Horde Zla

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
hali gali halid
Posts: 2381
Joined: 08/10/2007 22:45

#76 Re: Horde Zla

Post by hali gali halid »

luckylaka wrote:Boga mi kad sam jos jedno 2-3 puta pregledao ovaj video imao sam osjecaj kao da su svi navijaci na ulazu dobili po spricu u venu :razz: Halal vera .Borac.Jos vise,jos bolje
Prvo Buducnost i špica u Banovicima, pa onda protiv Borca gori hala... 8-)
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9909
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#77 Re: Horde Zla

Post by bordo gandalf »

mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#78 Re: Horde Zla

Post by mekaba »

Zivo me interesuje sprema li se sta na sjeveru EXTRA protiv Borca??? Nemojte iznevjeriti jer veliki broj ljudi dolazi na tekme upravo radi HZ.Pola istoka i ne gleda utakmicu vec je glava okrenuta prema sjeveru. :lol: :lol: Nesmijete iznevjeriti protiv Borca. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#79 Re: Horde Zla

Post by Cafe Camargue »

mekaba wrote:Zivo me interesuje sprema li se sta na sjeveru EXTRA protiv Borca??? Nemojte iznevjeriti jer veliki broj ljudi dolazi na tekme upravo radi HZ.Pola istoka i ne gleda utakmicu vec je glava okrenuta prema sjeveru. :lol: :lol: Nesmijete iznevjeriti protiv Borca. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
zar sumnjaš? ja ne :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#80 Re: Horde Zla

Post by -LIBERO- »

mekaba wrote:Zivo me interesuje sprema li se sta na sjeveru EXTRA protiv Borca??? Nemojte iznevjeriti jer veliki broj ljudi dolazi na tekme upravo radi HZ.Pola istoka i ne gleda utakmicu vec je glava okrenuta prema sjeveru. :lol: :lol: Nesmijete iznevjeriti protiv Borca. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pa znas da se ne sprema :D :zzzz: :lol: 8-) :dance: ;-)
Alkos
Posts: 2726
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#81 Re: Horde Zla

Post by Alkos »

Bice opet oni ultra sega mega kecerski sokovi :mrgreen:
Mr Hiccup
Posts: 273
Joined: 05/01/2009 23:54

#82 Re: Horde Zla

Post by Mr Hiccup »

pred utakmicu sa besiktasem prije osam godina, bila je reportaza o tome kako se hz pripremaju za ovu utakmicu, i jedan od cuvenih pitica rece...

...dacemoi im navijanja, dacemo im podrske, dacemo im transparenata...

:lol:

odprilike, ocekuj isto i protiv borca :-) :mrgreen:

i naravno veci broj kecerskih sokova :lol:
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#83 Re: Horde Zla

Post by mekaba »

Gledam ove klipove HZ pa se sjetim mojih Pitara koji su danas na istoku a bili smo godinama na sjeveru i centralnoj tribini starog Koseva pa to uporedim sa Hordama danas.Razlika DRASTICNA.Horde danas djeluju ko`masina za navijanje i ima Vas mnogo vise nego je to nekad bilo.Nama su zastave i salovi bili glavni a pirotehnike nije ni bilo.Krale su se iz firmi sirene koje su se koristle za uzbunu u slucaju pozara i donosile na Kosevo.Vuvuzela je nula za ove sirene.Znaju stariji o cemu pricam.

Ma to je tada bilo bas onako sve vise manje spontano.Telefone su imali rijetki,mobile i internet nismo ni sanjali pa je komunikacija bila samo ako se dogovorimo ranije.Uglavnom su navijaci bili organizovani u svojim kvartovima i spremali se za tekme.Nikad nismo znali sta nas ceka na tribinama.Jaki BORDO kvartovi tada su bili Pofalici,Svrakino,Hrasno,Vratnik,Bistrik,Logavina,Kosevsko b.....Najbolje su bili organizovani Raja sa Anexa koji su imali mnogo zastava i puno ih je bilo.Bilo je i tada lijepo.Danas su Horde industrija :mrgreen: :mrgreen:
Jedva cekam da pocne ARGENTINA protiv Borca. :lol:
Mr Hiccup
Posts: 273
Joined: 05/01/2009 23:54

#84 Re: Horde Zla

Post by Mr Hiccup »

mekaba wrote: Jedva cekam da pocne ARGENTINA protiv Borca. :lol:
pridruzi se :dance: :)
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#85 Re: Horde Zla

Post by north »

Definitivno bi trebalo i moralo protiv Borca biti još bolje i jače, iako u to nimalo ne sumnjam.
Apslolutno se slažem da je što se tiče današnjeg navijanja i organizacije, nikad bolje i jače!
Sjećam se navijanja i prije rata i danas imam u arhivi neke video kasete sa Zvezdom, Dinamom, ali ovo danas je stvarno nevjerovatno!!! Kao što sam rekao ranije, samo da se još malo poveća brojnost na sjeveru i apslolutno rame uz rame sa svima iz regiona, a u domaćoj ligi definitivno bez konkurencije!!!

