Horori...

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
horion_bosona
Posts: 2819
Joined: 08/06/2005 10:20

#26 Re: Horori...

Post by horion_bosona »

nisam fan zanra, ali evo jedan koga sam vec par puta preporucio na forumu... nije klasicni horor ali ima elemenata...

meni ni najmanje nisu strasni ti filmovi sa nadnaravnim karafekama, jer ono sta je covjek u stanju uraditi covjeku je pravi horor...

Red White & Blue (2010) Metascore: 81/100
User avatar
darius_maximus
Posts: 3251
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#27 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

BHF_Manijak wrote:
darius_maximus wrote:Neces se pokajati zbog "Storm of the Century" i ja stojim iza tog filma, s tim da je ovo vise psiholoski horor/triler... Kao sto rekoh, Stephen King, malo izolirano mjesto i nevolja... :D
Ima li iko ikakav prijedlog za neki horor koji se vise bazira na prici, a manje na klanju? Nesto sto ce me uvuci u atmosferu? :D

Sto se Shininga tice, film za pozeljeti, i atmosfera i muzika i gluma i prica i... :D
Nije bas horor, za moj ukus vise psihotriler, ali je odlican, ako nisi gledo(mada pretpostavljam da jesi :mrgreen: ) pogledaj Secret window?? I vec spomenuti Dead silence, horor koji se ne zasniva samo na klanju kako ti kazes! :mrgreen:
Kao prvo, Secret Window jesam gledao, ali je dobra preporuka, a Dead Silence bih mogao pokusati, iako me malo odbija ova lutka jer me odmah podsjeti na Chucky i Saw serijal... :D Prica ne zvuci lose, pa cemo vidjeti...
A sto se klanja ice, nije problem ni pogledati slasher ni bilo koji drugi podzanr, ali nije svaki film Petak 13, nego se u zadnje vrijeme samo nakupljaju filmovi kojima je glavna premisa da se neki tinejdzeri negdje zagube i da ih neko ubija sto sporije i okrutnije... :D
U svakom slucaju, hvala na preporuci, moglo bi ovo postati "leglo" dobrih horora... :)
User avatar
darius_maximus
Posts: 3251
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#28 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

horion_bosona wrote:nisam fan zanra, ali evo jedan koga sam vec par puta preporucio na forumu... nije klasicni horor ali ima elemenata...

meni ni najmanje nisu strasni ti filmovi sa nadnaravnim karafekama, jer ono sta je covjek u stanju uraditi covjeku je pravi horor...

Red White & Blue (2010) Metascore: 81/100
Cuo sam ranije za film, iako ne znam da li sam sad bas u raspolozenju za njega...
Pazi, elementi horora koji se ticu zla koje ljudi mogu pociniti nad svojom vrstom je uvijek dobrodosao element, samo je pitanje koliko se ovaj film usmjerava iskljucivo na to... Probat cu ga svakako, ne bjezim od filmova samo zbog predrasuda, pa cemo vidjeti... :D
User avatar
Hiran
Posts: 417
Joined: 19/03/2010 22:06

#29 Re: Horori...

Post by Hiran »

Uninvited (2009) meni nije bio loš , mada mnogi kažu da je original A Tale of two sisters bolji.

Image



Insidious

Image
User avatar
darius_maximus
Posts: 3251
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#30 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

Uninvited sam gledao, i ok je film, dok Insidious nisam, a izgleda kao nesto sto bi moglo biti dobro... :D
Hvala lijepa, budem pregledao... ;) :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#31 Re: Horori...

Post by VenomousV »

da upratim :D
User avatar
guy fawkes
Posts: 419
Joined: 09/11/2011 13:34

#32 Re: Horori...

Post by guy fawkes »

red carpet na obn-u, a i talk show dajane rosuljas (ili bolje da kazem josujas)

veceg horora neces naci
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#33 Re: Horori...

Post by wickerman »

Vidim niko nije stavio ove filmove a meni su bili super:
http://www.imdb.com/title/tt0435625/
Jedan od rijetkih horora koji je dobio dobru ocjenu na Imdb i meni se svidio. Cak ima i nastavak koji je takodjer dobio solidnuc ocjenu sa obzirom da nastavci uvijek slabo prolaze:
http://www.imdb.com/title/tt1073105/

Jeste da je old school,ali kad sam ga gledo 1994,pola godine sam sa jastukom spavao :lol: :lol:
http://www.imdb.com/title/tt0099864/

Ovaj i ne spada bas u horore,ali sam ga bio gledo na laptopu sa slusalicama koje su bile pojacane pa sam se ziv isprepado: :razz:
http://www.imdb.com/title/tt1188729/

Evo jos jedan:
http://www.imdb.com/title/tt0884328/
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#34 Re: Horori...

