Homoseksualnost i usvajanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zubi
Posts: 5159
Joined: 16/07/2009 00:27

#2426 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by zubi »

alibegoa wrote: 29/05/2022 16:12 Bolje im je nego na Bjelavama
Sustina svega... :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28388
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#2427 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Dozer »

Ne nuzno.
User avatar
Ateista
Posts: 46566
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2428 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Idemedosumom wrote: 31/05/2022 09:15 Zaista mi je tesko za povjerovati, da su pojedinci stava, da je svejedno ko ce odgajati djecu (ma koliko duboko se u wokeness glibu nalazio/la), samo neka odgajatelj ima dovoljno para.
Postoje jetimi koji su bez roditelja odrasli, pa postali cak uspjesni ljudi poslije toga- eto vidis da je svejedno ko te odgaja :oops: :cry:
Niko ne kaze da su samo pare bitne, to je jedan od uslova, ima jos puno toga sto se procjenjuje.
Isto tako niko ne kaze da je svejedno ko ce ih odgajati, samo da ima puno bitnijih stvari od boje koze, religije, sexualne orjentacije i slicno.
User avatar
Ateista
Posts: 46566
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2429 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

Dozer wrote: 31/05/2022 10:08Ne nuzno.
Ako buduci roditelji zadovolje uslove, neuporedivo su vece sanse da ce djetetu biti bolje nego u domu.
Moze se desiti losa procjena i da budala dobije dijete da usvoji, ali mislim da je to rijetkost.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#2430 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by auspuhc »

Ateista wrote: 31/05/2022 10:46
Dozer wrote: 31/05/2022 10:08Ne nuzno.
Ako buduci roditelji zadovolje uslove, neuporedivo su vece sanse da ce djetetu biti bolje nego u domu.
Moze se desiti losa procjena i da budala dobije dijete da usvoji, ali mislim da je to rijetkost.
Neuporedivo su vece sanse da ce zavrsiti sa boljim roditeljima od prosjecnog para koji je djecu dobio prirodnim putem. O tome da ce im biti bolje nego u domu ne treba ni raspravljati.
User avatar
Ateista
Posts: 46566
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2431 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

auspuhc wrote: 31/05/2022 15:15
Ateista wrote: 31/05/2022 10:46

Ako buduci roditelji zadovolje uslove, neuporedivo su vece sanse da ce djetetu biti bolje nego u domu.
Moze se desiti losa procjena i da budala dobije dijete da usvoji, ali mislim da je to rijetkost.
Neuporedivo su vece sanse da ce zavrsiti sa boljim roditeljima od prosjecnog para koji je djecu dobio prirodnim putem. O tome da ce im biti bolje nego u domu ne treba ni raspravljati.
Da, to si u potpunosti u pravu. Za usvajanje je potrebno proci neke kontrole i zadovoljiti odredjene uslove, za radjanje ne trebaju nikakvi uslovi osim da je par reproduktivno zdrav i da nisu koristili zastitu, zato i imamo svakakvih slucajeva zlostavljanja i zanemarivanja djece, toliko napustene djece i slicno.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#2432 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ilkbahar »

Ateista wrote: 26/05/2022 17:10
ilkbahar wrote: 26/05/2022 17:05
Konkretno da im se omoguci sasvim neprirodno i nenormalno usvajanje djece od para homica. .hoces jos?
To sto je nesto oo tvojim kriterijima nenormalno, ne znaci da je stvarno tako. Vec je objasnjeno, i hetero parovi moraju zadovoljiti puno uslova da bi usvojili dijete, isto se na zapadu odnosi i na gay parove, nije samo da dodju ko u prodavnicu, vec strucnjaci procjenjuju da li su adekvatni za usvajanje. Ako neko jeste, zasto im to uskratiti?

Ti bi uskratio tu mogucnost i hetero parovima koji ne mogu imati djecu? Ipak je to neprirodno, gdje si vidio da usvoji dijete neko ko ga ne moze imati? Da je bog htio da imaju djecu, dao bi im da ih mogu imati... poznato? :D
Mislis da si pametan sta li?
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#2433 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Hakiz »

Doći će i to, inšalah.

Mislim, usvajanje.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2434 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Ako ćemo to dvoje izjednačiti, onda se vraćamo na tezu da je homoseksualnost uzrokovana odsustvom zdravlja :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46566
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#2435 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ateista »

ilkbahar wrote: 07/07/2022 17:45
Ateista wrote: 26/05/2022 17:10

To sto je nesto oo tvojim kriterijima nenormalno, ne znaci da je stvarno tako. Vec je objasnjeno, i hetero parovi moraju zadovoljiti puno uslova da bi usvojili dijete, isto se na zapadu odnosi i na gay parove, nije samo da dodju ko u prodavnicu, vec strucnjaci procjenjuju da li su adekvatni za usvajanje. Ako neko jeste, zasto im to uskratiti?

