Horori...

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2576 Re: Horori...

Post by triconja »

Black swan wrote:ja sam davno nekad gledao neki we are what we are...

mislim

http://zuti-titl.com/arhiva/u-v-w-x-y-z ... -are-2010/

iako im je crko portal ima dobrih kritika

i bili su kanibali
Nije to to meni, ne volim gledati. Ne mislim da sam gadljiv ili nesto, nego jednostavno me ne zanima kao i vampiri i vukodlaci. Zombiji mogu nekako :lol:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2577 Re: Horori...

Post by triconja »

Gledam ovaj novi alien i nesto kontam (isto sam razmisljao za prometheus) nije maslo sintetika za ramazana :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2578 Re: Horori...

Post by Truba »

raven 1935
ili moj gavrane kako me vrijeme pregazilo
traje 59 minuta :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2579 Re: Horori...

Post by Truba »

počeo gledati RAW :roll: sinoć
tek se sad sjetio šta trebam nastaviti :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2580 Re: Horori...

Post by Truba »

trebe pisaju stojecki
gej pusi kitu
vade govna iz krave
jednu nako meso zeca ili mozak

jedino sto valja svrabez

ima jos 58 minuta do kraja ovog feministickog sranja
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2581 Re: Horori...

Post by Truba »

taman sam htio napisati 2 ludace gej i plejada likova
i razocarani otac
6/10

kad ono posljednjih 5 sekundi dizu ocjenu

8/10
:mrgreen:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2582 Re: Horori...

Post by triconja »

Black swan wrote:taman sam htio napisati 2 ludace gej i plejada likova
i razocarani otac
6/10

kad ono posljednjih 5 sekundi dizu ocjenu

8/10
:mrgreen:
Vidis sta sve ljudi jedu a ovima smeta ako neko jede pajceka :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2583 Re: Horori...

Post by Truba »

posljednjih 5 sekundi posloži 8 od 10 upitnika u glavi

jedino ostaje pitanje zašto su ih poslali veterinarima
te kako su se pravili naivni da je pas kriv za onu scenu s makazama :D

tajo je baš naivan a mudra mama šuti :D
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2584 Re: Horori...

Post by Truba »

cure for vellnes izgleda zanimljivo
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#2585 Re: Horori...

Post by Rugafet »

Black swan wrote:cure for vellnes izgleda zanimljivo
Ja ga kupio ima sigurno 10 dana nikad da ga pogledam.

Kako sam fan home invasion podzanra gledam sve sto mi dodje pod ruku na tu temu. Nema veze ocjena na imdb-u, da li bila sranjcuga od 2.2 ili the film od 8. moram ga pogledat. Tako, sinoc pogledam Wolves at the Door (2016) radjen na osnovu 'Manson Family Case' desavanja...Ah, sta ja znam, film je prilicno mlak, od poprilicno lose glume preko mega retrd ponasanja zrtava do 'kamilica' atmosfere. Par onako prosjecno finih scena, prvi dio filma prilicno dosadan, sam uvod se otegao k'o gladna godina tako da sama 'akcija' ne traje 10 -tak minuta to je i ujedno bolji dio filma. Uglavnom, nista specijalno.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2586 Re: Horori...

Post by Truba »

evo gledam ga i uzivam

lijepa fotografija

malo sam stao sa tim home invasion
ima dosta neugodnih scena :mrgreen: u tim filmovima pa mi je to postalo mrsko

jedno vrijeme sam samo to gutao
:mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2587 Re: Horori...

Post by Truba »

zanimljiv personal shopper
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#2588 Re: Horori...

Post by Vega_Brothers »

The Witch, Get Out, Autopsy of Jane Doe su hvaljeni kao neki od najboljih horora u posljednem desetljeću. Iako Get Out i Doe nisu uopće loši filmovi to ipak samo znači da u posljednem desetljeću baš i nije bilo puno kvaliteta ako su ovo još i ponajbolji.
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#2589 Re: Horori...

Post by Fajcion »

Black swan wrote:zanimljiv personal shopper
Dobar :thumbup:
User avatar
derion
Posts: 1112
Joined: 06/01/2008 17:08

#2590 Re: Horori...

