HR Herceg Bosna / Udruženi zločinački poduhvat

Post Reply
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#301 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote: Da samo znas da citas a ne samo da trolas vidio bi da sam prihvatio i vidio bi isto tako da sam te pitao da li si ti spreman da uradis isto to ali vidim maca pojela jezik.

Ali nejse, nisam se ni iznenadio jer vidim da od "dokaza" o prebacivanju jedinica u konvojima preko srpske teritorije nema nista :-) Samo jos jedna laz i mitomanija pokupljena iz skutorskih birtija.

Sta ti kazes na pisanje gospodina Sejtanica?
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#302 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote:
Kitrona wrote:
direstraits0078 wrote: Znas onaj vic kad je katoliku iz Listice fratar otkrio da je Bosanac? :D
Zachatali smo temu. Nego da podvucemo crtu - usprkos mistifikacijama, mislim da je jasno da je suradnja HVO - VRS bila lokalnog i najcesce humanitarnog karaktera iako ima i drugacijih primjera. Postoje i neki primjeri koji ukazuju na nesto vise ali nisu pouzdani. Suradnja ABiH sa VRS nije imala taj humanitarni karakter nego je vise bila okrenuta ka vojnoj suradnji. :thumbup:

Lazes, lazes i opet lazes.
Zasto toliko puta ponavljas? Zvuci kao da sam sebe pokusavas uvjeriti u nesto?

Ne znam koliko puta do sada sam postavio DOKAZE da je saveznistvo hvo-vrs bilo organizovano na najvisem nivou, da je bilo na svim nivoima,da je bilo politicko i vojno, da je bilo sirom Bosne i Hercegovine, da je bilo organizovano prije nego sto bi hvo napao Armiju na nekom podrucju, da se nastavilo i poslije otvorene agresije...sve su to DOKAZI da saradnja nije bila samo lokalna i da nije imala nikakav humanitarni karakter.
Opet ponavljam , tvrditi da je prebacivanje jedinica koje je hvo radio preko srpske teritorije , kao npr prebacivanje Maturica da pale i kolju po Varesu " humanitarnog karatkera " prelazio svaku mjeru !!!
OK, prihvatimo onda nacas tvoju tvrdnju - objasni zasto ta suradnja na "najvisem nivou" nije ostvarena na za HVO vjerojatno najbitnijem podrucju - Mostaru nego cak obrnuto, VRS suradjuje sa ABiH?

Moze li jednostavan odgovor na to pitanje koje postavljam vec 5 put?
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#303 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by greatful_and_dead »

Kitrona wrote:
OK, prihvatimo onda nacas tvoju tvrdnju - objasni zasto ta suradnja na "najvisem nivou" nije ostvarena na za HVO vjerojatno najbitnijem podrucju - Mostaru nego cak obrnuto, VRS suradjuje sa ABiH?

Moze li jednostavan odgovor na to pitanje koje postavljam vec 5 put?
Zato što su vam porasli agresorski apetiti u neka doba, pa ste i jedni i drugi mislili da možete sami uzet više. Šta ti bolan pričaš, kakve ti linkove postavljaš? Nekakve pojedince budaletine i njihove priče. Sva priča o ustaško-četničkoj saradnji završava u Karadžordževu. Tamo su se sve dogovorili vrhovni vojvoda i vrhovni bojovnik, BH Hrvati su svakako oduvijek bili samo poslušnici i topovsko meso. Nađi ti neki link te vrijednosti koji nešto dokazuje. A nećeš ga naći.

Šuti, bolje ti je.
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#304 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Kitrona wrote:
titinpionir wrote:
Kitrona wrote:
Zachatali smo temu. Nego da podvucemo crtu - usprkos mistifikacijama, mislim da je jasno da je suradnja HVO - VRS bila lokalnog i najcesce humanitarnog karaktera iako ima i drugacijih primjera. Postoje i neki primjeri koji ukazuju na nesto vise ali nisu pouzdani. Suradnja ABiH sa VRS nije imala taj humanitarni karakter nego je vise bila okrenuta ka vojnoj suradnji. :thumbup:

Lazes, lazes i opet lazes.
Zasto toliko puta ponavljas? Zvuci kao da sam sebe pokusavas uvjeriti u nesto?

Ne znam koliko puta do sada sam postavio DOKAZE da je saveznistvo hvo-vrs bilo organizovano na najvisem nivou, da je bilo na svim nivoima,da je bilo politicko i vojno, da je bilo sirom Bosne i Hercegovine, da je bilo organizovano prije nego sto bi hvo napao Armiju na nekom podrucju, da se nastavilo i poslije otvorene agresije...sve su to DOKAZI da saradnja nije bila samo lokalna i da nije imala nikakav humanitarni karakter.
Opet ponavljam , tvrditi da je prebacivanje jedinica koje je hvo radio preko srpske teritorije , kao npr prebacivanje Maturica da pale i kolju po Varesu " humanitarnog karatkera " prelazio svaku mjeru !!!
OK, prihvatimo onda nacas tvoju tvrdnju - objasni zasto ta suradnja na "najvisem nivou" nije ostvarena na za HVO vjerojatno najbitnijem podrucju - Mostaru nego cak obrnuto, VRS suradjuje sa ABiH?

