HR Herceg Bosna / Udruženi zločinački poduhvat

Post Reply
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#251 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote:Bilo je i te kako saradnje, nije bila otvorena kao do proljeca 1994 , ali bila je i to vrlo efikasna i dogovorena na najvisem nivou. Od razmjene informacija o planovima, kratanjima, naoruzanju i polozajima ARBIH pa pomaganja u obavjestajno-diverzantskim akcijama i sta ces vise od toga ?
Ako ces i vise od toga evo primjer: kada je poslano pojacanje iz 7 Korpusa za 5 Korpus krajem 1995 hvo je prvo zaustavio pojacanje pa je poslije pregovora i prijetnji, i svega izmedju toga, dopustio pojacanje da prodje ...ali bez teskog naoruzanja :-) Znaci saljes vojsku sa puskama da ide na srpske tenkove i artiljeriju jer hvo nije dao nista vise da se prenese, pa gdje to nije pomoc srbima ? I sve to 1995, vrhunac " saradnje ", iste one "saradnje " koja nam se nabija na nos svaki put kada neki napaljeni kroat pocne pricu o njihovoj " pomoci " Bosni i Hercegovini :?

Ono što sam naučio na forumima je da je forum vrlo sličan ulici. Lako se razvijaju priče koje je neko čuo, neko mu nešto rekao, da ne kažemo - "urbane legende"...

Deder ti nama nekakve citate iz knjiga i to po mogućnosti od neposrednih sudionika tih "razgovora" i prijetnji pa da se mi uvjerimo da je to tako bilo da ne bi ispalo da je to smislio neki maloumnik u trenucima dosade a sve u trenucima preuzimanje jedne od uloga: a.) "mi" žrtve od Hrvatske i b.) mi junaci sve bi oslobodili da nas nije spriječila politika...
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#252 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Kitrona wrote:

OK, nisam gledao ali vjerovat ću ti na riječ da je HVO surađivao sa VRS na isti način kao ABiH oko Mostara...

Gdje je Armija oko Mostara prebacivala svoje jedinice preko teritorije koju je kontrolisala vrs ?
Gdje je Armija oko Mostara predavala svoje polozaje vrs-u prema dogovoru ?
Gdje je Armija oko Mostara prebacivala zarobljenje civile hrvate u autobusima vrs ?
Gdje je Armija oko Mostara prodavala naftu Srbima 1994 ?
Gdje je oko Mostara vlada Republike Bosne i Hercegovine 1993 imala zajednicku sjednicu sa vladom tzv rs ?
Gdje je Armija oko Mostara cuvala srpsku artiljeriju i tenkove u svojim sladistima da ih sakrije od UN ?
Gdje je Armija oko Mostara pomagala obavjestajcima vrs-a sa dokumentima dobijenim od ARBIH, u uniformama dobijenim od ARBIH , u autima dobijenim od ARBIH 1995 da obilaze polozaje hvo-a ?

Tek kada odgovoris na ova pitanja i kada pokazes da je Armija Republike Bosne i Hercegovine to radila kao sto je hvo radio sirom Bosne i Hercegovine onda mozes da tvrdis da je bila ista saradnja. Do tada to sto ti tvrdis je obicna laz !!!
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#253 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Kitrona wrote:
titinpionir wrote:Bilo je i te kako saradnje, nije bila otvorena kao do proljeca 1994 , ali bila je i to vrlo efikasna i dogovorena na najvisem nivou. Od razmjene informacija o planovima, kratanjima, naoruzanju i polozajima ARBIH pa pomaganja u obavjestajno-diverzantskim akcijama i sta ces vise od toga ?
Ako ces i vise od toga evo primjer: kada je poslano pojacanje iz 7 Korpusa za 5 Korpus krajem 1995 hvo je prvo zaustavio pojacanje pa je poslije pregovora i prijetnji, i svega izmedju toga, dopustio pojacanje da prodje ...ali bez teskog naoruzanja :-) Znaci saljes vojsku sa puskama da ide na srpske tenkove i artiljeriju jer hvo nije dao nista vise da se prenese, pa gdje to nije pomoc srbima ? I sve to 1995, vrhunac " saradnje ", iste one "saradnje " koja nam se nabija na nos svaki put kada neki napaljeni kroat pocne pricu o njihovoj " pomoci " Bosni i Hercegovini :?

Ono što sam naučio na forumima je da je forum vrlo sličan ulici. Lako se razvijaju priče koje je neko čuo, neko mu nešto rekao, da ne kažemo - "urbane legende"...

Deder ti nama nekakve citate iz knjiga i to po mogućnosti od neposrednih sudionika tih "razgovora" i prijetnji pa da se mi uvjerimo da je to tako bilo da ne bi ispalo da je to smislio neki maloumnik u trenucima dosade a sve u trenucima preuzimanje jedne od uloga: a.) "mi" žrtve od Hrvatske i b.) mi junaci sve bi oslobodili da nas nije spriječila politika...

I ja sam se naucio i na forumu i na ulici da onaj koji negira postavljene dokaze i ne samo da opravdava zlocine vec ih i naziva " humanitarnog karaktera "je maloumnik koji se ne ustrucava ni od cega i koji to svjesno radi a ne samo iz dosade, ni na forumu a ni na ulici.

