Hrana,dnevni unos proteina-SAVJETI?

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
crazytroll95
Posts: 53
Joined: 14/03/2018 10:11

#1 Hrana,dnevni unos proteina-SAVJETI?

Post by crazytroll95 »

Pozz raja,zanima me pravilan nacin ishrane,koliku kolicinu proteina moram unijeti i koliko da jedem dnevno,pijem weider proteine ali zelim da jos pojacam misicnu masu,za sad ima razlike na mom tijelu ali ne vjerujem da prehranu pazim onoliko koliko bi trebao
idem u gym otp jedno pola godine,,80 kg imam a visina mi je 1.80.
Moze li iko objaviti svoja iskustva kako vi jedete,koliko cega dnevno,da se i ja uklopim u taj nacin ishrane ?
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#2 Re: Hrana,dnevni unos proteina-SAVJETI?

Post by jajara »

ne kopiraj niciju prehranu. svak je jedinka za sebe. gledaj da unosis sto vise proteina iz hrane, batali slatkise i junk food i treniraj jako. i nista vise. al nemoj mislit da su ti proteini najbitniji faktor. UH i masti su jednako bitne koliko i proteini. ako ti nedostaje ista od ova 3 nece bit dobro
crazytroll95
Posts: 53
Joined: 14/03/2018 10:11

#3 Re: Hrana,dnevni unos proteina-SAVJETI?

Post by crazytroll95 »

jajara wrote:ne kopiraj niciju prehranu. svak je jedinka za sebe. gledaj da unosis sto vise proteina iz hrane, batali slatkise i junk food i treniraj jako. i nista vise. al nemoj mislit da su ti proteini najbitniji faktor. UH i masti su jednako bitne koliko i proteini. ako ti nedostaje ista od ova 3 nece bit dobro
Pokusao sam pratiti na youtubeu kako to rade,sta je dnevni unos prehrane i koliko trebas cega jesti,kvaka u tome je sto taj video traje po 15 minuta a ne shvatim skoro pa nista jer od toga naprave atomsku fiziku . Sam isto ne mogu skontati,jer jednostavno ne vezem kako sta ide. Pokusat cu vidjeti od ostalih youtubera ili da mi ti objasnis u PP kako i sta da radim,barem otprilike da znam odakle cu poceti.
chombe trajla be
Posts: 245
Joined: 22/09/2015 19:53

#4 Re: Hrana,dnevni unos proteina-SAVJETI?

Post by chombe trajla be »

I mene ovo zanima, ali da objasni neko ko se razumije. Dakle ako treniram i uzimam whey proteine i napravim lijepe rezultate. Zatim izbacim proteine (tu ne mislim na obično mlijeko, omlet i sl.) i nastavim trenirati ali bez whey proteina da li ću izgubiti mišiće i to što sam gradio? Molim bez zezanja nego neko ko zna o ovome da nam malo pojasni. I da li su uopšte potrebni dodatni proteini da bi se izgradilo lijepo tijelo. I koliko da treniram sedmično puta? I šta je najbolje za trokut da se fino izgradi? Pozdrav i pomagajte :) :) :kiss:
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#5 Re: Hrana,dnevni unos proteina-SAVJETI?

Post by jajara »

crazytroll95 wrote:
jajara wrote:ne kopiraj niciju prehranu. svak je jedinka za sebe. gledaj da unosis sto vise proteina iz hrane, batali slatkise i junk food i treniraj jako. i nista vise. al nemoj mislit da su ti proteini najbitniji faktor. UH i masti su jednako bitne koliko i proteini. ako ti nedostaje ista od ova 3 nece bit dobro
Pokusao sam pratiti na youtubeu kako to rade,sta je dnevni unos prehrane i koliko trebas cega jesti,kvaka u tome je sto taj video traje po 15 minuta a ne shvatim skoro pa nista jer od toga naprave atomsku fiziku . Sam isto ne mogu skontati,jer jednostavno ne vezem kako sta ide. Pokusat cu vidjeti od ostalih youtubera ili da mi ti objasnis u PP kako i sta da radim,barem otprilike da znam odakle cu poceti.
kazem ti niko ti ne moze reci koliko cega da jedes..sta ja znam pase li tebi da pojedes 200g rize? ja kad sam pojeo zadnji put 200g rize zavrsio sam u wcu 40min.
uglavnom gledaj da se hranis koliko toliko zdravo. kad kazem zdravo mislim na domacu kuhinju.
dorucak npr. jaja, sir
medjuobrok neko voce
rucak sta ti spreme kuci
nakon treninga riza ili kuhani krumpir sa nekim mesom
i pred spavanje neki posni sir il tako nesto
izmedju ovog svega mozes ubacit i neki sheik od banana, mlijeka, kikiriki putera ili sta ti god pase

doziraj sebi obroke onoliko koliko ti treba da imas energije, a da se ne prejedes.

i uz svaki obrok ubaci neku salaticu, povrce i to
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#6 Re: Hrana,dnevni unos proteina-SAVJETI?

