HPV virus - genitalne bradavice....

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

budalica
Posts: 38
Joined: 10/04/2008 22:59

#76 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by budalica »

Sta mi se moze desiti ako sam otkinula bradavicu? Imam te odvratne kondilome...Radim na podizanju imuniteta, ali se oni pojavljuju na unutrasnoj strani butine :roll: A moja doktorica nekako opusteno na sve to gleda..nalaz je pokazao da nemam HPV..
aminchev2
Posts: 1849
Joined: 17/07/2007 16:08
Location: London, Engleska

#77 Re:

Post by aminchev2 »

pitt wrote:ima vakcina.....za neke slucajeve koja je sada obavezna za curice u texasu a najvrejovatnije da ce i ostale americke drzave krenuti tim smjerom. jarane, suzdrzi se od sexa jer ako curu inficiras moze najebat opasno.
pituljasu
vakcina samo radi kad covijek nema HPV

malecka...
Znam da ima krema koje tome pomazu. Pogledaj - Aldera (radim u kompaniji koja je izmislila kremu)
ta krema radi na svim vrstama bradavica
i ne mora znaciti da ti je prenesena od partnera.
samo mras biti jako pazljiva i otici redovno na PAP smear. PAP test mora pokazati da HPV nije otisao u cervix, jer ako ode... ode sve u PM
:(
budalica
Posts: 38
Joined: 10/04/2008 22:59

#78 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by budalica »

Ima li iko ko zna kako izgleda kad kondilomi pocinu nestajati? Je l' se kao sasuse i pocrne a onda otpadnu?
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#79 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by Vasa Kisa »

budalica wrote:Ima li iko ko zna kako izgleda kad kondilomi pocinu nestajati? Je l' se kao sasuse i pocrne a onda otpadnu?
jeste
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#80 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by semmy »

@vasa kisa...kakva je situacija sad kod tebe...nadam se da ej sve proslo
budalica
Posts: 38
Joined: 10/04/2008 22:59

#81 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by budalica »

Vasa Kisa wrote:
budalica wrote:Ima li iko ko zna kako izgleda kad kondilomi pocinu nestajati? Je l' se kao sasuse i pocrne a onda otpadnu?
jeste
A kad jedan otpadne je l' se ubrzo osuse i drugi?
Jesi li ti rijesio taj problem?
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#82 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by Vasa Kisa »

Jedan forumas mi se nedavno javio i pozalio na isti problem...

ja se stvarno bojim reći da se ne ureknem, ali u zadnjih godinu dana sam se uspio riješiti ove napasti i pošasti. Nisam htio ni tijelo ni kožu opterećivati nikakvim pizdarijama tj. lijekovima i mastima, već sam poslušao savjet liječnika koji je glasio otprilike "živi zdravo, jačaj imunitet i to bi se trebalo samo od sebe povući"...

isprva sam bio skeptik, ali dalo je rezultate

inače sam zakleti nepušač, rijetko konzumiram alkohol, a ishranu sam obogatio sa znatno većim količinama voća, te izbacio gluparije poput salama i pašteta(a to mi je bilo najgore)...evo već četvrti mjesec, ako nije i više da nigdje, ni na qrtzu da izvinete, ni na korijenu ni bilo gdje, osim na unutarnjoj strani butine nesto maleno(mada ne znam je li povazano s tim, ali eto) nemam apsolutno nista. da, ni oko anusa :(

sve je u najboljem redu

virus sam doveo u stanje neaktivnosti, redovito idem i kontroliram to i zasada je sve kako bog zapovijeda...

svi vi koji se sada suocavate s ovim jednostavno morate upozoriti partnera na ovo jer kao sto ste vec procitali, kod zena posljedice nekad nazalost budu jako jako velike...
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#83 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by mojgrad »

I naravno sex sa kondomom, jer bez obzira kako kazes da si doveo virus do neaktivnog stanja ti ga nosis jos uvijek u svom tijelu i prenosivo je.
Tako svima koji ga imaju pamet u glavu i ne prenosite ga drugima.
Vasa Kisa
Posts: 203
Joined: 25/03/2004 13:05
Location: Mostar

#84 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by Vasa Kisa »

mojgrad wrote:I naravno sex sa kondomom, jer bez obzira kako kazes da si doveo virus do neaktivnog stanja ti ga nosis jos uvijek u svom tijelu i prenosivo je.
Tako svima koji ga imaju pamet u glavu i ne prenosite ga drugima.
da, svakako, zaboravio sam to staviti iz cistog razloga jer mislim da se u ovoj situaciji to podrazumijeva...

mada i sad tvrdim da je sex s kondomom isto ko pranje noga u charapama al eto...

opet, bolji i takav sex nego nikakav 8-)
tasha-
Posts: 1
Joined: 11/04/2008 19:34

#85 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by tasha- »

Ja sam danas dobila nalaz papa testa i cistoca mi je 2 grupa 2, ali mi u nastavku pise koilociti pa dva upitnika kontrola za nekoliko mjeseci. Sada na net-u trazim sta su to koilociti i nesto se isprepadah jer pise da su uzrok HPV virusu, a doktorka mi je dostupna tek u ponedeljak.
Pa se nesto lijepo istripovah???
User avatar
Šeherzada
Posts: 7054
Joined: 10/08/2006 00:01
Location: Pod ovom kapom nebeskom i mojom dusom Bosanskom....

#86 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by Šeherzada »

Da li se hpv tj kondilomi kod muskarca ocituju kao jedna manja bradavica ili njih vise?Mislim sta ako postoji jedna onako jako sitna ?Da li je to prisustvo kondiloma?
P.S.Hvala Bogu ja sam cista :)
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#87 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by Ma.Le.Na »

vrlo zanimljiva tema koja zasluzuje da je se aktivira

:thumbup:
Astarot
Posts: 21
Joined: 16/10/2009 10:44

#89 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by Astarot »

Samo mali dokaz kako je komsijska Hrvatska drzava, za razliku od nase:(
Kako je uredjen sistem za prevenciju od HPV i vakcinacija za djevojcice, djevojke i odrasle zene...Sta na tom pitanju radi nasa Vlada, Ministarstvo itd.NISTA,Sramota...

http://www.svestomogu.com/home.php?menu_id=2
User avatar
provjerena
Posts: 24
Joined: 07/11/2014 12:58

#90 Re: HPV virus - genitalne bradavice....

Post by provjerena »

cudi me da je tema ne aktivna ovako dugo.
Post Reply