevu

Post by ladyblue18 »

vukojebina wrote:Jos se nije rodio, ko je narodu ugodio... super bi bilo da ima jedno 30 razlicitih restorana, fast food-ova, picerija, al da su svi maksimum 50 metara od mog radnog mjesta, al da opet svi imaju i dostavu...hmm, cek onda ja nebi mogo prstom uprijet sta da mi stavi u sendvic...cek cek, najbolje da oni sami znaju sta sve da mi stave u sendvic, tj friska kifla, po mogucnosti tek iz pekare, naravno pileci parizer vrhunske kvalitete, da bude halal se podrazumijeva..salata naravno istog dana ubrana, ali ne iz staklenika, thommy majnoza...i sve to za marku na radno mjesto da mi donese...

e moj Boze, nama bosancima treba rat svako pet godina, tek da skontamo kolko smo se uskurcili...pa ako se igdje dobro jede, jede se u sarajevu...ako se igdje jeftino jede, jede se u sarajevu...o kvalitetu glupo je pricat, niko od nas nije strucan za to...ali brate slabo se cuje da se neko negdje otrovo hranom...

evo gledam cijene u ovom fast food-u gladne oci, najskuplja je pljeskavica 5 km, to je 2,5 eura...eto ja sam juce u burger kingu pojeo jedan meni, hamburger, kola i pomfrit, i platio sam 7 eura, sto je 14 km..i kaze skup mu pileci sendvic 4 km...
:-) Prvo thomy majoneza ne valja pet para, pokvarili su je toliko da je to odvratno.

Drugo, u cemu je problem ako neko zeli da ima raznovrsnu ponudu hrane u gradu, da imamo restorane razlicitih svjetskih kuhinja, a ne da nemamo izbora osim fast foodova, jer takva je realnost da skoro pa nemamo.
Sendvic, hamburger, pekara, i ako gdje ima kakva salata fina da se pojede, i jel ti to zoves izborom? :-?

Naravno o restoranima ove kuhinje, one itd. je iluzorno sanjati, ali de zivota ti odvadi malo, i ta prica o ratovima, i fazonima.
Bas smo se uskurcili sto zelimo raznovrsniju ponudu hrane u gradu, jes vidio sto smo bezobrazni, kako nas samo stid nije. :roll:
excalibur00
Posts: 151
Joined: 31/03/2010 11:02

#17 Re: Hrana u Sarajevu

Post by excalibur00 »

vukojebina wrote:Jos se nije rodio, ko je narodu ugodio... super bi bilo da ima jedno 30 razlicitih restorana, fast food-ova, picerija, al da su svi maksimum 50 metara od mog radnog mjesta, al da opet svi imaju i dostavu...hmm, cek onda ja nebi mogo prstom uprijet sta da mi stavi u sendvic...cek cek, najbolje da oni sami znaju sta sve da mi stave u sendvic, tj friska kifla, po mogucnosti tek iz pekare, naravno pileci parizer vrhunske kvalitete, da bude halal se podrazumijeva..salata naravno istog dana ubrana, ali ne iz staklenika, thommy majnoza...i sve to za marku na radno mjesto da mi donese...

e moj Boze, nama bosancima treba rat svako pet godina, tek da skontamo kolko smo se uskurcili...pa ako se igdje dobro jede, jede se u sarajevu...ako se igdje jeftino jede, jede se u sarajevu...o kvalitetu glupo je pricat, niko od nas nije strucan za to...ali brate slabo se cuje da se neko negdje otrovo hranom...