Pokusavao sam da imam normalan i kulturan odnos prema tebi ali kada si negirao postavljene dokaze i kada si prebacivanje vojnih jedinica , od kojih su neke koristene za izvrsavanje najgorih zlocina, nazvao " humanitarnog karaktera " pokazao si da nemas ni kultura a ni obraza i da ti sve moze stati pod kozu. Da neko moze da nazove prabacivanje Maturica da kolju po Stupnom Dolu " humanitanog karaktera " je prelazenja svake mjere i ti si to presao.

I sto je jos gore, ne mogu da vjerujem da niko drugi nije reagovao na to. Stvarno ne mogu da vjerujem, da li ste vi ostali ucesnici ove teme a moderacija pogotovo tako ravnodusni na to, da vam je ovo postalo normalno, da sutite na to i da se niko ne oglasi ili reaguje u vezi toga. Ne znam zbog cega ostali sute ali ja necu, za mene je to odvratno da neko moze da kaze da je prebacivanje zlocinaca " humanitarnog karaktera".
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#254 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote:
Kitrona wrote:

OK, nisam gledao ali vjerovat ću ti na riječ da je HVO surađivao sa VRS na isti način kao ABiH oko Mostara...

Gdje je Armija oko Mostara prebacivala svoje jedinice preko teritorije koju je kontrolisala vrs ?
Ovdje?
Srpski i borci Armije RBiH su čak spavali zajedno!
http://www.krupljani.ba/bih/svjedoci-ot ... ostar.html


Gdje je Armija oko Mostara prodavala naftu Srbima 1994 ?
Glupo pitanje, ABiH nije imala svoje nafte a kamoli da ju nekom prodaje.
Gdje je oko Mostara vlada Republike Bosne i Hercegovine 1993 imala zajednicku sjednicu sa vladom tzv rs ?
Sastajali su se vojni zapvjednici a o tome je znalo sami vrh vojske. To je dovoljno.

Gdje je Armija oko Mostara cuvala srpsku artiljeriju i tenkove u svojim sladistima da ih sakrije od UN ?
Ovdje?



http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20020 ... esti02.asp

Tek kada odgovoris na ova pitanja i kada pokazes da je Armija Republike Bosne i Hercegovine to radila kao sto je hvo radio sirom Bosne i Hercegovine onda mozes da tvrdis da je bila ista saradnja. Do tada to sto ti tvrdis je obicna laz !!!
Znaci, ti priznajes da su suradjivali jer nigdje ne dematiras gornji tekst ali u isto vrijeme tvrdis da je to laz :D Logika by Mujo&Haso... "Je to tako, ali to je ipak laz"... :mrgreen:

Gledaj, ovdje imas crno na bijelo tekst od samih Bosnjaka koji tvrde da je suradnja izmedju ABiH i VRS bila ostvarena, ovi su podrzavali ofanzivno djelovanje ABiH, spavali su zajedno, prebacivali su se preko njihova teritorija na Velezu - ako to nije suradnja onda ne znam sta je.

Jedan srpski vojnik koji je nesto izjavio, nismo sigurni niti u njegove motive a i pojedinacni primjeri nista ne znace, Vec sam ti dao link gdje se Wermacht borio na istoj strani sa savzenicima u drugom svjetskom ratu - pa da li to znaci da je Wermacht bio na saveznickoj strani?

Sa druge strane ti nudis nekakve filmice sa natpisima. Na Internetu je gomila programa sa kojima mozes editirati filmice i napisati sta hoces. Nekakve cijevi su tamo, amblemi HVO tamo, puca se a onaj koji je radio tekst napise i da se puca u smjeru Sarajeva... To je dokaz samo tebi.
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#255 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote: I ja sam se naucio i na forumu i na ulici da onaj koji negira postavljene dokaze i ne samo da opravdava zlocine vec ih i naziva " humanitarnog karaktera "je maloumnik koji se ne ustrucava ni od cega i koji to svjesno radi a ne samo iz dosade, ni na forumu a ni na ulici.

Pa i Wermacht se borio u jednoj bitci na strani saveznika - da li to znaci da je Wermacht bio na strani saveznika?

Svasta se desava na linijama, neki su igrali nogomet za Bozic, trgovali, ko zna mozda je i seksa bilo... Evo ja znam za slucaj da jedan borac ABiH krenuo "na kavu" na ovu stranu ali ostao u minskom polju kod Jablanice. Da li to znaci da su HVO i ABiH suradjivali tijekom medjuswobnog rata?

Imas cak i nekakve Youtube filmice gdje u Mostaru trguju nekim cigareta.

To je sve bila ogranicena lokalna suradnja. Nikakvog tu saveznistva na globalnom nivou nije bilo, jer da je bilo, tesko bi ABiH odrzala na 800 metara prostora u Mostaru izmedju jednih i drugih, tim vise sto je jedna od strana u tom "saveznistvu" otvoreno i jasno stala na stranu ABiH u tom istom Mostaru.


