Horori...

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#3151 Re: Horori...

Post by Fajcion »

Ma horror je horror. Ako si fan i ljubitelj gledaš i uglavnom uživaš . Naravno tu ne ubrajam one raznorazne isprdke
i filmiće znalaca s prvi put kamerom u ruci.
Tu su ostali žanrovi da tražim dlaku u jajetu i da redam kritike a što se tiče ovog žanra tu je sve manje više poznato.
Ili jesi ili nisi. :)
Evo i od mene jedna brza preporuka ne pamtim da sam viđao na temi.
Fritt vilt a.k.a. Cold Prey (2006)
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3152 Re: Horori...

Post by johnnykola »

Fajcion wrote:Ma horror je horror. Ako si fan i ljubitelj gledaš i uglavnom uživaš . Naravno tu ne ubrajam one raznorazne isprdke
i filmiće znalaca s prvi put kamerom u ruci.
Tu su ostali žanrovi da tražim dlaku u jajetu i da redam kritike a što se tiče ovog žanra tu je sve manje više poznato.
Ili jesi ili nisi. :)
Evo i od mene jedna brza preporuka ne pamtim da sam viđao na temi.
Fritt vilt a.k.a. Cold Prey (2006)
Nije ovaj bio loš, ali nije sad ni nešto aman zaman.
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#3153 Re: Horori...

Post by hopi »

da vidimo
pogledao ovaj apgrejd https://www.imdb.com/title/tt6499752/ što je raja preporučila, sasvim dobar i može se gledati, mada ne baš tako odličan kao nekim, dobar komentar je bio negdje da je film kao recimo epizoda blek miror https://www.imdb.com/title/tt2085059/?ref_=nv_sr_1

sljedeći je revendž ovaj što preporučujete, a moram se složiti sa rugafetom, Aj spit on jur grejv mi je odličan bio, ja sam greškom sjećam se skinuo dvojku tako da nisam keca gledao, ali je pravo dobar film, bolesnih stvari malo odvratnih, akcije ubijanja, mučenja itd https://www.imdb.com/title/tt2537176/?ref_=nv_sr_3

houm invejžn žanr mi isto tako leži, volim te filmove uvijek ih mogu pogledati, tu mi je kolektor prvi dio odličan bio, malčice i drugačiji od ostalih, def preporuka., sjećam se još uvodne špice i svira dobra neka pjesma, naravno ima ih još puno dobrih

descent mi je bio osrednji, ali davno sam ga gledao ni ne sjećam se dobro više
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#3154 Re: Horori...

Post by Fajcion »

johnnykola wrote:
Nije ovaj bio loš, ali nije sad ni nešto aman zaman.
Kao i prethodne preporuke. Samo se nadovezujem :)
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3155 Re: Horori...

Post by johnnykola »

Fajcion wrote:
johnnykola wrote:
Nije ovaj bio loš, ali nije sad ni nešto aman zaman.
Kao i prethodne preporuke. Samo se nadovezujem :)
:)
User avatar
shape of despair
Posts: 3105
Joined: 09/04/2008 18:41

#3156 Re: Horori...

Post by shape of despair »

Mene privlače horori sa dosta dobrom pričom ili sa dobrim zaokretom. Horori tipa ajkula i masakriranja motornom pilom su mi uvijek bili bezveze.
Imate li neku preporuku filma a na tip kao što je The others
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3157 Re: Horori...

Post by johnnykola »

shape of despair wrote:Mene privlače horori sa dosta dobrom pričom ili sa dobrim zaokretom. Horori tipa ajkula i masakriranja motornom pilom su mi uvijek bili bezveze.
Imate li neku preporuku filma a na tip kao što je The others
The Secret of Marrowbone je na taj fazon i uopće nije loš.

Film na TV-u
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#3158 Re: Horori...

Post by Fajcion »

shape of despair wrote:Mene privlače horori sa dosta dobrom pričom ili sa dobrim zaokretom. Horori tipa ajkula i masakriranja motornom pilom su mi uvijek bili bezveze.
Imate li neku preporuku filma a na tip kao što je The others
Baci oko na Oculus 2013 a i ovaj Marrowbone nije loš kao što ti johnny preporučuje :thumbup:
User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#3159 Re: Horori...

