Horori...

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
irnes77
Posts: 1438
Joined: 12/07/2011 00:10
Location: עיר המלאכים

#151 Re: Horori...

Post by irnes77 »

Black swan wrote:hm... čudno... prije se nije mogao naći sugovornik ovdje o ovom žanru i stalno su se lijepile etikete prema onima koji to gledaju

a sad ga tamane kućanice, djeca i šira publika :?

jel to kraj horora ili novi početak?'??

ne pamtim neki dobar čistokrvni horor u posljednje vrijeme ali sam gledao izvrsni TIMECRIMES (2007) koji ima dobru skoro pa hororičnu atmosferu
:thumbup:
Ja nemam sta da kazem, nisam dobra horora pogledao ima 5 god. :sad:
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#152 Re: Horori...

Post by Mali_Vuk »

Nije loš ni "Let me in", američki remake nekog kako rekoše dosta hvaljenog švedskog horora... bem li ga, ne sjećam se kako se zvao :D

Image



Djevojčica koja igra glavnu ulogu je simpatična mala Chloe Grace. Glumila je u filmu Kick-Ass, maskirana osvetnica :)




Image
Last edited by Mali_Vuk on 19/12/2011 19:04, edited 1 time in total.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#153 Re: Horori...

Post by Mali_Vuk »

dječak sa šibicama wrote:


lici dosta na Blair witch, ali jbmga, ovo su filmovi koji te isprepadaju

preporucujem
Ovo gledam večeras. Javim ti sutra kakvi su utisci :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25641
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#154 Re: Horori...

Post by BHF_Manijak »

Pogledal bona(@Zelena) ikad Storm of the century, pola foruma ti ga je predlozilo... :mrgreen: :skoljka:
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#155 Re: Horori...

Post by Entropio »

Image
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#156 Re: Horori...

Post by Zovem se Zelena »

BHF_Manijak wrote:Pogledal bona(@Zelena) ikad Storm of the century, pola foruma ti ga je predlozilo... :mrgreen: :skoljka:
Večeras gledam Martyrs, možda Frontiers i ovaj Grave :-D A storm čuvam za vikend, suviše je obaveza tokom dana pa ga ne mogu pogledati na miru :) A ipak traje 4 sata... Znači, obimne pripreme su potrebne!

A kad smo već kod horora, hvala Swan što me svrsta u domaćice/kućanice :P nisam dobar, hororičan horor pogledala od Groblja kućnih ljubimaca :lol: :mrgreen:

Sve je nešto na fazon litre krvi, iživljavanje na žrtvama, čisti sadizam... Al' da ne smijem otići do hale nakon filma :roll: slaaaaaaabooooo :-)

@Black swan, obzirom da si ti u ovom nekom SF fazonu, ima li kakav dobar SF horor?
User avatar
piper82
Posts: 49
Joined: 25/07/2007 18:00

#157 Re: Horori...

Post by piper82 »

Evo par horora koji su na mene ostavili poseban utisak:

Jacobs Ladder (1990) - Odlicna atmosfera, konstantna napetost, film koji se ne zaboravlja lako i tjera na razmisljanje.

Dellamorte Dellamore - Cemetery Man (1994) - Nije bas strasan ali dovoljno je reci Dylan Dog :) Manje poznat film ali takodjer uradak Tiziana Sclavija, kreatora Dylana Doga. Btw, Dylan Dog: Dead of the Night (2011) je odron :P

May (2002) - Ocaravajuce bolestan film :)

Toplo preporucujem
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#158 Re: Horori...

Post by KPNCTNJAH »

Bila je i ova tema, pa mozda i tamo nadjete nesto ...

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 10&t=89170
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#159 Re: Horori...

Post by Truba »

preporučam western horor
izvrstan podžanr horora
gdje nema mobitela, automobila, modernih zgrada niti oružja
samo čovjek neistražena divljina i indijanci te još ponešto

burrowers
ravenous
birds
devil mountain
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#160 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#161 Re: Horori...

Post by Truba »

ja nisam
prestao sam gledati te generičke egzorciste i opsjednutost
možda nekad kad se promijeni ploča pregledam najbolje...

ja volim sf/horor jedva čekam apolo 8)
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#162 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

Black swan wrote:ja nisam
prestao sam gledati te generičke egzorciste i opsjednutost
možda nekad kad se promijeni ploča pregledam najbolje...

ja volim sf/horor jedva čekam apolo 8)

Koji Apolo? Kontam Hopkins igra pa mozda i nije los ovaj...
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#163 Re: Horori...