Post by jajara »

chombe trajla be wrote:I mene ovo zanima, ali da objasni neko ko se razumije. Dakle ako treniram i uzimam whey proteine i napravim lijepe rezultate. Zatim izbacim proteine (tu ne mislim na obično mlijeko, omlet i sl.) i nastavim trenirati ali bez whey proteina da li ću izgubiti mišiće i to što sam gradio? Molim bez zezanja nego neko ko zna o ovome da nam malo pojasni. I da li su uopšte potrebni dodatni proteini da bi se izgradilo lijepo tijelo. I koliko da treniram sedmično puta? I šta je najbolje za trokut da se fino izgradi? Pozdrav i pomagajte :) :) :kiss:
proces izgradnje misica traje 100 godina tako da vjeruj mi dok ih budes gradio i pio whey kasnije ti nece na pamet past da ga izbacis :D

nijedan suplement ti nije potreban ako ces prehranom unosit dovoljno nutrijenata.

treniraj onoliko koliko ti zivot dozvoljava. i ako oces da budes trokutan kazu da su siroki zgibovi najbolji al po meni je vazna svaka vjezba za ledja. veslanje u pretklonu, mrtva dizanja, zgibovi i sve ostalo
chombe trajla be
Posts: 245
Joined: 22/09/2015 19:53

#7 Re: Hrana,dnevni unos proteina-SAVJETI?

Post by chombe trajla be »

jajara wrote:
chombe trajla be wrote:I mene ovo zanima, ali da objasni neko ko se razumije. Dakle ako treniram i uzimam whey proteine i napravim lijepe rezultate. Zatim izbacim proteine (tu ne mislim na obično mlijeko, omlet i sl.) i nastavim trenirati ali bez whey proteina da li ću izgubiti mišiće i to što sam gradio? Molim bez zezanja nego neko ko zna o ovome da nam malo pojasni. I da li su uopšte potrebni dodatni proteini da bi se izgradilo lijepo tijelo. I koliko da treniram sedmično puta? I šta je najbolje za trokut da se fino izgradi? Pozdrav i pomagajte :) :) :kiss:
proces izgradnje misica traje 100 godina tako da vjeruj mi dok ih budes gradio i pio whey kasnije ti nece na pamet past da ga izbacis :D

nijedan suplement ti nije potreban ako ces prehranom unosit dovoljno nutrijenata.

treniraj onoliko koliko ti zivot dozvoljava. i ako oces da budes trokutan kazu da su siroki zgibovi najbolji al po meni je vazna svaka vjezba za ledja. veslanje u pretklonu, mrtva dizanja, zgibovi i sve ostalo
Thanks :kiss:
crazytroll95
Posts: 53
Joined: 14/03/2018 10:11

#8 Re: Hrana,dnevni unos proteina-SAVJETI?

Post by crazytroll95 »

jajara wrote:
crazytroll95 wrote:
jajara wrote:ne kopiraj niciju prehranu. svak je jedinka za sebe. gledaj da unosis sto vise proteina iz hrane, batali slatkise i junk food i treniraj jako. i nista vise. al nemoj mislit da su ti proteini najbitniji faktor. UH i masti su jednako bitne koliko i proteini. ako ti nedostaje ista od ova 3 nece bit dobro
Pokusao sam pratiti na youtubeu kako to rade,sta je dnevni unos prehrane i koliko trebas cega jesti,kvaka u tome je sto taj video traje po 15 minuta a ne shvatim skoro pa nista jer od toga naprave atomsku fiziku . Sam isto ne mogu skontati,jer jednostavno ne vezem kako sta ide. Pokusat cu vidjeti od ostalih youtubera ili da mi ti objasnis u PP kako i sta da radim,barem otprilike da znam odakle cu poceti.
kazem ti niko ti ne moze reci koliko cega da jedes..sta ja znam pase li tebi da pojedes 200g rize? ja kad sam pojeo zadnji put 200g rize zavrsio sam u wcu 40min.
uglavnom gledaj da se hranis koliko toliko zdravo. kad kazem zdravo mislim na domacu kuhinju.
dorucak npr. jaja, sir
medjuobrok neko voce
rucak sta ti spreme kuci
nakon treninga riza ili kuhani krumpir sa nekim mesom
i pred spavanje neki posni sir il tako nesto
izmedju ovog svega mozes ubacit i neki sheik od banana, mlijeka, kikiriki putera ili sta ti god pase

doziraj sebi obroke onoliko koliko ti treba da imas energije, a da se ne prejedes.

i uz svaki obrok ubaci neku salaticu, povrce i to
Hvala puno na savjetu,moci cu nesto iskombinirati od ovog sto si napisao.
Post Reply