Post by cendlerbing »

Rugafet wrote:
sportman1 wrote: ali evo ti filmcina pa reci sta mislis
znaci nije film vec Filmcina

https://m.imdb.com/title/tt6738136/
Nije los, a sad bas da je filmcina po meni nije ni blizu. Dosta bolji mi je bio I Spit on Your Grave (2010) ono vise sam uzivao kad je 'krenula' u Revangeu mi je taj dio (kad krene osveta) prilicno mlako izveden a to bi moralo da je najupecatljiviji dio filma.

He's Out There (2018)
U filmu pratimo majku sa dvije kcerkice koje idu u neku vikendicu Bogu iza tregera na manji odmor, medjutim tu vreba jedan psajho sa sikircetom koji odluci da se malo poigra sa njima. A sta znam, moze se pogledati. Ja obozavam ove home invasion/torture filmove pa sam u prvilu blazi prilikom ocjenjivanja. Ako zanemarimo podosta kliseja i predvidljivih situacija ovo je zabavno djelce za ljubitelje podzanra.
Evo, pregledala sam Revenge i, i ja bih se složila sa Rugafetom. Nije loš film, vjerovatno bi ostavio na mene bolji dojam da nisam gledala nijedan sa ovakvim twistom ali, kao što reče trico, jednom kad te neki oduševi nečim što je u njemu prvi put viđeno, poslije je na svaki sličan film utisak mlak.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3160 Re: Horori...

Post by triconja »

Tomahawk11 wrote:
triconja wrote:Meni je tih trilera i slesera preko glave, cak i home invasion zanra, cito sam svakakvih ratnih prica pa mi to nije zanimljivo. Horor bi trebalo biti nesto sto je novo i cudno. Ko je pregledo jedan home invasion zna ih sve, ko je pregledo brda imaju oci (ili jason serijal) zna 90% slesera. Ko je pregledo resident evil zna svaki zombi film.

Najbolji horori su oni koji imaju novu neku caku i ideju, npr. the mist ili invasion of body snatchers. Ostalo je sve tanko.
Saw prvi dio, kad lik na kraju ustane. Fakat nisam očekivao da je živ onaj što leži između njih :mrgreen:
:lol: :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3161 Re: Horori...

Post by triconja »

cendlerbing wrote:
triconja wrote:
Ovaj je film isto malo wtf na kraju
https://www.imdb.com/title/tt0339736/
Šta na kraju...ovih tri rečenice opisa je :|

Šta mislite o "the descent"? To mi je jedan od najdražih horora.
Ne znam, nakon grave encounters ne gleda mi se tako nesto. Isti je to zanr da semrazumijemo :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3162 Re: Horori...

Post by triconja »

hopi wrote: houm invejžn žanr mi isto tako leži, volim te filmove uvijek ih mogu pogledati, tu mi je kolektor prvi dio odličan bio, malčice i drugačiji od ostalih, def preporuka., sjećam se još uvodne špice i svira dobra neka pjesma, naravno ima ih još puno dobrih

descent mi je bio osrednji, ali davno sam ga gledao ni ne sjećam se dobro više
I meni je dobar collector prvi dio, gledo sam drugi dio trejler i procito radnju, isto ko jedan azijski film. I nisam gledo :lol: .
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3163 Re: Horori...

Post by triconja »

johnnykola wrote:
shape of despair wrote:Mene privlače horori sa dosta dobrom pričom ili sa dobrim zaokretom. Horori tipa ajkula i masakriranja motornom pilom su mi uvijek bili bezveze.
Imate li neku preporuku filma a na tip kao što je The others
The Secret of Marrowbone je na taj fazon i uopće nije loš.

Film na TV-u
Jaro jacobs ladder ti je na slican fazon, obavezno njega pogledaj :D
User avatar
hopi
Posts: 5685
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#3164 Re: Horori...