Moze li jednostavan odgovor na to pitanje koje postavljam vec 5 put?

Pa ves sam ti postavio objasnjenje iz istog onog teksta koji si ti postavio , i da si citao taj tekst ili barem pratio temu a ne trolao bez veze to bi znao. I zato sam sebe hvatas u laz i sam postavljas dokaze da su te tvoje teorije obicna laz.
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#305 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

greatful_and_dead wrote:
Kitrona wrote:
OK, prihvatimo onda nacas tvoju tvrdnju - objasni zasto ta suradnja na "najvisem nivou" nije ostvarena na za HVO vjerojatno najbitnijem podrucju - Mostaru nego cak obrnuto, VRS suradjuje sa ABiH?

Moze li jednostavan odgovor na to pitanje koje postavljam vec 5 put?
Zato što su vam porasli agresorski apetiti u neka doba, pa ste i jedni i drugi mislili da možete sami uzet više. Šta ti bolan pričaš, kakve ti linkove postavljaš? Nekakve pojedince budaletine i njihove priče. Sva priča o ustaško-četničkoj saradnji završava u Karadžordževu. Tamo su se sve dogovorili vrhovni vojvoda i vrhovni bojovnik, BH Hrvati su svakako oduvijek bili samo poslušnici i topovsko meso. Nađi ti neki link te vrijednosti koji nešto dokazuje. A nećeš ga naći.

Šuti, bolje ti je.

Mujo, jesi to ti? Znači postojiš?
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#306 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote:Pa ves sam ti postavio objasnjenje iz istog onog teksta koji si ti postavio , i da si citao taj tekst ili barem pratio temu a ne trolao bez veze to bi znao. I zato sam sebe hvatas u laz i sam postavljas dokaze da su te tvoje teorije obicna laz.

Nista ti nisi dao nego si cak dobio kontra primjere i to iz bosnjackih izvora. Naravno, sutio si kao pipica kad si trebao dati misljenje o knjizi i navodima iz knjige Sejtanica.

Sad po obicaju tipicnog ignoranta mistificiras da si ti nesto dao a nisi u stanju povezati niti shvatiti ono o cemu se prica nego papagajski ponavljas optuzbe na koje si dobio kontra primjere i to sve kao recitaciju. Dam se kladit da tu recitaciju imaš spremljenu kao template.

Kad se prestanes ponasati kao skripta koja izbacuje genericki tekst i nije u stanju odgovoriti na postavljene kontra primjere i ako nekim cudom preokrenes proces odrastanja i razvoja pa nekako dodjes do veceg kvocijenta inteligencije mozda bi mogli razgovarati a ovako je to borba sa skriptom.
User avatar
greatful_and_dead
Posts: 422
Joined: 15/07/2015 13:17

#307 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by greatful_and_dead »

Kitrona wrote:
greatful_and_dead wrote:
Kitrona wrote:
OK, prihvatimo onda nacas tvoju tvrdnju - objasni zasto ta suradnja na "najvisem nivou" nije ostvarena na za HVO vjerojatno najbitnijem podrucju - Mostaru nego cak obrnuto, VRS suradjuje sa ABiH?

Moze li jednostavan odgovor na to pitanje koje postavljam vec 5 put?
Zato što su vam porasli agresorski apetiti u neka doba, pa ste i jedni i drugi mislili da možete sami uzet više. Šta ti bolan pričaš, kakve ti linkove postavljaš? Nekakve pojedince budaletine i njihove priče. Sva priča o ustaško-četničkoj saradnji završava u Karadžordževu. Tamo su se sve dogovorili vrhovni vojvoda i vrhovni bojovnik, BH Hrvati su svakako oduvijek bili samo poslušnici i topovsko meso. Nađi ti neki link te vrijednosti koji nešto dokazuje. A nećeš ga naći.

Šuti, bolje ti je.

Mujo, jesi to ti? Znači postojiš?
Hahahahahahaha čovjek sa argumentima hahahahahahaha. Pokazao si visok nivo inteligencije, nema šta. A i humor ti je jak, pravi hrvatski :zzzz:

Vidim ti neki put, u Banoviće.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#308 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by agent_zero »

Davno je taj stašau bio za Banovića, ne znam samo zašto su moderatori ovoliko tolerisali?
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#309 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Kitrona wrote:
titinpionir wrote:Pa ves sam ti postavio objasnjenje iz istog onog teksta koji si ti postavio , i da si citao taj tekst ili barem pratio temu a ne trolao bez veze to bi znao. I zato sam sebe hvatas u laz i sam postavljas dokaze da su te tvoje teorije obicna laz.

Nista ti nisi dao nego si cak dobio kontra primjere i to iz bosnjackih izvora. Naravno, sutio si kao pipica kad si trebao dati misljenje o knjizi i navodima iz knjige Sejtanica.

Sad po obicaju tipicnog ignoranta mistificiras da si ti nesto dao a nisi u stanju povezati niti shvatiti ono o cemu se prica nego papagajski ponavljas optuzbe na koje si dobio kontra primjere i to sve kao recitaciju. Dam se kladit da tu recitaciju imaš spremljenu kao template.

