Hocu posao!!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Radiodjeva
Posts: 156
Joined: 20/03/2006 09:44

#26

Post by Radiodjeva »

hvala mala-i ;) ti si nekako uvijek uz mene :lol:
razmazena
Posts: 485
Joined: 20/01/2005 23:07

#27

Post by razmazena »

Radiodjeva wrote:prijavila sam se u Algebru ;) pa sta Bog da :)


:thumbup:

Javi kako je bilo na razgovoru. :)
Radiodjeva
Posts: 156
Joined: 20/03/2006 09:44

#28

Post by Radiodjeva »

Ako Bog da da me pozovu, pa cemo vidjeti... Rok za prijave je 15.-ti sept.
jeftinifilmovi
Posts: 102
Joined: 06/04/2006 18:27

#29

Post by jeftinifilmovi »

Hoces da radis u administraciji?... koliko sam te razumeo trazis posao sekretarice... sa Srednjom skolom... hmm, pa to je najteze naci. Iskreno to svako/a moze da radi. Nije mi jasno, trazis ga u Sarajevu, ili ... ?
He he sad se setih, prosle godine kad sam preselio, tamo negde u maju mesecu, ja onako pun optimizma odem na razgovor u Robot u Rajlovac.
Posto mi se tada Sarajevo cinilo kao jako mali grad, odem ti ja peske do Rajlovca. :D :-) He he... a pitam neke klince je l` daleko, a oni culi moj naglasak, pa kazu... nije ba, tu odmah iza krivine... :D
Kad sam dosao na razgovor, ono nivo Bog te mazo, trzni centar opasno skockan, enterijer bolji nego u Merkatoru, u wc-u se sve samo pali... udjemo nas cetvorica u salu za sastanke, dodje gazda, njegova zena, rodjaka, i jos jedan zena i krene intervju.... Krene da prica prvi tip, hvali se, sve zna, sve moze, ovo, ono... ovi ga pitaju sta je zavrsio, on neku srednju, i sad dolazi ( posle pola chuke laganja ) glavno pitanje ( posto je rekao da je prodavao robu kao komercijalista )... kako ste uspostavljali poslovni odnos sa potencijalnom musterijom i koji je po Vasem misljenju najadekvatniji nacin prezentnosti i prodaje potencijalnim kupcima, bla, bla...
Tip blene, sav se preznojio i krene da prica, pa ja mislim.... bla bla bla, tu prodje jos 10-tak minuta i sledi finale, ispostavi se da je tip kupovao kineske satove od Kineza i isao od stana do stana i prodavao ( na Alipasinom ).
Ja i tip koji je sedeo pored mene, provalili to vec posle par minuta, i on mi kaze... aaa jes zena glupa... frajer noso satove utorbi. :D
Ja se odvalim od smeha.... epilog.... odbijen.
Last edited by jeftinifilmovi on 03/09/2006 19:21, edited 1 time in total.
Radiodjeva
Posts: 156
Joined: 20/03/2006 09:44

#30

Post by Radiodjeva »

nazalost, dosli smo u doba kada je i za posao sekretarice potreban fax...
jeftinifilmovi
Posts: 102
Joined: 06/04/2006 18:27

#31

Post by jeftinifilmovi »

... da kao i za posao vozaca / dostavljaca srafova i vijaka.
To se moderno kaze, komercijalista, i nije dovoljna ni magistratura, poznavanje 2 svetska jezika, 3 interjvua, testvovi inteligencije, B kategorija, rad na racunaru..... isto kao sto se i mesara danas zove butik mesa.
:-)
Sve go lopov.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#32

Post by Lace »

