Hrana u Mostaru

Zanimljivosti i zbivanja u Mostaru, Čapljini, Ljubuškom, Stocu, Trebinju, Bileći, Gacku i drugim mjestima u regionu.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#26 Re: Hrana u Mostaru

Post by zlo zlo »

probook wrote:
palermo wrote:
probook wrote:Najbolja pizza u Mlinar :D koliko god to glupo zvucalo :lol:
brat bratu, stvarno glupo zvuči :D

nego što zeks razvaljuje sa onom kućicom preko puta FIS-a.....jebo te, uhvati se red od dvajest ljudi.......ugodi gazda sa tim sam tako
Radi Zeks ko lud dole i ja se zacudio.

A Mlinar pa sta da ti kazem probaj :D
upravo jela onaj kebab iz kebab house i majko bogova tužno za hranu reći ali ovo je fuj baš, nikad gori nisam probala :( prvi put da bacam kebab u smeće :cry:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#27 Re: Hrana u Mostaru

Post by palermo »

zlo zlo wrote: ]upravo jela onaj kebab iz kebab house i majko bogova tužno za hranu reći ali ovo je fuj baš, nikad gori nisam probala :( prvi put da bacam kebab u smeće :cry:
a đe ti je taj kebab house ?
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#28 Re: Hrana u Mostaru

Post by zlo zlo »

palermo wrote:
zlo zlo wrote: ]upravo jela onaj kebab iz kebab house i majko bogova tužno za hranu reći ali ovo je fuj baš, nikad gori nisam probala :( prvi put da bacam kebab u smeće :cry:
a đe ti je taj kebab house ?
Splitska ulica, ugao kod lutrije
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#29 Re: Hrana u Mostaru

Post by palermo »

zlo zlo wrote:
palermo wrote:
zlo zlo wrote: ]upravo jela onaj kebab iz kebab house i majko bogova tužno za hranu reći ali ovo je fuj baš, nikad gori nisam probala :( prvi put da bacam kebab u smeće :cry:
a đe ti je taj kebab house ?
Splitska ulica, ugao kod lutrije
znam.....vala mi nikad ne bi palo na pamet da ga tamo jedem. Istina je što si pisala za zeks da je stvarno utanjio sa mesom....al bogami još uvijek su prva liga kad hoće....mada, eto kažu da nije loš ni u Palmi....ja ga nisam probao, imali samo u lepinji a ja ga jedem u tortilji
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#30 Re: Hrana u Mostaru

Post by zlo zlo »

palermo wrote:
znam.....vala mi nikad ne bi palo na pamet da ga tamo jedem. Istina je što si pisala za zeks da je stvarno utanjio sa mesom....al bogami još uvijek su prva liga kad hoće....mada, eto kažu da nije loš ni u Palmi....ja ga nisam probao, imali samo u lepinji a ja ga jedem u tortilji
jest se utanjio dobro, skoro da nema mesa, ali opet je 100 puta bolji od ovog koji je još i 50posto skuplji. i ja preferiram tortilju.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#31 Re: Hrana u Mostaru

Post by adda_sa »

klixoris wrote:
adda_sa wrote:pizzerija Nidje veze, fakat dobre su im pizze
odmah na obali radobolje, fin ambijent :-D
Palacinke su im isto odlicne, imaju ogroman izbor ! :thumbup:
100m dalje ima fin restorancic sa pogledom na Neretvu, Harmonija se zove. Mesna plata za 2 osobe - ubijanje samo tako :mrgreen:, a nije preskupo
vidjela sam te palacinke na susjednim stolovima, djelovale su mi ok.. i harmoniju sam vidjela, ali ovi moji insistirali da idemo u nidje veze.. jela pizzu sa morskim plodovima, bila je dobra,ali i ja sam bila mrtva gladna..:)
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#32 Re: Hrana u Mostaru

