Hoću pješački prijelaz!

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#1 Hoću pješački prijelaz!

Post by she+ »

Valjda je nekad prije bio tu, ne znam zasto je uklonjen, ali ispada da bi presla na drugu stranu ulice trebam prohodati gotovo cijelu jednu tramvajsku stanicu. Jednostavno nema logike. Nije mi prije smetalo ali sad mi se sa bebom i kolicima ne prelazi cesta "na divlje". Inace, cesta je unutar naselja, nije pretjerano prometna, al svejedno.

Kome se obratiti? Vrijedi li? Kolike su sanse da ga (opet) postave?
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2 Re: Hoću pješački prijelaz!

Post by muha_sa »

she+ wrote: 09/02/2021 14:59 Valjda je nekad prije bio tu, ne znam zasto je uklonjen, ali ispada da bi presla na drugu stranu ulice trebam prohodati gotovo cijelu jednu tramvajsku stanicu. Jednostavno nema logike. Nije mi prije smetalo ali sad mi se sa bebom i kolicima ne prelazi cesta "na divlje". Inace, cesta je unutar naselja, nije pretjerano prometna, al svejedno.

Kome se obratiti? Vrijedi li? Kolike su sanse da ga (opet) postave?
Lokacija, naselje, slika :? :? :?
she+
Posts: 477
Joined: 08/12/2017 18:31

#3 Re: Hoću pješački prijelaz!

Post by she+ »

Kakve veze? Meni pred zgradom. Interesuje me kome da se obratim i vrijedi li ista pokusavati.
User avatar
mayab
Posts: 27176
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4 Re: Hoću pješački prijelaz!

Post by mayab »

Kreni od općine, ako ništa, valjda te upute kuda dalje
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#5 Re: Hoću pješački prijelaz!

Post by muha_sa »

mayab wrote: 17/02/2021 06:37 Kreni od općine, ako ništa, valjda te upute kuda dalje
Pored foruma i nas forumaša ic u mjesnu zajednicu, opštinu i dalje neJma nikakvog rezona
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#6 Re: Hoću pješački prijelaz!

Post by nosara »

she+ wrote: 09/02/2021 22:45 Kakve veze? Meni pred zgradom. Interesuje me kome da se obratim i vrijedi li ista pokusavati.
Ako si u Novom Sarajevu

https://www.facebook.com/srdjansrdicbr6/

a i ako nisi. On ce te uputiti sta i kako.
User avatar
escobar__
Posts: 8880
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#7 Re: Hoću pješački prijelaz!

Post by escobar__ »

she+ wrote: 09/02/2021 14:59 Valjda je nekad prije bio tu, ne znam zasto je uklonjen, ali ispada da bi presla na drugu stranu ulice trebam prohodati gotovo cijelu jednu tramvajsku stanicu. Jednostavno nema logike. Nije mi prije smetalo ali sad mi se sa bebom i kolicima ne prelazi cesta "na divlje". Inace, cesta je unutar naselja, nije pretjerano prometna, al svejedno.

Kome se obratiti? Vrijedi li? Kolike su sanse da ga (opet) postave?
Smiješ ti preći cestu na neobilježenom dijelu ako u neposrednoj blizini nema pješačkog prijelaza, ne moraš šetat jednu tramvajsku stanicu, to po zakonu nije prelazak na divlje.
Post Reply