House Of Cards

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#276 Re: House Of Cards

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:Nije problem što je Spacey izašao kao gay. Problem je što je to uradio kao dio damage control pr-a da
ublaži optužbe za pedofiliju. Evo sad izlaze još neke stvari na vidjelo kao da ga je zlostavljao otac koji
je bi poklonik nacista i ostale neke pizdarije. Prvo sam bio duboko razočaran, sad mi se već i pomalo
gadi. Prvo zbog kukavičluka što odavno nije priznao ono što je javna tajna, drugo ovo što sam već
gore pomenuo, a treće što misli da se sve može riješiti izvinjenjem i izgovorom "pio sam u to vrijeme".
Jebi se Kevine Spaceyu.
:thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#277 Re: House Of Cards

Post by Banksy »

Grudva se kotrlja, pa kako koga i koliko zakači. U tom poslu, nevinih i neokrznutih sigurno nema.

“It’s a very taboo subject, I don’t know of any boys in any pocket of the entertainment industry that do not encounter some form of predatory behavior. … It’s really not a safe environment.”
https://www.theguardian.com/world/2017/ ... vin-spacey
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#278 Re: House Of Cards

Post by Tito_i_Partija »

Corey Feldman je davno o tome pis'o, samo mu tad niko nije vjerov'o, govorili su da je puk'o totalno.

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... drugs.html
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#279 Re: House Of Cards

Post by Tito_i_Partija »

Mišo_Kovač wrote:Age of consent je varijabilan pojam. Kod nas je 14 godina OK, u vecini Europe je OK, u Americi nije. Oko godina se, dakle, moze dogovoriti :P Elem, možda je Kevin i nanijetio svjesno da opali maloletnika, al na kraju nije, jer je maloletnik reko da neće :P vozi dalje :P
Da li se ti zajebajes ili stvarno pokusavas da opravdas ovakvo ponasanje?
mnjonja
Posts: 264
Joined: 19/09/2017 09:33

#280 Re: House Of Cards

Post by mnjonja »

Preseravanje.
Svi se svima ulizuju, svak svakoga pokušava okrenut, i kad nešto ispliva što uopšte nije šokantno za taj dio industrije, kao lešinari se okome.
Uopšte ne opravdavam čin, ali mi je sve ovo #metoo sranje previše.
Nema ko se nije javio, slučajevi od prije 30 godina.
Nema ko se nije javio da osudi, valjda se drugačije ne bi ni pojavili na TVu ili u novinama.
Svi sve znali i sad svi osuđuju i prozivaju.
De.Ba.Mojne.me.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#281 Re: House Of Cards

Post by Tito_i_Partija »

Neka, neka, sve ovo treba izac' na svjetlo dana, pa neka im se sudi.

Evo jos dva nova kandidata. Za prvog nisam znao, a za drugog je otvorena tajna k'o i za Weinsteina.

Dustin Hoffman: https://www.theguardian.com/film/2017/n ... 7-year-old

Brett Ratner: http://www.latimes.com/business/hollywo ... story.html
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#282 Re: House Of Cards

Post by Tito_i_Partija »

Izas'o je i dokumetarac o ovome, An Open Secret, i vec je post'o viralan. Rezirala Amy Berg, koja je bila nominirana za Oskara za odlican dokumentarac Deliver Us From Evil, koji se radi o seksualnom iskoristavanju djece u katolickim crkvama.

Naravno ovaj novi film holivud nije htio finansirat', pa su ga skoro stavili na Vimeo za dzabe. Zasad vise od 3 miliona pregleda i raste. :)

https://www.theguardian.com/film/2017/n ... ocumentary
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#283 Re: House Of Cards

Post by Point. »

Ima li iko cist u Hollywoodu?
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#284 Re: House Of Cards

Post by Jack Be Nimble »

Muskarac + moc i misli da mu niko ne moze nista. Sada polako to sve izlazi van jer sve vise i vise ljudi nalazi hrabrost da napokon kaze sta je bilo. Nikad nije kasno.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#285 Re: House Of Cards

Post by Tito_i_Partija »

Point. wrote:Ima li iko cist u Hollywoodu?
Nema, zato je ovo i buknulo u tolikoj razmjeri. Iskoristavanje sa pozicije moci je toliko ukorijenjeno i sistematski u holivudu da ga do takve mjere ima mozda samo u najkorumpiranijim zemljama na svijetu. A posto niko mocan ne stoji iza zrtava (k'o sto je npr cesto slucaj u politici), treba da dodje do odredjene kriticne mase da pocne lavina.
User avatar
Point.
Posts: 27503
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#286 Re: House Of Cards

Post by Point. »

Ne bih nikada rekao za Spaceyja. Izgleda odmjeren lik, ali eto grijesi proslosti ga stigose.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#287 Re: House Of Cards

Post by dale cooper »

