hp pavilion dv4 wont boot up

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
demetra22

hp pavilion dv4 wont boot up

Post by demetra22 » 11/01/2012 12:00

Dakle, ko zna za ovaj laptop moze otprilike naslututi kakav je problem. :x
Sinoc u po filma se smrzne slika. Kad se takvo sto desi obicno sacekam i laptop sam rijesi svoje probleme. Medjutim kako se nije nista mijenjalo samo sam ga iskljucila. Ujutro, nece da se upali.

Upalim, izadje upozorenje za bateriju (vec neko vrijeme mi izbacuje battery stated below to be very low),
izadje HP logo,
onda otvori Windows Error Recovery gdje pise: "Windows failed to start. A recent softwer or hardware change might be the problem", i ponudi 2 opcije, startup with/without recovery, pritisnem enter (na bilo koju, nebitno), on uradi ono Windows loading files pa bude ono Microsoft Corporation...
sljedece sto vidim je upaljen displej a na njemu NISTA. I tako stoji.
Kad u procesu pritisnem F8 i izaberem Safe Mode, opet dodje na isto: na displeju NISTA.

Google sugestije u rjesavanju problema su otprilike, iskljuci, izvadi bateriju, sacekaj, ukljuci i tadddaaaa. Medjutim nije tako. Negdje pise da ga mozda treba ocistiti: ne mogu ga odsarafiti i ocistiti (imam ga 2 godine i nikad to nisam radila, btw) jer se cini mi se ne moze poklopac maknuti.

IMA LI NEKO SLICAN PROBLEM? IMA LI NEKO DA JE NAISAO NA RJESENJE OVAKVOG PROBLEMA?
Zelim iscrpiti sve opcije prije nego ga odnesem na servis. Osim toga, imam VRLO VAZAN rad na njemu koji NE SMIJEM izgubiti u procesu.

PS. Nemojte kupovati HP. :x

shin

Re: hp pavilion dv4 wont boot up

Post by shin » 11/01/2012 12:07

Treba reinstalirati sistem (i vidjeti ponavlja li se isti problem), spasiti podatke u procesu :D

demetra22

Post by demetra22 » 11/01/2012 12:24

Znaci pravac servis :(

6april

Post by 6april » 11/01/2012 12:30

Crko ti je hdd najvjerovatnije, jer sam imao slican problem. provjeri koji ti je hdd (ako je noviji komp trebalo bi da je SATA i kupi externi hdd i izvadi disk iz njega i ubaci ga u komp.

Post Reply