Horde Zla

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
duffy_duck
Posts: 1511
Joined: 27/04/2018 09:07

#4676 Re: Horde Zla

Post by duffy_duck »

RAJA ŠTA SE DEŠAVA SA ISTOKOM.GOL SJEDI GOL SJEDI TO JE SVE ŠTO JE OSTALO OD NAVIJANJA.OVO TRAJE GODINAMA, JOŠ KAD NA OVO SVE DODAM TRENUTNU SITUACIJU NA SJEVERU OVO JE KATASTROFA.AKO SE NEĆE NAVIJATI BRATE NA ISTOKU DA OSTANEM KUĆI,JEBO GA POZORIŠTE ŠTA JE OVO TRZNITE SE LJUDI. NA FB KAD ĆOVJEK ĆITA REKO BI IMA DA SVE GORI, A KAD DOĐEŠ GORE NA STADION GROBNA TIŠINA.ŽALOSNO I TUŽNO RAZMISLITE O OVOM SVI ŠTA SE DEŠAVA SA NAMA.SRAMOTA NEMAM DRUGI KOMENTAR.
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#4677 Re: Horde Zla

Post by al-em »

Nadzorna_ploca wrote:I meni nije jasno kakvo pokopavanje, kakvo gasenje.. vidjoh sliku jednu.. nista sto nismo vidjeli i prije ovog bojkota.
Lupa raja.
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#4678 Re: Horde Zla

Post by pravac »

Ko je ugasio Horde Zla?
Ferid Avdic
Posts: 244
Joined: 11/09/2014 20:23

#4679 Re: Horde Zla

Post by Ferid Avdic »

TheProfessional wrote:Hoce li mi neko dati definiciju sta su to "prave horde"?
Znaš ti dobro ko su prave horde pošto znam ko si.Moja definicija pravih hordi su ovi momci sto su bili na istoku i zapadu zadnju tekmu,a ne ovi sto uzimaju pare i guraju kriminal .Nazalost imaju sada 3 frakc.ije ljudi .Central force ,ovi sinoc na sjevera i prave horde,sve podgrupe.Nije za interneta da pišem svašta ,u dosta toga sam upućen i dosta toga nisam,pa i nebi svašta da pisem
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4680 Re: Horde Zla

Post by Raigor Stonehoof »

joj tajnovitosti, "nije za interneta", pa niste CIA grob te jebo :-)
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#4681 Re: Horde Zla

Post by perscitus »

Raigor Stonehoof wrote:joj tajnovitosti, "nije za interneta", pa niste CIA grob te jebo :-)
Ne zivim u Bosni vec neko vrijeme ali kad je bio prvi bojkot isto su bila zanimanja za tadasnje probleme u vecem obimu nego danas. Problem je da ljudi koji su dio Hz -a (bez obzira kojoj garnituri pripadali )su znali I sada znaju u cemu je problem. Tako da oni koji ne znaju ne vidim razloga da znaju jer ni na prvom mjestu nisu bili dio Hordi niti su sada. Nije vas problem niti domen vaseg zanimanja. Fudbalski tim je ono sto vas treba zanimati a ono cemu ne pripadate i cemu niste pripadali ne treba.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4682 Re: Horde Zla

Post by Raigor Stonehoof »

Eto ti ces mi reci sta mene treba zanimati. Poznati alah iz dijaspore.
User avatar
TheProfessional
Posts: 160
Joined: 13/04/2013 19:27

#4683 Re: Horde Zla

Post by TheProfessional »

