Horde Zla

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4776 Re: Horde Zla

Post by Logovan »

pravac wrote:Svako slovo napisano od strane vas je apsolutna istina.

Opet ponavljam iz navijackog ugla bar zbog ponosa ( kojeg više u hordama ocigledno nema ) trebalo je stajati i primiti batine.
Da bespotrebne batine, al' kako god.
Ne znam vjerovatno je problem u tome što pokušavam objasnit neke stvari na klix forumu momcima koji nisu nikad bili u toj klasicnoj prici navijaca.
Uglavnom u pravu ste vi bez obzira na moje laprdanje.
Izvini hrabri, nismo te prepoznali. :D Koliko je ljudi bilo spremno primiti batine, popiti kaznu, skupljati zube po tribini i tako te stvari? Eto neka je 100, šta ćemo sa ostalih 500, 600 ili koliko već? Oni nisu spremni, neće da se tuku, došli su da odgledaju utakmicu, da navijaju i to je to.

Nije samo stvar ima li ponosa među Hordama, nego je stvar i drugih ljudi. Dobro znamo da naši specijalci kada krenu šibati okolo, uopšte ne gledaju koga udaraju, nego udaraju sve što se miče, pa makar to bilo dijete od 15 ili čovjek od 55 godina.
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#4777 Re: Horde Zla

Post by pravac »

Logovan wrote:
pravac wrote:Svako slovo napisano od strane vas je apsolutna istina.

Opet ponavljam iz navijackog ugla bar zbog ponosa ( kojeg više u hordama ocigledno nema ) trebalo je stajati i primiti batine.
Da bespotrebne batine, al' kako god.
Ne znam vjerovatno je problem u tome što pokušavam objasnit neke stvari na klix forumu momcima koji nisu nikad bili u toj klasicnoj prici navijaca.
Uglavnom u pravu ste vi bez obzira na moje laprdanje.
Izvini hrabri, nismo te prepoznali. :D Koliko je ljudi bilo spremno primiti batine, popiti kaznu, skupljati zube po tribini i tako te stvari? Eto neka je 100, šta ćemo sa ostalih 500, 600 ili koliko već? Oni nisu spremni, neće da se tuku, došli su da odgledaju utakmicu, da navijaju i to je to.

Nije samo stvar ima li ponosa među Hordama, nego je stvar i drugih ljudi. Dobro znamo da naši specijalci kada krenu šibati okolo, uopšte ne gledaju koga udaraju, nego udaraju sve što se miče, pa makar to bilo dijete od 15 ili čovjek od 55 godina.

Nije ni tih 100 spremno bar ne kako treba, al' opet je imalo ponosa da ne budu kao đaci u školi.
Ostalo je ime samo.
Ultraviolent je jedini cini se koji bar donekle razumije ono o cemu se prica.
Labirint
Posts: 2001
Joined: 24/06/2013 14:37

#4778 Re: Horde Zla

Post by Labirint »

Ovo što navodi pravac, kako se trebalo reagovati i jeste neka utopijska navijačka reakcija koja je zadnji put vidjena na ovim prostorima prije 300 godina, ne samo na našoj tribini nego na bilo čijoj pa da kažem slobodno-u okruženju. Ultra navijački pokret i sve što on podrazumjeva je u posljednjih 20ak godina u dubokoj komi i kako sve više novca bude upumpavano u klubove, kako Uefa i Fifa budu diktirali , kako marketing sve više bude preuzimao primat tako će i tom pokretu i subkulturi s vremenom jednostavno biti ugašeni aparati koji ga održavaju. Od tih 600,700 ljudi koje je tamo bitisalo ako ima i 60 koji bi primili pendrek je velik broj. A poslije pendreka ide privodjenje,pa krivična, pa lova pa....otišlo je to sve daleko i visoko pa prema tome sjedi, šuti, muti, po zapadnoj Evropi čak i "ruže" ove što stoje na utakmicama :D
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#4779 Re: Horde Zla

Post by pravac »

