Hrana koja vas tjera na povraćanje...

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#76

Post by Zadig »

pitt wrote:Tuzlanski cevapi ....oni zaliveni :D:D (gdje si sad alfonsije) :D:D:D
vjerovatno jos povraca...
jadnik
:D
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#77

Post by PITARKA_SA »

paradajez :roll: :roll:
ambulanta
Posts: 201
Joined: 16/08/2005 20:00
Location: mjesto

#78

Post by ambulanta »

makaroni :-) :-) :-) :-) :-) :-)
User avatar
Pooll
Posts: 4980
Joined: 01/08/2003 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#79

Post by Pooll »

Jedino nisam ljubitelj cvekle... ostalo sve moze... naravno bez mesa :P

Paradajz volim, ali nema mi nista mrze od neslanog paradajza ;)

Ja nadimak Stevo nosim vec 15 godina :D :P
Sve je krenulo od orasnice... :P
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#80

Post by The_Fluid »

jooj naslova teme, cuj na povracanje, ima stvari koje ne volim, i koje volim, no nista ne izaziva povracanje, (pola planete je gladno)

pitt
kazes im da ne zaljevaju iste :D:D

alek
to je super kad slupaju, sta kad ne slupaju svjeze jaje, nego dobijes tanjir masne vode i kuhano jaje koje pluta po istoj, hajd' probaj slupat, a da ne umastis pola kafane :D:D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#81

Post by pitt »

ma salim se flu....ne jedem zalivene al mi muka kad vidim onaj kotao sa tim pomijama :D:D
Samo jednom umalo nisam povratio...na indijskom derneku su napravili nesto sto izgleda ko sarma. Bio je i papir kraj toga koji objasnjava da je to drevni indijski psecijalitet....lisce nekog drveta i u njega umotano neka smjesa od trava i korjena. Oni svi okolo idu i zvacu to kao duhan i hajde reko i ja da probam :D Isto da sam kabash zagrizao kakv je to ukus.....naravno stoka se smijala :D:D
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#82

Post by The_Fluid »

pitt wrote:ma salim se flu....ne jedem zalivene al mi muka kad vidim onaj kotao sa tim pomijama :D:D
Samo jednom umalo nisam povratio...na indijskom derneku su napravili nesto sto izgleda ko sarma. Bio je i papir kraj toga koji objasnjava da je to drevni indijski psecijalitet....lisce nekog drveta i u njega umotano neka smjesa od trava i korjena. Oni svi okolo idu i zvacu to kao duhan i hajde reko i ja da probam :D Isto da sam kabash zagrizao kakv je to ukus.....naravno stoka se smijala :D:D

i onda kafom na etiopijski nacin zalio :D:D (znam da se salis, ima tih zalivenih cevapa u jos nekim mjestima, poslije toga postis dva dana, od muke) :run:
mačak u čizmama
Posts: 1189
Joined: 17/03/2004 09:18

#83

Post by mačak u čizmama »

kad kinezi kuvaju bilo sta, sam miris tjera me na povracanje :(
ambulanta
Posts: 201
Joined: 16/08/2005 20:00
Location: mjesto

#84

Post by ambulanta »

mačak u čizmama wrote:kad kinezi kuvaju bilo sta, sam miris tjera me na povracanje :(
mene boli glava od kineske hrane, ono koriste previse obogacivac ukusa a to dize pritisak :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz:
ambulanta
Posts: 201
Joined: 16/08/2005 20:00
Location: mjesto

#85

Post by ambulanta »

mačak u čizmama wrote:kad kinezi kuvaju bilo sta, sam miris tjera me na povracanje :(
mene boli glava od kineske hrane, ono koriste previse obogacivac ukusa a to dize pritisak :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz:
BECHO
Posts: 2446
Joined: 03/02/2003 00:00
Location: Zürich, CH

#86

Post by BECHO »

Nema te hrane koja me moze natjerati na povracanje! :D
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#87

Post by CiCiban »

:-x mozda jedino exoticni specijaliteti like.. crvi s rostilja, skakavci i ostale baje i sve sto ima vise od 4 noge :-?:-)
penda
Posts: 68
Joined: 22/08/2005 22:59

