House of the Dragon

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#1 House of the Dragon

Post by Sakazulu »

Počela je i ova storija!
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58437
Joined: 03/08/2010 19:04

#2 Re: House of the Dragon

Post by kakavdanakneiskustvu »

da se upišem
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#3 Re: House of the Dragon

Post by Sakazulu »

Neka te :)
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#4 Re: House of the Dragon

Post by Coconut »

Zna li neko kad ce biti na hbo max?
gidra
Posts: 3525
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#5 Re: House of the Dragon

Post by gidra »

Coconut wrote: 21/08/2022 13:56 Zna li neko kad ce biti na hbo max?
Pretpostavljam vcrs..
Imas je vec na torrentu.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#6 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

Jel izasla vec? Vidim reklamu za hbo kaze now streaming
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58437
Joined: 03/08/2010 19:04

#7 Re: House of the Dragon

Post by kakavdanakneiskustvu »

ima je na torentima
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#8 Re: House of the Dragon

Post by TheWatcher »

ja gledao jutros na filmovizija
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#9 Re: House of the Dragon

Post by Sakazulu »

Ma sve ima...
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#10 Re: House of the Dragon

Post by pici »

karanana wrote: 21/08/2022 18:05 Jel izasla vec? Vidim reklamu za hbo kaze now streaming
Poslao sam ti na PePe.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#11 Re: House of the Dragon

Post by pici »

Odgledao prvu epizodu, nije lose, uradjeno filmski, nisu stedjeli ni na cemu.Ima sexa, ima klanja, imaju zmajevi, ima prica koja se zakuhava.Moze proci.
User avatar
Truba
Posts: 81197
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: House of the Dragon

Post by Truba »

vidim hvale na imdb
ali za sada nemam namjeru gledati
nek malo odstoji
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#13 Re: House of the Dragon

Post by pici »

Image

Bio sam skeptican najvise prema njemu, misleci da je los odabir za lika Daemon Targaryen, odličan :thumbup:
User avatar
Optimus09
Posts: 3010
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#14 Re: House of the Dragon

Post by Optimus09 »

I ovo me nervira,pretplacen na netflix i prime,sad bih trebaoi hbo :lol:
Doci u BiH sa stikom od barem 100 giga :mrgreen:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3216
Joined: 28/01/2012 11:38

#15 Re: House of the Dragon

Post by kamberovica polje »

Ona dva D&Debila su toliko ukenjali Game of Thrones da i dan danas imam averziju prema bilo čemu vezano uz taj materijal...ali...ovo moram gledat. :D
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#16 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

Ja na imdb-u jos uvijek vidim "no ratings". Vjerovatno ce otkljucati kad bude premijera na tv hbo oko 3 ujutro.

Haj da definisemo spoilere ovde ponovo, kad je spoiler kad nije spoiler. Jel fer igra pricati o svemu na temi cim epizoda izadje?
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#17 Re: House of the Dragon

Post by pici »

kamberovica polje wrote: 21/08/2022 23:03 Ona dva D&Debila su toliko ukenjali Game of Thrones da i dan danas imam averziju prema bilo čemu vezano uz taj materijal...ali...ovo moram gledat. :D
Prvi utisak, ovo nije kopija GoT-a, prica je 172 godine prije Dany Targeriyan, razdor kuce zmajeva na frakcije gdje se lordovi Westerosa dijele u tabore, ko ce nasljediti zeljezni presto.Debeli prdonja je licno ucestvovao u pisanju scenarija, sto se vidi u dijalogu glumaca.Dobar odabir doba koje je bilo jako krvavo, zanimljivo i bolno.
U GoT-u smo imali pozitivce i negativce, ovdje toga nema, svi su šareni i namazani maloprstici.
nelle_tz
Posts: 849
Joined: 30/09/2012 19:11

#18 Re: House of the Dragon

Post by nelle_tz »

Ovako kasno vidim naziv teme i pomislih da pise House of Dragan :-) :lol:
Nakon onakve 8-e sezone , apsolutno nemam zelju ovo gledati.
Nadam se da ce serija biti dobra
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#19 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

