HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#1 HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by natascha »

Ko nam zna reći situaciju u hotelu Bosnia u Sarajevu...Raspisan konkurs, ali me interesuje je li ok firma ili.......?
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by drndalo »

Cini mi se da je rijec o srednjoj zalosti...
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#3 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by natascha »

Kad kažeš srednja žalost na šta misliš? Jesu li im redovne plate, doprinosi i slične stvari............Najteže bi mi palo kada bih iz firme u kojoj sam trenutno, a gdje je stanje neuredno, došla u firmu u kojoj je isto ili gore. Iz tog razloga me strah poslati prijavu na konkurs.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#4 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by drndalo »

Te detalje ti na zalost ne znam reci... Znam da su imali kur*evitu privatizaciju, pa tamo, vamo, drz, ne daj, borba... Vidim da su se relativno ustalili sa izgledom zgrade, radili su rekonstrukciju, a i za to je trebalo para, pa bih rekao da je to mozda malo manje "privatna" firma, nego sto je to npr. neka sa "pravim" gazdom... I Mercedesom... Itd...

srednja zalost sam rekao da ne ocekujes neku pljacku od plate i uslova, ali ako ti je nedobra situacija na sadasnjem mjestu posalji svakako, nemas sta izgubiti... I jos se raspitivati za to vrijeme... Na kraju krajeva, ne mora se ni prihvatiti posao ako se nesto pokaze losije...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#5 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by DaffyDuck »

Koliko ja znam, Bosnia je skroz ok. Poalji prijavu, nista te ne kosta otici na razgovor :wink:

Poslije privatizacije koju @drndalo spominje hotel je opet prodat. Koliko ja znam nakon toga se situacija dosta promijenila i uozbiljila.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#6 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by drndalo »

Moguce, cak bi mi drago bilo da je tako, ali ja sam po definiciji oprezan sa ocjenama "skroz OK"...
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#7 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by DaffyDuck »

mogu i ja reci da su super, makar je moje iskustvo s njima takvo, iz nekog drugog ugla.. ali posto sam oprezna kazem skroz OK
F&N
Posts: 3945
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#8 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by F&N »

Moj je prijatelj radio prije u Alfonso kaficu, koji je u vlasnistvu hotela Bosnia. Platu je imao redovnu kao i uredno je bio prijavljen. Jedino sto su ga nekad znali zvati u Bosniu kad su bile svadbe ali mislim da je to sve u opisu RM. Kako mi je on govorio sto se tice Bosnie bez nekih problema s njima.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1779
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#9 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by Dr.medicine »

Ja imao tamo apsolventsko vece. U pocetku sam bio skeptican (mada svake godine medicina ima tamo apsolv).
I na kraju prijatno iznenađen. I direktorica im je extra. Bas prijatna.
Jedva smo termin dobili, popunjeni su stalno

sretno
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#10 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by natascha »

Hvala na odgovorima, malo imam "traumu" od firmi gdje se lomis od posla a ne mozes ljekaru niti iko od tvoje porodice, jer ne mozes ovjeriti knjizicu. Mozes naravno ljekaru, ali moras platiti a nisi ni platu dobio, itd.....A pored svega toga i kad je dobijes, opet ti je neizvjesno kad ce sljedeca............Poslat cu svakako prijavu....Hvala
virus212
Posts: 3
Joined: 21/07/2013 23:21

#11 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by virus212 »

Ukratko katastrofa! Dovoljno govori podatak da je hotel na crnoj listi biroa za zapošljavanje kao poslodavac.
Rizvan
Posts: 1275
Joined: 27/11/2013 09:25