Kad se prestanes ponasati kao skripta koja izbacuje genericki tekst i nije u stanju odgovoriti na postavljene kontra primjere i ako nekim cudom preokrenes proces odrastanja i razvoja pa nekako dodjes do veceg kvocijenta inteligencije mozda bi mogli razgovarati a ovako je to borba sa skriptom.
I sta je rekao Sejtanovic ? Da su jedinice Armije u uniformi pod oruzjem u kamionima i autobusima prebacivali Srbi preko svoje teritorije kao sto su hvo ? Nije, a rekao si da ces postaviti dokaz o tome. Znaci slagao si.
Jel rekao da je Armija cuvala artiljeriju i tenkove srbima ? Nije, ali rekao si da si postavio dokaz a u "dokazu" ni rijeci i Srbima. Znaci slagao si.
DA li je rekao da je Armija srbima predavala zarobljenike ili preko njihove teritorije slala zarobljene civile hrvate kao sto je to hvo radio sa Bosnjacima ? Nije.
Da li je rekao da je vlada Republike Bosne i Hercegovine imala zajednicke sjednice sa srbima kao sto su to hrvati radili ? Nije.

Znaci nista taj tvoj Sejtanovic nije dokazao da je Armija radila kao i hvo sa srbima vec na protiv, ti si sam stavio tekst gdje se vidi da je hvo imao i te kako dobru saradnju sa srbima kod Mostara a ti si tvrdio da nije bilo tako , znaci jos jedna u nizu lazi.
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#310 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote: I sta je rekao Sejtanovic ? Da su jedinice Armije u uniformi pod oruzjem u kamionima i autobusima prebacivali Srbi preko svoje teritorije kao sto su hvo ? Nije, a rekao si da ces postaviti dokaz o tome. Znaci slagao si.
Sejtanic je napisao da je ABiH ustupila polozaje VRS koja je dovukla svoje topove. To je ustupanje teritorija i direktan kontra primjer za jedan od tvojih navoda.

DA li je rekao da je Armija srbima predavala zarobljenike ili preko njihove teritorije slala zarobljene civile hrvate kao sto je to hvo radio sa Bosnjacima ? Nije.
Da li je rekao da je vlada Republike Bosne i Hercegovine imala zajednicke sjednice sa srbima kao sto su to hrvati radili ? Nije.
To su sve nepotvrdjeni navodi. Inace, postoje i drugaciji primjeri. Momak koje g je ABiH prikazala na videu kao primjer HV vojnika koji se bori protiv ABiH je ubijen u zarobljenistvu. Problem je sto ga je Crveni Kriz popisao kao zarobljenika da je zarobljen na podrucju Bihaca.

Evo ti jos jedan nepotvrdjen tekst:
Onima koji nemaju vremena gledati cijeli dokumentarac dajemo poveznicu na ulomak iz tog filma koji je bitan za shvaćanje ove druge teorije. To je video s isječkom iz tog filma koji govori o srpsko-muslimanskoj suradnji na području Bihaća: https://www.youtube.com/watch?v=rcVL7m-jUDA Dakle, “kad padne mrak dobro veče-dobro veče” itd, odnosno apsurdna situacija u kojoj Srbi po danu ratuju protiv Muslimana a kad padne mrak onda se šverca i trguje. Kao što se spominje u dokumentarcu, trgovalo se svim i svačim. U tom istom dokumentarcu jasno se vidi da je Jedinica srpkog MUP-a “Tigrovi” kojoj je na čelu bio zloglasni Željko Ražnjatović Arkan bila stacionirana u Istočnoj Slavoniji, da je imala obučni centar u Erdutu, da je crpila naftu iz bušotine u Đeletovcima itd. Ukratko, ta druga teorija kaže da je Ivica Jeger bio domobran u Osijeku i da su ga na punktu u Vladislavcima zarobili upravo Arkanovi ljudi, koji su ga jednostavno nakon toga prodali Muslimanima, a koji su ga nakon toga snimali za prikazivanje poput slona u cirkusu. Međutim, ono što je očigledno, ta snimka nikad nije predana sudu u Den Haagu, ona je bila sačinjena samo, jedino i isključivo u svrhu niske, prizemne propagande KOS-ovih kadrova unutar Armije BiH i koja je trebala u propagandnom a ne u pravnom smislu služiti kako bi se potkrijepila teza o “hrvatskoj agresiji na BiH”.
http://kamenjar.com/ivica-jeger-klasica ... om-sukobu/


Znaci nista taj tvoj Sejtanovic nije dokazao da je Armija radila kao i hvo sa srbima vec na protiv
Sta nije dokazao? Covjek je napisao to sto je napisao, dragan.s koji je bio na srpskoj strani potvrdjuje i povecava broj artiljerijskih orudja na 3 a ovaj koji se javio u raspravu ranije (zaboravio nick) ne demantira nego mistificira na nacin "niko ne zna sta se desavalo".

ti si sam stavio tekst gdje se vidi da je hvo imao i te kako dobru saradnju sa srbima kod Mostara a ti si tvrdio da nije bilo tako , znaci jos jedna u nizu lazi.