jeftinifilmovi wrote:Hoces da radis u administraciji?... koliko sam te razumeo trazis posao sekretarice... sa Srednjom skolom... hmm, pa to je najteze naci. Iskreno to svako/a moze da radi. Nije mi jasno, trazis ga u Sarajevu, ili ... ?
He he sad se setih, prosle godine kad sam preselio, tamo negde u maju mesecu, ja onako pun optimizma odem na razgovor u Robot u Rajlovac.
Posto mi se tada Sarajevo cinilo kao jako mali grad, odem ti ja peske do Rajlovca. :D :-) He he... a pitam neke klince je l` daleko, a oni culi moj naglasak, pa kazu... nije ba, tu odmah iza krivine... :D
Kad sam dosao na razgovor, ono nivo Bog te mazo, trzni centar opasno skockan, enterijer bolji nego u Merkatoru, u wc-u se sve samo pali... udjemo nas cetvorica u salu za sastanke, dodje gazda, njegova zena, rodjaka, i jos jedan zena i krene intervju.... Krene da prica prvi tip, hvali se, sve zna, sve moze, ovo, ono... ovi ga pitaju sta je zavrsio, on neku srednju, i sad dolazi ( posle pola chuke laganja ) glavno pitanje ( posto je rekao da je prodavao robu kao komercijalista )... kako ste uspostavljali poslovni odnos sa potencijalnom musterijom i koji je po Vasem misljenju najadekvatniji nacin prezentnosti i prodaje potencijalnim kupcima, bla, bla...
Tip blene, sav se preznojio i krene da prica, pa ja mislim.... bla bla bla, tu prodje jos 10-tak minuta i sledi finale, ispostavi se da je tip kupovao kineske satove od Kineza i isao od stana do stana i prodavao ( na Alipasinom ).
Ja i tip koji je sedeo pored mene, provalili to vec posle par minuta, i on mi kaze... aaa jes zena glupa... frajer noso satove utorbi. :D
Ja se odvalim od smeha.... epilog.... odbijen.
ma gdje ces to na razgovoru za posao...em nije poslodavac izvalio salu em uopste nisi u razgovoru :D

btw...ja imam samo srednju skolu i vec 7 godina obavljam posao administrativnog sluzbenika :D a srednja nema nidje veze s tim poslom (tipa pravno birotehnicka)...tehnicka je al je srodnija gradjevini :D ...ko kaze da ne moze sa srednjom...moze samo joj treba malo srece i treba se progurat...u moru nesposobnih i dekoltiranih :D
Radiodjeva
Posts: 156
Joined: 20/03/2006 09:44

#33

Post by Radiodjeva »

eh... cula sam i to... Butik mesa... Ja mislila da tamo drze missice :lol:
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#34

Post by Lace »

jeftinifilmovi wrote:... da kao i za posao vozaca / dostavljaca srafova i vijaka.
To se moderno kaze, komercijalista, i nije dovoljna ni magistratura, poznavanje 2 svetska jezika, 3 interjvua, testvovi inteligencije, B kategorija, rad na racunaru..... isto kao sto se i mesara danas zove butik mesa.
:-)
Sve go lopov.

ma to sto su tebi prodali pricu da nisi dovoljno kvalifokovan...ne znaci da je tacno :D ...ne plasi curu, nace posao svako ko zeli da radi i zna sta hoce
Radiodjeva
Posts: 156
Joined: 20/03/2006 09:44

#35

Post by Radiodjeva »

nisam tip dekoltirane zene sa mozgom velicine zrna graha (kad nabubri), nisam visoka plavusa duge, bujne kose itd.

Totalni sam kontrast po svemu...
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#36

Post by Lace »

Radiodjeva wrote:nisam tip dekoltirane zene sa mozgom velicine zrna graha (kad nabubri), nisam visoka plavusa duge, bujne kose itd.

Totalni sam kontrast po svemu...
ko ni ja...a procitala si mi background :D
Radiodjeva
Posts: 156
Joined: 20/03/2006 09:44

#37

Post by Radiodjeva »

onda pomagaj Laceeeeee.... Predala sam na 1000 mjesta - pa negdje mi i ti mozes biti stela.... :lol:
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#38

Post by Lace »

Radiodjeva wrote:onda pomagaj Laceeeeee.... Predala sam na 1000 mjesta - pa negdje mi i ti mozes biti stela.... :lol:
ne mogu ja biti stela...samo ti mogu reci od kukanja nemas nista...treba ti malo strpljenja i da se nadjes na pravom mjestu u pravo vrijeme :D

ej pogledat cu sutra ...dosla su nam 4 oglasa..pa ako ima sta sto bih ja mogla raditi a pretpostavljam i ti posaljem ti na pp :D
Radiodjeva
Posts: 156
Joined: 20/03/2006 09:44

#39

Post by Radiodjeva »

znas li otprilike sta je u pitanju??
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#40

Post by Lace »

znam da je u pitanju strana organizacija u sarajevu...a zaboravila sam sta traze :D :D
Radiodjeva
Posts: 156
Joined: 20/03/2006 09:44

