Homoseksualnost i usvajanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#2001 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by haubica_i_to_teshka »

moonca wrote:
haubica_i_to_teshka wrote:
moonca wrote: Njihov uticaj i lobiranje je bilo usmjereno na zakon koji ih stiti kao i sve ostale hetero parove. Da imaju zdravstveno osiguranje kroz patrnera, nasljedstvo, penzija itd.
Nisu agresivni u tom smjeru koji navodis, ali znaju biti histericni vise nego je normlano.
Mislim da mogu biti jako dobri roditelji.
Usvajati djecu i nije bez strogog zakona- ne smiju se ni na kakav nacin zlostavljati-fizicki pogotovo. Tako da biloko da usvaja toga je svjestan i generalno ta djeca su jako razmazena.



Grijeshish i te kako,nazalost :(
Licno sam bila u okruzenju nekoliko familija, hetero, sa usvojenom djecom. Moje vidjenje. Treba imati puno 'zivaca' biti im roditelj. :-)
Najveci broj traumitizirane djece,sa kojima sa radio,dolazio je iz "foster" porodica.Sve njihove patnje,zajedno smo prolazili i koliko god sam se trudio da se "iskljucim", cesto nisam mogao,emocije su preovladavale
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#2002 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by beni-bu-man »

Boemica wrote:
Rugafet wrote:Ljudima koji zele djecu je valjda najmanji problem napravit dijete. Gdje je problem?
:pisnula: Jes' jes'.
lohotna cuna
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#2003 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Rugafet »

haubica_i_to_teshka wrote: Najveci broj traumitizirane djece,sa kojima sa radio,dolazio je iz "foster" porodica.Sve njihove patnje,zajedno smo prolazili i koliko god sam se trudio da se "iskljucim", cesto nisam mogao,emocije su preovladavale

Dzodi Foster?
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#2004 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by haubica_i_to_teshka »

Rugafet wrote:
haubica_i_to_teshka wrote: Najveci broj traumitizirane djece,sa kojima sa radio,dolazio je iz "foster" porodica.Sve njihove patnje,zajedno smo prolazili i koliko god sam se trudio da se "iskljucim", cesto nisam mogao,emocije su preovladavale

Dzodi Foster?
izvinjavam se na stranom izrazu,nije bilo namjerno

"foster porodice" ili porodice koje usvajaju djecu na nashem
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2005 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

haubica_i_to_teshka wrote:
moonca wrote:
haubica_i_to_teshka wrote:
Grijeshish i te kako,nazalost :(
Licno sam bila u okruzenju nekoliko familija, hetero, sa usvojenom djecom. Moje vidjenje. Treba imati puno 'zivaca' biti im roditelj. :-)
Najveci broj traumitizirane djece,sa kojima sa radio,dolazio je iz "foster" porodica.Sve njihove patnje,zajedno smo prolazili i koliko god sam se trudio da se "iskljucim", cesto nisam mogao,emocije su preovladavale
Nemoj mijesati djecu iz 'Foster' home(udomjavaju ) i doma za nezbrinutu ili djecu koji roditelji usvoje i nisu placeni za to.

Moj komsija je bio u foster-home- jednostavno majka nije mogla da se snadje sa 5-rodjece .On je bio u nekoliko familija,bilo je i teskog fizickog rada na farmi i vjerovatno 'vaspitavanja', no on je ispao dobar. nedavno se ozenio- fin momak s obzorim kakvo je odrastao.
Tako , nije sve crno. :zoka:
User avatar
haubica_i_to_teshka
Posts: 1298
Joined: 09/10/2009 14:24

#2006 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by haubica_i_to_teshka »

"moonca"

Nemoj mijesati djecu iz 'Foster' home(udomjavaju ) i doma za nezbrinutu ili djecu koji roditelji usvoje i nisu placeni za to.

Moj komsija je bio u foster-home- jednostavno majka nije mogla da se snadje sa 5-rodjece .On je bio u nekoliko familija,bilo je i teskog fizickog rada na farmi i vjerovatno 'vaspitavanja', no on je ispao dobar. nedavno se ozenio- fin momak s obzorim kakvo je odrastao.
Tako , nije sve crno. :zoka:
naravno da se ne moze generalizovati, i da sam pisao prvenstveno misleci na tu djecu


mada,u tim porodicama koje spominjesh,kao i svim drugim,sve je lijepo krasno..dok ne "zagrebesh" ispod povrshine, pa se "slomi" ili na roditeljima ili na djeci
dok okolina ima sliku idilcne porodice ,tako da...
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#2007 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

Ma ja ba, najbolje da ostavljamo napuštenu djecu da se sama snađu :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2008 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

I u 'regularnim' familijama imamo zapostavljene djece-uslovi gori nego li u bilo kojoj drugoj ustanovi. :roll:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2009 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by triconja »

Ne kontam sta monca hoce rec, ne zna jel posla il je dosla :lol: :lol: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47029
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2010 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Edin H. »

macchiato wrote:Takve zaključke ostavite ljudima odraslim u domu, a ne da napamet pričate.


