Horori...

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#1 Horori...

Post by Zovem se Zelena »

Tražim na IMDB-u neki dobar horor i prosto sam razočarana ocjenama... Toliko, da mi se u biti ništa i ne gleda. Zašto horori, generalno, imaju tako loše ocjene? Recimo, Catacombs je dobio 4,5 a meni film nije uopšte toliko loš :?

Usput, preporučite neki dobar! Al' baš ono DOBAR! Da se isprepadam, da ne smijem ustati poslije i otići do WC-a. Nemojte trilere, mogu krvavi ali da opet nije radnja totalno bezveze, ono tinejdžeri krenuli negdje u provod pa ih neko zaganjao motornom pilom, ili tipa Projekat vještice iz Blera (to mi je veće razočarenje)... U obzir dolaze i sve paranormalne pojave, egzorcizmi, elijeni :mrgreen:

Hvala ;-)

P.S. i ako može nešto novije, od 90ih na ovamo :mrgreen:
Mr. Brightside
Posts: 31338
Joined: 26/02/2011 13:07

#2 Re: Horori...

Post by Mr. Brightside »

Image
:evil:
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#3 Re: Horori...

Post by Zovem se Zelena »

armin.i.am wrote: :evil:
Ovo, predpostavljam, pokrij se dekicom po glavi i ne gledaj sam :-D
Vidjet ćemo!
Juni
Posts: 541
Joined: 30/06/2010 16:10

#4 Re: Horori...

Post by Juni »

Joj meni je strasan The Ring (2002), ali ne vjerujem da ga nisi gledala. Ako nisi, budi upozorena da je stvarno prestrasan, nema tih para da ga jos jednom pogledam :run:
Zatim mi je jos strasno Predskazanje (The Omen)(orginal iz 1976 i remake iz 2006, obje verzije odlicne)
Od starijih Rozmarina beba i The Shining su isto kvalitetni horori.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#5 Re: Horori...

Post by zemo_online »

Zovem se Zelena wrote:Tražim na IMDB-u neki dobar horor i prosto sam razočarana ocjenama... Toliko, da mi se u biti ništa i ne gleda. Zašto horori, generalno, imaju tako loše ocjene? Recimo, Catacombs je dobio 4,5 a meni film nije uopšte toliko loš :?

Usput, preporučite neki dobar! Al' baš ono DOBAR! Da se isprepadam, da ne smijem ustati poslije i otići do WC-a. Nemojte trilere, mogu krvavi ali da opet nije radnja totalno bezveze, ono tinejdžeri krenuli negdje u provod pa ih neko zaganjao motornom pilom, ili tipa Projekat vještice iz Blera (to mi je veće razočarenje)... U obzir dolaze i sve paranormalne pojave, egzorcizmi, elijeni :mrgreen:

Hvala ;-)

P.S. i ako može nešto novije, od 90ih na ovamo :mrgreen:



najbolji horor ikad snimljen,gledajuci film kao umjetnicko djelo ,je hitchkokov "psiho",bez dvojbe,a najstrasniji horor ikad snimljen je "istjerivac djavola",sa dvojbom.
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#6 Re: Horori...

Post by grunt »

Image
Image
User avatar
likce
Posts: 1045
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#7 Re: Horori...

Post by likce »

User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#8 Re: Horori...

Post by Zovem se Zelena »

Juni wrote:Joj meni je strasan The Ring (2002), ali ne vjerujem da ga nisi gledala. Ako nisi, budi upozorena da je stvarno prestrasan, nema tih para da ga jos jednom pogledam :run:
Zatim mi je jos strasno Predskazanje (The Omen)(orginal iz 1976 i remake iz 2006, obje verzije odlicne)
Od starijih Rozmarina beba i The Shining su isto kvalitetni horori.
The Ring nisam gledala. Jel se meni čini il' imaju 2 dijela? Ili sam pomiješala sa onim kineskim/japanskim ringom?
Zadnja dva gledala :thumbup:
test01 wrote: najbolji horor ikad snimljen,gledajuci film kao umjetnicko djelo ,je hitchkokov "psiho",bez dvojbe,a najstrasniji horor ikad snimljen je "istjerivac djavola",sa dvojbom.
Psiho je u pricipu handbook kako snimiti horor/triler, on je bez konkurencije definitivno. Ptice, Vrtoglavica... Podsjeti me da ima dosta dobrih njegovih filmova koje nisam pogledala (bili horori ili ne).

Grunte :-D da ti ne citiram post, Martyrs je već stavljen na listu. Ovi francuzi imaju lude filmove :thumbup:

Na listu, sad za sad, još idu
1408 prvenstveno zbog glumačke ekipe;
The Rite (volim ove duhove, nadnaravne fenomene);
The machinist (zbog Bale-a i ocjene na imdb).