Odgledah. Nije lose. Cak mislim i da sam odmah pohvato ko je ko i ko sta hoce. Tek se zakuhava naravno prva epizoda al eto ulazimo malo u karaktere i tako ima malo i sexa sto je uvijek pozitivno. Fina ona mala daemonova cigancica. Dobro odrzavano njezno tjelasce.
Ja sam i dalje skeptican za glumca koji glumi daemona. Nekako ga vidim kao glumca iz drugih uloga. Ima onu specificnu facu. Nekako mi u glavi kao princ philip iz krune koju je dobro odradio tako da nema sumnje da je dobar glumac.
Ne znam, ja vidim pozitivce ovde, to je po meni trenutni kralj i njegova ruka, mada je rano i sasvim je moguce da savjet isto kuha protiv kralja. Sad je buraz negativac a vidjecemo kasnije. Pokusavam da radim i neke paralele sa originalom i da vidim neke slicnosti medju karakterima tipa cuganja, karindzanja, odanosti prema fameliji, nevjernosti, prefiganosti....ali ekstremno je rano. Jos nije sve crno i bijelo.
Da li imamo ista pismeno i u knjigama od debelguzog sto se odnosi na ovaj period? Ili to nema niti u jednoj njegovoj knjizi? Cak i Ako ste procitali sve knjige ne znate nista o ovom periodu?
drogon2
Posts: 1018
Joined: 30/05/2016 15:23

#20 Re: House of the Dragon

Post by drogon2 »

karanana wrote: 22/08/2022 04:12 Odgledah. Nije lose. Cak mislim i da sam odmah pohvato ko je ko i ko sta hoce. Tek se zakuhava naravno prva epizoda al eto ulazimo malo u karaktere i tako ima malo i sexa sto je uvijek pozitivno. Fina ona mala daemonova cigancica. Dobro odrzavano njezno tjelasce.
Ja sam i dalje skeptican za glumca koji glumi daemona. Nekako ga vidim kao glumca iz drugih uloga. Ima onu specificnu facu. Nekako mi u glavi kao princ philip iz krune koju je dobro odradio tako da nema sumnje da je dobar glumac.
Ne znam, ja vidim pozitivce ovde, to je po meni trenutni kralj i njegova ruka, mada je rano i sasvim je moguce da savjet isto kuha protiv kralja. Sad je buraz negativac a vidjecemo kasnije. Pokusavam da radim i neke paralele sa originalom i da vidim neke slicnosti medju karakterima tipa cuganja, karindzanja, odanosti prema fameliji, nevjernosti, prefiganosti....ali ekstremno je rano. Jos nije sve crno i bijelo.
Da li imamo ista pismeno i u knjigama od debelguzog sto se odnosi na ovaj period? Ili to nema niti u jednoj njegovoj knjizi? Cak i Ako ste procitali sve knjige ne znate nista o ovom periodu?
Fire and Blood, The World of Ice and Fire. A i kroz A Song of Ice and Fire seriju knjiga imas citav niz callbackova na ovaj period. Elem, vec znaml sta ce se desit i bome bit ce to dobro gledat na ekranu :D
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#21 Re: House of the Dragon

Post by Sakazulu »

Black swan wrote: 21/08/2022 21:09 vidim hvale na imdb
ali za sada nemam namjeru gledati
nek malo odstoji
Sačekati sve epizode pa lagano!
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#22 Re: House of the Dragon

Post by pici »