#41

Post by Radiodjeva »

nemam pojma kako, ali i prije kad smo se sretale na ovom forumu, skuzila sam da si pravo slicna meni... pristupacna, prijatna i, kad nesto zeli, tvrdoglava k'o magare :lol:
lejla_usa
Posts: 115
Joined: 07/12/2005 18:19

#42

Post by lejla_usa »

Ponekad pomislim kako bih radio pokupila krpe i vratila se nazad (u dijaspori trenutno), nasla nesto stancica, i bacila se na trazenje posla. Ali onda procitam neke komentare i cujem nesto slicno ovome sto jeftinifilmovi govori, i najezim se. I totalno me sve to obeshrabri. Shvatam ja da je to mozda samo jedan slucaj i misljenje jedne osobe, jer evo ima i par dobrih primjera, ali ipak nekako naginjem tome da je sve vise crno nego ruzicasto. :sad:
jeftinifilmovi
Posts: 102
Joined: 06/04/2006 18:27

#43

Post by jeftinifilmovi »

Meni je najjaca fora kada mi posalju odbijenicu a u njoj ... nemozemo... napisano zajedno. :-)
Strasno... koji nivo!
... i oni mene nesto pitaju, mame im ga...
Last edited by jeftinifilmovi on 03/09/2006 19:40, edited 1 time in total.
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#44

Post by debela »

bujrum lejla. ovdje u principu poslove najlakse nalaze povratnici iz dijaspore.
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#45

Post by Lace »

jeftinifilmovi wrote:Meni je najjaca fora kada mi posalju odbijenicu a u njoj ... nemozemo... napisano zajedno. :-)
Strasno... koji nivo!
... i oni mene nesto pitaju, mame ima ga...
ima svega...al to nije razlog da se obeshrabris...vec da se nametnes ali ne previse...poslodavci ne vole kada im se buducu uposlenik pravi pametan (bez obzira sto jeste)...lagano se uvuces u njihove redove i onda se ukopas...a onda pocnes da djelujes :D ...ko spavac :D
Any
Posts: 278
Joined: 19/06/2006 02:07
Location: Bosna

#46

Post by Any »

Lace wrote:znam da je u pitanju strana organizacija u sarajevu...a zaboravila sam sta traze :D :D

hajd' se raspitaj ima jos zainteresovanih :-D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#47

Post by Lace »

debela wrote:bujrum lejla. ovdje u principu poslove najlakse nalaze povratnici iz dijaspore.
sto jes jes...pa i ne zaposlili ih kad im u CV-u stoji 50-ak kurseva/radionica/treninga u trajanju od 7 dana do par mjeseci :D
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#48

Post by Lace »

Any wrote:
Lace wrote:znam da je u pitanju strana organizacija u sarajevu...a zaboravila sam sta traze :D :D

hajd' se raspitaj ima jos zainteresovanih :-D
hehe...ma nemam se sta raspitat...vidim sutra i copy/paste na PP :D
Radiodjeva
Posts: 156
Joined: 20/03/2006 09:44

#49

Post by Radiodjeva »

tnx Lace
jeftinifilmovi
Posts: 102
Joined: 06/04/2006 18:27

#50

Post by jeftinifilmovi »

... kad smo kod CV-a... meni je tip iz komisije ( bez blama ) trazyio da mu ostavim CV i propratno pismo. Svideo mu se. Naravno za nekog svog... jer sam ja ispusio.
Onda, tip na razgovoru u Doncafe-u `ladno izadje sa intervjua, a da bih dosao do njih ( Hrasnica... bivse zgrade Famosa ), promenio sam 3 prevoza ( trolu do Skenderije, tramvaj kroz citavo Sarajevo do Ilidze, posle bus od Ilidze, a posle toga nekoliko kilometara peske.
Izadje covek, ima posla...
.. a momak koji se takodje prijavio, pa smo cekali zajedno da resavamo testove, `ladno okrece mobilnim coveka u komisiji, a mene pita, ko te gura jarane... :-) .. i ne krije da mu je rodjak u komisiji.
Ma ja o tome knjigu mogu da napisem.
:?
Last edited by jeftinifilmovi on 03/09/2006 19:57, edited 1 time in total.
Post Reply