Horori...

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#2651 Re: Horori...

Post by Rugafet »

http://www.imdb.com/title/tt6104206/?ref_=nv_sr_1 - E ovaj mi je sjeo kao budali samarcina, i to ona zesca fljuska...Fanovi home invasion podzanra obavezno neka pogledaju ovo.
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2652 Re: Horori...

Post by Truba »

man thing

loš ali ga nisam ubrzavao

može proći
6/10 na šarm
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2653 Re: Horori...

Post by Truba »

when stranger calls... back :D

6/10
niš posebno ali eto ima momente strave
podsjetio me i na PLUMBERA...kada vodoinstalater maltretira kućanicu :D
ovdje maltretira manijak kojeg ne vidimo do kraja filma :D
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2654 Re: Horori...

Post by Truba »

skino sam neku verziju IT-a
s arapskim titlom
i onim porukama sa strane što iskaču i reklamama za sajt...
to nije popularno u normalnim zemljama od 2003. :roll:
ne pamtim kad sam zadnji put to vidio
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#2655 Re: Horori...

Post by Zoya »

Uskoro u kinima a niko ne želi da gleda ovaj film sa mnom :-?

User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2656 Re: Horori...

Post by Truba »

ne bih to gledao da mi plaćaju

negledljivo nakon drugog dijela
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#2657 Re: Horori...

Post by irac300 »

Zoya wrote:Uskoro u kinima a niko ne želi da gleda ovaj film sa mnom :-?

@respo bi garant htio, još bi te i kafom častio. :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#2658 Re: Horori...

Post by Zoya »

Vele prestrašan je :D

Čuj negledljiv :roll:

Respo voli akciju :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2659 Re: Horori... 21

Post by triconja »

Zoya wrote:Uskoro u kinima a niko ne želi da gleda ovaj film sa mnom :-?

Ucini mi se da glumi onaj iz 21st jump street pa reko more valjat, a vako malo kad pogledam mogu reci da je strasniji horor body snatchers iz 56.

Da zivim u Sa gledo bih s tobom eto kad niko nece ;-) .
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#2660 Re: Horori...

Post by Zoya »

Još da sam u Sarajevu dobro bi bilo. Hvala, ipak :kiss:

Fakat nije lako naći nekog sa kime ćeš pogledati horor filmove. Većina ih jednostavno ne voli. Ovo oko mene voli sve nesto komedije, drame a ja nisam na dobru komediju naišla već 5 godina.
User avatar
Hame_
Posts: 5548
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#2661 Re: Horori...

Post by Hame_ »

Kome je ćeif skvrčit se...

Bad Batch (2016)

Image

User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2662 Re: Horori...

Post by triconja »

Zoya wrote:Još da sam u Sarajevu dobro bi bilo. Hvala, ipak :kiss:

Fakat nije lako naći nekog sa kime ćeš pogledati horor filmove. Većina ih jednostavno ne voli. Ovo oko mene voli sve nesto komedije, drame a ja nisam na dobru komediju naišla već 5 godina.
Horor najbolji zanr sto se tice medija, ostalo se moze u zivotu vidjeti a bogami Event horizon tesko. :thumbup:

Ili npr Splinter :lol: .
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#2663 Re: Horori...

Post by Rugafet »

Danas pogledao Halloween (1978) po 485 put. Ovo je za mene jednostavno master piece i jedan od najboljih horrora ikad. Carpenter, sjedi pet. Donald & Jamie :thumbup: Sutra gledam nastavak...


Sta je ovo? Jeepers Creepers III je vani?
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2664 Re: Horori...

Post by Truba »

Geralds game je dobar
7/10

pun mi je moj filmova s dva lika :D iako sam ih nekad volio
pristupio sam naslovu misleći da će biti dosada ili neko sranje
očekivao sam i neke demone :D

kad se dogodila pomrčina skonto sam da mi je poznat pečat i stil... dolores claiborne anyone????

pogledam
stefan kraljević :lol:
onda je kasnije bilo jasno da idemo u pravcu zelene milje :D iskupljenja u šošonku i tome slično :D gdje su
SMOJLER :D

gdje su ljudi najveća govna a opasnost najviše prijeti od onih koji su nam najbliži
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#2665 Re: Horori...

Post by Rugafet »

A sta ja znam, mene je Gerald's smorio, tj nije mi nikako legao. Bio mi je odlican do trenutka kad je Gerald 'ustao' pravac kojim se film nastavio nakon toga mi nije nikako , tako da sam ga nakon 15 tak minuta sa ceifom deletirao
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#2666 Re: Horori...