#12 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by Rizvan »

virus212 wrote:Ukratko katastrofa! Dovoljno govori podatak da je hotel na crnoj listi biroa za zapošljavanje kao poslodavac.
Prvi put čujem za takvu listu. Kako provjeriti ko se sve nalazi na njoj?
User avatar
mk ultra
Posts: 19241
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#13 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by mk ultra »

pregledao sam im hotel jednom... iskreno, hotel može biti i bolji za cijenu koju ima

ovisi gdje ćeš raditi, kuhinja im je pristojna i čista

sale su im zastarjele malo, bašta je OK
kafić što imaju, je gospodski :mrgreen: ja dok sam bio tu bilo je i glumaca i filozofa i svega
po sobama old school, TV sa katodnom, osim u 4-5 "Kraljevskih apartmana"
gostima se u mini baru nudi čoko lips, vispak kikiriki onaj mali, čips obični i tako to :mrgreen:

izgledalo mi je da fali novaca, iskreno... onoj zgradi treba kompletna generalka
probaj ništa te ne košta
Last edited by mk ultra on 18/08/2017 21:54, edited 1 time in total.
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#14 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by orinoco »

DaffyDuck wrote:Poslije privatizacije koju @drndalo spominje hotel je opet prodat. Koliko ja znam nakon toga se situacija dosta promijenila i uozbiljila.
Ko je sada vlasnik ovog hotela?

Edit: Enver Malagić - MALKOM d.o.o. većinski
virus212
Posts: 3
Joined: 21/07/2013 23:21

#15 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by virus212 »

Rizvan wrote:
virus212 wrote:Ukratko katastrofa! Dovoljno govori podatak da je hotel na crnoj listi biroa za zapošljavanje kao poslodavac.
Prvi put čujem za takvu listu. Kako provjeriti ko se sve nalazi na njoj?
Dovoljno da provjeris koliko cesto traze radnike, pogotovo konobare i recepcionere. Jaran mi je nesto kratko radio kaze da su uslovi katastrofa. Radis ko konj nit imas baksis ni topli obrok, ni radno vrijeme, nit dobijes platu koju ti obecaju, jos ti na to sve gledaju gdje ce ti odbiti od plate. Kaze kad je otisao na biro, ovi mu rekli da znaju za hotel kakva je situacija da non stop mijenjaju radnike, da je on dobro i izdrzao. Moguce da koriste onu fintu po 3 mjeseca sto biro placa.
Teskaindustrija
Posts: 2
Joined: 16/12/2018 10:34

#16 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by Teskaindustrija »

Sta god napisete iz svojih losih iskustava u tom hotelu admin ce pobrisati po nalogu vlasnika.Vjerovatno i brisanje nepogodnih postova ima svoju cjenu...
Radio sam tamo,ukratko vlasnici su faraoni,tako se ponasaju i vjerovatno smatraju.
Nemoj tamo ici ako imas bilo sta drugo,idi radi to drugo.
A i ako odes,nemoj se nadati nicemu,ali nicemu.
Ako ovaj moj post ne bude pobrisan jer faraonima ne odgovara,sta ces,barem sam pokusao.
Sretno u zivotu i radu!
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#17 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by Romeo 80 »

Jarane, podigao si temu iz 2017 god. :-) Starija tema od faraona koje spominjes :oops:
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#18 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by iceman ze »

Zadnji put bio u ratu u njihovoj teretani... :skoljka:
virus212
Posts: 3
Joined: 21/07/2013 23:21

#19 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by virus212 »

Teskaindustrija wrote:Sta god napisete iz svojih losih iskustava u tom hotelu admin ce pobrisati po nalogu vlasnika.Vjerovatno i brisanje nepogodnih postova ima svoju cjenu...
Radio sam tamo,ukratko vlasnici su faraoni,tako se ponasaju i vjerovatno smatraju.
Nemoj tamo ici ako imas bilo sta drugo,idi radi to drugo.
A i ako odes,nemoj se nadati nicemu,ali nicemu.
Ako ovaj moj post ne bude pobrisan jer faraonima ne odgovara,sta ces,barem sam pokusao.
Sretno u zivotu i radu!

Druže, kad kreneš dalje skontaćeš da nisu nikakvi faraoni, nego hrpa jadnih, glupih i nesposobnih lezbačica :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 46899
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#20 Re: HOTEL BOSNIA SARAJEVO

Post by Edin H. »

iceman ze wrote:Zadnji put bio u ratu u njihovoj teretani... :skoljka:
Kad je Celo Ismet drzao BB? :D
Post Reply