Znam da ti je ovo malo tesko shvatiti, ali probaj polako citati, zapisivati, razgovaraj sa nekim bliskim, kontemplirajte pa mi javi sta ste zakljucili...
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#256 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Kitrona wrote:
titinpionir wrote:

Gdje je Armija oko Mostara prebacivala svoje jedinice preko teritorije koju je kontrolisala vrs ?
Ovdje?
Srpski i borci Armije RBiH su čak spavali zajedno!
http://www.krupljani.ba/bih/svjedoci-ot ... ostar.html
Lzes, ne pise tu da su prebacivali jedinice.

Gdje je Armija oko Mostara prodavala naftu Srbima 1994 ?
Glupo pitanje, ABiH nije imala svoje nafte a kamoli da ju nekom prodaje.
Znaci nije prodavala niti je preprodavala , kao sto je to radio hvo.

Gdje je oko Mostara vlada Republike Bosne i Hercegovine 1993 imala zajednicku sjednicu sa vladom tzv rs ?
Sastajali su se vojni zapvjednici a o tome je znalo sami vrh vojske. To je dovoljno.
Nije dovoljno, lijepo sam te pitao gdje je vlada Republike Borne i Hercegovine imala zajednicku sjednicu, kao sto je to imala vlada tzv hrhb , pa znaci da opet lazes.
Gdje je Armija oko Mostara cuvala srpsku artiljeriju i tenkove u svojim sladistima da ih sakrije od UN ?
Ovdje?



http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20020 ... esti02.asp
Opet lazes, u tekstu nigdje ne stoji da to bila srpska municija i da je to Armija cuvala za srpske potrebe. Opet lazes.

Tek kada odgovoris na ova pitanja i kada pokazes da je Armija Republike Bosne i Hercegovine to radila kao sto je hvo radio sirom Bosne i Hercegovine onda mozes da tvrdis da je bila ista saradnja. Do tada to sto ti tvrdis je obicna laz !!!
Znaci, ti priznajes da su suradjivali jer nigdje ne dematiras gornji tekst ali u isto vrijeme tvrdis da je to laz :D Logika by Mujo&Haso... "Je to tako, ali to je ipak laz"... :mrgreen:

Gledaj, ovdje imas crno na bijelo tekst od samih Bosnjaka koji tvrde da je suradnja izmedju ABiH i VRS bila ostvarena, ovi su podrzavali ofanzivno djelovanje ABiH, spavali su zajedno, prebacivali su se preko njihova teritorija na Velezu - ako to nije suradnja onda ne znam sta je.

Jedan srpski vojnik koji je nesto izjavio, nismo sigurni niti u njegove motive a i pojedinacni primjeri nista ne znace, Vec sam ti dao link gdje se Wermacht borio na istoj strani sa savzenicima u drugom svjetskom ratu - pa da li to znaci da je Wermacht bio na saveznickoj strani?

Sa druge strane ti nudis nekakve filmice sa natpisima. Na Internetu je gomila programa sa kojima mozes editirati filmice i napisati sta hoces. Nekakve cijevi su tamo, amblemi HVO tamo, puca se a onaj koji je radio tekst napise i da se puca u smjeru Sarajeva... To je dokaz samo tebi.[/quote]

Tvrdim da je laz daje Armija imala istu saradnju oko Mostara sa srbima kao sto je hvo imao sa njima sirom Bosne i Hercegovine. Armija RBiH nije imala onaku saradnju kao sto je imao hvo sa srbima sirom Bosne i Hercegovine.

U filmu koji sam postavio se jasno tvrdi od oficira hvo da pucaju u Sarajevo i kao sto sam nekoliko puta primjetio do sada koristis se lazima da negiras ocigledne dokaze.

A vidim da ne samo da opet lazes vec izbjegavas odgovor i na prebacivanje zarobljenika, predavanje zarobljenika srbima i sve ono sto je hvo radio ;-)
Last edited by titinpionir on 28/12/2015 11:37, edited 4 times in total.
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#257 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Kitrona wrote:
titinpionir wrote: I ja sam se naucio i na forumu i na ulici da onaj koji negira postavljene dokaze i ne samo da opravdava zlocine vec ih i naziva " humanitarnog karaktera "je maloumnik koji se ne ustrucava ni od cega i koji to svjesno radi a ne samo iz dosade, ni na forumu a ni na ulici.

Pa i Wermacht se borio u jednoj bitci na strani saveznika - da li to znaci da je Wermacht bio na strani saveznika?

Svasta se desava na linijama, neki su igrali nogomet za Bozic, trgovali, ko zna mozda je i seksa bilo... Evo ja znam za slucaj da jedan borac ABiH krenuo "na kavu" na ovu stranu ali ostao u minskom polju kod Jablanice. Da li to znaci da su HVO i ABiH suradjivali tijekom medjuswobnog rata?

Imas cak i nekakve Youtube filmice gdje u Mostaru trguju nekim cigareta.

To je sve bila ogranicena lokalna suradnja. Nikakvog tu saveznistva na globalnom nivou nije bilo, jer da je bilo, tesko bi ABiH odrzala na 800 metara prostora u Mostaru izmedju jednih i drugih, tim vise sto je jedna od strana u tom "saveznistvu" otvoreno i jasno stala na stranu ABiH u tom istom Mostaru.