Labirint wrote:Ovo što navodi pravac, kako se trebalo reagovati i jeste neka utopijska navijačka reakcija koja je zadnji put vidjena na ovim prostorima prije 300 godina, ne samo na našoj tribini nego na bilo čijoj pa da kažem slobodno-u okruženju. Ultra navijački pokret i sve što on podrazumjeva je u posljednjih 20ak godina u dubokoj komi i kako sve više novca bude upumpavano u klubove, kako Uefa i Fifa budu diktirali , kako marketing sve više bude preuzimao primat tako će i tom pokretu i subkulturi s vremenom jednostavno biti ugašeni aparati koji ga održavaju. Od tih 600,700 ljudi koje je tamo bitisalo ako ima i 60 koji bi primili pendrek je velik broj. A poslije pendreka ide privodjenje,pa krivična, pa lova pa....otišlo je to sve daleko i visoko pa prema tome sjedi, šuti, muti, po zapadnoj Evropi čak i "ruže" ove što stoje na utakmicama :D
Teško oko krivične ne bi te priveli uopšte ako baš očito ne bi bio u defanzivi..
Samo bi te po bubrezima udarali i to je to standardna priča u 99 posto situacija.
Zato kad kažem trebalo im je odgovoriti s psovanjem voljenih oni u kontri smire kop za minutu i ćao sacuvao si obraz..

Ovako si kao đak sjeo dok ti se citav stadion smije ovo je presedan u navijackom smislu.
Nemoj spominjati okruženje jer ne stoji prica dešavale su se u okruženju na desetine ovih situacija gdje sve vrvi od oklopa i opet su muški primili pendrek.
Opet problem je što sam na klix forumu i pokušavam objasnit kontrašima koji znaju smajlija stavit samo.

Da što se tice pravog otpora policiji od ovih 600-700 nekih 30 je spremno na razmjenu udaraca.
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#4780 Re: Horde Zla

Post by pravac »

lesko wrote:Dje si ti bolan išao na utakmice,dje si ti psovao najmilije u facu muriji i zadnje gdje si ti dobio po bubrezima od istih?

Ovo je forum i da ti napišem opet bi mi se smijao i rek'o da izmišljam tako da se necu uopšte upustiti u glupu raspravu gdje sam šta sam.
Ono što mogu napisati jeste bar iz navijackog pravog ugla šta i kako treba postupati u ovim situacijama.

Na kraju da ponovim 10 put da ste vi u pravu, ja nisam.
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#4781 Re: Horde Zla

Post by pravac »

lesko wrote:Upravo tako,smiješan si ovom pricom.....ti bi se unosio nekome i psovao najmilije :lol: bas bi te volio vidjeti kad to radiš,ti jaro nisi mako nigdje čim tako razmisljas....i da,nisi rekao za koga navijas?
Gdje sam napisao da bi se unosio?
Ti mi pricas koji si jedino hrabar psovat na forumu mrtve?

Govorim iz mase smo znali jebavat od a do ž i primit kako treba.
DA SE RAZUMIJEMO svaki put od ovih situacija drotovi su jedini krivci koji prvi krenu s psovanjem i ostalim stvarima.

Eto bio si u Zenici jesu li psovali?
Kakvo ti je to glupo pitanje za koga navijam?
Šta ti misliš?
Na kojoj se temi nalazim?
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#4782 Re: Horde Zla

Post by pravac »

Unošenje drotova u face momcima bez potrebe vađenje pendreka kad mu se kaže prestani me gurat' i to je dovoljno da dobiješ po bubregu.
Ne znam lesko zašto uopšte pišeš na ovoj temi ocigledno ti nije tu mjestu jer se ne identificiraš uopšte tako da o cemu pricamo?

Iz tog košpicarskog ugla naravno da razumijem svaku rijec i slažem se, al' mjesto ti nije tu.
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#4783 Re: Horde Zla

Post by pravac »

Kako drugacije zvati istok koji sjedi i košpicari i usput psuje voljene igracima i Husrefu?
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#4784 Re: Horde Zla

Post by pravac »

Oj jebo me svak na koga ja trosim vrijeme.
User avatar
ZonFon
Posts: 2123
Joined: 17/11/2013 01:58

#4785 Re: Horde Zla

Post by ZonFon »

Kakav god da je bio postupak HZ, na kraju je donio zeljei rezultat: Policija je napustila tribinu.

Ono sto je mene iznerviralo, ako je dogovor bio da se u 15min pale baklje i bacaju topovski ili sta je vec bilo, zasto su pojedinic to poceli raditi prije nego sto je i pocela tekma.