Ovo je tuipican primjer kako to izgleda kad neko pokusava sebe uvjeriti u nesto. Nekakvom sklepanom kombinacijom rijeci potiskuje sumnju koja ga izjeda iznutra i ne dopusta mu da razmislja izvan okvira napamet naucenih recitacija.
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#311 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Sejtanic je napisao da je ABiH ustupila polozaje VRS koja je dovukla svoje topove. To je ustupanje teritorija i direktan kontra primjer za jedan od tvojih navoda.
Ali kakve to ima veze sa tvojom tvrdnjom da je Armija Republike BIH prebacivana preko srpske teritorije kao i hvo ? Nikakve.
A i ovo " ustupanje teritorije" :-) Pa onda je hvo ustupao teritoriju od Zepca, Kiseljaka, Varesa, Konjica, Bihaca, Mostara...

To su sve nepotvrdjeni navodi. Inace, postoje i drugaciji primjeri. Momak koje g je ABiH prikazala na videu kao primjer HV vojnika koji se bori protiv ABiH je ubijen u zarobljenistvu. Problem je sto ga je Crveni Kriz popisao kao zarobljenika da je zarobljen na podrucju Bihaca.
To su i te kako potvrdjeni izvori. Irfan Ajanović je dokumentovao zarobljen od hvo-a pa predan srbima i to je 100 % dokazano. Isto tako i za slucaj koji sam postavio vec na temi , gdje su civile Bosnjake prebacivali u autobusima vrs-a iz Zepca do Hercegovine.


Evo ti jos jedan nepotvrdjen tekst:

Onima koji nemaju vremena gledati cijeli dokumentarac dajemo poveznicu na ulomak iz tog filma koji je bitan za shvaćanje ove druge teorije. To je video s isječkom iz tog filma koji govori o srpsko-muslimanskoj suradnji na području Bihaća: https://www.youtube.com/watch?v=rcVL7m-jUDA Dakle, “kad padne mrak dobro veče-dobro veče” itd, odnosno apsurdna situacija u kojoj Srbi po danu ratuju protiv Muslimana a kad padne mrak onda se šverca i trguje. Kao što se spominje u dokumentarcu, trgovalo se svim i svačim. U tom istom dokumentarcu jasno se vidi da je Jedinica srpkog MUP-a “Tigrovi” kojoj je na čelu bio zloglasni Željko Ražnjatović Arkan bila stacionirana u Istočnoj Slavoniji, da je imala obučni centar u Erdutu, da je crpila naftu iz bušotine u Đeletovcima itd. Ukratko, ta druga teorija kaže da je Ivica Jeger bio domobran u Osijeku i da su ga na punktu u Vladislavcima zarobili upravo Arkanovi ljudi, koji su ga jednostavno nakon toga prodali Muslimanima, a koji su ga nakon toga snimali za prikazivanje poput slona u cirkusu. Međutim, ono što je očigledno, ta snimka nikad nije predana sudu u Den Haagu, ona je bila sačinjena samo, jedino i isključivo u svrhu niske, prizemne propagande KOS-ovih kadrova unutar Armije BiH i koja je trebala u propagandnom a ne u pravnom smislu služiti kako bi se potkrijepila teza o “hrvatskoj agresiji na BiH”.


http://kamenjar.com/ivica-jeger-klasica ... om-sukobu/
A ovaj tvoj tekst je pun gluposti. Ivica Jager je bio vojnika iz Osijeka i vojnici iz Osijeka su bili oko Gornjeg Vakufa u to vrijeme kada je i zarobljen, tako da ta tvoja tvrdnja kako su ga arkanovci zarobili pa dovukli do Gornjeg Vakufa je cista glupost, najmanje receno.

Sta nije dokazao? Covjek je napisao to sto je napisao, dragan.s koji je bio na srpskoj strani potvrdjuje i povecava broj artiljerijskih orudja na 3 a ovaj koji se javio u raspravu ranije (zaboravio nick) ne demantira nego mistificira na nacin "niko ne zna sta se desavalo".
Nije on dokazao vec tvoj tekst koji si ti sam postavio. Crno na bijelo stoji da je hvo imao i te kako dobru saradnju sa Srbima kod Mostara pa sam odluci , da li zelis da se pozivas na taj tekst ili ne ?
Ovo je tuipican primjer kako to izgleda kad neko pokusava sebe uvjeriti u nesto. Nekakvom sklepanom kombinacijom rijeci potiskuje sumnju koja ga izjeda iznutra i ne dopusta mu da razmislja izvan okvira napamet naucenih recitacija.
Ti si sam postavio taj tekst pa ako tvrdis da nije istina to onda i reci.
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#312 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote:
Sejtanic je napisao da je ABiH ustupila polozaje VRS koja je dovukla svoje topove. To je ustupanje teritorija i direktan kontra primjer za jedan od tvojih navoda.
Ali kakve to ima veze sa tvojom tvrdnjom da je Armija Republike BIH prebacivana preko srpske teritorije kao i hvo ? Nikakve.
A i ovo " ustupanje teritorije" :-) Pa onda je hvo ustupao teritoriju od Zepca, Kiseljaka, Varesa, Konjica, Bihaca, Mostara...
I to sam ti dao link - prevazali su municiju, i o tome govore sami pripadnici ABiH, gledas li ti linkove koje ja stavljam?