Znam da ti je ovo malo tesko shvatiti, ali probaj polako citati, zapisivati, razgovaraj sa nekim bliskim, kontemplirajte pa mi javi sta ste zakljucili...
Wermaht je bio na strani saveznika zbog jedne bitke kao sto su i Srbi bili na strani Armije zbog jedne bitke.
Dok su Njemci i Italijani bili saveznici kao i srbi i hrvati jer su imali zajednicke strateske ciljeve i zbog su i imali saradnju na vise nivoa.

Vrs i hvo nisu igrali fudbala vec sam ja a i ostali postavili ne znam vise koliko dokaza da je bila strateska saradnja na vise nivoa sirom Bosne i Hercegovine. Dokazi su postavljeni a to sto ti neces u to da vjerujes nije nikakvo iznenadjenje.
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#258 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

Sarajmen wrote:
Kitrona wrote: Sa druge strane ti nudis nekakve filmice sa natpisima. Na Internetu je gomila programa sa kojima mozes editirati filmice i napisati sta hoces. Nekakve cijevi su tamo, amblemi HVO tamo, puca se a onaj koji je radio tekst napise i da se puca u smjeru Sarajeva... To je dokaz samo tebi.
:)
Evo neću, al ne što ne mogu ili ne znam. Već što smatram da nisi dostojan i jer je u konačnici ta politika poražena na terenu. Dokaze možeš kao i haški uznici da nađeš u optužnici za UZP. Do potvrđivanja izrečene presude, naprđuj do kada ti dopuste :kiss:

Kako misliš "poražena" politika? Pa ovdje mogu pročitati danas da se optužuje Čovića za secesionizam i obnovu HRHB Izetbegovića da mu povlađuje u tome?

Ako je politika poražena - kako to da 20 godina nakon rata oko istih ideja se vode polemike?
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#259 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote:
Kitrona wrote:
titinpionir wrote:

Gdje je Armija oko Mostara prebacivala svoje jedinice preko teritorije koju je kontrolisala vrs ?
Ovdje?
Srpski i borci Armije RBiH su čak spavali zajedno!
http://www.krupljani.ba/bih/svjedoci-ot ... ostar.html
Lzes, ne pise tu da su prebacivali jedinice.
Dobro ajde, spavali su zajedno ne piše da su prebacivali jedinice.

A šta ako ti nađem da su prebacivali jedinice, hoćeš li ovdje javno priznati da si u krivu i da je cijela tvoja priča bila pogrešna?



Gdje je Armija oko Mostara prodavala naftu Srbima 1994 ?
Glupo pitanje, ABiH nije imala svoje nafte a kamoli da ju nekom prodaje.
Znaci nije prodavala niti je preprodavala , kao sto je to radio hvo.

Ne znam šta bih ti rekao - to je kao da tražiš dokaz da gdje je to (karikiram) ISIL prodavao aljaškog lososa. Nit oni imaju dostup do aljaškog lososa nit ga mogu prodavati....


Gdje je oko Mostara vlada Republike Bosne i Hercegovine 1993 imala zajednicku sjednicu sa vladom tzv rs ?
Sastajali su se vojni zapvjednici a o tome je znalo sami vrh vojske. To je dovoljno.
Nije dovoljno, lijepo sam te pitao gdje je vlada Republike Borne i Hercegovine imala zajednicku sjednicu, kao sto je to imala vlada tzv hrhb , pa znaci da opet lazes.
O kakvoj je zajednickoj sjednici rijec i cega je to dokaz?




Gdje je Armija oko Mostara cuvala srpsku artiljeriju i tenkove u svojim sladistima da ih sakrije od UN ?
Ovdje?



http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20020 ... esti02.asp
Opet lazes, u tekstu nigdje ne stoji da to bila srpska municija i da je to Armija cuvala za srpske potrebe. Opet lazes.


haha, ajde stvarno ne pise da je srpska, ali sigurno nije ni hrvatska. Ako je bošnjačka, onda to ruši još jedan mit o tome kako se ABiH nije imala čime boriti u Mostaru...

Dakle, imala se čime boriti ali je svejedno tražila ispomoć od VRS.


Sa druge strane ti nudis nekakve filmice sa natpisima. Na Internetu je gomila programa sa kojima mozes editirati filmice i napisati sta hoces. Nekakve cijevi su tamo, amblemi HVO tamo, puca se a onaj koji je radio tekst napise i da se puca u smjeru Sarajeva... To je dokaz samo tebi.
Tvrdim da je laz daje Armija imala istu saradnju oko Mostara sa srbima kao sto je hvo imao sa njima sirom Bosne i Hercegovine. Armija RBiH nije imala onaku saradnju kao sto je imao hvo sa srbima sirom Bosne i Hercegovine.

A cuj, to su detalji i nijanse. Na jednoj strani postoje jedni detalji a na drugoj - drugoi. Mogao si me pitati da ako ne dokazem da su igrali nogomet zajedno da se onda to "ne pika"... To su sve nijanse, a opet ako ti smatras da koristenje artiljerije nije znak suradnje onda imas opasan problem sa logikom...