Veci efekat bi bio da se sve popalilo odjednom tekma prekinuta 2-3 minute i ne bi bilo nikakvih problema.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4786 Re: Horde Zla

Post by Tomahawk11 »

Mislim da bi navijačka grupa trebala uzeti u obzir i interese kluba kad se radi o bakljadama, korištenju pirotehnike uopšte.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4787 Re: Horde Zla

Post by Raigor Stonehoof »

Tomahawk11 wrote:Mislim da bi navijačka grupa trebala uzeti u obzir i interese kluba kad se radi o bakljadama, korištenju pirotehnike uopšte.
Glupiralo se i glupirat ce se
Company85
Posts: 688
Joined: 27/12/2016 15:11

#4788 Re: Horde Zla

Post by Company85 »

Biti ultras je vaznije od kluba
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#4789 Re: Horde Zla

Post by Nadzorna_ploca »

Bezveze vam je prica i neopjevana vec stoljecima.
dobar,ti?
Posts: 484
Joined: 07/02/2009 19:58
Location: tu i tamo, vise tu nego tamo

#4790 Re: Horde Zla

Post by dobar,ti? »

Image
User avatar
Pitar sa Kariba
Posts: 8583
Joined: 30/03/2011 15:00
Location: Grad ispod Trebevića, Gdje još uvijek ima pravo dobrih priča.

#4791 Re: Horde Zla

Post by Pitar sa Kariba »

HZ Jelah

Image
Image
Image
Sa jucerasne prijateljske utakmice.
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4792 Re: Horde Zla

Post by Logovan »

Sjever odličan večeras. :thumbup:
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#4793 Re: Horde Zla

Post by Cossack »

https://www.klix.ba/sport/nogomet/navij ... /181002128

Nema više one parole: "Palilo se, palit će se". Sada ide: "Palilo se, pauza, palit će se, dvije pauze..."
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#4794 Re: Horde Zla

Post by Tomahawk11 »

”Uzevši u obzir u najmanju ruku simpatičnu naslovnu stranu žutog srpskog lista “Alo”, imamo potrebu da tvrdnje sa iste demantujemo.
Navijačka grupa Horde zla, nije i nikada neće biti sredstvo za ostvarivanje nečijih ciljeva, pogotovo ne političkih. Notorna je laž da navijači Sarajeva idu u Banjaluku na proteste i da ruše bilo koga. Ovim putem poručujemo onima koji preko leđa Hordi zla žele prikupiti jeftine poene pred predstojeće izbore, da za tu rabotu moraju pokucati na neku drugu adresu. Dakle, ograđujemo se od svih izmišljotina koje su napisane i koje bespotrebno potpiruju mržnju i kaljaju ugled grupe koja egzistira 31 godinu.
Narod ove države pozivamo da ne bude glup i ne nasjeda na ovakve besmislice, medije da se počnu baviti pametnijim stvarima od navijanja, a državne institucije i nadležne organe da se pozabave ubistvom Vedrana Puljića, za koje još uvijek niko nije odgovarao. Navijače ostavite na miru i ne petljajte nas u vašu mašinu za ispiranje mozgova. Naša politika je Sarajevo, naša stranka je Horde zla!”, stoji u saopštenju.
archi_a
Posts: 10404
Joined: 11/12/2011 18:11

#4795 Re: Horde Zla

Post by archi_a »

Znaš šta će biti u propagandi mitomana? - "Jesu, jesu, htjeli su, ali su odustali kada smo otkrili njihove namjere! Mi smo ih spriječili!"
:lol: logichno
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#4796 Re: Horde Zla

Post by Maharadza »

Logično kada je šumadiji životna filozofija laž, pa oni će onaj zvEzdin poraz od PSG-a za 50 god. pretvoriti u 'erojsku pobEdu od 5:0....znači lud narod, LUD! :evil:
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4797 Re: Horde Zla

Post by Logovan »

31!
User avatar
jalijas74
Posts: 1349
Joined: 17/11/2010 15:10

#4798 Re: Horde Zla

Post by jalijas74 »

Mnogo mi se dopala koreografija iz kartona u zastavice super ideja sve pohvale
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4799 Re: Horde Zla

Post by Logovan »


:thumbup:
User avatar
Logovan
Posts: 94404
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#4800 Re: Horde Zla

Post by Logovan »

:?
Post Reply