Homoseksualnost i usvajanje djece

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#1776 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by hadzinicasa »

Mis mekinjas wrote:Dobijete li vi tolerantni na ovakvim temama zelju da psujete? :mrgreen:

Ja bih sve nesto napisala pa odustanem. A isto ne zasluzuje vecina da im se suti. Sto argumentovano sto po onoj: “s gospodom gospodski sa ....” nije cak ni ostatak te osrednje umotvorine u skladu sa mojim stavovima.

Fakat nekad od srca pozelim netolerantom puku da im okot postane dio njima omrazenih populacija. :mrgreen:
mene onaj jucer malo izv'o iz cetverotakta.... inace mi se ne desava cesto, mislim do sad 2 ili 3 puta u forumskoj karijeri. obicno selektivno citam i ovakve teme mi pomazu da i dann drugim temama kad vidim od koga je post ili ne citam, a ako i zakacim krajickom oka mnozim s nulom. nesto kao kognitivna foe grupa.

jedini mi je problem sto ne pamtim imena ili ih mijesam i brkam, pa onda nakon par mjeseci sve mi novo :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14765
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#1777 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by wewa »

Mis mekinjas wrote:Dobijete li vi tolerantni na ovakvim temama zelju da psujete? :mrgreen:

Ja bih sve nesto napisala pa odustanem. A isto ne zasluzuje vecina da im se suti. Sto argumentovano sto po onoj: “s gospodom gospodski sa ....” nije cak ni ostatak te osrednje umotvorine u skladu sa mojim stavovima.

Fakat nekad od srca pozelim netolerantom puku da im okot postane dio njima omrazenih populacija. :mrgreen:
ziva istina, ove teme su mi kao trenuci za volanom, kad mi okovi civilizacije postaju opterecenje.

samo ako psujes u autu ne budes banovan, jednom mi se samo desilo da je taksista htio da me bije - spasio me semafor i promjena iz crvene u zelenu :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#1778 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Mis mekinjas »

John Cleese wrote:
Mis mekinjas wrote:Dobijete li vi tolerantni na ovakvim temama zelju da psujete? :mrgreen:

Ja bih sve nesto napisala pa odustanem. A isto ne zasluzuje vecina da im se suti. Sto argumentovano sto po onoj: “s gospodom gospodski sa ....” nije cak ni ostatak te osrednje umotvorine u skladu sa mojim stavovima.

Fakat nekad od srca pozelim netolerantom puku da im okot postane dio njima omrazenih populacija. :mrgreen:
Dozvoli, to se uvijek desiava nekom drugom :| :D
Na filmovima. :mrgreen:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#1779 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Mis mekinjas »

Ja sam sinoc u krevetu sve gledajuci u plafon psovala. Beskrajno sam uzivala. :lol:

Ja vec 30 godina ponavljam da je Darwin bio romanticar.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72791
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#1780 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Velkoski »

broj dva
Posts: 4545
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#1781 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by broj dva »

Pa kad pocnu zbunjivati djete sa "pitaj mamu" i "pitaj tatu"
User avatar
medvjed23
Posts: 26811
Joined: 16/07/2010 13:49

#1782 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by medvjed23 »

Mis mekinjas wrote:Dobijete li vi tolerantni na ovakvim temama zelju da psujete? :mrgreen:

Ja bih sve nesto napisala pa odustanem. A isto ne zasluzuje vecina da im se suti. Sto argumentovano sto po onoj: “s gospodom gospodski sa ....” nije cak ni ostatak te osrednje umotvorine u skladu sa mojim stavovima.

Fakat nekad od srca pozelim netolerantom puku da im okot postane dio njima omrazenih populacija. :mrgreen:
dostojanstvo prije svega.. ako se spustiš u kaljužu i valjaš u blatu sa ljudima koji tu inače borave, sebe ćeš isprljati a njih nećeš očistiti..
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1783 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by S4mpion »

Mis mekinjas wrote:Dobijete li vi tolerantni na ovakvim temama zelju da psujete? :mrgreen:

Ja bih sve nesto napisala pa odustanem. A isto ne zasluzuje vecina da im se suti. Sto argumentovano sto po onoj: “s gospodom gospodski sa ....” nije cak ni ostatak te osrednje umotvorine u skladu sa mojim stavovima.

Fakat nekad od srca pozelim netolerantom puku da im okot postane dio njima omrazenih populacija. :mrgreen:
Baš me zanima da li bi ovakvo nešto poželjela svojoj djeci ili su ove želje rezervisane isključivo za tuđu djecu?