I pored svega do sada saznatog ovo mi se opet čini kao vrh ledenog brijega. Ko zna kakvih još pizdarija i perverzija
se nalazi u ormaru prljavih tajni hollywoodskih moćnika. Mogu samo misliti kako se sada neki ljudi preznojavaju.
smijesni_ste
Posts: 5964
Joined: 09/10/2009 16:46

#288 Re: House Of Cards

Post by smijesni_ste »

A hejteri godinama ismijavaju Kusturicu što je pobjegao od Holivuda :wink: :wink: :D
User avatar
medvjed23
Posts: 26599
Joined: 16/07/2010 13:49

#289 Re: House Of Cards

Post by medvjed23 »

Tito_i_Partija wrote:
Point. wrote:Ima li iko cist u Hollywoodu?
Nema, zato je ovo i buknulo u tolikoj razmjeri. Iskoristavanje sa pozicije moci je toliko ukorijenjeno i sistematski u holivudu da ga do takve mjere ima mozda samo u najkorumpiranijim zemljama na svijetu. A posto niko mocan ne stoji iza zrtava (k'o sto je npr cesto slucaj u politici), treba da dodje do odredjene kriticne mase da pocne lavina.
pa ima i poneko čist, al vjerovatno nema filma u kojem bar dio ekipe nije pokvaren.. stoga je je nekome ko ne posjeduje određenu moralnu fleksibilnost ili snažnu sklonost odvajanju umjetnika od djela najbolje odustati od holivudske produkcije..
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#290 Re: House Of Cards

Post by Lakat Jebić »

Why is the twist always that kevin spacey is the bad guy

:mrgreen:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#291 Re: House Of Cards

Post by wewa »

e cuj 14 god kao age of consent

imate li vi djecu? mozete li ih zamisliti kako pristaju na spolni odnos sa nekim duplo starijim u toj dobi, a da vam se ne okrene zeludac?

btw, mene ne cude pokusaji opravdavanja zlostavljaca. jutros citam clanak na klixu o onoj knjizevnici koja je progovorila o zlostavljanju i u komentarima ispod haman pa nema normalnog insana.

mi smo bolan svjetlosnim godinama daleko od stvarnog postovanja ljudskih prava.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#292 Re: House Of Cards

Post by Tito_i_Partija »

nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#293 Re: House Of Cards

Post by nema me tamo »

wewa wrote:e cuj 14 god kao age of consent

imate li vi djecu? mozete li ih zamisliti kako pristaju na spolni odnos sa nekim duplo starijim u toj dobi, a da vam se ne okrene zeludac?

btw, mene ne cude pokusaji opravdavanja zlostavljaca. jutros citam clanak na klixu o onoj knjizevnici koja je progovorila o zlostavljanju i u komentarima ispod haman pa nema normalnog insana.

mi smo bolan svjetlosnim godinama daleko od stvarnog postovanja ljudskih prava.

Nikad, Nikad...

Nikad dok se okrece planeta se nece cijeniti ljudska prava u pravoj mjeri.
Od prvog momenta kad je prvi covjek drugom razbio glavu kamenom mi smo isti..
Ništa se promjenilo nije samo smo još gori od tih jer sad unistavamo planetu kao cjelinu..

A zar stvarno hocemo mir i ljepotu?
Kaos je nesto najljepse. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#294 Re: House Of Cards

Post by Tito_i_Partija »

Ovaj Spacey haman pa k'o i Weinstein.

Prvo:

https://www.theguardian.com/culture/201 ... etflix-cnn
According to the paper, the man, now aged 32, alleged that Spacey abused him after he passed out at Spacey’s home, where they had shared a drink after the complainant, then aged 23, asked Spacey to help him with his career.

The Sun reported the man’s claims that he awoke to find Spacey performing a sexual act on him, told him to stop and left after Spacey warned him to keep quiet about it.
Pa onda:

https://www.thestar.com/entertainment/2 ... -says.html
NEW YORK—CNN is reporting that eight current or former House of Cards workers claim that Kevin Spacey made the production a “toxic” workplace and one ex-employee alleges the actor sexually assaulted him.

The workers’ identities were withheld from Thursday’s report because they fear professional fallout, the cable news channel said.

Among them is a former production assistant who alleged that Spacey assaulted him during one of the Netflix show’s early seasons, and CNN reported that all of the people described Spacey’s behaviour as predatory.

The report accuses Spacey of allegedly targeted staffers who were typically young and male with nonconsensual touching and crude comments.

The talent agency CAA is no longer representing Kevin Spacey as of late Thursday evening.
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#295 Re: House Of Cards

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:Ovaj Spacey haman pa k'o i Weinstein.

Prvo:

https://www.theguardian.com/culture/201 ... etflix-cnn
According to the paper, the man, now aged 32, alleged that Spacey abused him after he passed out at Spacey’s home, where they had shared a drink after the complainant, then aged 23, asked Spacey to help him with his career.