Post by derion »

Vega_Brothers wrote:The Witch, Get Out, Autopsy of Jane Doe su hvaljeni kao neki od najboljih horora u posljednem desetljeću. Iako Get Out i Doe nisu uopće loši filmovi to ipak samo znači da u posljednem desetljeću baš i nije bilo puno kvaliteta ako su ovo još i ponajbolji.
Doe je katastrofa, Get Out žešći prosjek, a The Witch je jedan od najboljih horora ikada (vjerovatno zato što i nije samo horor). Kako si ih samo uspio staviti u istu rečenicu? :)
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#2591 Re: Horori...

Post by Fajcion »

Tu bi se jedino za Get Out složio. Druga dva su vrlo dobri horrori
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#2592 Re: Horori...

Post by Rugafet »

derion wrote:
Vega_Brothers wrote:The Witch, Get Out, Autopsy of Jane Doe su hvaljeni kao neki od najboljih horora u posljednem desetljeću. Iako Get Out i Doe nisu uopće loši filmovi to ipak samo znači da u posljednem desetljeću baš i nije bilo puno kvaliteta ako su ovo još i ponajbolji.
Doe je katastrofa, Get Out žešći prosjek, a The Witch je jedan od najboljih horora ikada (vjerovatno zato što i nije samo horor). Kako si ih samo uspio staviti u istu rečenicu? :)
Doe nije ni blizu katastrofe, ne znam otkud ti to? Mozda, ako si pogledao pet horrora ukupno. Get Out recimo da onako nije los, ali The Witch napisati da je jedan od najboljih horrora ikad je ono :-)
User avatar
derion
Posts: 1112
Joined: 06/01/2008 17:08

#2593 Re: Horori...

Post by derion »

Rugafet wrote:
derion wrote:
Vega_Brothers wrote:The Witch, Get Out, Autopsy of Jane Doe su hvaljeni kao neki od najboljih horora u posljednem desetljeću. Iako Get Out i Doe nisu uopće loši filmovi to ipak samo znači da u posljednem desetljeću baš i nije bilo puno kvaliteta ako su ovo još i ponajbolji.
Doe je katastrofa, Get Out žešći prosjek, a The Witch je jedan od najboljih horora ikada (vjerovatno zato što i nije samo horor). Kako si ih samo uspio staviti u istu rečenicu? :)
Doe nije ni blizu katastrofe, ne znam otkud ti to? Mozda, ako si pogledao pet horrora ukupno. Get Out recimo da onako nije los, ali The Witch napisati da je jedan od najboljih horrora ikad je ono :-)
Pisao sam, čini mi se, prije da je Autopsija izgleda napravljena za gledalište koje voli isključiti mentalne vijuge dok gleda film. Nije to kritika, okruženi smo takvim stanjem na svim poljima popularne kulture i umjetnosti.

Pažnja! Mogući spojleri
Nikako ne razumijem kako protagonisti u uvoj vrsti filmova mogu odmah i mahinalno "zaboraviti" da im je neko blizak upravo umro/ubijen, i da lijepo nastave kao da se ništa nije desilo. A nema vremenskog preskakanja, znači sve se radi u real-time, kao što je slučaj u ovom filmu. Zaista je postalo nepodnošljivo gledati ovakve "standarde", koji se mogu susresti u mnogim filmovima. Ne znam, vjerovatno to dolazi sa godinama. Nema čovjek isti nivo tolerancije ni želju za tračenjem vremena. Onakve lijenosti, fušeraja i zatupljivanja nećeš lako naći u npr. The VVitch. Ova dva ostvarenja ne mogu se kvalitativno porediti ni po kakvom kriteriju. Jabuke i kruške, Johan S. Bach i Nazif Gljiva, Wimbledon i ATP turnir u Gornjim Krčevinama. Ali tako je uvijek bilo, neka je materijala za svaki segment tržišta. Nije mi samo jasno šta rade Brian Cox i Emil Hirsch u onoj bruci od filma.
Nema više spojlera

Pogledao nešto više od pet horor filmova, Rugafete moj, jer sam svojevremeno studirao i istraživao horor žanr (i druge) kod nekih od vrlo priznatih profesora na polju filmske umjetnosti (i industrije). Ne, ne radi se o balkanskim profesorima i univerzitetima. :)
Znači, ima ljudi, Rugafete, koji ne gledaju na film samo kao prostu zabavu (što je također u redu), nego kao i nešto dosta više. FIlmovi su, kao i drugi vidovi umjetnosti, vrlo često slika trenutnog stanja određenog društva, odraz mentalnog stanja društva ili pokušaj kritike vlasti ili određenih političkih i drugih slojeva. Nisu nam iz čista neba pali odjednom na stotine filmova i TV serija o zombijima, vampirima, ženskim superherojima i dr. zadnjih deset-petnaest godina.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#2594 Re: Horori...