Djeca su djeca, nevina stvorenja, kao takva.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#1784 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Xavier1 »

S4mpion wrote:
Mis mekinjas wrote:Dobijete li vi tolerantni na ovakvim temama zelju da psujete? :mrgreen:

Ja bih sve nesto napisala pa odustanem. A isto ne zasluzuje vecina da im se suti. Sto argumentovano sto po onoj: “s gospodom gospodski sa ....” nije cak ni ostatak te osrednje umotvorine u skladu sa mojim stavovima.

Fakat nekad od srca pozelim netolerantom puku da im okot postane dio njima omrazenih populacija. :mrgreen:
Baš me zanima da li bi ovakvo nešto poželjela svojoj djeci ili su ove želje rezervisane isključivo za tuđu djecu?

Djeca su djeca, nevina stvorenja, kao takva.
Jeste bezobrazna, ali svakom od nas se to moze desiti. Mozda bas nju zapadne. :zjev:
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1785 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

S4mpion wrote:
Mis mekinjas wrote:Dobijete li vi tolerantni na ovakvim temama zelju da psujete? :mrgreen:

Ja bih sve nesto napisala pa odustanem. A isto ne zasluzuje vecina da im se suti. Sto argumentovano sto po onoj: “s gospodom gospodski sa ....” nije cak ni ostatak te osrednje umotvorine u skladu sa mojim stavovima.

Fakat nekad od srca pozelim netolerantom puku da im okot postane dio njima omrazenih populacija. :mrgreen:
Baš me zanima da li bi ovakvo nešto poželjela svojoj djeci ili su ove želje rezervisane isključivo za tuđu djecu?

Djeca su djeca, nevina stvorenja, kao takva.

Mislim da bi svaki roditelj poželio da ima normalno i zdravo dijete.

Kad sam pitala mamu šta je pomislila kad sam se rodila, je li joj bilo drago što sam curica, kaže ona, nisam ni gledala.
Brojim, pet prstića na jednoj ruci, hvala Bogu, pet na drugoj, Bogu hvala, miče ručicama, miče nožicama, o hvala ti Bože.

Valjda svaki roditelj to želi, zdravo dijete.

Ona je onima što mrze homoseksualce poželjela (iako ja ne bih to) da se suoče sa onim što toliko mrze i po čemu toliko pljuju, u nekome ko im je blizak, bliži ne može biti. Kako se nositi u toj situaciji?
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1786 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

Mis mekinjas wrote:Dobijete li vi tolerantni na ovakvim temama zelju da psujete? :mrgreen:

Ja bih sve nesto napisala pa odustanem. A isto ne zasluzuje vecina da im se suti. Sto argumentovano sto po onoj: “s gospodom gospodski sa ....” nije cak ni ostatak te osrednje umotvorine u skladu sa mojim stavovima.

Fakat nekad od srca pozelim netolerantom puku da im okot postane dio njima omrazenih populacija. :mrgreen:
Dobijem želju da premlatim nekoga, a ne da psujem.

A onda skontam da sam blesava :lol: i sjetim se da se i meni u životu nerijetko dešavalo baš ono što sam govorila da najviše mrzim.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1787 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

Mis mekinjas wrote: Ja vec 30 godina ponavljam da je Darwin bio romanticar.
Definitivno!

A Frojd idealist...

dok čitaš forum, ona njegova priča o vrhu ledenog brijega dođe ti ko bajka za laku noć i miran san.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1788 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by S4mpion »

Boemica wrote: Mislim da bi svaki roditelj poželio da ima normalno i zdravo dijete.

Kad sam pitala mamu šta je pomislila kad sam se rodila, je li joj bilo drago što sam curica, kaže ona, nisam ni gledala.
Brojim, pet prstića na jednoj ruci, hvala Bogu, pet na drugoj, Bogu hvala, miče ručicama, miče nožicama, o hvala ti Bože.

Valjda svaki roditelj to želi, zdravo dijete.

Ona je onima što mrze homoseksualce poželjela (iako ja ne bih to) da se suoče sa onim što toliko mrze i po čemu toliko pljuju, u nekome ko im je blizak, bliži ne može biti. Kako se nositi u toj situaciji?
Zato sam i postavio pitanje, čisto da vidim je li ta želja dobronamjerna, je li to nešto što bi poželjela svom djetetu.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#1789 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Boemica »

S4mpion wrote:
Boemica wrote: Mislim da bi svaki roditelj poželio da ima normalno i zdravo dijete.