Post by deyan »

derion wrote:
Uglavnom, većinom su to loši radovi na Ghoulovoj listi (šta ćeš, horori su), ali ja bih to ovako poredao, i to samo možda top 6 (nema smisla praviti puno duže liste za horor žanr). Napomena: Nisam gledao Raw, Creepy i Scare Campaign. I da, ne kontam kako je stavio Autopsiju na visoko četvrto mjesto. To je smeće od filma, koje umanjuje broj moždanih ćelija. :)

LISTA NAJBOLJIH HOROR FILMOVA IZ 2016.
1. The Witch (odličan film, ali zato i nije [samo] horor) - 9/10
2. I Am the Pretty Thing That Lives in the House - 9/10
3. The Girl With All the Gifts - 7/10
4. Under the Shadow - 7/10
5. I am Not a Serial Killer - 6/10
6. The Neon Demon - 5/10
Derion-e...javi se, "The Witch" je dobio ozbiljnu konkurenciju...sta vise...:)
I naravno da u ovom nakaradnom vremenu inteligentni filmovi nemaju prodju.

PS. Pre "behind closed doors" thriller nego horror.

Image
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#2667 Re: Horori...

Post by derion »

deyan wrote:
Derion-e...javi se, "The Witch" je dobio ozbiljnu konkurenciju...sta vise...:)
I naravno da u ovom nakaradnom vremenu inteligentni filmovi nemaju prodju.

PS. Pre "behind closed doors" thriller nego horror.

Image
Hvala na prozivci, deyane. :)
It Comes At Night nije loš film i konceptualno svakako spada u nekonvencionalne filmove i u novi val horor filmova, koje bih ja stavio u novu košaru pod imenom - Novi Val Horor Filma (NVHF). :)
Iako sasvim solidno produciran, a svidjela mi se i gluma, mislim da manuskript ima određenih nedostataka, koji mi ne dopuštaju da ga svrstam u vrh horora. Osim toga, smatram da film ima i određeni ontološki problem, vjerovatno što producenti nisu spretno izbjegli dilemu u koji žanr da smjeste film. Radi li se o hororu, trileru? I nije da sam pristalica da film mora imati jasnu žanrovsku definiciju (inače ne bih uzdizao Vješticu), ali osjećam da bi jasnija crta bila potrebna ovome filmu, koja bih ga vjerovatno učinila nešto boljim djelom.
Ipak, It Comes At Night je jedno sasvim solidno djelo, koje treba pogledati, posebno ko želi malo bolje istražiti aspekte (neracionalnog) straha i paranoje.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2668 Re: Horori...

Post by Tomahawk11 »

Gledah sinoć Dead snow 2....i zaspah :zzzz:
Prvi je bio puno bolji.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#2669 Re: Horori...

Post by Rugafet »

Hehe vidis dobro si me podsjetio, mogao bi danas da pogledam 'keca'
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#2670 Re: Horori...

Post by hopi »

pogledah the haunting (1963), vidim preporuke, što od kritike što od gledatelja, haj kontam može pogledati ću ga,

http://www.imdb.com/title/tt0057129/?ref_=nv_sr_4

užasan film, dosadan, predug, spor, ništa strašno, nemojte trošiti sat i 50min

stvarno preloš, dajem mu 2 od 10 ocjenu, možda je do mene, ali ne znam zašto ima tako dobre kritike i visoku ocjenu
deyan
Posts: 229
Joined: 09/01/2008 02:17

#2671 Re: Horori...

Post by deyan »

derion wrote:
deyan wrote:
Derion-e...javi se, "The Witch" je dobio ozbiljnu konkurenciju...sta vise...:)
I naravno da u ovom nakaradnom vremenu inteligentni filmovi nemaju prodju.

PS. Pre "behind closed doors" thriller nego horror.

Image
Hvala na prozivci, deyane. :)
It Comes At Night nije loš film i konceptualno svakako spada u nekonvencionalne filmove i u novi val horor filmova, koje bih ja stavio u novu košaru pod imenom - Novi Val Horor Filma (NVHF). :)
Iako sasvim solidno produciran, a svidjela mi se i gluma, mislim da manuskript ima određenih nedostataka, koji mi ne dopuštaju da ga svrstam u vrh horora. Osim toga, smatram da film ima i određeni ontološki problem, vjerovatno što producenti nisu spretno izbjegli dilemu u koji žanr da smjeste film. Radi li se o hororu, trileru? I nije da sam pristalica da film mora imati jasnu žanrovsku definiciju (inače ne bih uzdizao Vješticu), ali osjećam da bi jasnija crta bila potrebna ovome filmu, koja bih ga vjerovatno učinila nešto boljim djelom.
Ipak, It Comes At Night je jedno sasvim solidno djelo, koje treba pogledati, posebno ko želi malo bolje istražiti aspekte (neracionalnog) straha i paranoje.
Morao sam da te prozovem, povukao si se u ilegalu a gotiva je citati te. ;-)
Doduse (bar sto se mene tice) malo je i materijala za komentarisati.
Posle duzeg vremena i "Nocturnal Animals", "It Comes At Night" mi se istinski dopao.
Ocito da je Trey Edward Shults izuzetno talentovan reziser, to govori svaki njegov kadar, to govori svaki delic iskreirane atmosfere, fantastican travelling njegove kamere i nacin na koji je majstorski skicirao ljudsku vrstu u datim okolnostima.
Realizacija je prosto hypnotic i zapravo, jedino je ta njegova gorepomenuta kamera supernatural, te imamo osecaj turobno-morbidnog tokom citave projekcije.
Rad na osvetljenju i atmosfera (teska poput dzaka cementa na ledjima) cine da se film nekako prati u nelagodnim okolnostima, pojacano cinjenicom da mi (kao posmatraci sa strane) ne znamo nista vise od glavnih protagonista u filmu (potpuno poistovećivanje gledalaca i kakaktera).
I dok mnogi govore da nista nije objasnjeno, kraj filma nudi odgovor na jedino istinsko i logicno pitanje.