Ferid Avdic wrote:
TheProfessional wrote:Hoce li mi neko dati definiciju sta su to "prave horde"?
Znaš ti dobro ko su prave horde pošto znam ko si.Moja definicija pravih hordi su ovi momci sto su bili na istoku i zapadu zadnju tekmu,a ne ovi sto uzimaju pare i guraju kriminal .Nazalost imaju sada 3 frakc.ije ljudi .Central force ,ovi sinoc na sjevera i prave horde,sve podgrupe.Nije za interneta da pišem svašta ,u dosta toga sam upućen i dosta toga nisam,pa i nebi svašta da pisem
To ti mislis da znas. Nemojte mi tih opcih odgovora. Kad dodje situacija 1 na 1 niko od vas ne zna izabrati. Ili kad je dosla situacija niko nije znao izabrati. Vratite film 2-3 godine nazad mozda cak i do onog osvajanja kupa pa titule i onda gledajte uz koga ste bili. To su isti ljudi, bar 90%.; nego sto bi rekao Kojo u Lepa sela lepo gore "Sad kad se kita vise ne dize ajde da se bavimo postenjem". Tako to bude kad se ne razmislja ni 5 minuta unaprijed, vec nas nosi euforija. I kad vec mislis da me toliko dobro poznajes i da serem, pitaj vecinu ovih koji su bili po zapadu bili istoku bilo sjeveru sta sam rekao da ce se desiti? Mislim bezveze pisem. Nemam nista sa ovim niti zelim da imam. Rekao sam i svima koji su pomisljali i zvali da se nesto uradi: "Zavrsenim pricama ne treba izmisljati nastavke". Al to je samo moje misljenje. Neka vrijeme pokaze ko je bio upravu :)
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#4684 Re: Horde Zla

Post by pravac »

Ko zna nek' napiše ovdje ko je ugasio Horde Zla mi koji nismo upuceni zanima nas ne brinite se nece vas niko udarat.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4685 Re: Horde Zla

Post by Kaligrafija »

Nekad se sprdalo, a sad izgleda stvarno se boje, nekad cuvene recenice, necu citirati da sta ne fulim, a glasilo je otprilike ovako, nemoj da vam dodjem i polupam taj internet..! :lol: :lol: :lol:
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#4686 Re: Horde Zla

Post by perscitus »

Niko se ne boji vec jednostavno forum nije mjesto da se takve stvari rjesavaju. Otkud potreba za zanimanjem problema koji vas se niti ticu niti pripadate? Sa kojim pravom zahtijevate informacije o unutrasnjim problemima grupe koja postoji preko 30 godina? I sta sad treba, da clanovi grupe pisu i pravdaju se vama forumskim anonimusima o stvarima kojim apsolutno nemate dodirnih tacaka. Fakat ne znam sta ste umislili da ste I sta ocekujete.
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#4687 Re: Horde Zla

Post by pravac »

perscitus wrote:Niko se ne boji vec jednostavno forum nije mjesto da se takve stvari rjesavaju. Otkud potreba za zanimanjem problema koji vas se niti ticu niti pripadate? Sa kojim pravom zahtijevate informacije o unutrasnjim problemima grupe koja postoji preko 30 godina? I sta sad treba, da clanovi grupe pisu i pravdaju se vama forumskim anonimusima o stvarima kojim apsolutno nemate dodirnih tacaka. Fakat ne znam sta ste umislili da ste I sta ocekujete.

Bojiš se, strah.
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#4688 Re: Horde Zla

Post by perscitus »

pravac wrote:
perscitus wrote:Niko se ne boji vec jednostavno forum nije mjesto da se takve stvari rjesavaju. Otkud potreba za zanimanjem problema koji vas se niti ticu niti pripadate? Sa kojim pravom zahtijevate informacije o unutrasnjim problemima grupe koja postoji preko 30 godina? I sta sad treba, da clanovi grupe pisu i pravdaju se vama forumskim anonimusima o stvarima kojim apsolutno nemate dodirnih tacaka. Fakat ne znam sta ste umislili da ste I sta ocekujete.