Post by klixoris »

adda_sa wrote:
klixoris wrote:
adda_sa wrote:pizzerija Nidje veze, fakat dobre su im pizze
odmah na obali radobolje, fin ambijent :-D
Palacinke su im isto odlicne, imaju ogroman izbor ! :thumbup:
100m dalje ima fin restorancic sa pogledom na Neretvu, Harmonija se zove. Mesna plata za 2 osobe - ubijanje samo tako :mrgreen:, a nije preskupo
vidjela sam te palacinke na susjednim stolovima, djelovale su mi ok.. i harmoniju sam vidjela, ali ovi moji insistirali da idemo u nidje veze.. jela pizzu sa morskim plodovima, bila je dobra,ali i ja sam bila mrtva gladna..:)
Trebala si se dokrajciti i sa jednim palacinkama :mrgreen: Fakat su im dobre :gladna:
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#33 Re: Hrana u Mostaru

Post by hekaton »

Najbolja pica u Mostaru nije u gradu nego van grada :)
Kada idete iz mostara prema Potocima, na krivini poslije Casnica imate sa desne strane piceriju Friends. Majstor Acimovic pravi picu iz krusne peci na drva. Svi pizza majstori u gradu bi trebali da uce od njega.
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#34 Re: Hrana u Mostaru

Post by probook »

hekaton wrote:Najbolja pica u Mostaru nije u gradu nego van grada :)
Kada idete iz mostara prema Potocima, na krivini poslije Casnica imate sa desne strane piceriju Friends. Majstor Acimovic pravi picu iz krusne peci na drva. Svi pizza majstori u gradu bi trebali da uce od njega.
Cuo sam isto, ali nisam jos probao nekako mi nije na ruku. Moram otici da obavezno.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#35 Re: Hrana u Mostaru

Post by adda_sa »

klixoris wrote:
adda_sa wrote:
klixoris wrote:
Palacinke su im isto odlicne, imaju ogroman izbor ! :thumbup:
100m dalje ima fin restorancic sa pogledom na Neretvu, Harmonija se zove. Mesna plata za 2 osobe - ubijanje samo tako :mrgreen:, a nije preskupo
vidjela sam te palacinke na susjednim stolovima, djelovale su mi ok.. i harmoniju sam vidjela, ali ovi moji insistirali da idemo u nidje veze.. jela pizzu sa morskim plodovima, bila je dobra,ali i ja sam bila mrtva gladna..:)
Trebala si se dokrajciti i sa jednim palacinkama :mrgreen: Fakat su im dobre :gladna:
bicu ovaj vikend u mostaru, ima neki blues&rock festival. obavacam pojesti tu palacinku :D
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#36 Re: Hrana u Mostaru

Post by asurbanipal »

probook wrote:
palermo wrote:
probook wrote:Najbolja pizza u Mlinar :D koliko god to glupo zvucalo :lol:
brat bratu, stvarno glupo zvuči :D

nego što zeks razvaljuje sa onom kućicom preko puta FIS-a.....jebo te, uhvati se red od dvajest ljudi.......ugodi gazda sa tim sam tako
Radi Zeks ko lud dole i ja se zacudio.

A Mlinar pa sta da ti kazem probaj :D

Ja neku večer, skoro je i ponoć bila, s kolegom do Žeksa preko puta FIS-a, kad tamo 10-ak ljudi u redu i među njima Safa Oručević. :lol:
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#37 Re: Hrana u Mostaru

Post by asurbanipal »

adda_sa wrote:
klixoris wrote:
adda_sa wrote:pizzerija Nidje veze, fakat dobre su im pizze
odmah na obali radobolje, fin ambijent :-D
Palacinke su im isto odlicne, imaju ogroman izbor ! :thumbup:
100m dalje ima fin restorancic sa pogledom na Neretvu, Harmonija se zove. Mesna plata za 2 osobe - ubijanje samo tako :mrgreen:, a nije preskupo
vidjela sam te palacinke na susjednim stolovima, djelovale su mi ok.. i harmoniju sam vidjela, ali ovi moji insistirali da idemo u nidje veze.. jela pizzu sa morskim plodovima, bila je dobra,ali i ja sam bila mrtva gladna..:)