Kad sam pitala mamu šta je pomislila kad sam se rodila, je li joj bilo drago što sam curica, kaže ona, nisam ni gledala.
Brojim, pet prstića na jednoj ruci, hvala Bogu, pet na drugoj, Bogu hvala, miče ručicama, miče nožicama, o hvala ti Bože.

Valjda svaki roditelj to želi, zdravo dijete.

Ona je onima što mrze homoseksualce poželjela (iako ja ne bih to) da se suoče sa onim što toliko mrze i po čemu toliko pljuju, u nekome ko im je blizak, bliži ne može biti. Kako se nositi u toj situaciji?
Zato sam i postavio pitanje, čisto da vidim je li ta želja dobronamjerna, je li to nešto što bi poželjela svom djetetu.
Razumijem šta hoćeš reći, ali gledaš iz pogrešne perspektive.

Vjerujem da svak želi da mu je dijete zdravo, ona očito nije homofobna i ako bude imala takvo dijete - voljet će ga.
Ali oni što jesu homofobni i što mrze homoseksualce, da li bi voljeli dijete ako bude gej? Očito želja nije dobronamjerna, jer misli da će se nečija mržnja kazniti time što će dobiti ono što mrzi u osobi koju najviše voli.

Ja nisam homofob ni u najmanju ruku, ali ne bih poželjela to svom djetetu.
Ne zato što mislim da je pogrešno, nego što živimo u takvom svijetu gdje bi se morao suočiti sa mnogim predrasudama, preprekama itd.
Da nam je društvo i okolina drugačija, bilo bi mi iskreno svjedno.

Što reko Edo: Ma nek' se zove kako hoće samo nek bude fino i zdravo naše malo dijete :srce:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1790 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by S4mpion »

Boemica wrote:
S4mpion wrote: Zato sam i postavio pitanje, čisto da vidim je li ta želja dobronamjerna, je li to nešto što bi poželjela svom djetetu.
Razumijem šta hoćeš reći, ali gledaš iz pogrešne perspektive.

Vjerujem da svak želi da mu je dijete zdravo, ona očito nije homofobna i ako bude imala takvo dijete - voljet će ga.
Ali oni što jesu homofobni i što mrze homoseksualce, da li bi voljeli dijete ako bude gej? Očito želja nije dobronamjerna, jer misli da će se nečija mržnja kazniti time što će dobiti ono što mrzi u osobi koju najviše voli.

Ja nisam homofob ni u najmanju ruku, ali ne bih poželjela to svom djetetu.
Ne zato što mislim da je pogrešno, nego što živimo u takvom svijetu gdje bi se morao suočiti sa mnogim predrasudama, preprekama itd.
Da nam je društvo i okolina drugačija, bilo bi mi iskreno svjedno.

Što reko Edo: Ma nek' se zove kako hoće samo nek bude fino i zdravo naše malo dijete :srce:
Nije moja perspektiva pogrešna, već ti i ja govorimo o različitim problemima.

Sve super. Ja shvatam šta ti želiš reć', ali ne govorim o tome kako će se ljudi ponašat' prema svojoj djeci u takvim slučajevima niti se uopšte fokusiram na homoseksualnost, kao problem, već isključivo na opravdanost postupka zalaganja tuđe djece zarad vlastitog zadovoljstva.

Inače, postajem alergičan kad uočim indicije loše namjere prema djeci.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1791 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Fudo387 »

Ja opet pokusavam zamisliti facu ovim super tolerantnim, da im se sincina pomoli jedan dan i kaze, mama, tata, ja sam vam peder. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1792 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by moonca »

Pa, sta bi ti? :roll:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1793 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by ¤ jelena ¤ »

S4mpion wrote:
Boemica wrote: Mislim da bi svaki roditelj poželio da ima normalno i zdravo dijete.

Kad sam pitala mamu šta je pomislila kad sam se rodila, je li joj bilo drago što sam curica, kaže ona, nisam ni gledala.
Brojim, pet prstića na jednoj ruci, hvala Bogu, pet na drugoj, Bogu hvala, miče ručicama, miče nožicama, o hvala ti Bože.

Valjda svaki roditelj to želi, zdravo dijete.