Bojiš se, strah.
Jel tebe strah da izadjes iz kuce i saznas neke stvari nornalno? Neka fobija,neka depresiva :-) :-)
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#4689 Re: Horde Zla

Post by pravac »

perscitus wrote:
pravac wrote:
perscitus wrote:Niko se ne boji vec jednostavno forum nije mjesto da se takve stvari rjesavaju. Otkud potreba za zanimanjem problema koji vas se niti ticu niti pripadate? Sa kojim pravom zahtijevate informacije o unutrasnjim problemima grupe koja postoji preko 30 godina? I sta sad treba, da clanovi grupe pisu i pravdaju se vama forumskim anonimusima o stvarima kojim apsolutno nemate dodirnih tacaka. Fakat ne znam sta ste umislili da ste I sta ocekujete.

Bojiš se, strah.
Jel tebe strah da izadjes iz kuce i saznas neke stvari nornalno?
Znam ono sto vecina zna to je da je novokomponovana podgrupa ugasila grupu sad je pitanje ko je prekinuo bojkot i ko je treca frakcija?
Nisam u toku tako da treba objasnjenje jer je samo PITANJE VREMENA kad ce neko napisati tebe je ocigledno strah.


PITANJE JE KO JE NOVI ŠTO LUPA INTERNET?
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#4690 Re: Horde Zla

Post by perscitus »

Drug, ja vise i ne zivim tamo. Nemam se cega bojat. Informacije imam jer sam bio dugo aktivan na sjeveru. Sad sam ozenjen covjek sa prekrasnom djecom koji je morao ici trbuhom za kruhom. Vjerovatno ce neko napisati sta se desilo ali to nece biti kompletna istina jer nije crno bijelo niti se moze u postu sve reci. Samo kazem da se ne bi trebalo govoriti jer nije ovo nije mjesto za tako nesto.
pravac
Posts: 110
Joined: 27/05/2018 11:38

#4691 Re: Horde Zla

Post by pravac »

perscitus wrote:Drug, ja vise i ne zivim tamo. Nemam se cega bojat. Informacije imam jer sam bio dugo aktivan na sjeveru. Sad sam ozenjen covjek sa prekrasnom djecom koji je morao ici trbuhom za kruhom. Vjerovatno ce neko napisati sta se desilo ali to nece biti kompletna istina jer nije crno bijelo niti se moze u postu sve reci. Samo kazem da se ne bi trebalo govoriti jer nije ovo nije mjesto za tako nesto.

Svi smo mi upravo ti koji su bili aktivni i nismo više ja licno 5+godina nisam dakle da se u tom društvu vrtim, a ja licno sam jedan od onih koji nije odrastao na kosevskom i slicnim pa da sam u dalje u kontaktu s tim momcima.. tako da sad se javljat ne ide jer nisam u toku više.Naravno da se na utakmice ide i dalje..
U suštini ponavljam pitanje je vremena znam ja tvoju pricu jer sam je i ja furao jednom zna ko treba da zna, al' je danas drugo vrijeme i saznace se kako god okreneš..
Dakle kao što vidiš znam u suštini vecinu samo ne znam ko koci trenutno ponavljam ko je prekinuo u ime Hordi ko su placenici sad?
Ocigledno reci neces uglavnom pitanje vremena samo jer su se vec imena spominjala.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4692 Re: Horde Zla

Post by insomnia78 »

Jarane, iluminati su mala djeca za vas. Znam te , znas me i svi obi tebe znaju, jel znas ti nekog od njih? :lol:
Jebo te ‘ljeb srbi obo profurali 93-e
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#4693 Re: Horde Zla

Post by perscitus »

insomnia78 wrote:Jarane, iluminati su mala djeca za vas. Znam te , znas me i svi obi tebe znaju, jel znas ti nekog od njih? :lol:
Jebo te ‘ljeb srbi obo profurali 93-e
Divi ove uspaljene French maid... :run:
anodi
Posts: 85
Joined: 23/04/2017 09:57