Palačinke u Niđe veze sam probao i imam sve riječi hvale :thumbup:

Otkrili smo tajnu najboljih mostarskih palačinaka, ima ih čak 20 vrsta


https://www.klix.ba/lifestyle/gastro/ot ... /180903119

Čuo sam da su dobre isto u Palačinka baru u Ulici kralja Zvonimira, ali ne mogu ih porediti iz jednostavnog razloga što ih tamo nisam probao.
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#38 Re: Hrana u Mostaru

Post by sumirprimus »

gdje se moze sta dobro pojest a da se ne dobije palija preko ledja???
User avatar
arman1
Posts: 5294
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#39 Re: Hrana u Mostaru

Post by arman1 »

Što se roštilja tiće Hindin-han, Šadrvan i Centar u Fejićevoj. Prva 2 imaju super ugođaj za sjest dok je u Centru u fejičevoj najbolja klopa.
sumirprimus
Posts: 80740
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#40 Re: Hrana u Mostaru

Post by sumirprimus »

zahvaljivam :thumbup:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#41 Re: Hrana u Mostaru

Post by zlo zlo »

hindin han da :-D .. i u radobolji je bio dobar roštilj, ali nisam bila od kad su porušili drveće ono :twisted: , općenito moraš upratiti mjesta koja rade za domaće tokom cijele godine jer recimo velika većima restorana u starom gradu obično im ciljana klijentela turističke grupe i tu dobiješ nešto što je sličnije traktorskoj gumi nego recimo telećim ražnjićima i tak to :lol: :lol:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#42 Re: Hrana u Mostaru

Post by palermo »

zlo zlo wrote:hindin han da :-D .. i u radobolji je bio dobar roštilj, ali nisam bila od kad su porušili drveće ono :twisted: , općenito moraš upratiti mjesta koja rade za domaće tokom cijele godine jer recimo velika većima restorana u starom gradu obično im ciljana klijentela turističke grupe i tu dobiješ nešto što je sličnije traktorskoj gumi nego recimo telećim ražnjićima i tak to :lol: :lol:
Radobolju izbjegavati. Prevashodno što nikad ne znaš šta ćeš dobiti (zato je Megi najbolji restoran u Mostaru) u Radobolji nikad ne znaš koji kuhar radi, koga su otpustili, zaposlili.....uglavnom ništa....

Hindin han je zaista dobar sa roštiljem, ma meni je u starom gradu uglavnom roštilj sasvim ok...jedini problem je što se uglavnom sve svodi na roštilj.

Oism Šadrvana koji je opet sa domaćim specijalitetima (dolma, japrak,) ipak liga iznad....
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#43 Re: Hrana u Mostaru

Post by zlo zlo »

palermo wrote:
zlo zlo wrote:hindin han da :-D .. i u radobolji je bio dobar roštilj, ali nisam bila od kad su porušili drveće ono :twisted: , općenito moraš upratiti mjesta koja rade za domaće tokom cijele godine jer recimo velika većima restorana u starom gradu obično im ciljana klijentela turističke grupe i tu dobiješ nešto što je sličnije traktorskoj gumi nego recimo telećim ražnjićima i tak to :lol: :lol:
Radobolju izbjegavati. Prevashodno što nikad ne znaš šta ćeš dobiti (zato je Megi najbolji restoran u Mostaru) u Radobolji nikad ne znaš koji kuhar radi, koga su otpustili, zaposlili.....uglavnom ništa....

Hindin han je zaista dobar sa roštiljem, ma meni je u starom gradu uglavnom roštilj sasvim ok...jedini problem je što se uglavnom sve svodi na roštilj.