Post by Truba »

http://www.imdb.com/title/tt1772240/
obožavam fount footage :mrgreen:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#164 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

Black swan wrote:http://www.imdb.com/title/tt1772240/
obožavam fount footage :mrgreen:

Ja sam iskren da budem razocaran s tim filmom, ocekivao sam vise ali hajde dobro...
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#165 Re: Horori...

Post by Zovem se Zelena »

Gledala sinoć Grave encounters... Ništa vala posebno i bombastično. Ako ništa prepao me šal u hodniku kad sam krenula na pranje zuba :mrgreen: U principu za nijansu bolji od Projekat vještice iz Blera a definitivno malo tjera čovjeka da se zapita postoje li duhovi :-)
User avatar
darius_maximus
Posts: 3206
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#166 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

Black swan wrote:hm... čudno... prije se nije mogao naći sugovornik ovdje o ovom žanru i stalno su se lijepile etikete prema onima koji to gledaju

a sad ga tamane kućanice, djeca i šira publika :?

jel to kraj horora ili novi početak?'??

ne pamtim neki dobar čistokrvni horor u posljednje vrijeme ali sam gledao izvrsni TIMECRIMES (2007) koji ima dobru skoro pa hororičnu atmosferu
Eno sad, nije se mogao naci sagovornik... :D
Nije bas tako, samo horor nikada nije uzivao ugled koji uzivaju drame, trileri, historijski filmovi, itd... Ljudi misle da horori ne prenose nikakve poruke pa se zato malo o njima i raspravlja. Uglavnom se prica o tome koliko je kome puls ubrzao na kojoj sceni. A ne tamane, ja mislim, ni kucanice ni djeca nista vise horore nego do sada, narocito kada se uzme u obzir da ih ima sve manje na trzistu...

Ne pamtim ni ja bas da me je neki horor uplasio ili mi barem usadio u glavu neku nelagodu kada se pogase svjetla... :D

Pregledat cu ovaj tvoj, prvenstveno zato sto je spanski, a Spanci su me u zadnje vrijeme pridobili svojim idejama i nacinom snimanja filmova. Nisam stigao ovih dana nista pregledati od prethodnih preporuka, samo sam odgledao "Wind Chill" (http://www.imdb.com/title/tt0486051/), na koji sam naletio slucajno dok sam po imdb-u pregledao preporuke... Fina ideja za film, nije cak lose ni uradjeno, samo jos fali nesto sto bi covjeku bas utjeralo strah u kosti, ali je atmosfera super... :D

P.S. Zar Apollo 18 nije vec izasao? Ja ga izbjegavam vec koju heftu jer mi izgleda kao mix Blair Witcha i Paranormalne Aktivnosti, samo na mjesecu... :D

P.P.S. Sto se SF-horora tice, ne ocekujem nista bajno prije Prometheusa, mozda ovaj Battleship bude barem onako... :D
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#167 Re: Horori...

Post by Lucazode »

Zovem se Zelena wrote:Gledala sinoć Grave encounters... Ništa vala posebno i bombastično. Ako ništa prepao me šal u hodniku kad sam krenula na pranje zuba :mrgreen: U principu za nijansu bolji od Projekat vještice iz Blera a definitivno malo tjera čovjeka da se zapita postoje li duhovi :-)
Ćujte, poslije tog filma naprosto se promijenio moj pogled na paranormalno ne. Strašne scene i napeta atmosfera je nešto što me tjeralo na razmišljanje da li doista postoji duh koji me noću uznemirava :oops:
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#168 Re: Horori...

Post by duboka_misao »

par mi naumpade..
Image

Image
Image

Image
Image
Image
Image
User avatar
piper82
Posts: 49
Joined: 25/07/2007 18:00

#169 Re: Horori...

