Horori...

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Zoya
Posts: 23144
Joined: 09/06/2008 14:54

#2676 Re: Horori...

Post by Zoya »

Kad rekoh niko, mislih na svoje prijatelje. A izgleda pravi ljubitelji horora kruže negdje oko Sarajeva, Zenice i tako to :D
Tomo :kiss:
User avatar
Hame_
Posts: 5400
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#2677 Re: Horori...

Post by Hame_ »

Jutros kad se neutuši...

Sanjam demona i onda on se prepo nekoga (kad se On prepo moreš zamislit kakva je situacija) i kaže lezi i ne diši... kad ono moja glava između direka i parmaka...

Jeepers Creepers



Matero mila, udahno sam u ženinom pazuhištu... živ sam!

User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2678 Re: Horori...

Post by Truba »

gledao kingov Needful things... isto kakav dugi vic od 2 sata da ti neko priča

baš mi je nekako NIŠTA
5/10

počeo anabelu jer kontam pogledati anabelu 2 al mi se prispavalo :mrgreen:
ne izgleda odlično
nekako beze :D prvih 10 minuta
User avatar
johnnykola
Posts: 10316
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#2679 Re: Horori...

Post by johnnykola »

derion wrote:
deyan wrote: Morao sam da te prozovem, povukao si se u ilegalu a gotiva je citati te. ;-)
Doduse (bar sto se mene tice) malo je i materijala za komentarisati.
Posle duzeg vremena i "Nocturnal Animals", "It Comes At Night" mi se istinski dopao.
Ocito da je Trey Edward Shults izuzetno talentovan reziser, to govori svaki njegov kadar, to govori svaki delic iskreirane atmosfere, fantastican travelling njegove kamere i nacin na koji je majstorski skicirao ljudsku vrstu u datim okolnostima.
Realizacija je prosto hypnotic i zapravo, jedino je ta njegova gorepomenuta kamera supernatural, te imamo osecaj turobno-morbidnog tokom citave projekcije.
Rad na osvetljenju i atmosfera (teska poput dzaka cementa na ledjima) cine da se film nekako prati u nelagodnim okolnostima, pojacano cinjenicom da mi (kao posmatraci sa strane) ne znamo nista vise od glavnih protagonista u filmu (potpuno poistovećivanje gledalaca i kakaktera).
I dok mnogi govore da nista nije objasnjeno, kraj filma nudi odgovor na jedino istinsko i logicno pitanje.

MOGUC SPOILER

PS. Poenta filma nije u izvoru epidemije.
Da, slažem se s tobom; nažalost, vrlo je malo dobrih horor filmova vrijednih za komentarisati, a kamoli analizirati i diskutovati. A tako bi bilo dobro da se mogu diskutovati filmovi na dosta dubljem planu, bilo da se radi o Tarkovskom, Kiarostamiju ili Villeneuveu. Međutim, većina ljubitelja filma uglavnom gleda filmove iz sušte zabave (što je u redu). A upravo u toj raznolikosti i svestranosti leži snaga filma: može biti prosta zabava kao što su npr. televizijsko-zabavni šundovi a la Paradise Hotel ili (pupupu) Farma, ali isto tako daje mogućnost da se forumski ili prijateljski diskutuje, pa ako treba napravi i akademska studija i napiše knjiga čak i o užasno lošim filmskim djelima. Poznajem jednu profesoricu koja na jednom fakultetu istražuje horore (i to one, po meni, najgore vrste, gore, slashere i sl.) i piše zanimljive radove na temu feminizma u hororu, pojam i definicije straha prilikom konzumiranja filmova itd. Moj profesionalni interes je koncept vremena i prostora u filmu (kao mediju).
Horori su meni zabava (nažalost, vrlo rijetka). Vrlo je malo dobrih horora. U zadnje vrijeme svidio mi se poprilično I Am the Pretty Thing That Lives in the House, The Witch, It Follows, kao i vrlo dobri The Entity, koji sam ponovo pogledao nakon nekoliko decenija.
I meni se svidio Nocturnal Animals, mada nije horor.