To su sve nepotvrdjeni navodi. Inace, postoje i drugaciji primjeri. Momak koje g je ABiH prikazala na videu kao primjer HV vojnika koji se bori protiv ABiH je ubijen u zarobljenistvu. Problem je sto ga je Crveni Kriz popisao kao zarobljenika da je zarobljen na podrucju Bihaca.
To su i te kako potvrdjeni izvori. Irfan Ajanović je dokumentovao zarobljen od hvo-a pa predan srbima i to je 100 % dokazano. Isto tako i za slucaj koji sam postavio vec na temi , gdje su civile Bosnjake prebacivali u autobusima vrs-a iz Zepca do Hercegovine.

Moguce. No to se ne krije. HVO je ostao duzan VRS za izvlacenje civila u Travniku i morali su vracati dug sto naftom sto zbog toga su bili u okruzenju i prisiljeni.

Na drugoj strani imamo sakrivanje a dokazi pljuste sa svih strana.

A ovaj tvoj tekst je pun gluposti. Ivica Jager je bio vojnika iz Osijeka i vojnici iz Osijeka su bili oko Gornjeg Vakufa u to vrijeme kada je i zarobljen, tako da ta tvoja tvrdnja kako su ga arkanovci zarobili pa dovukli do Gornjeg Vakufa je cista glupost, najmanje receno.

Pa eto, mogli ste covjeka ostaviti zivog kao primjer i jos priloziti njegovo svjedocenje u Hagu. Medjutim nije se desilo niti jedno niti drugo.

Cak bi poluintleigent zakljucio da tu neko nesto pokusava sakriti?


Sta nije dokazao? Covjek je napisao to sto je napisao, dragan.s koji je bio na srpskoj strani potvrdjuje i povecava broj artiljerijskih orudja na 3 a ovaj koji se javio u raspravu ranije (zaboravio nick) ne demantira nego mistificira na nacin "niko ne zna sta se desavalo".
Nije on dokazao vec tvoj tekst koji si ti sam postavio. Crno na bijelo stoji da je hvo imao i te kako dobru saradnju sa Srbima kod Mostara pa sam odluci , da li zelis da se pozivas na taj tekst ili ne ?
Koji moj tekst? Nekakva anegdotalna pripovjest udbaskog canika kako mu je neko iz HVO navodno nesto prigovorio o suradnji sa Srbima?

Pa ta prica je mekša nego govno na kiši, u isto vrijeme kao HVO ima vezu sa Srbima a na drugoj strani ne zna da ga ABiH "cima" za prolaz konvoja lazno plasirajuci vijest o prolasku konvoja preko srpskog teritorija.

Naravno, da ti je logika strana, ali jesi li se ikad zapitao - kako ABiH moze plasirati takvu vijest ako su HVO i VRS - na vezi? :D
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#313 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

I to sam ti dao link - prevazali su municiju, i o tome govore sami pripadnici ABiH, gledas li ti linkove koje ja stavljam?
Kao sto ti je vec objasnjeno o drugih ucesnika teme, nemas pojma o cemu pricas. Nemas pojma o terenu a nemas pojma ni o osnovnim stvarima.

Nije isto prevesti municiju preko neke teritorije gdje ti glava visi o koncu ili sjesti u autobus koji ti obezbjede srbi i uz njihovu pratnju sa puskom u ruci u uniformi te prebace iz jednog grada u drugi, a to je hvo radio.
Ti si naveo primjer da su prebacivali municiju do Mostara preko srpske teritorije ali nigdje ne stoji da su ih srbi prebacivali i znaci da opet lazes, kao sto si lagao za cuvanje oruzja za srba i sl. I tu si postavio " dokaz " ustvari ti si sam tvrdio da je bio dokaz i kada sam otvorio tekst u njemu ni jedne jedine rijeci da je to bilo srpsko oruzje ili da ga je armija cuvala za njih. Ni jedne a ti si tvrdio da je to "dokaz" kao i sto i sada tvrdis.

Moguce. No to se ne krije. HVO je ostao duzan VRS za izvlacenje civila u Travniku i morali su vracati dug sto naftom sto zbog toga su bili u okruzenju i prisiljeni.

Na drugoj strani imamo sakrivanje a dokazi pljuste sa svih strana.
To si pokusao da prikrijes tvrdnjom da nije dokazano a sada priznjaes ali opravdavas to da su bili primorani da im vrate uslugu ? Jesi li ti normalan ? Kako su im vratili dug tako sto su prebacili civile Bosnjake preko srpske teritorije u srpskim autobusima ? Kako je vratiti dug da Irfana predaju srbima ?
Ako je to tako bilo normalno daj mi dokaz da je Armija to isto radila i to je ono sto trazim od tebe, daj mi dokaz da je Armija radila isto ono sto je i hvo pa da kazemo da je bilo isto ?

Pa eto, mogli ste covjeka ostaviti zivog kao primjer i jos priloziti njegovo svjedocenje u Hagu. Medjutim nije se desilo niti jedno niti drugo.