#4694 Re: Horde Zla

Post by anodi »

insomnia78 wrote:Jarane, iluminati su mala djeca za vas. Znam te , znas me i svi obi tebe znaju, jel znas ti nekog od njih? :lol:
Jebo te ‘ljeb srbi obo profurali 93-e
jel kod vas u francuskoj to tako
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#4695 Re: Horde Zla

Post by Kaligrafija »

perscitus wrote:Niko se ne boji vec jednostavno forum nije mjesto da se takve stvari rjesavaju. Otkud potreba za zanimanjem problema koji vas se niti ticu niti pripadate? Sa kojim pravom zahtijevate informacije o unutrasnjim problemima grupe koja postoji preko 30 godina? I sta sad treba, da clanovi grupe pisu i pravdaju se vama forumskim anonimusima o stvarima kojim apsolutno nemate dodirnih tacaka. Fakat ne znam sta ste umislili da ste I sta ocekujete.
Sto se nebi zanimao, ja sam generacija Sirka i Djineta, isao sam na utakmice Sarajeva kad su se ovde mnogi vozali na tuti, a mnogih i nije bilo...poslije rata sam na istoku, sa ostalim pitarima koji su nekad ko mladji isli na sjever...prestao sam ici na domace utakmice, onda kad je jedan od tih sto su lupali internet, prebio starca i dijete ni krive ni duzne, pisao sam o tome na drugoj temi...odem sad na ove evropske i mozda po koju domacu...jako rijetko...I ako nisam aktivan navijac, imam svako pravo da znam, ko su ti koji gase nasu navijacku grupu i zasto i sta se to desava, jer losa posjeta Hordi Zla utice i na posjetu pitara i na istoku i na zapadu...nema te energije, koji privlaci i druge tribine da dodju na utakmice...jednostavno je tako...ti koji to rade, prave od nas nizerazredni klub, za sitni vlastiti sicar...zasto!?? Mene interesuje koja je grupa upravu, mozda i ovi drugi imaju nesto da kazu, zasto je doslo do raskola medju njima, jel vodstvo u pitanju...!? Na tribini gdje je prva postava navijacke grupe, gdje je kop, poznato je da jaci, tlaci...to je tako i uvijek ce biti, a ostali prate...Djineta i ekipu su otjerali mladji i jaci i oni koji su imali ideju i znali kako dalje...Ako ne mozete da smjenite ekipu koja je sad, ako je jaca, opasnija, onda pratite, nema tu puno price, ako vam se ne svidja, onda se sklonite, ima uvijek istok sa nama penzionerima...!
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#4696 Re: Horde Zla

Post by perscitus »

Ako sam dobro razumio, vi zelite na osnovu ''ja sam cijeli zivot bio na sjeveru ali nisam vise ali zasluzujem da znam'' da vam se jave predstavnici svih frakcija i elaboriraju ovdje na javnom forumu problematiku (iako je nemoguce u jednom postu da neko obuhvati cjelinu) u zadnjih par godina kako bi vi dali neki sud o tome? Paradoks. Ako ste bili nekada aktivni, onda dobro znate da nikada nismo rjesavali unutrasnje probleme na taj nacin. Dobro znate da se tako ne radi jer je nemoguce rijesiti problem. Uz duzno postovanje svima, mi ne mozemo znati ko stoji iza komentara zato smo u proslosti, a ja se nadam da nova generacija ce i u buducnosti nastaviti da komunicira prirodnim i zdravijim putem.
Izvinjavam se unaprijed ako sam nekoga uvrijedio, to mi nije bila namjera jer se vodim onom da ja nisam dao nista Hz u odnosu koliko sam dobio. :thumbup:
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#4697 Re: Horde Zla

Post by perscitus »