Uglavnom, javim utiske.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3200
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#9 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

Joj, kada bih ovdje naletio na neki dobar horor koji nisam gledao, to bi vec bilo nesto... :D
Ne pamtim kada sam pogledao nesto sto bi se vrijedilo nazvati hororom.

Neki dan sam slucajno na BHT-u opet pogledao "The Mist" i gleda mi se nesto tako, samo ne mogu da skontam sta... :D
Ako bih mogao izdvojiti sta "novije" kao preporuku to bi bili "REC", "El Orfanato" i "La habitación del niño", pa mozda i "Shiver" zato sto su ili svjeze ideje ili su predstavljene iz malo drugacije perspektive, pa nije sve klise za kliseom...
Da, jesu svi spanski filmovi, ali vrijede...

Dobro, filmove kao sto su "28 dana kasnije" su vjerovatno svi gledali, ali pada mi na pamet jedan film koji me je ugodno iznenadio iako sam bas malo ocekivao od njega (mozda bas i zato)... :D Film se zove "Dog Soldiers" i ako necete da vukodlaci budu CGI, probajte s ovim filmom...

Dajte da nabacujemo filmove, mora se naci jos filmova koje vrijedi pogledati... :-) :D
User avatar
darius_maximus
Posts: 3200
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#10 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

Zovem se Zelena wrote:
Juni wrote:Joj meni je strasan The Ring (2002), ali ne vjerujem da ga nisi gledala. Ako nisi, budi upozorena da je stvarno prestrasan, nema tih para da ga jos jednom pogledam :run:
Zatim mi je jos strasno Predskazanje (The Omen)(orginal iz 1976 i remake iz 2006, obje verzije odlicne)
Od starijih Rozmarina beba i The Shining su isto kvalitetni horori.
The Ring nisam gledala. Jel se meni čini il' imaju 2 dijela? Ili sam pomiješala sa onim kineskim/japanskim ringom?
Zadnja dva gledala :thumbup:
test01 wrote: najbolji horor ikad snimljen,gledajuci film kao umjetnicko djelo ,je hitchkokov "psiho",bez dvojbe,a najstrasniji horor ikad snimljen je "istjerivac djavola",sa dvojbom.
Psiho je u pricipu handbook kako snimiti horor/triler, on je bez konkurencije definitivno. Ptice, Vrtoglavica... Podsjeti me da ima dosta dobrih njegovih filmova koje nisam pogledala (bili horori ili ne).

Grunte :-D da ti ne citiram post, Martyrs je već stavljen na listu. Ovi francuzi imaju lude filmove :thumbup:

Na listu, sad za sad, još idu
1408 prvenstveno zbog glumačke ekipe;
The Rite (volim ove duhove, nadnaravne fenomene);
The machinist (zbog Bale-a i ocjene na imdb).

Uglavnom, javim utiske.
Samo da se ne razocaras, "The Machinist" nije horor, vise psiho-triler, ali je film fantastican sa svakog aspekta, barem meni... Necu u off-topic, ali ima slicnih filmova iz tog perioda, kao npr. "The Jacket"...
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#11 Re: Horori...

Post by cucamonga »

darius_maximus wrote:
Zovem se Zelena wrote:
Juni wrote:Joj meni je strasan The Ring (2002), ali ne vjerujem da ga nisi gledala. Ako nisi, budi upozorena da je stvarno prestrasan, nema tih para da ga jos jednom pogledam :run:
Zatim mi je jos strasno Predskazanje (The Omen)(orginal iz 1976 i remake iz 2006, obje verzije odlicne)
Od starijih Rozmarina beba i The Shining su isto kvalitetni horori.
The Ring nisam gledala. Jel se meni čini il' imaju 2 dijela? Ili sam pomiješala sa onim kineskim/japanskim ringom?
Zadnja dva gledala :thumbup:
test01 wrote: najbolji horor ikad snimljen,gledajuci film kao umjetnicko djelo ,je hitchkokov "psiho",bez dvojbe,a najstrasniji horor ikad snimljen je "istjerivac djavola",sa dvojbom.
Psiho je u pricipu handbook kako snimiti horor/triler, on je bez konkurencije definitivno. Ptice, Vrtoglavica... Podsjeti me da ima dosta dobrih njegovih filmova koje nisam pogledala (bili horori ili ne).

Grunte :-D da ti ne citiram post, Martyrs je već stavljen na listu. Ovi francuzi imaju lude filmove :thumbup:

Na listu, sad za sad, još idu
1408 prvenstveno zbog glumačke ekipe;
The Rite (volim ove duhove, nadnaravne fenomene);
The machinist (zbog Bale-a i ocjene na imdb).

Uglavnom, javim utiske.
Samo da se ne razocaras, "The Machinist" nije horor, vise psiho-triler, ali je film fantastican sa svakog aspekta, barem meni... Necu u off-topic, ali ima slicnih filmova iz tog perioda, kao npr. "The Jacket"...
:thumbup:

Mašinist je strava film - doslovno....