Ona je onima što mrze homoseksualce poželjela (iako ja ne bih to) da se suoče sa onim što toliko mrze i po čemu toliko pljuju, u nekome ko im je blizak, bliži ne može biti. Kako se nositi u toj situaciji?
Zato sam i postavio pitanje, čisto da vidim je li ta želja dobronamjerna, je li to nešto što bi poželjela svom djetetu.
Komentari na koje se ona poziva uopšte ne zaslužuju nikakvu dobru namjeru.

I, opšte je poznata stvar da je stvarnost mnogo surovija od onog što izrevoltiran čovjek može i da zamisli i drugom čovjeku pomisli....

Tako da...treba biti zahvalan na jednom onakvom trenutku iskrenosti i shvatiti to kao jedno blago, čak suptilno upozorenje.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1794 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Fudo387 »

Ono, rucaju ljudi, stara pohovala pile, kupila flasu radenske, na radiju dzerdan, tirulililu...u po frke,
Mama, ja sam se zaljubio u Husu iz Buca Potoka.
De Jelena, sta bi mu rekla? :lol:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1795 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Fudo387 »

moonca wrote:Pa, sta bi ti? :roll:
A sta bi ti?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1796 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by MarlboroGold »

Fudo387 wrote:Ja opet pokusavam zamisliti facu ovim super tolerantnim, da im se sincina pomoli jedan dan i kaze, mama, tata, ja sam vam peder. :lol:
Meni ne bi bilo drago, ali bih prihvatio. Šta bi ti? Ubio bi hljeb u njemu?
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#1797 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Mis mekinjas »

Krenuvsi od pretpostavke da hodam u cipelama roditelja homoseksualca uđoh na temu. To bi pametan pojedinac, kakvih ima, da ne moram tipkati ovo zakljucio iz kratkog dijaloga na temi sa Cleesom. :mrgreen:

Sta bih?
Nista. Voljela svoje dijete jednako, bezuvjetno. Bila mu podrska. Ne bih rekla da je normalno ne voljeti svoje dijete ako kaze da je homoseksualac. Vama ako je to normalno treba psovati. :mrgreen:

Jebeno mi je genijalno kad zaboli sve kojima se ne svidja moguca situacija koje se groze a mogu je mozda dozivjeti. Ne mogu opisati rijecima koliko uzivam u taj ljudskoj nemoci. :mrgreen:
Last edited by Mis mekinjas on 14/09/2018 20:17, edited 1 time in total.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1798 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Fudo387 »

MarlboroGold wrote:
Fudo387 wrote:Ja opet pokusavam zamisliti facu ovim super tolerantnim, da im se sincina pomoli jedan dan i kaze, mama, tata, ja sam vam peder. :lol:
Meni ne bi bilo drago, ali bih prihvatio. Šta bi ti? Ubio bi hljeb u njemu?
Ne znam.
Mislim da to sto ti ne bi bilo drago dovoljno govori koliko je to normalna pojava.
Ustvari, znam, al’ nije za pricu.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1799 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by Fudo387 »

Mis mekinjas wrote:Krenuvsi od pretpostavke da hodam u cipelama roditelja homoseksualca uđoh na temu. To bi pametan pojedinac, kakvih ima, da ne moram tipkati ovo zakljucio iz kratkog dijaloga na temi sa Cleesom. :mrgreen:

Sta bih?
Nista. Voljela svoje dijete jednako, bezuvjetno. Bila mu podrska. Ne bih rekla da je normalno ne voljeti svoje dijete ako kaze da je homoseksualac. Vama ako je to normalno treba psovati. :mrgreen:

Jebeno mi je genijalno kad zaboli sve kojima se ne svidja moguca situacija koje se groze a mogu je mozda dozivjeti. Ne mogu opisati rijecima koliko uzivam u taj ljudskoj nemoci. :mrgreen:
Uzivas u ljudskoj nemoci?
Ozbiljno?
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1800 Re: Homoseksualnost i usvajanje djece

Post by MarlboroGold »

Fudo387 wrote: Ne znam.
Mislim da to sto ti ne bi bilo drago dovoljno govori koliko je to normalna pojava.
Ustvari, znam, al’ nije za pricu.
Ne bi mi bilo drago jer bi se plašio da ne pukne pod pritiskom i oholosti okoline. Kad ovo kažem govorim za BiH. Ovdje bi ljudi i dalje homoseksualce kačili na bandere da mogu (u ovo ne ubrajam dječije zajebancije, mada su i one nepotrebne). U nekoj drugoj sredini bi bilo lakše.
Post Reply