Post by hopi »

da džejkobs leder nije loš, samo jedan savjet, nemojte guglati slike pod tim nazivom, sjećam se tražio sam nešto oko filma i pod slikama je još nešto izletilo što nema veze s filmom

a evo pjesme iz kolektora, zove se šat ap and blid, odlično odgovara opisu filma

https://www.youtube.com/watch?v=56KrVaz2gAs
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3165 Re: Horori...

Post by Truba »

jakobs lader ima svoga pradjeda...sličan crno bijeli film sa istim motivom kao i dead end i ostali naslovi ala 6. culo i tome slično

ali ne mogu se sjetiti imena davno sam gledao
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3166 Re: Horori...

Post by triconja »

cendlerbing wrote:
Evo, pregledala sam Revenge i, i ja bih se složila sa Rugafetom. Nije loš film, vjerovatno bi ostavio na mene bolji dojam da nisam gledala nijedan sa ovakvim twistom ali, kao što reče trico, jednom kad te neki oduševi nečim što je u njemu prvi put viđeno, poslije je na svaki sličan film utisak mlak.
Eee, ako nisi gledala kosmicki horor onda pregledaj in the mount of maddness, meni je bio prejak a i svake godine ga pregledam minimalno jednom.

Ako hoces azijksi horor procitaj junji ito stripove, ima tu nekih urbanih legendi a i prejako je :lol: .

Ima jedan noviji koji je bio dobar, anhillation a ima jedan slican njemu zove se undead (2003) :mrgreen: .
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#3167 Re: Horori...

Post by Rugafet »

cendlerbing wrote:
Eto, i ja sam gledala I spit on your grave, dvije verzijr, pa ću moći uporediti sa ovim sportmanovim.

Hajde kad voliš home invasion filmove, jesi li pogledao The last house on the left? Ovakvi i slični nazivi filmova mi se uvijek miješaju u glavi, nadam se da sam potrefila na film o kojem mislim. :lol:
Jesam pogledao, dobar je film i taj i Wes Cravenov iz 72'...A Descent mi je odlican'

_someone wrote:Sto se tice home invasion filmova pogledajte Ils(Them), You're next i Mientras duermes(Sleep tight), ovaj zadnji nije bas klasicni home invasion cini mi se ali mi je ostao u dobrom sjecanju.
Hehe pa Ils je lektira, must see. You're next nelos, Sleep tight 4/5 :thumbup: . Takodjer The Strangers (2008) je dobar, a ovaj iz 2018
The Strangers: Prey at Night je limunada
Vacancy (2007) pogledaj ako nisi
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#3168 Re: Horori...

Post by sportman1 »

triconja wrote:Meni je tih trilera i slesera preko glave, cak i home invasion zanra, cito sam svakakvih ratnih prica pa mi to nije zanimljivo. Horor bi trebalo biti nesto sto je novo i cudno. Ko je pregledo jedan home invasion zna ih sve, ko je pregledo brda imaju oci (ili jason serijal) zna 90% slesera. Ko je pregledo resident evil zna svaki zombi film.

Najbolji horori su oni koji imaju novu neku caku i ideju, npr. the mist ili invasion of body snatchers. Ostalo je sve tanko.

-meni je najbolja ta atmosfera koja stvara neizvjesnost do kraja ili 20 minuta prije kraja i ne znas od pocetka kada ce kresendo, ne zna se nista , a radnja se i dalje komplikuje sve do vrhunca.


nesto kao sex. ne zna se ko ce prvi.
zato sam ti preporucio
creep.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#3169 Re: Horori...

Post by sportman1 »

cendlerbing wrote:
Rugafet wrote:
sportman1 wrote: ali evo ti filmcina pa reci sta mislis
znaci nije film vec Filmcina

https://m.imdb.com/title/tt6738136/
Nije los, a sad bas da je filmcina po meni nije ni blizu. Dosta bolji mi je bio I Spit on Your Grave (2010) ono vise sam uzivao kad je 'krenula' u Revangeu mi je taj dio (kad krene osveta) prilicno mlako izveden a to bi moralo da je najupecatljiviji dio filma.