Post by piper82 »

Lucazode wrote:
Zovem se Zelena wrote:Gledala sinoć Grave encounters... Ništa vala posebno i bombastično. Ako ništa prepao me šal u hodniku kad sam krenula na pranje zuba :mrgreen: U principu za nijansu bolji od Projekat vještice iz Blera a definitivno malo tjera čovjeka da se zapita postoje li duhovi :-)
Ćujte, poslije tog filma naprosto se promijenio moj pogled na paranormalno ne. Strašne scene i napeta atmosfera je nešto što me tjeralo na razmišljanje da li doista postoji duh koji me noću uznemirava :oops:
Pa ćuj, onda možda buš trebal pogledati Silent Hill. Vjerojatno bi opuštajuće scene i razigrana atmosfera bilo nešto što bi te natjeralo na razmišljanje kako bi bilo lijepo da Pyramid Head zaista postoji, ne? :razz:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#170 Re: Horori...

Post by Pitarrr82 »

Misery nije horor :mrgreen:
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#171 Re: Horori...

Post by Lucazode »

piper82 wrote:
Lucazode wrote:
Zovem se Zelena wrote:Gledala sinoć Grave encounters... Ništa vala posebno i bombastično. Ako ništa prepao me šal u hodniku kad sam krenula na pranje zuba :mrgreen: U principu za nijansu bolji od Projekat vještice iz Blera a definitivno malo tjera čovjeka da se zapita postoje li duhovi :-)
Ćujte, poslije tog filma naprosto se promijenio moj pogled na paranormalno ne. Strašne scene i napeta atmosfera je nešto što me tjeralo na razmišljanje da li doista postoji duh koji me noću uznemirava :oops:
Pa ćuj, onda možda buš trebal pogledati Silent Hill. Vjerojatno bi opuštajuće scene i razigrana atmosfera bilo nešto što bi te natjeralo na razmišljanje kako bi bilo lijepo da Pyramid Head zaista postoji, ne? :razz:

Hvala kolega, no što reći, što reći... gledao i igrao do zadnjeg dijela. Moram reći da P. Head zaista ispunjava atmosferu u igri, no sušta suprotnost filmskoj obradi koja je pak grozna. Bum preporučil svima preskok filma, ne. 8)
User avatar
piper82
Posts: 49
Joined: 25/07/2007 18:00

#172 Re: Horori...

Post by piper82 »

Lucazode wrote:
piper82 wrote:
Lucazode wrote: Ćujte, poslije tog filma naprosto se promijenio moj pogled na paranormalno ne. Strašne scene i napeta atmosfera je nešto što me tjeralo na razmišljanje da li doista postoji duh koji me noću uznemirava :oops:
Pa ćuj, onda možda buš trebal pogledati Silent Hill. Vjerojatno bi opuštajuće scene i razigrana atmosfera bilo nešto što bi te natjeralo na razmišljanje kako bi bilo lijepo da Pyramid Head zaista postoji, ne? :razz:

Hvala kolega, no što reći, što reći... gledao i igrao do zadnjeg dijela. Moram reći da P. Head zaista ispunjava atmosferu u igri, no sušta suprotnost filmskoj obradi koja je pak grozna. Bum preporučil svima preskok filma, ne. 8)
+1

mada se kao fan serijala ne bih slozio da je film grozan, ipak ga ne bih preporucivao drugima radi straha od odmazde :D
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#173 Re: Horori...

Post by Entropio »

Pitarrr82 wrote:Misery nije horor :mrgreen:
Meni su preporučili "Misery" kao vrhunski horor. Dok sam ga gledao, čekao sam kad će to strašno... i nikad nije došlo. Nije horor, ali je dobar film, napet. Drama/thriller.
User avatar
piper82
Posts: 49
Joined: 25/07/2007 18:00

#174 Re: Horori...

Post by piper82 »

Entropio wrote:
Pitarrr82 wrote:Misery nije horor :mrgreen:
Meni su preporučili "Misery" kao vrhunski horor. Dok sam ga gledao, čekao sam kad će to strašno... i nikad nije došlo. Nije horor, ali je dobar film, napet. Drama/thriller.
malo je nezahvalno preporucivati stare filmove koje nisi gledao dugo vremena, pogotovo ako si bio mladjahan kada si gledao taj film. ima i filmova kojima ni vrijeme ni uzrast ne moze nauditi, ali se oni mogu nabrojat na prste jedne ruke.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#175 Re: Horori...

Post by duboka_misao »

Pitarrr82 wrote:Misery nije horor :mrgreen:
sarajevo nije fudbalski klub :D o ukusima se ne raspravlja .
Post Reply