The Sun reported the man’s claims that he awoke to find Spacey performing a sexual act on him, told him to stop and left after Spacey warned him to keep quiet about it.
Pa onda:

https://www.thestar.com/entertainment/2 ... -says.html
NEW YORK—CNN is reporting that eight current or former House of Cards workers claim that Kevin Spacey made the production a “toxic” workplace and one ex-employee alleges the actor sexually assaulted him.

The workers’ identities were withheld from Thursday’s report because they fear professional fallout, the cable news channel said.

Among them is a former production assistant who alleged that Spacey assaulted him during one of the Netflix show’s early seasons, and CNN reported that all of the people described Spacey’s behaviour as predatory.

The report accuses Spacey of allegedly targeted staffers who were typically young and male with nonconsensual touching and crude comments.

The talent agency CAA is no longer representing Kevin Spacey as of late Thursday evening.
Kao što sam rekao ranije, Netflix je otkazao House Of Cards u potpunosti jer su vjerovatno znali da slučaj
sa Rappom nije izoliran i da će se optužbe početi gomilati.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#296 Re: House Of Cards

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: Kao što sam rekao ranije, Netflix je otkazao House Of Cards u potpunosti jer su vjerovatno znali da slučaj
sa Rappom nije izoliran i da će se optužbe početi gomilati.
Tako to inace ide. Sto je glumac duze u biznisu, veca je vjerovatnoca da je ostavio nekog zesceg sranja iza sebe.

Ovo otkrivanje sto se sada desava je prava stvar. Svaki dan citam nesto za nekog novog gada koji je har'o godinama bez ikakvih posljedica. Danas je to Danny Masterson, (iz That 70s show) optuzen za silovanje/seksualno uznemiravanje od strane pet zena. Tri ili cetiri od njih su clanovi Scientologije k'o i on, a navodno je to njihovo rukovodstvo sve htjelo da zataska u namjeri da ga zastiti.

http://www.huffingtonpost.ca/entry/dann ... 474048242a
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#297 Re: House Of Cards

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote: Kao što sam rekao ranije, Netflix je otkazao House Of Cards u potpunosti jer su vjerovatno znali da slučaj
sa Rappom nije izoliran i da će se optužbe početi gomilati.
Tako to inace ide. Sto je glumac duze u biznisu, veca je vjerovatnoca da je ostavio nekog zesceg sranja iza sebe.

Ovo otkrivanje sto se sada desava je prava stvar. Svaki dan citam nesto za nekog novog gada koji je har'o godinama bez ikakvih posljedica. Danas je to Danny Masterson, (iz That 70s show) optuzen za silovanje/seksualno uznemiravanje od strane pet zena. Tri ili cetiri od njih su clanovi Scientologije k'o i on, a navodno je to njihovo rukovodstvo sve htjelo da zataska u namjeri da ga zastiti.

http://www.huffingtonpost.ca/entry/dann ... 474048242a
Strah me onda i zamisliti kakvi kosturi leže u ormarima Cruisea i Travolte. :|
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10969
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#298 Re: House Of Cards

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote: Kao što sam rekao ranije, Netflix je otkazao House Of Cards u potpunosti jer su vjerovatno znali da slučaj
sa Rappom nije izoliran i da će se optužbe početi gomilati.
Tako to inace ide. Sto je glumac duze u biznisu, veca je vjerovatnoca da je ostavio nekog zesceg sranja iza sebe.

Ovo otkrivanje sto se sada desava je prava stvar. Svaki dan citam nesto za nekog novog gada koji je har'o godinama bez ikakvih posljedica. Danas je to Danny Masterson, (iz That 70s show) optuzen za silovanje/seksualno uznemiravanje od strane pet zena. Tri ili cetiri od njih su clanovi Scientologije k'o i on, a navodno je to njihovo rukovodstvo sve htjelo da zataska u namjeri da ga zastiti.

http://www.huffingtonpost.ca/entry/dann ... 474048242a
Strah me onda i zamisliti kakvi kosturi leže u ormarima Cruisea i Travolte. :|
Pa za njih dvojicu, pogotovo za ovog drugog, se zna da su latentni homoseksualci. Naravno to nisu nikad u javnosti priznali. I tuzili su svakog ko bi to i insinuirao. :-D
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2475
Joined: 16/06/2014 20:33

#299 Re: House Of Cards

Post by Dosadno mii »

ma fuj sve
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#300 Re: House Of Cards

Post by nema me tamo »

Sto se tice Travolte za njega se zna da je derpe, s druge strane Tom Kruz se nista ne zna..
Dobro sad necemo o tome drzite se teme...

A evo vam intervju s Leah Remini o scientologiji

https://www.youtube.com/watch?v=dAfdPFWiF9U
Post Reply