Ja da sam na mjestu napuštenog djeteta, bila bih sretna i da me dva dvoglava zmaja udome i pruže porodicu, ljubav, dom i neku perspektivu kasnije, a kamo li dva insana.
Kao da je bitno kojeg su spola, koliko djece ima koja odrastu sa jednim roditeljem i bakom/dedom skupa, pa se preživi i izraste u dobre ljude.
To je upravo poenta.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2011 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

triconja wrote:Ne kontam sta monca hoce rec, ne zna jel posla il je dosla :lol: :lol: :lol:
uh, udarila ti popularnost u glavuImage
JUPITERXXXX
Posts: 39
Joined: 22/09/2018 22:12

#2012 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by JUPITERXXXX »

Stize nam lgbt americki ambasador sa partnerom valjda ce usvojiti nesto djece a mislim da nece manjkati lgbt parada.
User avatar
medvjed23
Posts: 26832
Joined: 16/07/2010 13:49

#2013 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by medvjed23 »

mlaćenje gloginja, 1623. epizoda.. čovjeku je bolje na ulici nego u kući, sve dok taj čovjek nisam ja..
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#2014 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Rugafet »

Zamislite da ova( j) odgaja dijete. I sad napiste kroz kakve traume ce to nesretno dijete prolazit sa ovakvom mamom

Image
User avatar
holowey
Posts: 8438
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2015 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by holowey »

User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#2016 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Vitezanin »

Rugafet wrote:Zamislite da ova( j) odgaja dijete. I sad napiste kroz kakve traume ce to nesretno dijete prolazit sa ovakvom mamom

Image
Djecu nam odgajaju takvi i da nisu u haljinama. Vidimo to je put do sretne obitelji, je li? :-)

Dakle, želim ti reći da ti je primjer bezveze. Je li zaista misliš da većina gayeva izgleda ovako, ponaša se ovako i da želi nositi haljine?! Vjerovao ili ne, većina izgleda i ponaša se kao bilo koji tip ili cura koju ćeš danas sresti na ulici.
User avatar
harač
Posts: 5274
Joined: 13/02/2006 13:30

#2017 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by harač »

Image

zamisli da ti ovo odgaja djecu. ustvari, ne moras zamisljati :D
User avatar
l33t
Posts: 4326
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#2018 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by l33t »

brze usvojen zakon = manje onih parada koje su bas niđe veze
win win situacija
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#2019 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Vitezanin »

macchiato wrote:Takve zaključke ostavite ljudima odraslim u domu, a ne da napamet pričate.


Ja da sam na mjestu napuštenog djeteta, bila bih sretna i da me dva dvoglava zmaja udome i pruže porodicu, ljubav, dom i neku perspektivu kasnije, a kamo li dva insana.
Kao da je bitno kojeg su spola, koliko djece ima koja odrastu sa jednim roditeljem i bakom/dedom skupa, pa se preživi i izraste u dobre ljude.
:thumbup:

Svi forumaši koji se ovako stavljaju na mjesto te djece i govore "Bolje da ta djeca odrastu tu nego s 2 oca" i sl. očito nikada nisu ušli u takve domove i nikada imali kontakta s tom djecom i ljudima koji se "brinu" o njima u tim domovima.

Pošto sam ja ulazio tu i radio s tom djecom, samo želim forumašima reći da su ti domovi (u slučaju BiH) prije oblik zatvora (po odnosu prema djeci, radu s djecom, odgojnim metodama itd.) nego domovi čija temeljna funkcija nije samo nahraniti tu djecu nego pružiti im ljubav. Tu ljubav ne dobivaju tu i ne može me niko uvjeriti da 5 teta na 50 djece može pružiti ljubavi i skrbi koliko bi možda to uradila 2 roditelja da ne znam koje su orijentacije ili čega već.

Lupanje napamet, bez konkretnih ulaznih informacija koje su pritom zabetonirane davno utvrđenim predrasudama stvaraju odnos prema geyevima i lezbama kakav možemo iščitati na ovom forumu. Eto, imao sam potrebu nadodati na tvoj post jer je čisti bezobrazluk, na kraju krajeva, i ljigavo je uopće donositi zaključke kako bi bilo djeci koju nikad nisu upoznali ni vidjeli kako ta djeca žive u tim posr... domovima.