U filmu koji sam postavio se jasno tvrdi od oficira hvo da pucaju u Sarajevo i kao sto sam nekoliko puta primjetio do sada koristis se lazima da negiras ocigledne dokaze.
Daj da vidim taj link jos jednom?
Last edited by Kitrona on 28/12/2015 11:55, edited 1 time in total.
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#260 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote:
Kitrona wrote: Znam da ti je ovo malo tesko shvatiti, ali probaj polako citati, zapisivati, razgovaraj sa nekim bliskim, kontemplirajte pa mi javi sta ste zakljucili...
Wermaht je bio na strani saveznika zbog jedne bitke kao sto su i Srbi bili na strani Armije zbog jedne bitke.
Dok su Njemci i Italijani bili saveznici kao i srbi i hrvati jer su imali zajednicke strateske ciljeve i zbog su i imali saradnju na vise nivoa.

Vrs i hvo nisu igrali fudbala vec sam ja a i ostali postavili ne znam vise koliko dokaza da je bila strateska saradnja na vise nivoa sirom Bosne i Hercegovine. Dokazi su postavljeni a to sto ti neces u to da vjerujes nije nikakvo iznenadjenje.

Ako je suradnja bila strateska - kako onda objasnjavas da nisu suradjivali na podrucju koje je valjda i najbitnije HVO-u kod Mostara nego je cak obrnuto - VRS suradjivala sa ABiH?


Ajde mi objasni to?
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#261 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Dobro ajde, spavali su zajedno ne piše da su prebacivali jedinice.

A šta ako ti nađem da su prebacivali jedinice, hoćeš li ovdje javno priznati da si u krivu i da je cijela tvoja priča bila pogrešna?
Spavati i prebacivati jedinice nije isto.



Ne znam šta bih ti rekao - to je kao da tražiš dokaz da gdje je to (karikiram) ISIL prodavao aljaškog lososa. Nit oni imaju dostup do aljaškog lososa nit ga mogu prodavati....
Nema ni naftnih izvora u hercegovini pa opet je hvo prodavao naftu srbima 1994.

O kakvoj je zajednickoj sjednici rijec i cega je to dokaz?
Prati temu pa ces vidjeti. A dokaz je saradnje na razlicitm nivoima, od najvisih pa do najnizih, od politickih gdje se dogovorao savez pa do vojnih gdje se saveznistvo sprovodilo u dijelo.

aha, ajde stvarno ne pise da je srpska, ali sigurno nije ni hrvatska. Ako je bošnjačka, onda to ruši još jedan mit o tome kako se ABiH nije imala čime boriti u Mostaru...

Dakle, imala se čime boriti ali je svejedno tražila ispomoć od VRS.
Opet lazes i izmisljas. Nigdje ne stoji da su te granate ostavljene tu prije ili u toku agresije hv/hvo-a na Mostar tako da je jedini mit, i koji je dokaza, koliko si spreman da lazes da bi negirao ocigledne dokaze. Cak i onda kada dokaze postavis ti :lol:

Daj da vidim taj link jos jednom?
Prati temu i vidjeces da ga nisam samo ja postavio vec i drugi.
To je snimak koji je SRNA , ako ne znas sta je to informisi se, napravila u Kiseljaku i samo ta cinjenica govori koliki je bio nivo saradnje, SRNA snima artiljerijske polozaje hvo-vrs i tu se lijepo vidi, imenom i prezimenom oznaceni oficiri iz hvo-a koji javno tvrde da granatiraju Sarajevo , tako da tu tvoju tvrdnja kako je to neki lazni snimak mozes okaciti macku o rep. I to tvoje negiranje pokazuje ne samo da ne pratis temu a negiras sta se postavlja vec da nemas pojma o samoj temi.
Last edited by titinpionir on 28/12/2015 12:18, edited 1 time in total.
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#262 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

[/quote]
titinpionir wrote:
Dobro ajde, spavali su zajedno ne piše da su prebacivali jedinice.

A šta ako ti nađem da su prebacivali jedinice, hoćeš li ovdje javno priznati da si u krivu i da je cijela tvoja priča bila pogrešna?
Spavati i prebacivati jedinice nije isto.


Hajde, ako si mudo, prihvati izazov, ako ti ja dam link gdje Bošnjaci govore kako su se prebacivali položaja VRS - da li ćeš ovdje javno priznati da si bio u krivu?



Nemaš muda, priznaj? Znamo i ja i ti da su se prebacivali i da su surađivali, ali opet sve ono što Bošnjaci sebi dopuštaju ne dopuštaju drugima.

LJudi su davno dali ime za to - licemjerstvo. A ti si takav, zar ne?


Prihvaćaš ili ne?
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#263 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Kitrona wrote:
titinpionir wrote:
Kitrona wrote: Znam da ti je ovo malo tesko shvatiti, ali probaj polako citati, zapisivati, razgovaraj sa nekim bliskim, kontemplirajte pa mi javi sta ste zakljucili...
Wermaht je bio na strani saveznika zbog jedne bitke kao sto su i Srbi bili na strani Armije zbog jedne bitke.
Dok su Njemci i Italijani bili saveznici kao i srbi i hrvati jer su imali zajednicke strateske ciljeve i zbog su i imali saradnju na vise nivoa.