#88

Post by penda »

princes krofne, tripice,tulumbe,mozak,nekuhano jaje....aj povraca mi se.... :( :( :(
User avatar
flora.sa
Posts: 3954
Joined: 07/05/2005 23:44
Location: sarajevo-x.com

#89

Post by flora.sa »

penda wrote:princes krofne, tripice,tulumbe,mozak,nekuhano jaje....aj povraca mi se.... :( :( :(
:shock: :shock: :shock:
zašto??????? :roll: :D
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#90

Post by maccarona »

sva kineska kuhinja :-x :oops:
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#91

Post by MRAVOJED »

tripice :x :x :x :x :x :x :x nisam nikad probao :x :x :x :x :x :x :x ne mogu dok me gleda hiljadu očiju iz tanjura
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#92

Post by Nesferatu »

Tripice su kuhani drob a ne oci...

Ja ne mogu bumbare. One uvijene u plucnu maramicu. To mi ne nosi.

Drugo sto ne mogu je pace. To je kad se iskuhaju kosti natkoljenice pretezno pa se zabibere i doda se dosta bijelog luka i komadici mesa, pa se jede hladno....

Drobni burek mi isto tako jednak smrti, doduse to su post-ratni traumatski sindromi.

Na kraju, patlidzan mi nesto nije, mogu pojest al' ne predstavlja mi nikakvo zadovoljstvo.
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#93

Post by MRAVOJED »

znam bolan, al izgleda ko male oči
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#94

Post by Nesferatu »

Ama nista mi se ne moras pravdati, ja ne mogu drob da jedem jer ga moras zvakati pet dana, a onda kad ga progutas kao da si se gume najeo, ono osjecam da ga probavljam tri dana, najmanje. A kako i ne bi kad je to stomak drugog zivog bica. Uglavnom nisam to jeo ima najamnje 10 godina ako ne vise.

Sto je najgore u USA je to talijanski specijalitet. Prodaju ga u nekim konzervama po $5-6 sto je za konzervu poprilicna cijena. A ima i po nekim talijanskim emigrantskim restoranima...

Uglavnom talijani znaju od nista napraviti nesto. Od govedjeg stomaka tripice, od onoga sto pometu spajz, pizzu, i tako dalje....
penda
Posts: 68
Joined: 22/08/2005 22:59

#95

Post by penda »

flora.sa wrote:
penda wrote:princes krofne, tripice,tulumbe,mozak,nekuhano jaje....aj povraca mi se.... :( :( :(
:shock: :shock: :shock:
zašto??????? :roll: :D
sta zasto??????? :shock: :shock: :shock:
Nesferatu
Posts: 744
Joined: 22/03/2004 06:09

#96

Post by Nesferatu »

Zasto ti se povraca od princes krofni?

Da nisi mahmuran?
penda
Posts: 68
Joined: 22/08/2005 22:59

#97

Post by penda »

mahmuran!? more bit' :D
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#98

Post by MRAVOJED »

Nesferatu wrote:....ja ne mogu drob da jedem jer ga moras zvakati pet dana, a onda kad ga progutas kao da si se gume najeo, ono osjecam da ga probavljam tri dana, najmanje. A kako i ne bi kad je to stomak drugog zivog bica...
aj....joooj.....aaaaaj....doktore ćimiću.....nemojte
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#99

Post by Fair Life »

Mlijeko i riza... gade mi se. Seafood... takodjer. Nisam ljubitelj ni paradajza.

Ovo ispod... prije metak u celo.

Image
stihoklepac
Posts: 4
Joined: 18/04/2002 00:00

#100

Post by stihoklepac »

Mrzim: Grasak nikako,pire krompir i tikvenicu
Nevolim:Dzigericu,Salate od povrca( same kao glavno jelo),lose pripremljeno meso,ukiseljene
Volim:Sve vrste dobro pecenog kuhanog pohovanog i inog mesa,krompir u pecenoj vrijanti,spinat,kukuruz kuhani,mahunarke,paprike ma sve sve sve sve...
Obozavam:Futrovane paprike,Polutke od sarana,Lovacke corbe,Morska riba te ako ima Bandar ono cisto na ulju.Takodje podrazumjeva se sezonska salata.

Slatko nesto negotivim previse ali ako moram nabrojati ono sto volim:Pita od jabuka i oraha,Baklava
Post Reply