Cak bi poluintleigent zakljucio da tu neko nesto pokusava sakriti?
Samo ocigledan kreten moze da tvrdi da su arkanovci zarobili vojnika hv iz Osijeka da bi ga predali Armiji u Gornjem Vakufu , u isto ono vrijeme dok su pripadnici hv iz Osijeka bili oko Gornjeg Vakufa. Ni poluinteligentan ne bi mogao nesto tako da izmisli.


Koji moj tekst? Nekakva anegdotalna pripovjest udbaskog canika kako mu je neko iz HVO navodno nesto prigovorio o suradnji sa Srbima?

Pa ta prica je mekša nego govno na kiši, u isto vrijeme kao HVO ima vezu sa Srbima a na drugoj strani ne zna da ga ABiH "cima" za prolaz konvoja lazno plasirajuci vijest o prolasku konvoja preko srpskog teritorija.

Naravno, da ti je logika strana, ali jesi li se ikad zapitao - kako ABiH moze plasirati takvu vijest ako su HVO i VRS - na vezi? :D
Znaci sam negiras tacnost teksta kojeg si sam postavio. Super, kao sto sam primjetio nekoliko puta do sada, sam sebe dovodis u laz, samo nastavi.
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#314 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote:
I to sam ti dao link - prevazali su municiju, i o tome govore sami pripadnici ABiH, gledas li ti linkove koje ja stavljam?
Kao sto ti je vec objasnjeno o drugih ucesnika teme, nemas pojma o cemu pricas. Nemas pojma o terenu a nemas pojma ni o osnovnim stvarima.

Nije isto prevesti municiju preko neke teritorije gdje ti glava visi o koncu ili sjesti u autobus koji ti obezbjede srbi i uz njihovu pratnju sa puskom u ruci u uniformi te prebace iz jednog grada u drugi, a to je hvo radio.
Ti si naveo primjer da su prebacivali municiju do Mostara preko srpske teritorije ali nigdje ne stoji da su ih srbi prebacivali i znaci da opet lazes, kao sto si lagao za cuvanje oruzja za srba i sl. I tu si postavio " dokaz " ustvari ti si sam tvrdio da je bio dokaz i kada sam otvorio tekst u njemu ni jedne jedine rijeci da je to bilo srpsko oruzje ili da ga je armija cuvala za njih. Ni jedne a ti si tvrdio da je to "dokaz" kao i sto i sada tvrdis.
Zato sto opet nema logike da nakon sto su bosnjacki izvori potvrdili:

a.) da su iznajmljivali polozaje VRS
b.) VRS tukla HVO za korist ABiH
c.) ABiH i VRS zajedno spavali
d.) dobivali pjesacku i minobacaku municiju od VRS

da su odjednom morali ratovati oko prijenosa municije. Osim toga prica o zarobljavanju pa pustanju vojnika VRS uz davanje novaca, uz duzno postovanje - poput onih prica o babama koje su rusile njemacke avione.



Moguce. No to se ne krije. HVO je ostao duzan VRS za izvlacenje civila u Travniku i morali su vracati dug sto naftom sto zbog toga su bili u okruzenju i prisiljeni.

Na drugoj strani imamo sakrivanje a dokazi pljuste sa svih strana.
To si pokusao da prikrijes tvrdnjom da nije dokazano a sada priznjaes ali opravdavas to da su bili primorani da im vrate uslugu ? Jesi li ti normalan ? Kako su im vratili dug tako sto su prebacili civile Bosnjake preko srpske teritorije u srpskim autobusima ? Kako je vratiti dug da Irfana predaju srbima ?
Ako je to tako bilo normalno daj mi dokaz da je Armija to isto radila i to je ono sto trazim od tebe, daj mi dokaz da je Armija radila isto ono sto je i hvo pa da kazemo da je bilo isto ?

Gledaj, nemoj da te ja ucim metafizickoj kompleksnosti zivota i prirode. Ne postoje dva ista otiska prsta, dva ista covjeka, dvije iste ocne roznice, nemoguce je napraviti bas potpuno isto, ali je moguce napraviti ono sto se u narodu popularno zove "isti ku*ac".

Ako bosnjacki izvori navode da je ABiH:

a.) da su iznajmljivali polozaje VRS
b.) VRS tukla HVO za korist ABiH
c.) ABiH i VRS zajedno spavali
d.) dobivali pjesacku i minobacaku municiju od VRS


Pa eto, mogli ste covjeka ostaviti zivog kao primjer i jos priloziti njegovo svjedocenje u Hagu. Medjutim nije se desilo niti jedno niti drugo.

Cak bi poluintleigent zakljucio da tu neko nesto pokusava sakriti?
Samo ocigledan kreten moze da tvrdi da su arkanovci zarobili vojnika hv iz Osijeka da bi ga predali Armiji u Gornjem Vakufu , u isto ono vrijeme dok su pripadnici hv iz Osijeka bili oko Gornjeg Vakufa. Ni poluinteligentan ne bi mogao nesto tako da izmisli.

