Homoseksualnost i usvajanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Rugafet
Posts: 4679
Joined: 14/12/2015 17:52

#2026 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Rugafet »

Vitezanin wrote:
Ja, i?! Zbog tog ne bi trebali usvajati djecu ili šta već?

Ali čak ni ovo boldano nije istina, mislim, smiješno je zapravo.
Pa nista, napisao si da su potpuno isti kao svi ostali a ja ti kazem da nisu, da su isti ova tema ne bi ni postojala kaj ne.
User avatar
medvjed23
Posts: 26693
Joined: 16/07/2010 13:49

#2027 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by medvjed23 »

Vitezanin wrote:Kako Ante o muslimanima, tako ljudi na forumu o pederima. ISTA STVAR. Ali slijepi su kod očiju... :D :D :D
i šega je što se ti ljudi upale ko kutnjak kad neko drugi primijeni princip koji su sami postavili.. naprimjer, šovinista koji etiketira homoseksualce u tome ne vidi ništa loše, al kad neko narod, kojem taj šovinista pripada, nazove genetskim otpadom, priča se mijenja i etiketiranje odjednom nije ok..
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2029 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by triconja »

U komentarima svih mi balinluk strikes again :lol: :lol: :lol:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7777
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2030 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Idemedosumom »

Cccc, doš'o vakat da se odseli istočnije :oops:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2031 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by beni-bu-man »

vehabije na aparatima
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#2032 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by aldinjo »

beni-bu-man wrote:vehabije na aparatima
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :run:
Postoji li nešto u ovoj državi a da zato nisu krive "vehabije"? :lol:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#2033 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Ramzess Veliki »

Vitezanin wrote:
macchiato wrote:Takve zaključke ostavite ljudima odraslim u domu, a ne da napamet pričate.


Ja da sam na mjestu napuštenog djeteta, bila bih sretna i da me dva dvoglava zmaja udome i pruže porodicu, ljubav, dom i neku perspektivu kasnije, a kamo li dva insana.
Kao da je bitno kojeg su spola, koliko djece ima koja odrastu sa jednim roditeljem i bakom/dedom skupa, pa se preživi i izraste u dobre ljude.
:thumbup:

Svi forumaši koji se ovako stavljaju na mjesto te djece i govore "Bolje da ta djeca odrastu tu nego s 2 oca" i sl. očito nikada nisu ušli u takve domove i nikada imali kontakta s tom djecom i ljudima koji se "brinu" o njima u tim domovima.

Pošto sam ja ulazio tu i radio s tom djecom, samo želim forumašima reći da su ti domovi (u slučaju BiH) prije oblik zatvora (po odnosu prema djeci, radu s djecom, odgojnim metodama itd.) nego domovi čija temeljna funkcija nije samo nahraniti tu djecu nego pružiti im ljubav. Tu ljubav ne dobivaju tu i ne može me niko uvjeriti da 5 teta na 50 djece može pružiti ljubavi i skrbi koliko bi možda to uradila 2 roditelja da ne znam koje su orijentacije ili čega već.

Lupanje napamet, bez konkretnih ulaznih informacija koje su pritom zabetonirane davno utvrđenim predrasudama stvaraju odnos prema geyevima i lezbama kakav možemo iščitati na ovom forumu. Eto, imao sam potrebu nadodati na tvoj post jer je čisti bezobrazluk, na kraju krajeva, i ljigavo je uopće donositi zaključke kako bi bilo djeci koju nikad nisu upoznali ni vidjeli kako ta djeca žive u tim posr... domovima.

Otiđite u dom na Bjelavama, budite 5 dana gore pa da vidim onda kakav ćete zaključak izvući o tome kakva će ta djeca biti kad ih jednom šutnu na ulicu. Pojma nemate, a baljezgate.
Svaka cast oboma, podrzavam sve receno.
Neki bi trebali razmisliti o svojim predrasudama, na ovoj temi mnogi autori u prvi plan postavljaju svoju odbojnost prema homoseksualcima ili vehabijama a ne brigu prema djeci bez roditelja koja zive po tim zatvorima.
Moje je misljenje da je svaki zamjenski roditelj koji ce biti brizan prema toj djeci, bila to konzervativna vehabijska porodica ili modernisticka gay bracna zajednica bolje rjesenje za tu djecu od trenutnih domova u kojima su zbrinuti.
User avatar
Rugafet
Posts: 4679
Joined: 14/12/2015 17:52

#2034 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Rugafet »

Sta kazu djeca zna li se to? Pitaju li se oni, ono mozda neki deckic bas i nije odusevljen idejom da ima dvojicu baba. Drugo, ovdje se potencira neuslovnost u domovima kao glavni argument pa da je zbog toga bolje da ih homoseksualci usvoje, znaci li to da su nam domovi uredjeni po nekim standardima, gdje djeca imaju sve po ps, da im je ipak bolje tu u domu sa drugarima nego da ih ovi sebi vode.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2035 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by beni-bu-man »

aldinjo wrote:
beni-bu-man wrote:vehabije na aparatima
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :run:
Postoji li nešto u ovoj državi a da zato nisu krive "vehabije"? :lol:
Ne, za sve su oni krivi :mrgreen:
User avatar
omega369
Posts: 9289
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#2036 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by omega369 »