Ozbiljno razmišljam da sa zapada, gdje sam zadnjih par godina, navratim malo na sjever!!!
User avatar
Reglan
Posts: 4848
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#86 Re: Horde Zla

Post by Reglan »

north wrote:Definitivno bi trebalo i moralo protiv Borca biti još bolje i jače, iako u to nimalo ne sumnjam.
Apslolutno se slažem da je što se tiče današnjeg navijanja i organizacije, nikad bolje i jače!
Sjećam se navijanja i prije rata i danas imam u arhivi neke video kasete sa Zvezdom, Dinamom, ali ovo danas je stvarno nevjerovatno!!! Kao što sam rekao ranije, samo da se još malo poveća brojnost na sjeveru i apslolutno rame uz rame sa svima iz regiona, a u domaćoj ligi definitivno bez konkurencije!!!

Ozbiljno razmišljam da sa zapada, gdje sam zadnjih par godina, navratim malo na sjever!!!
Onda ti nevalja nick :lol:
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#87 Re: Horde Zla

Post by north »

arshavin wrote:
north wrote:Definitivno bi trebalo i moralo protiv Borca biti još bolje i jače, iako u to nimalo ne sumnjam.
Apslolutno se slažem da je što se tiče današnjeg navijanja i organizacije, nikad bolje i jače!
Sjećam se navijanja i prije rata i danas imam u arhivi neke video kasete sa Zvezdom, Dinamom, ali ovo danas je stvarno nevjerovatno!!! Kao što sam rekao ranije, samo da se još malo poveća brojnost na sjeveru i apslolutno rame uz rame sa svima iz regiona, a u domaćoj ligi definitivno bez konkurencije!!!

Ozbiljno razmišljam da sa zapada, gdje sam zadnjih par godina, navratim malo na sjever!!!
Onda ti nevalja nick :lol:
Nisi u pravu, objasnio sam ranije što sam stavio ovaj nick, čisto uspomene radi, jer sam tamo dugo dugo godina proveo, i bez obzira što sam promijenio sredinu, veže me to ime......
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#88 Re: Horde Zla

Post by weltschmertz »

Bio sam na utakmici Buducnost - Sarajevo i moram vam reci: kapa dole.. Strasna atmosfera, ODLICNO navijanje, bas ono sto treba da bude na nasim tribinama..

Pozdrav iz Banovica za Horde Zla.. :thumbup: :bih:
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#89 Re: Horde Zla

Post by vozač »

mekaba wrote:Gledam ove klipove HZ pa se sjetim mojih Pitara koji su danas na istoku a bili smo godinama na sjeveru i centralnoj tribini starog Koseva pa to uporedim sa Hordama danas.Razlika DRASTICNA.Horde danas djeluju ko`masina za navijanje i ima Vas mnogo vise nego je to nekad bilo.Nama su zastave i salovi bili glavni a pirotehnike nije ni bilo.Krale su se iz firmi sirene koje su se koristle za uzbunu u slucaju pozara i donosile na Kosevo.Vuvuzela je nula za ove sirene.Znaju stariji o cemu pricam.

Ma to je tada bilo bas onako sve vise manje spontano.Telefone su imali rijetki,mobile i internet nismo ni sanjali pa je komunikacija bila samo ako se dogovorimo ranije.Uglavnom su navijaci bili organizovani u svojim kvartovima i spremali se za tekme.Nikad nismo znali sta nas ceka na tribinama.Jaki BORDO kvartovi tada su bili Pofalici,Svrakino,Hrasno,Vratnik,Bistrik,Logavina,Kosevsko b.....Najbolje su bili organizovani Raja sa Anexa koji su imali mnogo zastava i puno ih je bilo.Bilo je i tada lijepo.Danas su Horde industrija :mrgreen: :mrgreen:
Jedva cekam da pocne ARGENTINA protiv Borca. :lol:
jesu li to one sirene što su imale postolje, a gore okrugla i ima onu ručku ko kurblu da je okrećeš, pa ono ispočetka lagano zavija dok ne uhvati ritam i kad je pustiš ona se dere još sat vremena dok ne stane

ej, čovječe, mi je jednom prilikom vukli u beograd na utakmicu, vuvuzele su za to malo jača pištaljka :lol:

moj kvart je ovaj uvećani, ali je na istoku glavni transparent, legendarni, to se mora priznati, bio onaj "raja sa aneksa"
User avatar
Gusztav
Posts: 523
Joined: 10/12/2009 09:04

#90 Re: Horde Zla

Post by Gusztav »

vozač wrote:
mekaba wrote:Gledam ove klipove HZ pa se sjetim mojih Pitara koji su danas na istoku a bili smo godinama na sjeveru i centralnoj tribini starog Koseva pa to uporedim sa Hordama danas.Razlika DRASTICNA.Horde danas djeluju ko`masina za navijanje i ima Vas mnogo vise nego je to nekad bilo.Nama su zastave i salovi bili glavni a pirotehnike nije ni bilo.Krale su se iz firmi sirene koje su se koristle za uzbunu u slucaju pozara i donosile na Kosevo.Vuvuzela je nula za ove sirene.Znaju stariji o cemu pricam.