karanana wrote: 22/08/2022 04:12 Odgledah. Nije lose. Cak mislim i da sam odmah pohvato ko je ko i ko sta hoce. Tek se zakuhava naravno prva epizoda al eto ulazimo malo u karaktere i tako ima malo i sexa sto je uvijek pozitivno. Fina ona mala daemonova cigancica. Dobro odrzavano njezno tjelasce.
Ja sam i dalje skeptican za glumca koji glumi daemona. Nekako ga vidim kao glumca iz drugih uloga. Ima onu specificnu facu. Nekako mi u glavi kao princ philip iz krune koju je dobro odradio tako da nema sumnje da je dobar glumac.
Ne znam, ja vidim pozitivce ovde, to je po meni trenutni kralj i njegova ruka, mada je rano i sasvim je moguce da savjet isto kuha protiv kralja. Sad je buraz negativac a vidjecemo kasnije. Pokusavam da radim i neke paralele sa originalom i da vidim neke slicnosti medju karakterima tipa cuganja, karindzanja, odanosti prema fameliji, nevjernosti, prefiganosti....ali ekstremno je rano. Jos nije sve crno i bijelo.
Da li imamo ista pismeno i u knjigama od debelguzog sto se odnosi na ovaj period? Ili to nema niti u jednoj njegovoj knjizi? Cak i Ako ste procitali sve knjige ne znate nista o ovom periodu?
Bit ce ovdje krvi ne do koljena nego do lakata, tek se zakuhava, a za kralja se nebi slozio i desnicu da su pozitivci.
Spoiler
Show
Kralj naredi da mu raspore zenu i ubiju radi mrtvorodjene bebe, Desnica tjera svoju (sad nisam siguran jel mu cerka il ljubavnica) da ide da utjesi kralja u njegovoj postelji, znaci muti nesto.Mislim da su upetljani neki u smrt kraljice i da je trovana, tipujem na kraljevu cerku, mala je ko nevinasce al vidi se da je kujasta.Nikome nije odgovarao da kralj dobije nasljednika a Daemon je mutan samo sto ga jebe taj bijes pa se razotkrije.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#23 Re: House of the Dragon

Post by pici »

drogon2 wrote: 22/08/2022 06:28
karanana wrote: 22/08/2022 04:12 Odgledah. Nije lose. Cak mislim i da sam odmah pohvato ko je ko i ko sta hoce. Tek se zakuhava naravno prva epizoda al eto ulazimo malo u karaktere i tako ima malo i sexa sto je uvijek pozitivno. Fina ona mala daemonova cigancica. Dobro odrzavano njezno tjelasce.
Ja sam i dalje skeptican za glumca koji glumi daemona. Nekako ga vidim kao glumca iz drugih uloga. Ima onu specificnu facu. Nekako mi u glavi kao princ philip iz krune koju je dobro odradio tako da nema sumnje da je dobar glumac.
Ne znam, ja vidim pozitivce ovde, to je po meni trenutni kralj i njegova ruka, mada je rano i sasvim je moguce da savjet isto kuha protiv kralja. Sad je buraz negativac a vidjecemo kasnije. Pokusavam da radim i neke paralele sa originalom i da vidim neke slicnosti medju karakterima tipa cuganja, karindzanja, odanosti prema fameliji, nevjernosti, prefiganosti....ali ekstremno je rano. Jos nije sve crno i bijelo.
Da li imamo ista pismeno i u knjigama od debelguzog sto se odnosi na ovaj period? Ili to nema niti u jednoj njegovoj knjizi? Cak i Ako ste procitali sve knjige ne znate nista o ovom periodu?
Fire and Blood, The World of Ice and Fire. A i kroz A Song of Ice and Fire seriju knjiga imas citav niz callbackova na ovaj period. Elem, vec znaml sta ce se desit i bome bit ce to dobro gledat na ekranu :D
Sto se tice glavnih likova, znam i ja sta ce biti i kako ce ko zavrsiti, samo na koji nacin ce to ekranizovati.I GoT si imao napisane knjige pa se je dosta toga znalo osim samoga kraja.Mada sam i tu predpostavio da ce il Jon il Dany zavrsiti tragicno pa i obadvoje, sto i jesu.Dany je ubio Jon a njega protjerali na sjever.

Da se vratimo na HotD.Ima gomila likova i kuca, bit ce tu bas merak gledati kako je debeli prdonja opisao te likove i kako ce koga masakrirati.Kao sto je radio u GoT-u ovdje ce uraditi deset puta gore jer ovaj period je bio bas krvav za Westeros.

Prati lik Ser Criston Cole-a, bit ce zanimljiv.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58437
Joined: 03/08/2010 19:04

#24 Re: House of the Dragon

Post by kakavdanakneiskustvu »

Optimus09 wrote: 21/08/2022 23:01 I ovo me nervira,pretplacen na netflix i prime,sad bih trebaoi hbo :lol:
Doci u BiH sa stikom od barem 100 giga :mrgreen:
:lol: :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#25 Re: House of the Dragon

Post by pici »

Uhhhh najava za drugu epizodu :shock: bit ce klanja.

Post Reply