Vrs i hvo nisu igrali fudbala vec sam ja a i ostali postavili ne znam vise koliko dokaza da je bila strateska saradnja na vise nivoa sirom Bosne i Hercegovine. Dokazi su postavljeni a to sto ti neces u to da vjerujes nije nikakvo iznenadjenje.

Ako je suradnja bila strateska - kako onda objasnjavas da nisu suradjivali na podrucju koje je valjda i najbitnije HVO-u kod Mostara nego je cak obrnuto - VRS suradjivala sa ABiH?


Ajde mi objasni to?

Sta kaze, nije bilo saradnje kod Mostara hvo-srbi :-? Opet negiras dokaze koje si sam postavio :lol: Pa sam sebe dovodis u laz, ako te nije stid lagati kao sto si pokazao toliko puta do sada, zar te nije stid da sam sebi to radis ?

A ovo stoji u linku koji si sam prvi postavio :
Pogotovo jer je HVO, dok je Vojska RS pružala artiljerijsku podršku Armiji RBiH, također blisko sarađivao sa srpskim snagama. Čak su se nesmetano kretali njihovim položajima. Štaviše, tražili su da im VRS dozvoli da Armiju RBiH napadnu sleđa. Možda su, ipak, ponajviše u pravu oni koji tvrde da su Srbi prepustili Mostar Hrvatima i da bi bespotrebno ginuli za teritorij s kojeg bi se ionako, prije ili kasnije, morali povući.
http://www.krupljani.ba/bih/svjedoci-ot ... ostar.html

I eto ti objasnjenja o strateskoj saradnji srba i hrvata u agresiji na Bosnu i Hercegovinu,da je ustvari bila svuda , sirom Bosne i Hercegovine i cak i kod Mostara jer sam sebe uvlacis u laz jer nemas pojma :lol:
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#264 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Kitrona wrote:
titinpionir wrote:
Dobro ajde, spavali su zajedno ne piše da su prebacivali jedinice.

A šta ako ti nađem da su prebacivali jedinice, hoćeš li ovdje javno priznati da si u krivu i da je cijela tvoja priča bila pogrešna?
Spavati i prebacivati jedinice nije isto.


Hajde, ako si mudo, prihvati izazov, ako ti ja dam link gdje Bošnjaci govore kako su se prebacivali položaja VRS - da li ćeš ovdje javno priznati da si bio u krivu?



Nemaš muda, priznaj? Znamo i ja i ti da su se prebacivali i da su surađivali, ali opet sve ono što Bošnjaci sebi dopuštaju ne dopuštaju drugima.

LJudi su davno dali ime za to - licemjerstvo. A ti si takav, zar ne?


Prihvaćaš ili ne?[/quote]


Ne samo da svjesno lazes vec sam sebe hvatas u laz nekoliko puta do sada i ti zelis da ja prihvatim neki dogovor sa tobom :lol:

Ali moze, dadni link gdje Bosnjaci priznaju da su ih Srbi prebacili sa oruzjem , u uniformi , u kamionima i autobusima preko teritorije koju su srbi kontrolisali javno cu reci da sam pogrijesio ali ako to ne uradis da li si ti spreman da uradis isto tako ?
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#265 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote:Ne samo da svjesno lazes vec sam sebe hvatas u laz nekoliko puta do sada i ti zelis da ja prihvatim neki dogovor sa tobom :lol:

haha :mrgreen:

kokoda, kokoda, pi-pi-pi... :mrgreen:


papčino, ti nekog prozivaš a nisi u stanju prihvatiti najobičniji izazov, koja si ti pi*kica...

kao ne bi on sa mnom polemizirao jer ja lažem a opsesivno odgovara na svaki moj post. Na svaki moj njegovih 5 :mrgreen:


Hoćeš prihvatiti ili da te i drugi imaju u sjećanju kao običnu pi*kicu?
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#266 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Kitrona wrote:
titinpionir wrote:Ne samo da svjesno lazes vec sam sebe hvatas u laz nekoliko puta do sada i ti zelis da ja prihvatim neki dogovor sa tobom :lol:

haha :mrgreen:

kokoda, kokoda, pi-pi-pi... :mrgreen:


papčino, ti nekog prozivaš a nisi u stanju prihvatiti najobičniji izazov, koja si ti pi*kica...

kao ne bi on sa mnom polemizirao jer ja lažem a opsesivno odgovara na svaki moj post. Na svaki moj njegovih 5 :mrgreen:


Hoćeš prihvatiti ili da te i drugi imaju u sjećanju kao običnu pi*kicu?
Jel ti imas nekih psihickih problema ? Lijepo sam ti napisao da cekam da postavis taj link da vidimo to ali ako ga ne postavis i ne stoji to hoces li ti uraditi isto ? Samo ne znam kakve bi to bilo razlike u tvom slucaju , pokazano je nekoliko puta ne samo da si svjesno lagao vec da si postavio dokaze da lazes :lol:
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#267 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote: Jel ti imas nekih psihickih problema ? Lijepo sam ti napisao da cekam da postavis taj link da vidimo to ali ako ga ne postavis i ne stoji to hoces li ti uraditi isto ? Samo ne znam kakve bi to bilo razlike u tvom slucaju , pokazano je nekoliko puta ne samo da si svjesno lagao vec da si postavio dokaze da lazes :lol:

haha "psihickih problema"... Jos jedan "Internet psihijatar". Neki to objasnjavaju sindromom projekcije tj. pokusajem da se razumije samog sebe i problema na koje nalazis...