Sarajmen wrote:UNFKS je skraćenica od Udruženja navijača FK Sarajevo. Svako udruženje je pravno lice, koje bi moralo da ima svoje članstvo, sjedište , organe i tijela, pa tako i osobu ovlaštenu za zastupanje i odnos sa javnošću. Udruženje bi moralo da bude organizovano na način da se zna ko šta radi, šta je od planiranih aktivnosti za jednu godinu urađeno a šta nije, na čemu se trenutno radi a čemu se teži u bližoj budućnosti.
Kada je i gdje zakazana Skuština UNFKS-a ?
Dok smo mi bili aktivni sastanci su se redovno odrzavali. Naravno, zbog prirode stvari o kojima se raspravljalo moralo je biti zatvoreno za javnost kao kod svih navijackih grupa.
F&N
Posts: 4002
Joined: 17/10/2010 23:24
Location: od Ciglana do Podhrastova, od Breke do Mejtasa including Jezero...

#4698 Re: Horde Zla

Post by F&N »

perscitus wrote:Ako sam dobro razumio, vi zelite na osnovu ''ja sam cijeli zivot bio na sjeveru ali nisam vise ali zasluzujem da znam'' da vam se jave predstavnici svih frakcija i elaboriraju ovdje na javnom forumu problematiku (iako je nemoguce u jednom postu da neko obuhvati cjelinu) u zadnjih par godina kako bi vi dali neki sud o tome? Paradoks. Ako ste bili nekada aktivni, onda dobro znate da nikada nismo rjesavali unutrasnje probleme na taj nacin. Dobro znate da se tako ne radi jer je nemoguce rijesiti problem. Uz duzno postovanje svima, mi ne mozemo znati ko stoji iza komentara zato smo u proslosti, a ja se nadam da nova generacija ce i u buducnosti nastaviti da komunicira prirodnim i zdravijim putem.
Izvinjavam se unaprijed ako sam nekoga uvrijedio, to mi nije bila namjera jer se vodim onom da ja nisam dao nista Hz u odnosu koliko sam dobio. :thumbup:
Forum nije za rjesavanje tih stvari, ali zato saopstenja za javnost jesu?
O trenutnom problemu hordi, mislim da se treba napisati na forumima, sto zasto i kako, kako bi svi bili upoznati i na taj nacin bi se onim destruktivnim strujama u HZ dodatno umanjio manevarski prostor. To nije stvar da ce se nesto rijesiti na ovom ili onom forumu, ali treba prosiriti pricu.
Ako se po FB moze komentarisati i pisati po statusima, moze vala i na forumima.
Ja iako znam o cemu se radi ne zelim da pisem, jer se drzim onog da je bolje da pise neko ko je "u desavanjima".
Nije moje da pisem, ali mislim da bi ste vi (samo ne znam kojoj struji od ovih pripadas :mrgreen:) trebali pisati u cilju informisanja svih tribina. Jer sjever nije sam, i horde nisu nastale same od sebe vec su vezane za sve simpatizere ovog kluba, redovne navijace, pljuvace, povremene itd...

Politika koja se godinama fura da ne date ikom da vam ista kaze je dovela sjever u trenutnu situaciju. Kada su vam ljudi govorili nemojte raditi to tako, ili ovo ovako istu su bili verbalno napadani i suptilno tjerani sa tribina. A oni koji su bili na zapadu su bili ucutkivani sta ti znas otisao, vrati se pa nesto pricaj isl... Kada se govorilo da pojedinci nisu za horde, branili ste ih sa onom pricom znas li ti koliko je gostovanja isao, bio utakmica, belaja... a bio je samo zato jer nista u zivotu pametnije nije imao da radi. I taj ili ti su sada napravili problem hordama. I trenutna grupa hordi na istoku nije ni svjesna da je sama sukrivac za trenutnu situaciju.
Horde ma ko ostao moraju se vratiti izvornim vrijednostima ove grupe, a to je da je ona uvijek bila grupa sarajevske gradske raje, a ne beogradskih brzih i zestokih koji zele sve i odmah.
User avatar
perscitus
Posts: 678
Joined: 18/03/2008 15:17
Location: Mekka - Sinaloa

#4699 Re: Horde Zla

Post by perscitus »