Ti bi uskratio tu mogucnost i hetero parovima koji ne mogu imati djecu? Ipak je to neprirodno, gdje si vidio da usvoji dijete neko ko ga ne moze imati? Da je bog htio da imaju djecu, dao bi im da ih mogu imati... poznato? :D
Mislis da si pametan sta li?
Ma jok, mislim da sam glup.
Piaty
Posts: 5723
Joined: 01/12/2020 00:58

#2436 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Piaty »

Sorry...zaboravi...

Stvaram obavezu sebi da cekam odgovor a moram ic spavati

Halali...ne moras

:wink:

Izvinjavam se svima
User avatar
medvjed23
Posts: 26827
Joined: 16/07/2010 13:49

#2437 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by medvjed23 »

U redu je. Svakom se može desiti.
kolobok
Posts: 316
Joined: 30/12/2008 14:28

#2438 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by kolobok »

Idemedosumom wrote: 31/05/2022 09:15 Zaista mi je tesko za povjerovati, da su pojedinci stava, da je svejedno ko ce odgajati djecu (ma koliko duboko se u wokeness glibu nalazio/la), samo neka odgajatelj ima dovoljno para.
Ja ne poznajem nikoga tko je stava da je svejedno tko će odgajati. Ali mi je teško za povjerovati da netko misli kako je djetetu bolje odrastati u domu nego kod nekoga tko je prošao sve moguće provjere i mukotrpne procedure da bi postao udomitelj/posvojitelj. Kao da netko to radi iz hira.

Budimo realni - jedini razlog zašto su ljudi protiv usvajanja od strane istospolnih parova je taj što i dalje homoseksualnost smatraju teškom dijagnozom i izjednačuju s pedofilijom. Te priče da dijete mora imati i oca i majku su samo paravan. Mnoga djeca u "normalnim" obiteljima nemaju oca i majku, pa nikome ne pada na pamet tvrditi da bi toj djeci bilo bolje u domu.

Inače, ustavni sud Slovenije je neki dan dopustio usvajanje istospolnim parovima i fino to obrazložio - nitko nema 'pravo' na posvajanje djeteta (ni hetero ni homo parovi), ali svi imaju pravo da pod jednakim uvjetima pristupe evaluaciji i budu stavljeni na listu potencijalnih usvojitelja. Dopuštati to samcima, a ne dopuštati istospolnim parovima nema nikakvog smisla ni racionalnog opravdanja.

Ja osobno mislim da zaista jest najoptimalnije da dijete dobije oca i majku, ali znamo da to nije uvijek moguće i da masa djece dočeka punoljetnost u domu, nakon čega budu prepuštena sama sebi. Tvrditi da je taj scenarij bolja opcija od usvajanja od strane istospolnog para (koji je prošao sve provjere kao i ostali) može samo netko kome dobrobit djece nije na prvom mjestu, nego neke druge stvari.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2439 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

Treba vremena da 'svarimo' i tu situaciju.. josh uvijek je :shock: kad vidimo dva dechka kao i dvije djevojke .... koji se drza za ruke, na javnom mjestu .... jos ako su s klincima... :nevjerujem:.. mashta buja .... :-)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2440 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Bloo »

Idemedosumom wrote: 31/05/2022 09:15 Zaista mi je tesko za povjerovati, da su pojedinci stava, da je svejedno ko ce odgajati djecu (ma koliko duboko se u wokeness glibu nalazio/la), samo neka odgajatelj ima dovoljno para.
Pa državi je svejedno (nisu pare bitne) jer vidimo da nema kontrole ko može IMATI djecu tj. ko se može vjenčati i roditi dijete. Napraviti dijete je lako, odgojiti već teže, a vidimo oko sebe da baš taj element je nekako zapostavljen. :mrgreen:

Dvoje narkomana - no problemo.
Dvoje religijskih fanatika - no problemo.
Dvoje psihičkih bolesnika - no problemo
Dvoje kriminalaca - no problemo
Dvoje ljudi koji žive ispod granice siromaštva - 10 dijete - no problemo! :D
et cetera et cetera

Tako da vidimo da je državi a vala i komšiluku svejedno. :D Komšiluk će malo da palaca jeziko i zlurado se smješka jer ONI nisu takvi, a OVI jesu...ali to je to.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2441 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

kolobok wrote: 10/07/2022 13:18 Ja ne poznajem nikoga tko je stava da je svejedno tko će odgajati. Ali mi je teško za povjerovati da netko misli kako je djetetu bolje odrastati u domu nego kod nekoga tko je prošao sve moguće provjere i mukotrpne procedure da bi postao udomitelj/posvojitelj. Kao da netko to radi iz hira.
Imaš svakakvih ljudi, koji svašta misle.