Otiđite u dom na Bjelavama, budite 5 dana gore pa da vidim onda kakav ćete zaključak izvući o tome kakva će ta djeca biti kad ih jednom šutnu na ulicu. Pojma nemate, a baljezgate.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55673
Joined: 15/12/2008 16:53

#2020 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ultima_palabra »

Rugafet wrote:Zamislite da ova( j) odgaja dijete. I sad napiste kroz kakve traume ce to nesretno dijete prolazit sa ovakvom mamom

Image
Pa ovaj je prije gay iz ormara, nego deklarisani. Možda ima i djece koju odgaja.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#2021 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

Vitezanin wrote:
macchiato wrote:Takve zaključke ostavite ljudima odraslim u domu, a ne da napamet pričate.


Ja da sam na mjestu napuštenog djeteta, bila bih sretna i da me dva dvoglava zmaja udome i pruže porodicu, ljubav, dom i neku perspektivu kasnije, a kamo li dva insana.
Kao da je bitno kojeg su spola, koliko djece ima koja odrastu sa jednim roditeljem i bakom/dedom skupa, pa se preživi i izraste u dobre ljude.
:thumbup:

Svi forumaši koji se ovako stavljaju na mjesto te djece i govore "Bolje da ta djeca odrastu tu nego s 2 oca" i sl. očito nikada nisu ušli u takve domove i nikada imali kontakta s tom djecom i ljudima koji se "brinu" o njima u tim domovima.

Pošto sam ja ulazio tu i radio s tom djecom, samo želim forumašima reći da su ti domovi (u slučaju BiH) prije oblik zatvora (po odnosu prema djeci, radu s djecom, odgojnim metodama itd.) nego domovi čija temeljna funkcija nije samo nahraniti tu djecu nego pružiti im ljubav. Tu ljubav ne dobivaju tu i ne može me niko uvjeriti da 5 teta na 50 djece može pružiti ljubavi i skrbi koliko bi možda to uradila 2 roditelja da ne znam koje su orijentacije ili čega već.

Lupanje napamet, bez konkretnih ulaznih informacija koje su pritom zabetonirane davno utvrđenim predrasudama stvaraju odnos prema geyevima i lezbama kakav možemo iščitati na ovom forumu. Eto, imao sam potrebu nadodati na tvoj post jer je čisti bezobrazluk, na kraju krajeva, i ljigavo je uopće donositi zaključke kako bi bilo djeci koju nikad nisu upoznali ni vidjeli kako ta djeca žive u tim posr... domovima.

Otiđite u dom na Bjelavama, budite 5 dana gore pa da vidim onda kakav ćete zaključak izvući o tome kakva će ta djeca biti kad ih jednom šutnu na ulicu. Pojma nemate, a baljezgate.
Pa to ti je bošnjina politika.
Sve je bolje osim da se ljudima koji se njima ne dopadaju dadnu njihova prava. Pa makar i na uštrb nevine djece. A sve pod krinkom aman zabrinutosti za dobrobit djece.
User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#2022 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Rugafet »

Vitezanin wrote: Dakle, želim ti reći da ti je primjer bezveze. Je li zaista misliš da većina gayeva izgleda ovako, ponaša se ovako i da želi nositi haljine?! Vjerovao ili ne, većina izgleda i ponaša se kao bilo koji tip ili cura koju ćeš danas sresti na ulici.
Mislim. U kucnoj varijanti se ovako oblace. I ne ponasaju se kao bilo koji tip kojeg sretnemo na ulici. Drugaciji je hod, pokreti rukama, izrazi lica kad govore itd.
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#2023 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Vitezanin »

Rugafet wrote:
Vitezanin wrote: Dakle, želim ti reći da ti je primjer bezveze. Je li zaista misliš da većina gayeva izgleda ovako, ponaša se ovako i da želi nositi haljine?! Vjerovao ili ne, većina izgleda i ponaša se kao bilo koji tip ili cura koju ćeš danas sresti na ulici.
Mislim. U kucnoj varijanti se ovako oblace. I ne ponasaju se kao bilo koji tip kojeg sretnemo na ulici. Drugaciji je hod, pokreti rukama, izrazi lica kad govore itd.
Ja, i?! Zbog tog ne bi trebali usvajati djecu ili šta već?

Ali čak ni ovo boldano nije istina, mislim, smiješno je zapravo.
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#2024 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by freelancerusk »

Rugafet wrote:
Vitezanin wrote: Dakle, želim ti reći da ti je primjer bezveze. Je li zaista misliš da većina gayeva izgleda ovako, ponaša se ovako i da želi nositi haljine?! Vjerovao ili ne, većina izgleda i ponaša se kao bilo koji tip ili cura koju ćeš danas sresti na ulici.
Mislim. U kucnoj varijanti se ovako oblace. I ne ponasaju se kao bilo koji tip kojeg sretnemo na ulici. Drugaciji je hod, pokreti rukama, izrazi lica kad govore itd.



:lol: :lol:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#2025 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Vitezanin »

Kako Ante o muslimanima, tako ljudi na forumu o pederima. ISTA STVAR. Ali slijepi su kod očiju... :D :D :D
Post Reply