Veca govna od homoseksualaca ne postoje. Ne mogu cak ni sa vehabijama u istu recenicu. Ali, vidim trpa se to dvoje
User avatar
sinuhe
Posts: 11456
Joined: 03/06/2011 11:33

#2037 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by sinuhe »

Sto to. Vlada FBiH se vec naguzila 'nako radi ambasadora a kada su trazili da paradiraju ulicom ministar se sakrio. Kantonalni ministar doduse.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2038 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Hakiz »

Rugafet wrote:Sta kazu djeca zna li se to? Pitaju li se oni, ono mozda neki deckic bas i nije odusevljen idejom da ima dvojicu baba. Drugo, ovdje se potencira neuslovnost u domovima kao glavni argument pa da je zbog toga bolje da ih homoseksualci usvoje, znaci li to da su nam domovi uredjeni po nekim standardima, gdje djeca imaju sve po ps, da im je ipak bolje tu u domu sa drugarima nego da ih ovi sebi vode.
Pitaju li se djeca u heterseksualnim pa još i vjerničkim porodicama?

Šta da kaže dečkić ili curica kada mora 4 različite žene zvati mama? To nije zbunjujće, frustrirajuće, neprirodno itd?
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2039 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Hakiz »

omega369 wrote:Veca govna od homoseksualaca ne postoje. Ne mogu cak ni sa vehabijama u istu recenicu. Ali, vidim trpa se to dvoje
Postoje. Oni koji ih tako zovu.
User avatar
omega369
Posts: 9289
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#2040 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by omega369 »

Ne bih sa tobom polemisao. Vi mozete samo lovom i lobiranjima sprovoditi svoje :wink: ako si mislio u Bosni, na ulici, poslu, skoli sprovoditi svoje, odmah mozes prnje kupiti, pa ti piskaraj i tjesi se
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#2041 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Sara03 »

omega369 wrote:Veca govna od homoseksualaca ne postoje. Ne mogu cak ni sa vehabijama u istu recenicu. Ali, vidim trpa se to dvoje.
Mevlid je zvao. Ima ponudu za tebe.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2042 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

Image
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2043 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Hakiz »

omega369 wrote:Ne bih sa tobom polemisao. Vi mozete samo lovom i lobiranjima sprovoditi svoje :wink: ako si mislio u Bosni, na ulici, poslu, skoli sprovoditi svoje, odmah mozes prnje kupiti, pa ti piskaraj i tjesi se
Ja sam hetero, tako da bolje nemoj misliti o meni, ne ide ti to.

A kako ono kažu, ko se posljednji smije... Hrvati su se bunili, pa popustili, Srbija popušta, a i mi dolazimo na red.

A ti ćeš morati šutjeti i trpiti. Počni trenirati i spremi zalihu apaurina.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#2044 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by aldinjo »

omega369 wrote:Veca govna od homoseksualaca ne postoje. Ne mogu cak ni sa vehabijama u istu recenicu. Ali, vidim trpa se to dvoje
:lol: :lol: :lol: :run: Sve luđi postovi od luđeg! :run:
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#2045 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Sara03 »

omega369 wrote:Veca govna od homoseksualaca ne postoje. Ne mogu cak ni sa vehabijama u istu recenicu. Ali, vidim trpa se to dvoje.
Zaboravih, a ko tebe trpa?
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2046 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Hakiz »

Mislila si ga pitati, ko od spomenutih? :evil:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#2047 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by aldinjo »

Hakiz wrote:
omega369 wrote:Ne bih sa tobom polemisao. Vi mozete samo lovom i lobiranjima sprovoditi svoje :wink: ako si mislio u Bosni, na ulici, poslu, skoli sprovoditi svoje, odmah mozes prnje kupiti, pa ti piskaraj i tjesi se
Ja sam hetero, tako da bolje nemoj misliti o meni, ne ide ti to.

A kako ono kažu, ko se posljednji smije... Hrvati su se bunili, pa popustili, Srbija popušta, a i mi dolazimo na red.

A ti ćeš morati šutjeti i trpiti. Počni trenirati i spremi zalihu apaurina.
A jesu se okuražili. :lol: Može se iza nicka uvijek kriti. :-)
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#2048 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Sara03 »

Hakiz wrote:A ti ćeš morati šutjeti i trpiti. Počni trenirati i spremi zalihu apaurina.
Misliš valjda vazelina?
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#2049 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by graue_maus »

:shock: ima ova tema na forumu .......ukidaj politiku odma ...
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2050 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Hakiz »

To kada shvati istinitost izreke: Ako ih ne možeš pobijediti, pridruži im se.
Post Reply