He's Out There (2018)
U filmu pratimo majku sa dvije kcerkice koje idu u neku vikendicu Bogu iza tregera na manji odmor, medjutim tu vreba jedan psajho sa sikircetom koji odluci da se malo poigra sa njima. A sta znam, moze se pogledati. Ja obozavam ove home invasion/torture filmove pa sam u prvilu blazi prilikom ocjenjivanja. Ako zanemarimo podosta kliseja i predvidljivih situacija ovo je zabavno djelce za ljubitelje podzanra.
Evo, pregledala sam Revenge i, i ja bih se složila sa Rugafetom. Nije loš film, vjerovatno bi ostavio na mene bolji dojam da nisam gledala nijedan sa ovakvim twistom ali, kao što reče trico, jednom kad te neki oduševi nečim što je u njemu prvi put viđeno, poslije je na svaki sličan film utisak mlak.

vec si gledala???? cestitam. torrent brzo skida,a???
koja je brzina?
-ne bi se slozio sa tvojim komentarom.
film ima atmosferu koju malo koji film pravi. svi oni krupni kadrovi koji izrazavaju emocije u trenutku,zackoljice koje more da primjetis ako si filmski inteligentna....nema mnogo takvih.

jes gledala
creep.
ako nisi pogledaj i javi sta mislis.
volim brzinu.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3170 Re: Horori...

Post by johnnykola »

Creep je baš loš.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3171 Re: Horori...

Post by triconja »

sportman1 wrote:

-meni je najbolja ta atmosfera koja stvara neizvjesnost do kraja ili 20 minuta prije kraja i ne znas od pocetka kada ce kresendo, ne zna se nista , a radnja se i dalje komplikuje sve do vrhunca.


nesto kao sex. ne zna se ko ce prvi.
zato sam ti preporucio
creep.
Gledo sam malo creep do 25e minute i presto. Nije mi taj zanr zanimljiv nikako. Mozda ga nekad i pregledam.
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#3172 Re: Horori...

Post by johnnykola »

Loše je prije svega urađen, žanr i tema manje-više.
_someone
Posts: 280
Joined: 18/08/2013 09:32

#3173 Re: Horori...

Post by _someone »

Rugafet wrote:Hehe pa Ils je lektira, must see. You're next nelos, Sleep tight 4/5 :thumbup: . Takodjer The Strangers (2008) je dobar, a ovaj iz 2018
The Strangers: Prey at Night je limunada
Vacancy (2007) pogledaj ako nisi
Pogledao sam Vacancy, i drugi dio ima, isti ko prvi skoro.Funny Games je takodjer dobar, vidim imaju 2, stariji iz 97. i noviji iz 2007., mislim da sam gledao stariji ovaj i dobar je.I Straw Dogs izleti cesto na listama home invasion filmova pa valja i to pregledati.
The Strangers mi je jedan od boljih sto se tice tog zanra, prvi dio naranvo, drugi po meni nije vrijedan pomena.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3174 Re: Horori...

Post by triconja »

johnnykola wrote:Loše je prije svega urađen, žanr i tema manje-više.
Ima i tog. U prvih 25 minuta se moze dosta skontat o filmu :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#3175 Re: Horori...

Post by triconja »

_someone wrote:
Rugafet wrote:Hehe pa Ils je lektira, must see. You're next nelos, Sleep tight 4/5 :thumbup: . Takodjer The Strangers (2008) je dobar, a ovaj iz 2018
The Strangers: Prey at Night je limunada
Vacancy (2007) pogledaj ako nisi
Pogledao sam Vacancy, i drugi dio ima, isti ko prvi skoro.Funny Games je takodjer dobar, vidim imaju 2, stariji iz 97. i noviji iz 2007., mislim da sam gledao stariji ovaj i dobar je.I Straw Dogs izleti cesto na listama home invasion filmova pa valja i to pregledati.
The Strangers mi je jedan od boljih sto se tice tog zanra, prvi dio naranvo, drugi po meni nije vrijedan pomena.
Zanimljiv je strangers :lol: :thumbup:
Post Reply