A slažem se s tobom da je Schults interesentan režiser koji zaslužuje pažnju.
A kad sam hvalio It Follows bio sam proglašen četnilkom lezbijkom. :D :D :D

Film na TV-u
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2680 Re: Horori...

Post by Truba »

anabela 1 je truba... 5/10... niš posebno al je glumica beton

somethimes they come back... klasični king... truba 6/10

Dead of night... repriza... bilo 9/10 ali sada mi se nes ne sviđa toliko 7/10

siromašan helovin

ostaje anabela 2
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#2681 Re: Horori...

Post by Rugafet »

Happy Death Day (2017)
Film me ubio sa onim silnim deja vuovima i ponavljanjima. Bas mi je na momente bio naporan u tri lepe pm. Film se trudi da nam (na blesav nacin)pokaze kako svaki dan treba da smo zahvalni na svemu sto nam zivot pruza, ali su se redatelj i ekipa malo zaigrali pa momacki pretjerali u tome pa su od onako solidne ideje napravili smorcinu od filma.
Zoya
Posts: 23144
Joined: 09/06/2008 14:54

#2682 Re: Horori...

Post by Zoya »

Black swan wrote:anabela 1 je truba... 5/10... niš posebno al je glumica beton

somethimes they come back... klasični king... truba 6/10

Dead of night... repriza... bilo 9/10 ali sada mi se nes ne sviđa toliko 7/10

siromašan helovin

ostaje anabela 2
Oho, počela se Anabelle gledati :thumbup: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81020
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2683 Re: Horori...

Post by Truba »

na fastforvard
isto kao i dvojka... kompotno preskočiti

ništa novo ništa fenomenalno
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#2684 Re: Horori...

Post by sportman1 »

Rugafet wrote:Danas pogledao Halloween (1978) po 485 put. Ovo je za mene jednostavno master piece i jedan od najboljih horrora ikad. Carpenter, sjedi pet. Donald & Jamie :thumbup: Sutra gledam nastavak...


Sta je ovo? Jeepers Creepers III je vani?

jedan od rijetkih koji zna napravit film tako da ga mozes gledat opet zbog mistike i intrige .
dvica losiji ostali negledljivi.
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#2685 Re: Horori...

Post by Rugafet »

sportman1 wrote:
Rugafet wrote:Danas pogledao Halloween (1978) po 485 put. Ovo je za mene jednostavno master piece i jedan od najboljih horrora ikad. Carpenter, sjedi pet. Donald & Jamie :thumbup: Sutra gledam nastavak...


Sta je ovo? Jeepers Creepers III je vani?

jedan od rijetkih koji zna napravit film tako da ga mozes gledat opet zbog mistike i intrige .
dvica losiji ostali negledljivi.
U biti slazem se. Prvi dio najbolji, nastavak solidan, od ostalih H20 nije los...Ono sto je radio Rob i ne racunam uopste.

Btw. jedva cekam ovaj novi, opet je tu Jamie, a najbitnije od svega i veliki Carpenter je jedan od ucesnika
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#2686 Re: Horori...

Post by tranquil »

Rugafet wrote:
sportman1 wrote:
Rugafet wrote:Danas pogledao Halloween (1978) po 485 put. Ovo je za mene jednostavno master piece i jedan od najboljih horrora ikad. Carpenter, sjedi pet. Donald & Jamie :thumbup: Sutra gledam nastavak...


Sta je ovo? Jeepers Creepers III je vani?

jedan od rijetkih koji zna napravit film tako da ga mozes gledat opet zbog mistike i intrige .
dvica losiji ostali negledljivi.
U biti slazem se. Prvi dio najbolji, nastavak solidan, od ostalih H20 nije los...Ono sto je radio Rob i ne racunam uopste.

Btw. jedva cekam ovaj novi, opet je tu Jamie, a najbitnije od svega i veliki Carpenter je jedan od ucesnika
:thumbup:

Ja iz te franšize ignorišem većinu, i gledam na "Noć vještica" kao trilogiju, prva dva i H20, pri čemu 2 i H20 nisu dorasli originalu, ali su i dalje daleko od ostatka smeća.