Ne radi se usporedbi doma i istospolnih usvajatelja, već hetero (optimum, po tebi) i istospolnih usvajatelja.
Last edited by Idemedosumom on 11/07/2022 14:40, edited 1 time in total.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#2442 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Haris.ba »

kolobok wrote: 10/07/2022 13:18

Inače, ustavni sud Slovenije je neki dan dopustio usvajanje istospolnim parovima i fino to obrazložio - nitko nema 'pravo' na posvajanje djeteta (ni hetero ni homo parovi), ali svi imaju pravo da pod jednakim uvjetima pristupe evaluaciji i budu stavljeni na listu potencijalnih usvojitelja. Dopuštati to samcima, a ne dopuštati istospolnim parovima nema nikakvog smisla ni racionalnog opravdanja.

Znaci za nekih 15ak godina bice isto kod nas.
kolobok
Posts: 316
Joined: 30/12/2008 14:28

#2443 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by kolobok »

Idemedosumom wrote: 10/07/2022 17:12
Ne radi se usporedbi doma i istospolnih usvajatelja, već hetero i istospolnih usvajatelja (optimum, po tebi).
Radi se upravo o usporedbi doma i istospolnih posvajatelja, jer je njima zabranjeno aplicirati.

Kad nekome zabranjuješ apliciranje, onda si unaprijed kao država zauzeo stav da je djetetu bolje u domu.

Haris.ba wrote: 10/07/2022 17:15
kolobok wrote: 10/07/2022 13:18 Inače, ustavni sud Slovenije je neki dan dopustio usvajanje istospolnim parovima i fino to obrazložio - nitko nema 'pravo' na posvajanje djeteta (ni hetero ni homo parovi), ali svi imaju pravo da pod jednakim uvjetima pristupe evaluaciji i budu stavljeni na listu potencijalnih usvojitelja. Dopuštati to samcima, a ne dopuštati istospolnim parovima nema nikakvog smisla ni racionalnog opravdanja.

Znaci za nekih 15ak godina bice isto kod nas.

Nekako ne mogu zamisliti naš ustavni sud da se bavi ovakvim pitanjima. :D

To mi je više za one dosadne, uređene države.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24840
Joined: 08/09/2005 20:08

#2444 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Haris.ba »

kolobok wrote: 10/07/2022 18:26 Nekako ne mogu zamisliti naš ustavni sud da se bavi ovakvim pitanjima.

To mi je više za one dosadne, uređene države.
Nece imati izbora. Cudi ma da neko to ranije nije pokrenuo.

Prvo za brak, pa kasnije za usvajanje.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2445 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

Već vidim naše normalne i moralne kako tugaljivo bulje u dijete usvojeno od strane homoseksualaca i komentarišu u trenucima dokolice...jesvidla/vidio ono... joooj, Bože sačuvaj.... jadno dijete, tobe jarabi.....nedobognikom, daleko bilo....gdje ide ovaj svijet....

A dijete samo prošetalo pored njih u društvu svojih usvojitelja ili se igralo na igralištu...
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2446 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

Ili muška varijanta goreopisane normalnosti i moralnosti...

"Gledaj ih, pizda im materina poremećena, vladaju svijetom, bolesnici....i djecu im dali....
ma, bježi ba, što mi pokaza, ne mogu ih gledat, slab sam na djecu....fuj."

A onda zamišljam kako sve te face, normalnih i moralnih koji ovako razmišljaju, izgledaju u trenutku dok dva homoseksualca sa usvojenim djetetom prolaze pored njih, a to dijete ih gleda....



Ko....to samo pustiti dijete da im se u facu isplazi il kaže...."ta'e, 'ta buljiš, ljuti, ne prepadaj me!"

A onda zagrliti dijete, utješiti ga i odšetati dalje svojim putem.