Ma to je tada bilo bas onako sve vise manje spontano.Telefone su imali rijetki,mobile i internet nismo ni sanjali pa je komunikacija bila samo ako se dogovorimo ranije.Uglavnom su navijaci bili organizovani u svojim kvartovima i spremali se za tekme.Nikad nismo znali sta nas ceka na tribinama.Jaki BORDO kvartovi tada su bili Pofalici,Svrakino,Hrasno,Vratnik,Bistrik,Logavina,Kosevsko b.....Najbolje su bili organizovani Raja sa Anexa koji su imali mnogo zastava i puno ih je bilo.Bilo je i tada lijepo.Danas su Horde industrija :mrgreen: :mrgreen:
Jedva cekam da pocne ARGENTINA protiv Borca. :lol:
jesu li to one sirene što su imale postolje, a gore okrugla i ima onu ručku ko kurblu da je okrećeš, pa ono ispočetka lagano zavija dok ne uhvati ritam i kad je pustiš ona se dere još sat vremena dok ne stane

ej, čovječe, mi je jednom prilikom vukli u beograd na utakmicu, vuvuzele su za to malo jača pištaljka :lol:

moj kvart je ovaj uvećani, ali je na istoku glavni transparent, legendarni, to se mora priznati, bio onaj "raja sa aneksa"
Taj transparent nema gdje nije bio. Sjećam se ja u JNA '87 i gledam na TV tekmu Velež - Borusija Dortmund, kamera "preleti" tribine, kad transparent "Raja sa Anexa", meni srce hoće da izleti van.
Današnji navijači, Horde Zla, davno su ostavili iza sebe čak i navijače puno bogatijih i puno boljih klubova u Evropi. To je činjenica.
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#91 Re: Horde Zla

Post by vozač »

kad je tačno to slijedeće okupljanje u bordo teatru, nahajcali ste me
idem na put, pa da se prilagodim
datum, vrijeme, moliću lijepo, da ne listam puno
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#92 Re: Horde Zla

Post by vozač »

kad je s borcem, subota ili nedjelja, bitno mi je ... i hitno
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24274
Joined: 26/08/2007 17:10

#93 Re: Horde Zla

Post by Charuga »

vozač wrote:kad je s borcem, subota ili nedjelja, bitno mi je ... i hitno
Nedelja.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#94 Re: Horde Zla

Post by van Basten »

nedjelja, 12.09. u 19.30h, ima na http://www.fcsarajevo.ba
cunga lunga
Posts: 440
Joined: 31/05/2008 10:59

#95 Re: Horde Zla

Post by cunga lunga »

Plavih_11 wrote:
vozač wrote:kad je s borcem, subota ili nedjelja, bitno mi je ... i hitno
Nedelja.
Ima dovoljno hordasa da odgovore covjeku...ne moras ti upadati..
cunga lunga
Posts: 440
Joined: 31/05/2008 10:59

#96 Re: Horde Zla

Post by cunga lunga »

van Basten wrote:nedjelja, 12.09. u 19.30h, ima na http://www.fcsarajevo.ba
I onda Ligata masni papak ce dan poslije da umanji posjetu sa nekih 15 000 na 8 000...
A Osim brkan krkan ce da cudom cudi kako Sarajevo koje nije prvak moze imati takvu posjetu a zeljeznicar gleda 2 000 ljudi...
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#97 Re: Horde Zla

Post by vozač »

eupm, mene nema u nedjelju od 14.30 u sa

pa dobro, moraću ih gledati kad budu imali 18 boba, znači protiv olimpika :D

da zaključimo, protiv borca 15000, a protiv olimpika garantovano 15002, za ostale ne znam 8)

ja što me naložiste, nisam bio na ligaškoj tekmi, ne pamtim
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#98 Re: Horde Zla

Post by vozač »

cunga lunga wrote:
Plavih_11 wrote:
vozač wrote:kad je s borcem, subota ili nedjelja, bitno mi je ... i hitno
Nedelja.
Ima dovoljno hordasa da odgovore covjeku...ne moras ti upadati..
dobro si mu reko, nisam ga ni skonto, jbt moram pljunut triput, hoćel nam kakvu kletvu svezati, puj to, iš tamo :x
mekaba
Posts: 1089
Joined: 19/11/2009 15:17