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 23/03/2016 22:11, edited 1 time in total.
sophieEl
Posts: 5980
Joined: 08/03/2011 00:32

#35 Re: Horori...

Post by sophieEl »

samo da se pritefterim :D
User avatar
darius_maximus
Posts: 3251
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#36 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

@ guy fawkes, to je i ljubiteljima horora previse... :lol: :D

@wickerman
Gledao sam sve te filmove sem Descenta 2, mozda mu i dam priliku nekada, jedini razlog protiv je sto je nastavak, ali cini se da bi mogao biti ok film... Ostali su prva liga, a nesto kao Mist i trazim, u tom sam raspolozenju... :D

@ CVIKERASH
Audition nisam gledao, zvuci zanimljivo, a Marebito sam gledao ima koja godina, iskreno meni je film bio uzasno nabacan, potencijala je mozda i imao, ali je sto se horora kao zanra tice meni propao k'o zeton... Da napomenem, ovo je moje misljenje, jer necu da se tema pretvori u prepucavanje o hororima ili istocnjackoj kinematografiji... :D

Valja do veceras odluciti kojim redoslijedom skidati... :-) :lol:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#37 Re: Horori...

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 23/03/2016 22:10, edited 1 time in total.
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#38 Re: Horori...

Post by Mistik_ »

Imal neko kakav parapsiholoski horor sa paranormalnim pojavama i ludim ljudima, da nema tinejdzera, gej vampira i vukodlaka nego da je onako bas da se zakontas???:D
User avatar
darius_maximus
Posts: 3251
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#39 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

CVIKERASH wrote:
darius_maximus wrote:@ guy fawkes, to je i ljubiteljima horora previse... :lol: :D

@wickerman
Gledao sam sve te filmove sem Descenta 2, mozda mu i dam priliku nekada, jedini razlog protiv je sto je nastavak, ali cini se da bi mogao biti ok film... Ostali su prva liga, a nesto kao Mist i trazim, u tom sam raspolozenju... :D

@ CVIKERASH
Audition nisam gledao, zvuci zanimljivo, a Marebito sam gledao ima koja godina, iskreno meni je film bio uzasno nabacan, potencijala je mozda i imao, ali je sto se horora kao zanra tice meni propao k'o zeton... Da napomenem, ovo je moje misljenje, jer necu da se tema pretvori u prepucavanje o hororima ili istocnjackoj kinematografiji... :D

Valja do veceras odluciti kojim redoslijedom skidati... :-) :lol:

Jes gledao Ichi The Killer?
bas i nije horor(barem meni) uprkos mnogobrojnim scenama rezanja,kasapljenja,klanja,....
Ichia sam gledao, ali to nije horor, meni se cini da je kod japanaca morbidnost u filmovima k'o dobar dan... :) Inace je film, meni barem, super... :D
User avatar
darius_maximus
Posts: 3251
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#40 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

Mistik_ wrote:Imal neko kakav parapsiholoski horor sa paranormalnim pojavama i ludim ljudima, da nema tinejdzera, gej vampira i vukodlaka nego da je onako bas da se zakontas???:D
Mislis nesto kao Identity i Gothika? Hmmm, to se rijetko snima, barem da valja... :D Razmislit cu mogu li sta iskopati, ti napisi ako imas neki film na koji bi volio da lici... ;)
Mistik_
Posts: 914
Joined: 19/11/2011 12:17

#41 Re: Horori...

Post by Mistik_ »

darius_maximus wrote:
Mistik_ wrote:Imal neko kakav parapsiholoski horor sa paranormalnim pojavama i ludim ljudima, da nema tinejdzera, gej vampira i vukodlaka nego da je onako bas da se zakontas???:D
Mislis nesto kao Identity i Gothika? Hmmm, to se rijetko snima, barem da valja... :D Razmislit cu mogu li sta iskopati, ti napisi ako imas neki film na koji bi volio da lici... ;)
eh, eh tako nesto, taj stil :D
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#42 Re: Horori...

Post by despina »

http://www.imdb.com/media/rm312118016/tt1148204

ovaj nije loš, više je mystery nego horor... ali je ok ;-)
Ejch-ju-es-i-aj-en
Posts: 90
Joined: 04/08/2007 20:33

#43 Re: Horori...