evo gledam cijene u ovom fast food-u gladne oci, najskuplja je pljeskavica 5 km, to je 2,5 eura...eto ja sam juce u burger kingu pojeo jedan meni, hamburger, kola i pomfrit, i platio sam 7 eura, sto je 14 km..i kaze skup mu pileci sendvic 4 km...
Ma bravo majstore,ti odma po ratu,ma netreba ni jesti i nece se imati oko cega ni pricati.Uporedjujes cijene u evropi gdje je plata cca 1500 eurica i sarajevo gdje je cca 800 km.Da li je skup pileci sendvic ili pica ima svako od nas pravo da iznese svoje misljenje,ali ako je uz to jos i usluga onako evropska onda mislim da si ti fulio temu....
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#18 Re: Hrana u Sarajevu

Post by Skyfox »

mene vise fascinira kako mijenjaju kvalitet usluge i to obicno na gore. Otkrijes neko super mjesto sa dobrom ponudom, dodes jednom, 2x kad ono nidje veze...
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#19 Re: Hrana u Sarajevu

Post by JThomas »

meni je hrana super :D

da su cijene nerealne i da je usluga u prosjeku uhljupska - definitivno jeste. al' to je sve odraz dubljih problema u društvu, jer ovdje je bukvalno sve preskupo u odnosu na prosječnu platu, i onda i ugostitelji ne mogu drukčije formirati cijene da bi bili dobri. uhljupstvo i javašluk...način života, jednostavno, i naravno da ugostitelji nisu ništa drukčiji.

a ima itekako i jeftinih i dobrih mjesta, samo što vas tamo ne uvlače sa ulice za rukav i neće vas vidjeti društvena "krema"... :D
excalibur00
Posts: 151
Joined: 31/03/2010 11:02

#20 Re: Hrana u Sarajevu

Post by excalibur00 »

Skyfox wrote:mene vise fascinira kako mijenjaju kvalitet usluge i to obicno na gore. Otkrijes neko super mjesto sa dobrom ponudom, dodes jednom, 2x kad ono nidje veze...

Pogodak tacno u sriduuuu :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#21 Re: Hrana u Sarajevu

Post by Skyfox »

excalibur00 wrote:
Skyfox wrote:mene vise fascinira kako mijenjaju kvalitet usluge i to obicno na gore. Otkrijes neko super mjesto sa dobrom ponudom, dodes jednom, 2x kad ono nidje veze...

Pogodak tacno u sriduuuu :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
pa da... zato kad neko stvarno radi na odrzavanju kvalitete ponude brzo ispliva iz mase...
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#22 Re: Hrana u Sarajevu

Post by gurabija78 »

JThomas wrote:meni je hrana super :D

da su cijene nerealne i da je usluga u prosjeku uhljupska - definitivno jeste. al' to je sve odraz dubljih problema u društvu, jer ovdje je bukvalno sve preskupo u odnosu na prosječnu platu, i onda i ugostitelji ne mogu drukčije formirati cijene da bi bili dobri. uhljupstvo i javašluk...način života, jednostavno, i naravno da ugostitelji nisu ništa drukčiji.

a ima itekako i jeftinih i dobrih mjesta, samo što vas tamo ne uvlače sa ulice za rukav i neće vas vidjeti društvena "krema"... :D

:thumbup:
sve je covjek rekao....
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#23 Re: Hrana u Sarajevu

Post by gurabija78 »

excalibur00 wrote:
gurabija78 wrote:ti bas ne znas gdje treba jesti dok tako pricas..... jest da ima svega, udara na novcanik za nikakvu uslugu i losu hranu, ali to mogu uraditi jednom, ja se na takva mjesta nikad ne vracam... kvalitet je jedina stvar koja ce me vratiti na isto mjesto kad je hrana u pitanju.....