Reziser i scenarista se dobrano poigrao i sa bojama u filmu tako da sveukupno daje odlican dojam...

samo da se potpisem da dugo nisam vidio i pogledao dobar horror takodjer....

iako bih danas potcrtao da su danas psihopatoloski trileri kao Masinist zagazili na teren horrora koji je zapravo moguc u jednoj individui te time daju novu dimenziju za razliku od nekih nepostojecih stvari tipa vampira i sl....

ja sam i Ring 1 i 2 pregledao i dojmio me se kao psihopatoloski horror u smislu da nesmirena dusa pokusava da komunicira sa vanjskim svijetom, medjutim ne svidja mi se to djonjenje "napacenih dusa" u svakom filmu koji koketira sa horrorom na psiho bazi tako da ih je desetine izaslo sa slicnom psiho-perceptivnom tematikom...
User avatar
darius_maximus
Posts: 3200
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#12 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

Pa dobro, naravno da se horori mogu baviti necim sto je psiholosko isto koliko i raznoraznim cudovistima...
Recimo, volio bih da sada mogu pogledati filmove kao sto su Identity, American Psycho, pa cak i Gothika, ali nejma bas toga na izvoz...
Ja licno jako volim nacin na koji Stepen King postavlja horor na noge, one male sredine u kojima kada se nesto lose pocne desavati svi okrenu ledja jedni drugima, bas bude svojevrsna kritika covjeka... :D
Ko nije pogledao, neka pogleda i njegov TV-film "Storm of the Century", iako efekti nisu Bog zna cemu, prica je super (samo gledati po mraku, traje nekih pet sati, ako se dobro sjecam)... :D
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#13 Re: Horori...

Post by BHF_Manijak »

Takodjer i moja preporuka Storm of the century, jedan od najboljih horora(za mene) svih vremena, to su one koje bi forumasica koja je otvorila temu volila, ono da te pomalo hebe u zdrav mozak! :mrgreen: Takodjer preporuka za Thinner, People under the stairs, zatim francuski pravo bolestan High tension, The Rite(noviji film sa Hopkinsom, za moj ukus odlican a i tebi ce se svidjeti, ono istjerivanje djavola i ti fazoni 8-) ), Dead silence, Darkness falls, Skeleton key, Peopel under the stairs, Crush(iako je nisko budjetni i glumci nsu nesto poznati, ali mene je odusevio!!), Urban legends...Ovo je bilo onako na prvu, iz glave, kad se malo duble zarovim u arhivu bice jos naslova! ;-)

PS ne obaziri se previse na IMDb-ove ocjene sto se horora tice, ljudi previse ocekuju od horor filmova stoga i ocjene manje budu, recimo ja sam odlicne filmove pogledo a ocjene su bile oko 4-5! :roll:
cucamonga
Posts: 529
Joined: 29/06/2011 09:30

#14 Re: Horori...

Post by cucamonga »

jedan od filmova isto tako koji koketira sa hororom je Di Capriov film Shutter Island.

odlican film kojeg sam u dahu odgled'o....

steta sto je reziser odlucio da objelodani pravo stanje stvari prostijom predstavom...
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#15 Re: Horori...

Post by Zovem se Zelena »

Ooooo momci, :thumbup:
Kad ću ja to stići sve pogledati? :mrgreen:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#16 Re: Horori...

Post by BHF_Manijak »

Zovem se Zelena wrote:Ooooo momci, :thumbup:
Kad ću ja to stići sve pogledati? :mrgreen:
Ma samo odvoji navecer sat dva za jedan film i stici ces sve naravno, tako ja radim, sem Storm of the Centurya, on traje oko 4 sata i 15-taki minuta... :mrgreen: :mrgreen: Ali neces se za nejga pokajati, ja sam ga 10-tak puta gledo i svaki put me nanovo fascinira, jer volim takav tip horor filmova, jedino sto me svaki put nanovo nanaervira jeste kraj, pogledaj film pa volio bih da prodiskutujemo kako si ti to vidjela! :)
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#17 Re: Horori...

Post by bingov buraz »

Nije pravi horor al izuva http://www.imdb.com/title/tt0083275/

Mile lozac :run:
User avatar
alcho
Posts: 1465
Joined: 31/08/2006 09:08

#18 Re: Horori...

Post by alcho »

Mislim, govoriti o najstrasnijim hororima, a ne spomenuti The Shinig...

Image

Ne gledaj ga sama :evil:
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#19 Re: Horori...

Post by Zovem se Zelena »

alcho wrote:Mislim, govoriti o najstrasnijim hororima, a ne spomenuti The Shinig...