F&N wrote:
perscitus wrote:Ako sam dobro razumio, vi zelite na osnovu ''ja sam cijeli zivot bio na sjeveru ali nisam vise ali zasluzujem da znam'' da vam se jave predstavnici svih frakcija i elaboriraju ovdje na javnom forumu problematiku (iako je nemoguce u jednom postu da neko obuhvati cjelinu) u zadnjih par godina kako bi vi dali neki sud o tome? Paradoks. Ako ste bili nekada aktivni, onda dobro znate da nikada nismo rjesavali unutrasnje probleme na taj nacin. Dobro znate da se tako ne radi jer je nemoguce rijesiti problem. Uz duzno postovanje svima, mi ne mozemo znati ko stoji iza komentara zato smo u proslosti, a ja se nadam da nova generacija ce i u buducnosti nastaviti da komunicira prirodnim i zdravijim putem.
Izvinjavam se unaprijed ako sam nekoga uvrijedio, to mi nije bila namjera jer se vodim onom da ja nisam dao nista Hz u odnosu koliko sam dobio. :thumbup:
Forum nije za rjesavanje tih stvari, ali zato saopstenja za javnost jesu?
O trenutnom problemu hordi, mislim da se treba napisati na forumima, sto zasto i kako, kako bi svi bili upoznati i na taj nacin bi se onim destruktivnim strujama u HZ dodatno umanjio manevarski prostor. To nije stvar da ce se nesto rijesiti na ovom ili onom forumu, ali treba prosiriti pricu.
Ako se po FB moze komentarisati i pisati po statusima, moze vala i na forumima.
Ja iako znam o cemu se radi ne zelim da pisem, jer se drzim onog da je bolje da pise neko ko je "u desavanjima".
Nije moje da pisem, ali mislim da bi ste vi (samo ne znam kojoj struji od ovih pripadas :mrgreen:) trebali pisati u cilju informisanja svih tribina. Jer sjever nije sam, i horde nisu nastale same od sebe vec su vezane za sve simpatizere ovog kluba, redovne navijace, pljuvace, povremene itd...

Politika koja se godinama fura da ne date ikom da vam ista kaze je dovela sjever u trenutnu situaciju. Kada su vam ljudi govorili nemojte raditi to tako, ili ovo ovako istu su bili verbalno napadani i suptilno tjerani sa tribina. A oni koji su bili na zapadu su bili ucutkivani sta ti znas otisao, vrati se pa nesto pricaj isl... Kada se govorilo da pojedinci nisu za horde, branili ste ih sa onom pricom znas li ti koliko je gostovanja isao, bio utakmica, belaja... a bio je samo zato jer nista u zivotu pametnije nije imao da radi. I taj ili ti su sada napravili problem hordama. I trenutna grupa hordi na istoku nije ni svjesna da je sama sukrivac za trenutnu situaciju.
Horde ma ko ostao moraju se vratiti izvornim vrijednostima ove grupe, a to je da je ona uvijek bila grupa sarajevske gradske raje, a ne beogradskih brzih i zestokih koji zele sve i odmah.

Ja odavno ne pripadam nijednoj frakciji jer kao sto rekoh ranije zbog egzistencije mene i moje djece ne zivim u Sarajevu vec par godina. Tako da se apsolutno slazem sa tobom u vezi onog posljednjeg sto si napisao. Za to smo se ranije borili, za drugarstvo prije svega i to smo ostavili u amanet sadasnjoj generaciji.
Za drugu se stvar djelomicno slazem. Hz je istina vezana za sve ali sama organizacija nije. Ne dao Bog da jeste ili da bude.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4700 Re: Horde Zla

Post by Raigor Stonehoof »

za mene su horde umrle onog dana kad se nisu htjeli ograditi od onih debilcica sto su nas kostali tri boda protiv borca. do tad sam povremeno isao na sjever, od tad nikad.
Post Reply