MOGUC SPOILER

PS. Poenta filma nije u izvoru epidemije.
User avatar
derion
Posts: 1113
Joined: 06/01/2008 17:08

#2672 Re: Horori...

Post by derion »

deyan wrote: Morao sam da te prozovem, povukao si se u ilegalu a gotiva je citati te. ;-)
Doduse (bar sto se mene tice) malo je i materijala za komentarisati.
Posle duzeg vremena i "Nocturnal Animals", "It Comes At Night" mi se istinski dopao.
Ocito da je Trey Edward Shults izuzetno talentovan reziser, to govori svaki njegov kadar, to govori svaki delic iskreirane atmosfere, fantastican travelling njegove kamere i nacin na koji je majstorski skicirao ljudsku vrstu u datim okolnostima.
Realizacija je prosto hypnotic i zapravo, jedino je ta njegova gorepomenuta kamera supernatural, te imamo osecaj turobno-morbidnog tokom citave projekcije.
Rad na osvetljenju i atmosfera (teska poput dzaka cementa na ledjima) cine da se film nekako prati u nelagodnim okolnostima, pojacano cinjenicom da mi (kao posmatraci sa strane) ne znamo nista vise od glavnih protagonista u filmu (potpuno poistovećivanje gledalaca i kakaktera).
I dok mnogi govore da nista nije objasnjeno, kraj filma nudi odgovor na jedino istinsko i logicno pitanje.

MOGUC SPOILER

PS. Poenta filma nije u izvoru epidemije.
Da, slažem se s tobom; nažalost, vrlo je malo dobrih horor filmova vrijednih za komentarisati, a kamoli analizirati i diskutovati. A tako bi bilo dobro da se mogu diskutovati filmovi na dosta dubljem planu, bilo da se radi o Tarkovskom, Kiarostamiju ili Villeneuveu. Međutim, većina ljubitelja filma uglavnom gleda filmove iz sušte zabave (što je u redu). A upravo u toj raznolikosti i svestranosti leži snaga filma: može biti prosta zabava kao što su npr. televizijsko-zabavni šundovi a la Paradise Hotel ili (pupupu) Farma, ali isto tako daje mogućnost da se forumski ili prijateljski diskutuje, pa ako treba napravi i akademska studija i napiše knjiga čak i o užasno lošim filmskim djelima. Poznajem jednu profesoricu koja na jednom fakultetu istražuje horore (i to one, po meni, najgore vrste, gore, slashere i sl.) i piše zanimljive radove na temu feminizma u hororu, pojam i definicije straha prilikom konzumiranja filmova itd. Moj profesionalni interes je koncept vremena i prostora u filmu (kao mediju).
Horori su meni zabava (nažalost, vrlo rijetka). Vrlo je malo dobrih horora. U zadnje vrijeme svidio mi se poprilično I Am the Pretty Thing That Lives in the House, The Witch, It Follows, kao i vrlo dobri The Entity, koji sam ponovo pogledao nakon nekoliko decenija.
I meni se svidio Nocturnal Animals, mada nije horor.

A slažem se s tobom da je Schults interesentan režiser koji zaslužuje pažnju.
lorente
Posts: 421
Joined: 20/07/2013 03:04

#2673 Re: Horori...

Post by lorente »

Zoya wrote:Uskoro u kinima a niko ne želi da gleda ovaj film sa mnom :-?

treba prvo pregledati prvih 7, podsjetiti se svih zamki :-D
User avatar
Logovan
Posts: 94415
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2674 Re: Horori...

Post by Logovan »

Tomahawk11 wrote:Gledah sinoć Dead snow 2....i zaspah :zzzz:
Prvi je bio puno bolji.
Evo ja trenutno gledam i meni ovaj film isto komedija. :mrgreen: Isto kao da je neka parodija u pitanju, a ne horor. :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2675 Re: Horori...

Post by Tomahawk11 »

Zoya wrote:Uskoro u kinima a niko ne želi da gleda ovaj film sa mnom :-?

Pa ne zoveš :D
Post Reply