Hvala na lijepim rijecima :thumbup: ja sam samo zelio malo prodiskutovati o ovome jer masa raje jede van kuce,a poplava objekata u kojima se ista pravi i posluzuje je evidentna,sto bi trebalo da smanji cijene iste a poboljsa kvalitet, tako mi se cini da je u svemu gdje ima konkurencije ili ipak grijesim :(
nemoj me pogresno shvatiti, nisam nista lose mislio.... :thumbup: samo konstruktivna kritika je bila u pitanju....
sto se tice poplave objekata gdje se pravi sve i svasta i masno naplacuje, takvima je rok trajanja do godine dana, tj. do dolaska inspekcije, salmonele, bankrota, i sl., sta se prvo ispuni...
mislim da konkurencija u ovom slucaju u smilsu broja objekata ne pravi previse turbulencija, dakle kvantitativni momenat ne igra ulogu, vec samo kvalitet.....
excalibur00
Posts: 151
Joined: 31/03/2010 11:02

#24 Re: Hrana u Sarajevu

Post by excalibur00 »

gurabija78 wrote:
excalibur00 wrote:
gurabija78 wrote:ti bas ne znas gdje treba jesti dok tako pricas..... jest da ima svega, udara na novcanik za nikakvu uslugu i losu hranu, ali to mogu uraditi jednom, ja se na takva mjesta nikad ne vracam... kvalitet je jedina stvar koja ce me vratiti na isto mjesto kad je hrana u pitanju.....

Hvala na lijepim rijecima :thumbup: ja sam samo zelio malo prodiskutovati o ovome jer masa raje jede van kuce,a poplava objekata u kojima se ista pravi i posluzuje je evidentna,sto bi trebalo da smanji cijene iste a poboljsa kvalitet, tako mi se cini da je u svemu gdje ima konkurencije ili ipak grijesim :(
nemoj me pogresno shvatiti, nisam nista lose mislio.... :thumbup: samo konstruktivna kritika je bila u pitanju....
sto se tice poplave objekata gdje se pravi sve i svasta i masno naplacuje, takvima je rok trajanja do godine dana, tj. do dolaska inspekcije, salmonele, bankrota, i sl., sta se prvo ispuni...
mislim da konkurencija u ovom slucaju u smilsu broja objekata ne pravi previse turbulencija, dakle kvantitativni momenat ne igra ulogu, vec samo kvalitet.....
Slazem se,iz tog razloga sam i postavio ovu temu,trazeci misljenje sireg auditorijuma,jer definitivno daleko smo odmakli od ratnih godina,da bi mogli pripisivati njima zasto je nesto lose ili zasto nesta nema kvalitetu.Ukoliko se u bas svim segmentima zivota bude cekalo da udjemo u EU jer kao navodno onda ce biti sve ok,jer ce postojati zakoni koje ce mo svi mi preko noci odjednom postivati,mislim da nam jos dugi niz godina slijedi pojedni jednom i nedolazi vise na isto mjesto.Pa zar evropa nije ovdje bila prije sto godina,zar nismo imali najbolju kuhinju na balkanu,zar nisu za sarajevo govorili kako nema boljih i usluznijih ljudi........ili opet grijesim.
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#25 Re: Hrana u Sarajevu

Post by realna do boli »

Znam da je tema..hrana u Sarajevu..ali..
Meni generalno u BiH nedostaju mali porodicni restorani sa par jela po kojima su prepoznatljivi, u koji mogu uci onako s ulice u bilo kojem gradu a da se ne moram zapitati ..da li im je cist wc. Da me doceka ljubazno osoblje, cist stolnjak, cista casa, meni koji nije mastan, da mi znaju preporuciti neko jelo..i da taj isti restorancic mogu preporuciti nekom svom prijatelju koji ce za godinu, dvije tamo otici i reci mi..bila si u pravu.
Ono sto meni smeta je najcesci opis nekog mjesta za jesti..nemoj tamo..to drzi ..znas onaj..nije sigurno, tamo idu samo ti i ti....
Poslije rata u Sarajevu je bilo par lijepih mjesta za jesti, dok je grad bio pun stranaca, kako se njihov broj smanjuje, tako se smanjuje i nivo usluga i ponude, kao da mi sami nezasluzujeme nesto posebno i specijalno, cisto i ugodno.
Post Reply