I izviniti se gospodi zbog neprimjerenog ponašanja djeteta...naravno.
Last edited by ¤ jelena ¤ on 10/07/2022 20:43, edited 1 time in total.
no_sikiriki
Posts: 17243
Joined: 11/12/2012 13:21

#2447 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

¤ jelena ¤ wrote: 10/07/2022 18:47 Već vidim naše normalne i moralne kako tugaljivo bulje u dijete usvojeno od strane homoseksualaca i komentarišu u trenucima dokolice...jesvidla/vidio ono... joooj, Bože sačuvaj.... jadno dijete, tobe jarabi.....nedobognikom, daleko bilo....gdje ide ovaj svijet....

A dijete samo prošetalo pored njih u društvu svojih usvojitelja ili se igralo na igralištu...
Ma meni je najtužnije ono što je Bloo ranije napisala, svi se zgražavaju nad idejom homoseksualaca sa djetetom, ali ni da trepnu za kriminalce, narkomane, mentalno poremećene i fanatike, koji redovno imaju djecu. Da ne pričam da neki i torturišu/ubijaju vlastitu djecu, pa onda ide ono sažaljevanje poslije - nema veze što su redovno vidjali da neko torturiše to dijete, jer nije to njihova stvar, ipak...
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2448 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

no_sikiriki wrote: 10/07/2022 19:27
¤ jelena ¤ wrote: 10/07/2022 18:47 Već vidim naše normalne i moralne kako tugaljivo bulje u dijete usvojeno od strane homoseksualaca i komentarišu u trenucima dokolice...jesvidla/vidio ono... joooj, Bože sačuvaj.... jadno dijete, tobe jarabi.....nedobognikom, daleko bilo....gdje ide ovaj svijet....

A dijete samo prošetalo pored njih u društvu svojih usvojitelja ili se igralo na igralištu...
Ma meni je najtužnije ono što je Bloo ranije napisala, svi se zgražavaju nad idejom homoseksualaca sa djetetom, ali ni da trepnu za kriminalce, narkomane, mentalno poremećene i fanatike, koji redovno imaju djecu. Da ne pričam da neki i torturišu/ubijaju vlastitu djecu, pa onda ide ono sažaljevanje poslije - nema veze što su redovno vidjali da neko torturiše to dijete, jer nije to njihova stvar, ipak...
Da, odličan post.

To ti je potpuno ista matrica u glavama kao i ona... "naš je pa kakav god bio, ne može biti gori od njihovih.....onih, njih..."

"Ne valja on, znamo mi to, ali....naš je".

E, tako i ovdje, samo je drugi segment identiteta u pitanju....nije riječ o nekom "našem" u pogledu pripadnosti nekoj sociološkoj grupaciji, nego je naš u segmentu seksualnosti.

I džaba.
no_sikiriki
Posts: 17243
Joined: 11/12/2012 13:21

#2449 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by no_sikiriki »

¤ jelena ¤ wrote: 10/07/2022 20:04 Da, odličan post.

To ti je potpuno ista matrica u glavama kao i ona... "naš je pa kakav god bio, ne može biti gori od njihovih.....onih, njih..."

"Ne valja on, znamo mi to, ali....naš je".

E, tako i ovdje, samo je drugi segment identiteta u pitanju....nije riječ o nekom "našem" u pogledu pripadnosti nekoj sociološkoj grupaciji, nego je naš u segmentu seksualnosti.

I džaba.
Da, ne kažu džabe, lakše im je svariti da im dijete bude ubica, nego gay. Jer ovo prvo je "prirodnije." :-?
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2450 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

no_sikiriki wrote: 10/07/2022 20:10
¤ jelena ¤ wrote: 10/07/2022 20:04 Da, odličan post.

To ti je potpuno ista matrica u glavama kao i ona... "naš je pa kakav god bio, ne može biti gori od njihovih.....onih, njih..."

"Ne valja on, znamo mi to, ali....naš je".

E, tako i ovdje, samo je drugi segment identiteta u pitanju....nije riječ o nekom "našem" u pogledu pripadnosti nekoj sociološkoj grupaciji, nego je naš u segmentu seksualnosti.

I džaba.
Da, ne kažu džabe, lakše im je svariti da im dijete bude ubica, nego gay. Jer ovo prvo je "prirodnije." :-?
Joooj to prirodno.... :twisted: :lol:

eo deset godina na ovom forumu čitam o tom prirodnom kao ključnom kriteriju za nešto prihvatljivo u vezi sa homoseksualnošću i stvarno više ne vjerujem svojim očima kad to vidim. :D

Sekund mi fali da me ubijede kako homoseksualci nisu ljudi, nego naki terminatori, al oni tipa 1, ne 2, taj je naš. :D
Post Reply