Horori...

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Ujedam

#76 Re: Horori...

Post by Ujedam »

Pročitaj gore moje prijedloge :-)[/quote]

1. Ring (japanski ok)
2. Rosemary's Baby 4
3. Julia's eyes 0
4. Odvuci me u pakao (zanimljiv) 0
5. The exorcism of Emily Rose (ovaj su svi gledali) 1
6. The grudge (sve djelove preporučujem) 1

Rejting od 0-5 :mrgreen:[/quote]

Da te čujem pametnjaković, šta bi ti predložio :D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#77 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

Ujedam wrote:Pročitaj gore moje prijedloge :-)
1. Ring (japanski ok)
2. Rosemary's Baby 4
3. Julia's eyes 0
4. Odvuci me u pakao (zanimljiv) 0
5. The exorcism of Emily Rose (ovaj su svi gledali) 1
6. The grudge (sve djelove preporučujem) 1

Rejting od 0-5 :mrgreen:[/quote]

Da te čujem pametnjaković, šta bi ti predložio :D[/quote]


- Strah u ulici brestova
- Poltergajst
- Isijavanje
- Istjerivac djavola

Ako mi jos koji padne na pamet dodam...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#78 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

- Groblje kucnih ljubimaca
- Omen



P.S. Ja sam svoj prvi horor gledao sa 7god :mrgreen: , ova djecija ili tinejdzerska sranja sto danas prave su meni komedije :)
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#79 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

- IT

Od ovoga sam imao nocnih mora kao mali u pm, :dance: klaun :mrgreen:
Ujedam

#80 Re: Horori...

Post by Ujedam »

Da te čujem pametnjaković, šta bi ti predložio :D[/quote]


- Strah u ulici brestova
- Poltergajst
- Isijavanje
- Istjerivac djavola

Ako mi jos koji padne na pamet dodam...[/quote]

Strah u ulici brijestova nije nimalo strašan, čak mi je smiješan. :D
Poltergajst nije loš, taj bih i preporučila.
Isijavanje bih ocijenila sa 1.
A Istjerivač đavola onako vala, slično ostalim istjerivačima i egzorcistima. :D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#81 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

Ujedam wrote:Da te čujem pametnjaković, šta bi ti predložio :D

- Strah u ulici brestova
- Poltergajst
- Isijavanje
- Istjerivac djavola

Ako mi jos koji padne na pamet dodam...[/quote]

Strah u ulici brijestova nije nimalo strašan, čak mi je smiješan. :D
Poltergajst nije loš, taj bih i preporučila.
Isijavanje bih ocijenila sa 1.
A Istjerivač đavola onako vala, slično ostalim istjerivačima i egzorcistima. :D[/quote]

Mozda nisu kad ih gledas sada a i svako ima drugaciji ukus, kazem ovo danas za mene 95% nisu horori...
Isijavanje bas moras mrziti da ocijenis sa 1, Istjerivac djavola ne moze biti slicno drugima pogledaj kad je snimljen :wink: samo mogu biti slicni njemu...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#82 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

- Carrie
Ujedam

#83 Re: Horori...

Post by Ujedam »

Svako ima svoje mišljenje i različit pogled prema svakom filmu.. :D
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#84 Re: Horori...

Post by Mistik_ »

Ujedam wrote:Svako ima svoje mišljenje i različit pogled prema svakom filmu.. :D
Misljenje je ko pakas, svi ga imaju. :D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#85 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

Ujedam wrote:Svako ima svoje mišljenje i različit pogled prema svakom filmu.. :D

To sam i rekao, mozda je tebi Isijavanje ili slicno smijesno pored ovih filmova sto su napucani tehnikom, fantastikom ili slicno ali takvi filmovi su sigurno kultni za prave ljubitelje horora ;-)
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#86 Re: Horori...

Post by Mistik_ »

Pitarrr82 wrote:
Ujedam wrote:Svako ima svoje mišljenje i različit pogled prema svakom filmu.. :D

To sam i rekao, mozda je tebi Isijavanje ili slicno smijesno pored ovih filmova sto su napucani tehnikom, fantastikom ili slicno ali takvi filmovi su sigurno kultni za prave ljubitelje horora ;-)
+1 :thumbup:

ovo danasnje sranje je silovanje horor zanra.

paranormal activity? pleaaase...
Ujedam

#87 Re: Horori...