Nego, kurcevito si postao nekakva pitanje, spominjao da ja lazem, pa te sad pitam ili nestani - prihvacas li izazov ili ne prihvacas?
titinpionir
Posts: 133
Joined: 08/12/2015 13:30

#268 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by titinpionir »

Kitrona wrote:
titinpionir wrote: Jel ti imas nekih psihickih problema ? Lijepo sam ti napisao da cekam da postavis taj link da vidimo to ali ako ga ne postavis i ne stoji to hoces li ti uraditi isto ? Samo ne znam kakve bi to bilo razlike u tvom slucaju , pokazano je nekoliko puta ne samo da si svjesno lagao vec da si postavio dokaze da lazes :lol:

haha "psihickih problema"... Jos jedan "Internet psihijatar". Neki to objasnjavaju sindromom projekcije tj. pokusajem da se razumije samog sebe i problema na koje nalazis...


Nego, kurcevito si postao nekakva pitanje, spominjao da ja lazem, pa te sad pitam ili nestani - prihvacas li izazov ili ne prihvacas?


Ja stvarno ne razumijem koji je tvoj problem, lijepo sam ti vec ranije odgovorio , daj link gdje se vidi da su srbi prebacivali jedinice Armije RBIH , sa oruzjem, uniformama, u autobusima i kamionima preko teritorije koje su kontrolisali ali ako ne dadnes gdje to stoji da li si ti spreman da prihvatis takav izazov ?
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#269 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

titinpionir wrote:
Kitrona wrote:
titinpionir wrote: Jel ti imas nekih psihickih problema ? Lijepo sam ti napisao da cekam da postavis taj link da vidimo to ali ako ga ne postavis i ne stoji to hoces li ti uraditi isto ? Samo ne znam kakve bi to bilo razlike u tvom slucaju , pokazano je nekoliko puta ne samo da si svjesno lagao vec da si postavio dokaze da lazes :lol:

haha "psihickih problema"... Jos jedan "Internet psihijatar". Neki to objasnjavaju sindromom projekcije tj. pokusajem da se razumije samog sebe i problema na koje nalazis...


Nego, kurcevito si postao nekakva pitanje, spominjao da ja lazem, pa te sad pitam ili nestani - prihvacas li izazov ili ne prihvacas?


Ja stvarno ne razumijem koji je tvoj problem, lijepo sam ti vec ranije odgovorio , daj link gdje se vidi da su srbi prebacivali jedinice Armije RBIH , sa oruzjem, uniformama, u autobusima i kamionima preko teritorije koje su kontrolisali ali ako ne dadnes gdje to stoji da li si ti spreman da prihvatis takav izazov ?

Ja sam na tvoja pitanja odgovarao.

Sad ja tebe pitam - prihvaćaš li izazov ili ne?
User avatar
Zokipfc
Posts: 1073
Joined: 24/04/2013 18:44

#270 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Zokipfc »

Jeste li vi u vrticu ili na forumu :-) Daj covjece ako imas dokaze, postavi ih na temi. Cuj 'prihvacas li izazov?' :-)
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#271 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

Zokipfc wrote:Jeste li vi u vrticu ili na forumu :-) Daj covjece ako imas dokaze, postavi ih na temi. Cuj 'prihvacas li izazov?' :-)
Mi smo municiju za Mostar dopremili na konjima i magarcima iz Konjica preko srpske teritorije.
Esad Humo, Ibrahim Demirović (minuta 11:40)
https://www.youtube.com/watch?v=kH01szcrOl4
http://bosnopolitan.blogspot.com/2014_0 ... chive.html
Krajem augusta 93. godine između srpske i bošnjačke strane bila je uspostavljena stalna telefonska veza pod kodnim nazivom "Višnja-Jabuka". Vojna saradnja odvijala se dvostruko:

pripadnici 4. korpusa Armije BiH redovno su opskrbljivani municijom za pješačko naoruženje
haubičke i minobacačke projektile na položaje HVO-a ispaljivala je srpska vojska prema ciljevima koje je dobivala kodiranom telefonskom vezom "Višnja-Jabuka".

Vojna srpsko-bošnjačka saradnja na mostarskom ratištu trajala je skoro punih 15 mjeseci - sve do vojne operacije Armije BiH nazvane "Jesen 94" - a usmjerene na Istočnu Hercegovinu kako bi se oslabio srpski pritisak na Sarajevo...
http://sanela.info/blog/stolac_bola/116 ... kom-ratu-2

A šteta što nije prihvatio...