Post by Rugafet »

Vidi, koliko god ti po nekim amerkama i novim zelandima studirao, proucavao sta god da radio sa horrorima, (sto na kraju krajeva, barem meni, ama bas nista ne znaci) na kraju uvijek imamo dobar ili los film. Sa druge strane, imamo i to da nam se ukusi razlikuju. Recimo, znam lika kome je Basemant Jack npr. vrh film dok mu recimo Helloween I nije vrijedan pomena.


Ja i nisam ni poredio The VVitch sa bilo kojim filmom (ne znam kako si to zakljucio) nego sam samo iznio opasku da na to da je on po tvom misljenju jedan od najboljih horrora ikad. Sto mi je bas onako zazvucalo pre pre pretjerano (i sad isto mislim) Film mi nije ni pocemu poseban, ( da se razumijemo nije mi bio ni los) barem ne toliko da ga sad proglasavam nekakvim master pieceom. Eto.
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2595 Re: Horori...

Post by Truba »

new york ripper
old school :thumbup:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2596 Re: Horori...

Post by triconja »

derion wrote:
Rugafet wrote:
derion wrote: Doe je katastrofa, Get Out žešći prosjek, a The Witch je jedan od najboljih horora ikada (vjerovatno zato što i nije samo horor). Kako si ih samo uspio staviti u istu rečenicu? :)
Doe nije ni blizu katastrofe, ne znam otkud ti to? Mozda, ako si pogledao pet horrora ukupno. Get Out recimo da onako nije los, ali The Witch napisati da je jedan od najboljih horrora ikad je ono :-)
Pisao sam, čini mi se, prije da je Autopsija izgleda napravljena za gledalište koje voli isključiti mentalne vijuge dok gleda film. Nije to kritika, okruženi smo takvim stanjem na svim poljima popularne kulture i umjetnosti.

Pažnja! Mogući spojleri
Nikako ne razumijem kako protagonisti u uvoj vrsti filmova mogu odmah i mahinalno "zaboraviti" da im je neko blizak upravo umro/ubijen, i da lijepo nastave kao da se ništa nije desilo. A nema vremenskog preskakanja, znači sve se radi u real-time, kao što je slučaj u ovom filmu. Zaista je postalo nepodnošljivo gledati ovakve "standarde", koji se mogu susresti u mnogim filmovima. Ne znam, vjerovatno to dolazi sa godinama. Nema čovjek isti nivo tolerancije ni želju za tračenjem vremena. Onakve lijenosti, fušeraja i zatupljivanja nećeš lako naći u npr. The VVitch. Ova dva ostvarenja ne mogu se kvalitativno porediti ni po kakvom kriteriju. Jabuke i kruške, Johan S. Bach i Nazif Gljiva, Wimbledon i ATP turnir u Gornjim Krčevinama. Ali tako je uvijek bilo, neka je materijala za svaki segment tržišta. Nije mi samo jasno šta rade Brian Cox i Emil Hirsch u onoj bruci od filma.
Nema više spojlera

Pogledao nešto više od pet horor filmova, Rugafete moj, jer sam svojevremeno studirao i istraživao horor žanr (i druge) kod nekih od vrlo priznatih profesora na polju filmske umjetnosti (i industrije). Ne, ne radi se o balkanskim profesorima i univerzitetima. :)
Znači, ima ljudi, Rugafete, koji ne gledaju na film samo kao prostu zabavu (što je također u redu), nego kao i nešto dosta više. FIlmovi su, kao i drugi vidovi umjetnosti, vrlo često slika trenutnog stanja određenog društva, odraz mentalnog stanja društva ili pokušaj kritike vlasti ili određenih političkih i drugih slojeva. Nisu nam iz čista neba pali odjednom na stotine filmova i TV serija o zombijima, vampirima, ženskim superherojima i dr. zadnjih deset-petnaest godina.
Cuj nazif gljiva, a da njega ne bi, ko bi napisao dijamante?

:serbo:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#2598 Re: Horori...

Post by Zoya »

Gledala jutros onu lutku Anabelle i meni je to strašan film :D
Izvini labude :D
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2599 Re: Horori...

Post by Truba »

Ne gledam te genericke nove
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2600 Re: Horori...

Post by Truba »

clownhouse izgleda solidno
na pola sam
Post Reply