Post by Ujedam »

Mistik_ wrote:
Ujedam wrote:Svako ima svoje mišljenje i različit pogled prema svakom filmu.. :D
Misljenje je ko pakas, svi ga imaju. :D

Odlično si to rekao :) Nažalost, svako ima svoje mišljenje. Mada, neki imaju i tuđe mišljenje. :D
User avatar
darius_maximus
Posts: 3251
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#88 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

Hajte, molim vas, da ne unistimo ovu temu pricom ciji horori su bolji i ko ima pravi ukus...
Postoji na desetine podzanrova horora i nisu svi za svakog ni u svakom trenutku...

Prvi dio prijedloga: I spit on your grave, Ring, Rosemary's Baby, Julia's eyes, Odvuci me u pakao, The exorcism of Emily Rose i The grudge, su uglavnom noviji filmovi, filmovi koji nisu zaboravljeni iste hefte koje su i prikazani i sasvim su ok filmovi. The Exorcism of Emily Rose sam i ja dugo vremena preporucivao ljudima kao film koji ima super atmosferu i nije napucan glupostima, stoga ne vidim problem u ovim izborima...

Drugi dio prijedloga: Strah u ulici brestova, Poltergajst, Isijavanje, Istjerivac djavola, Groblje kucnih ljubimaca, Omen, IT i Carrie, su sve redom stari filmovi, stariji od 20 godina. Prezivjeli su zub vremena i vecina je obavezno stivo za ljubitelje horora (Pet Sematary izuzimam, iako mi je drago film). Omen i Carrie su mi ok filmovi, ali me ne prestrase danas koliko nekada. Poltergeist nije ni blizu Isijavanja i Istjerivaca djavola, a Strah u Ulici brijestova je nastao kada slasheri nisu bili toliko isfurani kao danas...

Nemojte da se raspravljamo je li bolji stari ili novi film, ako je dobar horor, onda je dobar horor, ako nije, necemo ga ni stavljati/gledati.

@Pitarr82
Ima li neki horor koji bi mi preporucio nakon 1995 pa na ovamo, posto sam haman sve staro pregledao poodavno... :D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#89 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

@darius_maximus

Gledao mozda "In the Mouth of Madness"? Nije los film...


P.S. Dobio sam prilicno davno preporuku za "The Descent" ali moram reci da ga nisam pogledao...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#90 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

A ove novije sam skoro i prestao gledati, jedino ako je bas, bas ozbiljna preporuka...

Cesce naletim na neki ok horor B produkcije, na hororfest stranici se moze uvijek pronaci neki sasvim ok...

http://www.horrorfestonline.com/
User avatar
nuraH
Posts: 352
Joined: 25/04/2007 02:25

#91 Re: Horori...

Post by nuraH »

da ne bi puno pametovali...
uzmete ovu dvojicu likova i gledate sve redom:

http://www.imdb.com/name/nm0000175/

http://www.imdb.com/name/nm0000850/

a ako vas zanimaju ocjene ovako ide lista na imdb-u sto se tice horrora:

http://www.imdb.com/chart/horror
User avatar
darius_maximus
Posts: 3251
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#92 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

Pitarrr82 wrote:@darius_maximus

Gledao mozda "In the Mouth of Madness"? Nije los film...


P.S. Dobio sam prilicno davno preporuku za "The Descent" ali moram reci da ga nisam pogledao...
Gledao sam "In the Mouth of Madness" poodavno, interesantan film, Carpenter rijetko kad omane...
"The Descent" je dobar film, ali sumnjam da je za tebe, s obzirom da ima cudovista, a ne cinis mi se kao taj tip...