Vrlo jednostavno pitanje - zasto niste prilozili njegovo svjedocenje u Hag i zasto niste covjeka ostavili na zivotu pa da sam posvjedoci to sto tvrdis?

Naravno, da ti je logika strana, ali jesi li se ikad zapitao - kako ABiH moze plasirati takvu vijest ako su HVO i VRS - na vezi? :D
Znaci sam negiras tacnost teksta kojeg si sam postavio. Super, kao sto sam primjetio nekoliko puta do sada, sam sebe dovodis u laz, samo nastavi.
Tekst je iz bosnjackih izvora. :D
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#315 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Zato sto opet nema logike da nakon sto su bosnjacki izvori potvrdili:

a.) da su iznajmljivali polozaje VRS
b.) VRS tukla HVO za korist ABiH
c.) ABiH i VRS zajedno spavali
d.) dobivali pjesacku i minobacaku municiju od VRS

da su odjednom morali ratovati oko prijenosa municije. Osim toga prica o zarobljavanju pa pustanju vojnika VRS uz davanje novaca, uz duzno postovanje - poput onih prica o babama koje su rusile njemacke avione.
Nema ni logike da neko svjesno sam sebe neprestano hvata u laz ali to ipak radis.

A sto se ostalog tice da je bila takva saradnja srba i Armije kao srba i hrvata onda bi ti nama dao neki dokaz da je Armija konvojima i autobusima isla preko njihove teritorije ali nema takvog dokaza jer saveznistvo su imali srbi i hrvati u svojoj agresiji na Bosnu i Hercegovinu.


Vrlo jednostavno pitanje - zasto niste prilozili njegovo svjedocenje u Hag i zasto niste covjeka ostavili na zivotu pa da sam posvjedoci to sto tvrdis?
Sto cu ga priloziti , to je posao Tuzilastva a ne moj pa se njima obrati.
Ti si taj koji tvrdi da su ga zarobili arkanovci i ti si taj koji treba da to potvrdi, ja samo kazem da jedino kreten moze da vjeruje da su arkanovci zarobili vojnika hv iz Osijeka pa ga predali Armiji kod Gornjeg Vakufa , pa ako ti imas dokaze umjesto samo tvog vjerovanja u to slobodno nam to stavi.



Tekst je iz bosnjackih izvora.
Dobro onda, reci da li ga priznajes kao izvor ili ne , sam si ga stavio pa si onda poceo da ga negiras.
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#316 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote:
Zato sto opet nema logike da nakon sto su bosnjacki izvori potvrdili:

a.) da su iznajmljivali polozaje VRS
b.) VRS tukla HVO za korist ABiH
c.) ABiH i VRS zajedno spavali
d.) dobivali pjesacku i minobacaku municiju od VRS

da su odjednom morali ratovati oko prijenosa municije. Osim toga prica o zarobljavanju pa pustanju vojnika VRS uz davanje novaca, uz duzno postovanje - poput onih prica o babama koje su rusile njemacke avione.
Nema ni logike da neko svjesno sam sebe neprestano hvata u laz ali to ipak radis.
Jos ti samo preostaje da to dokazes i obavio si posao. Vidis, nepotvrdjene tvrdnje ljutitih propovjednika ne prolaze kod onih sa IQ vecim od sobne temperature. Da je drugacije ljudi bi i danas vjerovali o Zemlji kao ravnoj ploci koju nose slonovi na ledjima i slicno.


Asto se ostalog tice da je bila takva saradnja srba i Armije kao srba i hrvata onda bi ti nama dao neki dokaz da je Armija konvojima i autobusima isla preko njihove teritorije ali nema takvog dokaza jer saveznistvo su imali srbi i hrvati u svojoj agresiji na Bosnu i Hercegovinu.

A zasto bas konvoji u potpunosti presudjuju ili odbacuju tezu o suradnji? Zasto bas konvoji? A evo ja zapeo za iznajmljivanje polozaja za artiljeriju? Aj ti meni dokaze da je to HVO radio i to po mogucnosti iz hrvatskih izvora i da nisu po prisilom pa cu ti ja priznati da si u pravu?



Vrlo jednostavno pitanje - zasto niste prilozili njegovo svjedocenje u Hag i zasto niste covjeka ostavili na zivotu pa da sam posvjedoci to sto tvrdis?

Sto cu ga priloziti , to je posao Tuzilastva a ne moj pa se njima obrati.
Tuzilastvo BiH je prilagalo anegodote a kamoli nebi jedan tako flagrantan primjer koji bi dokazivao tezu o hrvatskoj agresiji - ali nema...

Ubili covjeka, prije toga ga preplasenog "ispitali" ispred kamera ali ih zajebo Crveni Kriz koji je nesto drugo popisao.

Sto bi rekli Srbi - prc milojka! Iako nije situacija za neki trijumfalizam jer sam upravo shvatio da je jedna nevina dusa izgubila zivot a sve zaradi prljave politicke igre.



Ti si taj koji tvrdi da su ga zarobili arkanovci i ti si taj koji treba da to potvrdi, ja samo kazem da jedino kreten moze da vjeruje da su arkanovci zarobili vojnika hv iz Osijeka pa ga predali Armiji kod Gornjeg Vakufa , pa ako ti imas dokaze umjesto samo tvog vjerovanja u to slobodno nam to stavi.