Ima tu jos "pikanterija"... Postoji i tekst iz Avaza koji opisuje sastanke Srba i Bošnjaka i kako je HVO to prigovorio predstavnicima ABiH spomenuvši im lokaciju gdje se to dešavalo na što im je predstavnik ABiH odgovorio kako očito njihova suradnja funkcinira(misleći na suradnju HVO i VRS). Međutim u istom tekstu spominju i kako su tijekom tih sastanaka između ABiH i VRS, ABiH tražila propuštanje konvoja sa hranom ali da im je srpski predstavnik rekao kako o tome ne može odlučiti. I tekst dalje kaže kako se ABiH poslužila lukavstvom tako što su objavili lažni tekst u sarajevskim medijima gdje su napisali da je konvoj prošao srpskim teritorijem da bi nakon toga HVO propustio neki konvoj.


Dakle, u istom tekstu se govori kako suradnja HVO i VRS funkcionira besprijekorno dok u isto vrijeme HVO zagrize na lažnu vijest o propuštanju konvoja. Ako je suradnja HVO i VRS postojala i bila na "strateškom" nivou kao to ovaj tvrdi - kako onda HVO nije mogao provjeriti jednu tako bitnu stvar kao što je propuštanje tog konvoja?

Pored spomenutog ima tu još nepoznanica - ta suradnja u Mostaru se opisuje kao nešto za čeme je ABiH posegnula u krajnjoj nuždi i da je to plaćeno abnormalno puno. Nažalost, nemam link na originalni tekst ali imam citate na forumima na tekst iz Slobodne Bosne koja tvrdi da to uopće nije bilo tako skupo.

Naravno, kao i u svemu neke stvari se uvećavaju, druge umanjuju, nekima su dodane priče poput one o babama partizankama koje su rušile njemačke avione pa sam tako naišao na jedan Youtube film u kojem neki ABiH zapovjednik iz Mostara priča kako su švercali municiju preko srpskih položaja i to natovarenu na stoku i da su zarobili neke srpske vojnike tom prilikom ali da su ih pustili i još im dali novaca?!

Jasno je meni da ovo nisu ugodne stvari za ABiH, no jasno je da je ta suradnja postojala. Postojala je i kd HVO, no nije bila na "strateškom nivou" jer onda sigurno ne bi ABiH suradjivala sa VRS na području Mostara...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#272 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by direstraits0078 »

Jadan ne bio, vec zdrav i veseo, a najvise pametan, da znas gdje su linije bile, i kako se dolazilo iz Konjica u Mostar za vrijeme napada HVO-a na ARBiH, ne bi pisao takve gluposti, ni ti, a ni ovaj kojeg citiras. Inace, citati su ti smece, jer link na fantomski video u kome se to opisuje i prepricava ne radi.

Da imas imalo znanja geografije u glavi, i da si ikad bio i blizu puta koji je vodio s podrucja Konjica za Mostar u ratnom periodu, ne bi lupao ovakve gluposti. :-)

Zamolio bih moderatore da provokatora koji javno vrijedja (ne samo inteligenciju) uklone s teme, tj. foruma.
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#273 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

direstraits0078 wrote:Jadan ne bio, vec zdrav i veseo, a najvise pametan, da znas gdje su linije bile, i kako se dolazilo iz Konjica u Mostar za vrijeme napada HVO-a na ARBiH, ne bi pisao takve gluposti, ni ti, a ni ovaj kojeg citiras. Inace, citati su ti smece, jer link na fantomski video u kome se to opisuje i prepricava ne radi.



Video ti je ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=nFXA-qYftR0


Molim da se na temu javljaju oni sa IQ vecim od brojem cipela...
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#274 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by direstraits0078 »

Kitrona wrote:
direstraits0078 wrote:Jadan ne bio, vec zdrav i veseo, a najvise pametan, da znas gdje su linije bile, i kako se dolazilo iz Konjica u Mostar za vrijeme napada HVO-a na ARBiH, ne bi pisao takve gluposti, ni ti, a ni ovaj kojeg citiras. Inace, citati su ti smece, jer link na fantomski video u kome se to opisuje i prepricava ne radi.



Video ti je ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=nFXA-qYftR0


Molim da se na temu javljaju oni sa IQ vecim od brojem cipela...

Pridruzujem se toj molbi, a odnosi se na tebe, koji ne znas ispravno postaviti link na video u prethodnom postu. PMIM
Kitrona
Posts: 766
Joined: 22/04/2015 20:10

#275 Re: Saradnja HVO-VRS U Bosni i Hercegovini 1992-95

Post by Kitrona »

direstraits0078 wrote:
Kitrona wrote:
direstraits0078 wrote:Jadan ne bio, vec zdrav i veseo, a najvise pametan, da znas gdje su linije bile, i kako se dolazilo iz Konjica u Mostar za vrijeme napada HVO-a na ARBiH, ne bi pisao takve gluposti, ni ti, a ni ovaj kojeg citiras. Inace, citati su ti smece, jer link na fantomski video u kome se to opisuje i prepricava ne radi.



Video ti je ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=nFXA-qYftR0


Molim da se na temu javljaju oni sa IQ vecim od brojem cipela...

Pridruzujem se toj molbi, a odnosi se na tebe, koji ne znas ispravno postaviti link na video u prethodnom postu. PMIM

Link je dio prvog citata. To bi cak i ti mogao shvatiti.

Novi video sam nasao sam. Najvjerojatnije se radi o istom videu jer se spominju ista imena.
Post Reply