#99 Re: Horde Zla

Post by mekaba »

vozač wrote:
mekaba wrote:Gledam ove klipove HZ pa se sjetim mojih Pitara koji su danas na istoku a bili smo godinama na sjeveru i centralnoj tribini starog Koseva pa to uporedim sa Hordama danas.Razlika DRASTICNA.Horde danas djeluju ko`masina za navijanje i ima Vas mnogo vise nego je to nekad bilo.Nama su zastave i salovi bili glavni a pirotehnike nije ni bilo.Krale su se iz firmi sirene koje su se koristle za uzbunu u slucaju pozara i donosile na Kosevo.Vuvuzela je nula za ove sirene.Znaju stariji o cemu pricam.

Ma to je tada bilo bas onako sve vise manje spontano.Telefone su imali rijetki,mobile i internet nismo ni sanjali pa je komunikacija bila samo ako se dogovorimo ranije.Uglavnom su navijaci bili organizovani u svojim kvartovima i spremali se za tekme.Nikad nismo znali sta nas ceka na tribinama.Jaki BORDO kvartovi tada su bili Pofalici,Svrakino,Hrasno,Vratnik,Bistrik,Logavina,Kosevsko b.....Najbolje su bili organizovani Raja sa Anexa koji su imali mnogo zastava i puno ih je bilo.Bilo je i tada lijepo.Danas su Horde industrija :mrgreen: :mrgreen:
Jedva cekam da pocne ARGENTINA protiv Borca. :lol:
jesu li to one sirene što su imale postolje, a gore okrugla i ima onu ručku ko kurblu da je okrećeš, pa ono ispočetka lagano zavija dok ne uhvati ritam i kad je pustiš ona se dere još sat vremena dok ne stane

ej, čovječe, mi je jednom prilikom vukli u beograd na utakmicu, vuvuzele su za to malo jača pištaljka :lol:

moj kvart je ovaj uvećani, ali je na istoku glavni transparent, legendarni, to se mora priznati, bio onaj "raja sa aneksa"

100% si pogodio.Mozda si je nosio ili vrtio na kurblu :thumbup: :thumbup: Haaaahaa.Stariji se sjecaju starog Koseva i centralne tribine koja je bila malo pokrivena.Gore na balkonu novinari i kamere a mi ispod navijamo.Kad je radio prenos pa se ukljuci reporter sa Koseva sve gori i reklo bi se 20 000 a nas ukupno na stadionu max.4000.Transparent"Raja sa Anexa" setao je od Skoplja do LJubljane pa cak i na Mundijal u Italiju kada su Horde isle.Tada je Sirko bio pravo nafuran za navijanje :D Tada je imao mozda 18-19 godina.Dobar je bio a mi stariji smo ga bas gotivili.Sjecam se i Djineta kad je poceo dolaziti kao klinac.Djine je bio simpa.Sjeca li se ko legendarnog vodje navijaca SA Cinde????? Legenda je nazalost poginuo na Vratniku kao pripadnik A BiH.Nikog se nije bojao a bio lud za FK SA.Vazda komplet obucen u bordo.Poslije njega vodja je bio jedan Hodja.Crn ,visok.Bas je bio laf.Mislim da ga je naslijedio Ramljak koji totalni ovisnik o FC SA a kako cujem jos je redovan na Kosevu.Sjecam se i kad se medju navijacima poceo redovno pojavljivati nama nepoznati Brko.Niko nije znao ko je on pa smo kontali da je Hala ili bolje receno da su ga ubacili iz policije :lol: :lol: :lol: Samo je sutio i imao naku blesavu kapu FK SA.Danas ga svi znaju kao Arifa Brku.Vidio sam ga nedavno na SA aerodromu komplet obucen u bordo. :thumbup: :thumbup: Sjeca li se ko Seje Pive koji je jos za divno cudo ziv.Ma djetinjstvo mi je proslo uz FK SA a evo me ni danas ne popusta :lol: :lol: :lol:
north
Posts: 8041
Joined: 29/05/2010 23:00

#100 Re: Horde Zla

Post by north »

Definitivno bi bila bolja subota ,ali haj šta je tu je, nema izgovora, svi na tekmu!!!

A drago mi je vidjeti da ima još starijih hordaša koji se ovdje javljaju, mislim da ne bi bilo loše, barem u nekim jačim tekmama otići na sjever i dati podršku ovim fenomenalnim mladim momcima koji svake utakmicu prave preludu atmosferu, i što neko slično reče, sviju mi kad idem na tekmu koliko god me zanimalo kako će Sarajevo odigrati, sa velikom pažnjom istovremeno pratim šta se dešava na sjeveru.
Takav osjećaj nisam imao ranije...
Post Reply