Nisam znao za novi, ponovo sa Jamie i Carpenterom. Trebali su završiti sa H20.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#2687 Re: Horori...

Post by sportman1 »

the strangers gledao juce i nije los.
napet i pun jeze ,realan tj. prema istinitom dogadjaju.
nema duhova i vjestica ni prikaza. osim onih s maskom.
nedoradjen ,ali ljubiteljima horrora svakako preporucam.
ocjena 4.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#2689 Re: Horori...

Post by sportman1 »

Rugafet wrote:
sportman1 wrote:
Rugafet wrote:Danas pogledao Halloween (1978) po 485 put. Ovo je za mene jednostavno master piece i jedan od najboljih horrora ikad. Carpenter, sjedi pet. Donald & Jamie :thumbup: Sutra gledam nastavak...


Sta je ovo? Jeepers Creepers III je vani?

jedan od rijetkih koji zna napravit film tako da ga mozes gledat opet zbog mistike i intrige .
dvica losiji ostali negledljivi.
U biti slazem se. Prvi dio najbolji, nastavak solidan, od ostalih H20 nije los...Ono sto je radio Rob i ne racunam uopste.

Btw. jedva cekam ovaj novi, opet je tu Jamie, a najbitnije od svega i veliki Carpenter je jedan od ucesnika

ne zaboravimo muziku koja je za antologiju.
inace npr. njegov film they live , the thing ....imaju odlicnu muziku za horor.
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#2690 Re: Horori...

Post by sportman1 »

dont breathe
jos jedan dobar. opet bez prikaza, vjestica ,vampira i vukodlaka ;ali dobar i napet.
preporucam.
ocjena -4.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25621
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2692 Re: Horori...

Post by BHF_Manijak »

Zoya wrote:Kad rekoh niko, mislih na svoje prijatelje. A izgleda pravi ljubitelji horora kruže negdje oko Sarajeva, Zenice i tako to :D
Tomo :kiss:
Jes' na kraju nasla ikoga da pregledas Saw? Je l' cemu? :mrgreen: I sto ti se ne mzoe poslati PP. :run: :mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2693 Re: Horori...

Post by triconja »

Ima naki film ko covjek umro i sad ko duh nastavlja postojanje u kuci gdje je umro. Cini se da je zanimljiv, nije horor ali je strasan fazon. :thumbup:

Film je A Ghost Story.
Zoya
Posts: 23144
Joined: 09/06/2008 14:54

#2694 Re: Horori...

Post by Zoya »

BHF_Manijak wrote:
Zoya wrote:Kad rekoh niko, mislih na svoje prijatelje. A izgleda pravi ljubitelji horora kruže negdje oko Sarajeva, Zenice i tako to :D
Tomo :kiss:
Jes' na kraju nasla ikoga da pregledas Saw? Je l' cemu? :mrgreen: I sto ti se ne mzoe poslati PP. :run: :mrgreen:
Neće niko a meni samoj prpa :lol:
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#2695 Re: Horori...

Post by sportman1 »

autopsy of jane doe
pteporucam jer je stepen napetosti na max ...
ocjena -4
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2697 Re: Horori...

Post by Logovan »

Kakav je novi Jigsaw? :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2698 Re: Horori...

Post by triconja »

Logovan wrote:Kakav je novi Jigsaw? :D
Odgledah neku noc odu serijalu saw, evo ako hoces pregledati sve ce ti se samo reci :lol:

User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25621
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2699 Re: Horori...

Post by BHF_Manijak »

Zoya wrote:
Neće niko a meni samoj prpa :lol:
Hajde ba pogledaj da nisam bezze u neizvijesnosti, k'o za bruku drugih, koje sam cek'o po 2-3 mjeseca, kontam beton film, a ono na kraju razocarenje! :mrgreen:
Zoya
Posts: 23144
Joined: 09/06/2008 14:54

#2700 Re: Horori...

Post by Zoya »

Ma ništa od toga, manijače :-D Čekat ću kad bude izašao na Netflixu.
Post Reply