Post by Ejch-ju-es-i-aj-en »

Meni jedan od najdražih :) Obavezno gledanje u mraku :evil: Nije slasher :!:


http://www.imdb.com/title/tt0308152/

"For the past 20 years, Frank Harrington has grudgingly driven his family to celebrate Christmas with his mother-in-law. This year, he takes a shortcut. It's the biggest mistake of his life: The nightmare begins."


Image
Last edited by Ejch-ju-es-i-aj-en on 14/12/2011 19:59, edited 1 time in total.
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#44 Re: Horori...

Post by wickerman »

http://www.imdb.com/title/tt1687901/

Ovaj iako je davno izasao jos ga nisam nasao na torrentu,a nesto me zanima !!! :-D
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#45 Re: Horori...

Post by Zovem se Zelena »

darius_maximus wrote:Uninvited sam gledao, i ok je film, dok Insidious nisam, a izgleda kao nesto sto bi moglo biti dobro... :D
Hvala lijepa, budem pregledao... ;) :D
Tu smo negdje po očekivanjima što se tiče horora, pa bih bila slobodna i preporučila da slobodno zaobiđeš Insidious. Ono, ja se samo naslova sjećam i skoro ni jedne scene iz filma... Ok, nadolazi mi sad dok ovo pišem, ali meni se nije nešto naročito dojmio. Nije toliko ni strašan, opsjednutost k'o opsjednutost :) Ali hajde, pogledaj pa javi utiske.
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#46 Re: Horori...

Post by Zovem se Zelena »

guy fawkes wrote:red carpet na obn-u, a i talk show dajane rosuljas (ili bolje da kazem josujas)

veceg horora neces naci
Sreća nemam tv kući :mrgreen:
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#47 Re: Horori...

Post by miki27A »

Hiran wrote:
Insidious

Image
Napokon da neko kaze da Insidious valja (meni se svidio,nekako je drugaciji od ostalih horora, a opet i nije) Toplo preporucujem :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25803
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#48 Re: Horori...

Post by BHF_Manijak »

despina wrote:http://www.imdb.com/media/rm312118016/tt1148204

ovaj nije loš, više je mystery nego horor... ali je ok ;-)
Zelena, evo garantujem ti i za ovaj, ako nisi gledala naravno, na kraju sam osto ono: :shock: :shock: ! Odlican film, i obzuirom da u novije vrijeme slabo ko uradi kvalitetan horor sa pricom, valjda im ponestalo ideja sta li, pa remakeove rade, ovaj je odlican, iako ide vise u zanr trilera, ali je odlican!!! :thumbup: :thumbup:
User avatar
Skyfox
Posts: 7489
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#49 Re: Horori...

Post by Skyfox »

VenomousV wrote:da upratim :D
:thumbup:

jel neko gledao onaj hostel drugi dio? neki dan mi prica kolega i od same price mi je mucno :D
User avatar
Dasi
Posts: 2227
Joined: 27/05/2006 01:06

#50 Re: Horori...

Post by Dasi »

darius_maximus wrote:Neces se pokajati zbog "Storm of the Century" i ja stojim iza tog filma, s tim da je ovo vise psiholoski horor/triler... Kao sto rekoh, Stephen King, malo izolirano mjesto i nevolja... :D
Ima li iko ikakav prijedlog za neki horor koji se vise bazira na prici, a manje na klanju? Nesto sto ce me uvuci u atmosferu? :D

Sto se Shininga tice, film za pozeljeti, i atmosfera i muzika i gluma i prica i... :D
Mistik_ wrote:Imal neko kakav parapsiholoski horor sa paranormalnim pojavama i ludim ljudima, da nema tinejdzera, gej vampira i vukodlaka nego da je onako bas da se zakontas???:D
http://www.imdb.com/title/tt0164181/ :thumbup:

http://www.imdb.com/title/tt0397101/
darius_maximus wrote:a nesto kao Mist i trazim, u tom sam raspolozenju... :D
http://www.imdb.com/title/tt0339840/
Ne znam zasto ali mene Undead malo podsjeca na Mist, mozda zbog kraja...hm...ko ce mu ga znati...ali je film odlican, ima i zombija i vanzemaljaca, bas po mom ukusu :)
Last edited by Dasi on 14/12/2011 21:50, edited 3 times in total.
Post Reply