Ja samo kazem da je Crveni kriz popisao to sto je popisao. Do sad jos niko nije dao primjer pogresnog popisivanja i to za ciglih, koliko - 150, mozda i vise kilometara od mjesta stvarnog zarobljavanja. Ne kazem da nije moguce, ali ako dodamo 3 negativne stvari - njegov misteriozni "nestanak", spomenuti CK, i izostanak prilaganja ovog dokaza HS dok se u isto vrijeme angaziraju svi drzavni resursi u prikupljanju dokaza onda znaci da tu neko pokusava oprati prljavu savjest.

Nadam se da ce se i saznat ko.


Tekst je iz bosnjackih izvora.
Dobro onda, reci da li ga priznajes kao izvor ili ne , sam si ga stavio pa si onda poceo da ga negiras.

Gledaj, opet razmisljas binarno - tekst prihvacas ili u potpunosti ili ga u potpunosti odbacujes. Da li ti je ikad palo na pamet da dijelovi teksta koji se prenose kao anegdota od druge osobe i to jasno pise da i ne moraju nuzno biti tocno? Evo recimo ja sam nasao jednu drugu gresku u tekstu, ali ne mislim da radi toga treba tekst u cijelosti odbaciti - pise da je Iran svercao oruzje za BiH preko aerodroma na Visu. A nije na Visu nego na Krku. Poznavajuci tebe, ti bi tako, u biti perifernu stvar iskoristio da u potpunosti odbacis tekst.


Ti si dogmat.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45465
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#317 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Chmoljo »

:-)

Banned user for reason “kršenje pravila foruma, kloniranje, vrijeđanje”
» Kitrona, titinpionir
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#318 Armija BiH pokušala prodrijeti do Neuma!

Post by patriot_1 »

https://www.youtube.com/watch?v=A75U0FpawhQ
I nije uspjela!
Naser Orić tvrdi(može se lako nać to što je rekao) da je prioritet bio Neum ,Srebrenicu su prepustili Srbima!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#319 Re: Armija BiH pokušala prodrijeti do Neuma!

Post by patriot_1 »

https://www.youtube.com/watch?v=uHMi41iBcEc

Praljak Haliloviću u brke:"Pokušali ste,niste uspjeli,ti mene Seferu nisi vojnički pobjedio!"
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#320 Re: Armija BiH pokušala prodrijeti do Neuma!

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Prežvakano štivo, Nino Raspudić već poznat lik po svom "objektivizmu" i "dobrim namjerama". :oops: Eto sada Srebrenica nije prodata, a prvo je bila prodata :-) , već je prepuštena zbog Neuma. :roll:
patriot_1 wrote:https://www.youtube.com/watch?v=uHMi41iBcEc

Praljak Haliloviću u brke:"Pokušali ste,niste uspjeli,ti mene Seferu nisi vojnički pobjedio!"
Ne znam, samo A.BiH u onakvom okruženju je uspjela HVO svesti na enklave i održati Mostar i samo angažovanje HV je zaustavilo potpuni slom. E ako to nije pobjeda onda eto nije.
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#321 Re: Armija BiH pokušala prodrijeti do Neuma!

Post by PM72 »

Ja se dobro sjećam da je Kerim Lučarević ,komadant VP,mom dobrom drugu (znao ga je i Sarajmen - pokojni B) rekao da će ga postaviti za komadanta VP u Neumu kad ga "oslobodimo".Mi se pišali od šege...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66027
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#322 Re: Armija BiH pokušala prodrijeti do Neuma!

Post by _BataZiv_0809 »

A je li istina da je Mladic nudio Safi Orucevicu da skupa idu do Neuma?
PM72
Posts: 17744
Joined: 30/04/2012 16:54

#323 Re: Armija BiH pokušala prodrijeti do Neuma!

Post by PM72 »

Ja mislim da onaj koji vjeruje da su postojali planovi za prodor i zauzimanje Neuma - nije dobre glave.Nismo mogli doprijeti ni do raskrsnice za Stolac...
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#324 Re: Armija BiH pokušala prodrijeti do Neuma!

Post by Woody »

PM72 wrote:Ja mislim da onaj koji vjeruje da su postojali planovi za prodor i zauzimanje Neuma - nije dobre glave.Nismo mogli doprijeti ni do raskrsnice za Stolac...
Ma, kakva raskrsnica za Stolac, moj @paša. Bilo ti je - Lučki Most i... Kapak! A, i to je bilo Alhamdulillah :roll: Do Bune se moglo samo sanjati, a i to ne naglas :lol:
lokalni_razdjevicar
Posts: 675
Joined: 06/02/2013 10:33

#325 Re: Armija BiH pokušala prodrijeti do Neuma!

Post by lokalni_razdjevicar »

patriot_1 wrote:https://www.youtube.com/watch?v=A75U0FpawhQ
I nije uspjela!
Naser Orić tvrdi(može se lako nać to što je rekao) da je prioritet bio Neum ,Srebrenicu su prepustili Srbima!
jarane, ako imaš šta povaliti, bilo bi ti pametnije .
Post Reply