Image

Ne gledaj ga sama :evil:
Pih, već odgledan :oops: davno, davno :-D al mogao bi ponovo!
BHF_Manijak wrote:
Ma samo odvoji navecer sat dva za jedan film i stici ces sve naravno, tako ja radim, sem Storm of the Centurya, on traje oko 4 sata i 15-taki minuta... :mrgreen: :mrgreen: Ali neces se za nejga pokajati, ja sam ga 10-tak puta gledo i svaki put me nanovo fascinira, jer volim takav tip horor filmova, jedino sto me svaki put nanovo nanaervira jeste kraj, pogledaj film pa volio bih da prodiskutujemo kako si ti to vidjela! :)
Hajde neka onda ovaj bude prvi na listi, mada, više od 4 sata :shock: Ako me zezneš, mrtav si čovjek :P :mrgreen:
bingov buraz wrote:Nije pravi horor al izuva http://www.imdb.com/title/tt0083275/

Mile lozac :run:
Variolu gledala kao klinka, baš mi tada bio :shock: Nedavno je čini mi se bio na nekom od ovih domaćih kanala...
User avatar
despina
Posts: 492
Joined: 16/02/2009 13:13

#20 Re: Horori...

Post by despina »

the shining meni nije strašan, ali je dobar film, jack je :thumbup:
User avatar
darius_maximus
Posts: 3200
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#21 Re: Horori...

Post by darius_maximus »

Neces se pokajati zbog "Storm of the Century" i ja stojim iza tog filma, s tim da je ovo vise psiholoski horor/triler... Kao sto rekoh, Stephen King, malo izolirano mjesto i nevolja... :D
Ima li iko ikakav prijedlog za neki horor koji se vise bazira na prici, a manje na klanju? Nesto sto ce me uvuci u atmosferu? :D

Sto se Shininga tice, film za pozeljeti, i atmosfera i muzika i gluma i prica i... :D
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#22 Re: Horori...

Post by Lucazode »

darius_maximus wrote:Neces se pokajati zbog "Storm of the Century" i ja stojim iza tog filma, s tim da je ovo vise psiholoski horor/triler... Kao sto rekoh, Stephen King, malo izolirano mjesto i nevolja... :D
Ima li iko ikakav prijedlog za neki horor koji se vise bazira na prici, a manje na klanju? Nesto sto ce me uvuci u atmosferu? :D

Sto se Shininga tice, film za pozeljeti, i atmosfera i muzika i gluma i prica i... :D
@Storm of the century: Davno gledao, ne do kraja. Prejak film, definitivo skidam. :thumbup: Thanks :bih:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#23 Re: Horori...

Post by BHF_Manijak »

darius_maximus wrote:Neces se pokajati zbog "Storm of the Century" i ja stojim iza tog filma, s tim da je ovo vise psiholoski horor/triler... Kao sto rekoh, Stephen King, malo izolirano mjesto i nevolja... :D
Ima li iko ikakav prijedlog za neki horor koji se vise bazira na prici, a manje na klanju? Nesto sto ce me uvuci u atmosferu? :D

Sto se Shininga tice, film za pozeljeti, i atmosfera i muzika i gluma i prica i... :D
Nije bas horor, za moj ukus vise psihotriler, ali je odlican, ako nisi gledo(mada pretpostavljam da jesi :mrgreen: ) pogledaj Secret window?? I vec spomenuti Dead silence, horor koji se ne zasniva samo na klanju kako ti kazes! :mrgreen:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#24 Re: Horori...

Post by BHF_Manijak »

Zovem se Zelena wrote:
BHF_Manijak wrote:
Ma samo odvoji navecer sat dva za jedan film i stici ces sve naravno, tako ja radim, sem Storm of the Centurya, on traje oko 4 sata i 15-taki minuta... :mrgreen: :mrgreen: Ali neces se za nejga pokajati, ja sam ga 10-tak puta gledo i svaki put me nanovo fascinira, jer volim takav tip horor filmova, jedino sto me svaki put nanovo nanaervira jeste kraj, pogledaj film pa volio bih da prodiskutujemo kako si ti to vidjela! :)
Hajde neka onda ovaj bude prvi na listi, mada, više od 4 sata :shock: Ako me zezneš, mrtav si čovjek :P :mrgreen:
Eh samo se i nadam da ces ga naci, jer ja sam se slomio dok sam naso link odakle da ga skinem, posebno prevod, ali ako zapne oko prevoda, imam ja skinut pa ti mogu proslijediti! ;-) :)
User avatar
neko_ime
Posts: 52
Joined: 19/03/2009 20:12

#25 Re: Horori...

Post by neko_ime »

Snimljen je i TV film "Bag of Bones", nisam jos pogledala, vjerovatno cu za vikend (traje oko 230 min, cini mi se). Knjiga mi je jedna od omiljenih, pa ... vidjecemo :)
Post Reply