Oism Šadrvana koji je opet sa domaćim specijalitetima (dolma, japrak,) ipak liga iznad....
meni je roštilj tamo bio dobar stvarno, meso dobre kvalitete, ali ga izbjegavam od kad porušili oni divno drveće i napravili ono..neam blage kako bi to nazvala, tako da me neće vidjet više :lol: :lol: zbog drveća sam i išla tamo. :-D i onu laž koju pustili da drveće bilo bolesno, m-da :lol: :lol:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#44 Re: Hrana u Mostaru

Post by palermo »

zlo zlo wrote:
meni je roštilj tamo bio dobar stvarno, meso dobre kvalitete, ali ga izbjegavam od kad porušili oni divno drveće i napravili ono..neam blage kako bi to nazvala, tako da me neće vidjet više :lol: :lol: zbog drveća sam i išla tamo. :-D i onu laž koju pustili da drveće bilo bolesno, m-da :lol: :lol:
čuj kako bi nazvala, pa miris Toskane u Mostaru. Ozbiljno, tako su mi objašnjavali ideju o tom njihovom preuređenju.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#45 Re: Hrana u Mostaru

Post by zlo zlo »

palermo wrote:
zlo zlo wrote:
meni je roštilj tamo bio dobar stvarno, meso dobre kvalitete, ali ga izbjegavam od kad porušili oni divno drveće i napravili ono..neam blage kako bi to nazvala, tako da me neće vidjet više :lol: :lol: zbog drveća sam i išla tamo. :-D i onu laž koju pustili da drveće bilo bolesno, m-da :lol: :lol:
čuj kako bi nazvala, pa miris Toskane u Mostaru. Ozbiljno, tako su mi objašnjavali ideju o tom njihovom preuređenju.
daj ne jebi :lol: :lol:

prije možda miris Gruda u Mostaru :lol:
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#46 Re: Hrana u Mostaru

Post by asurbanipal »

palermo wrote:
zlo zlo wrote:hindin han da :-D .. i u radobolji je bio dobar roštilj, ali nisam bila od kad su porušili drveće ono :twisted: , općenito moraš upratiti mjesta koja rade za domaće tokom cijele godine jer recimo velika većima restorana u starom gradu obično im ciljana klijentela turističke grupe i tu dobiješ nešto što je sličnije traktorskoj gumi nego recimo telećim ražnjićima i tak to :lol: :lol:
Radobolju izbjegavati. Prevashodno što nikad ne znaš šta ćeš dobiti (zato je Megi najbolji restoran u Mostaru) u Radobolji nikad ne znaš koji kuhar radi, koga su otpustili, zaposlili.....uglavnom ništa....

Hindin han je zaista dobar sa roštiljem, ma meni je u starom gradu uglavnom roštilj sasvim ok...jedini problem je što se uglavnom sve svodi na roštilj.

Oism Šadrvana koji je opet sa domaćim specijalitetima (dolma, japrak,) ipak liga iznad....

Radobolja je ok. Upoznao sam tamo ljude iz kuhinje, i mogu reći da su im kuhana jela prva liga, pogotovo što se radi o starim kuharima koji su ispekli zanat preko 40 godina. Ima i par mlađih ljudi, oni su više zaduženi za roštilj i ovu modernu kuhinju.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#47 Re: Hrana u Mostaru

Post by palermo »

asurbanipal wrote:
Radobolja je ok. Upoznao sam tamo ljude iz kuhinje, i mogu reći da su im kuhana jela prva liga, pogotovo što se radi o starim kuharima koji su ispekli zanat preko 40 godina. Ima i par mlađih ljudi, oni su više zaduženi za roštilj i ovu modernu kuhinju.
hmmm, ja bih ipak rekao da si naletio na dobar period......a imali su ih,

al dobro, o ukusima se ne raspravlja
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#48 Re: Hrana u Mostaru

Post by probook »

A gdje je u Mostaru dobra kahva/kava/kafa? :D
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#49 Re: Hrana u Mostaru

Post by zlo zlo »

jump jump je super kava, ok je stari tržni vani,a van glavne sezone kulluk je super za popit kavu. u ta 3 nikad ne dobijem proljevušu :lol: :lol:
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#50 Re: Hrana u Mostaru

Post by palermo »

probook wrote:A gdje je u Mostaru dobra kahva/kava/kafa? :D
pa ondje gdje sjediš sa rajom.....valjda je to jasno :D
Post Reply