Sto se horora B produkcije tice, koliko ima svjezih ideja, toliko ima i kliseja, da je to za ne povjerovati... Bude ovih filmova i po videotekama, i to bas ovi sa Horrorfesta... Problem s ovom vrstom filmova je da li ljudi odaberu tematiku koja odgovara filmu koji nema velik budzet... Lako je, recimo, snimiti nesto kao onaj spanski REC ili cak Halloween, jer je ideja super i treba ti samo kamera i pokoji prijatelj da trckara okolo... Vecina ne uspije bas u tome jer bira teme koje se ne uklapaju u niskobudzetne filmove... Negdje na prosloj ili pretprosloj stranici je neko postavio "Dead End" koji je super film (iako je podosta elemenata i crnog humora, pored horora), a mozes ga snimiti za sicu...
U svakom slucaju, ne treba bjezati ni od slasher ili revenge horora, samo zato sto su krvavi, samo treba probrati prave... :D

Ovo mi je recimo, u zadnje vrijeme, nesto najgore sto sam pogledao od revenge horora, ne preporucujem nikome...
http://www.imdb.com/title/tt0445054/

S druge strane je "The Last House on the Left" puno vise prilagodjen "normalnom" gledanju, a postavlja ista pitanja, zato samo biraj pazljivo, jeb' ga, nekad ces se i zeznuti... :D
jasmin_silja
Posts: 4
Joined: 06/11/2011 15:49

#93 Re: Horori...

Post by jasmin_silja »

MIslim da niko od vas do sada nije preporucio film SAW. Ima 7 dijelova i svaki dio je pravo jak. Ko nije gledao nezna o cemu pricam. Zato preporucujem da pogledate. Ja sam gledao svaku noc po jedan. Scenario prejak. Eto tako, kome se gadi krv i doslovno 'cijedjenje' neka ne gleda
User avatar
irnes77
Posts: 1438
Joined: 12/07/2011 00:10
Location: עיר המלאכים

#94 Re: Horori...

Post by irnes77 »

Image
VRH
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#95 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

"The Last House on the Left" nije los ni u original verziji iz 70tih ako se ne varam a Saw sam da ne slazem stao gledati nakon 3. dijela, vise je soker nego horor barem za mene...
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#96 Re: Horori...

Post by Mr. Brightside »

Saw je duga prica... :-D
cini mi se negdje sam procitao da je Saw najbolji horor serija svih vremena :D :D

a niko nije preporucio Petak 13i? :lol:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25794
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#97 Re: Horori...

Post by BHF_Manijak »

Pitar, imamo jako slican uksu horor filmova, sve tvoje nabrojane sam gledo i spadaju u one must see! ;-) :thumbup: Doduse sto neko rece, prolaze sa vremenom i sad nisu strasni ko sto su nekad bili, recimo Poltergeist kad sam gledo nekad s pcoetka 90-tih ono, bilo je da se useres, i nedavno se sjetim tog filma, hajd reko da sad pogledam, kad se nisam odvalio smijat u po frke, kad vidis "kvalitet" efekata i ostalo dodje ti da se ismijes dobro! :mrgreen: Ali u tom vremenu kad sam to gledo bilo je fakat prestrasno! :mrgreen:

PS ne znam kako neko moze gledati ili voliti zanr Komedija/horor, to mi je najdebilnija kombinacija filma, cuj horor i komedija! :roll:

PS1 sjeca li se ko "ples(bal) vampira"??? :mrgreen: Star film pravo, ali ko kroz maglu se sjecam da nije los!
User avatar
mokra_carapa
Posts: 280
Joined: 15/12/2009 11:52
Location: Lociran!

#98 Re: Horori...

Post by mokra_carapa »

Jeli ko gledao neki od ovih IMO vrlo zanimljivih hehehe

Image

Image

Image

Image
Ujedam

#99 Re: Horori...

Post by Ujedam »

jasmin_silja wrote:MIslim da niko od vas do sada nije preporucio film SAW. Ima 7 dijelova i svaki dio je pravo jak. Ko nije gledao nezna o cemu pricam. Zato preporucujem da pogledate. Ja sam gledao svaku noc po jedan. Scenario prejak. Eto tako, kome se gadi krv i doslovno 'cijedjenje' neka ne gleda
SAW je čista glupost, tu sjediš i gledaš kako režu, stružu, sjeku i šta već ne jedni drugima.. ništa te ne može prepasti, može ti se samo zgaditi (ukoliko si gadljiv). Mislim da to nije horor od kojeg ne možeš ustati poslije do wc-a. :D
Ujedam

#100 Re: Horori...

Post by Ujedam »

armin.i.am wrote:Saw je duga prica... :-D
cini mi se negdje sam procitao da je Saw najbolji horor serija svih vremena :D :D

a niko nije preporucio Petak 13i? :lol:

Petak 13 bolja je parodija nego verzija horora. :D
Post Reply