HOCEMO LI POMOCI ONOM KOME JE POMOC POTREBNA...

Forum za humanitarne akcije.
Post Reply
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#1 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by iz dna duše »

hadzinica wrote:situacija je ovakva...poznajem jednu porodicu,3 djece,muz zaradi kao cuvar,zive kao podstanari...situacije kakve sigurno svi vi(mi) vidjate i poznajete... :(

poslije vecerasnje posjete njima i poznavajuci to 3 djece, od kojih je najstariji djecak krasno dijete,odlican ucenik,taletntovan u "likovnom"..pozeljela sam nesto,a sama nisam u situaciji to realizovati..a radi se tome da djecak nema radnog stola ni ormarica svog(odjeca stoji uredno slozena na jednoj polici)...a sama majka im,kao rece mi nocas.."godinu dana pokusavam da skupim za ormaric i sto i 2 stolice da imaju gdje radit zadacu..."...

zelim kupit taj sto i te 2 stolice i taj ormar za odjecu i knjige...poslije 3-4 sata razmisljanja i prebrojanog novca iz djecje (mi) kasice nema dovoljno ni za jednu stolicu :roll: ),pomislih da pokusam svoju zamisao tj.zelju da mu to kupim "poklonim za rodjendan",a poznavajuci par izuzetnih ljudi sa ovog foruma,(za koje ne sumjam da ce mi pomoci u tome,ali i sama se nadjoh u neugodnoj situaciji u kojoj su mi vec 2 krasne osobe itekako pomogle), evo ovako javno pozivam svu raju koja me "poznaje" i naravno vjeruje mi :) da mi pomognu da skupimo u kasicu toliko novca koliko i nam trebalo za navedene stvari



ovo pisem dok nisam pustila "razum" i neko mi "realno rasudjivanje" nije pomutilo strasno tezak osjecaj koji u srcu nosim od kako vidjeh porodicu koja prezivljava,suti ne jadi i ne trazi...

ako bude onih koji ce bez previse pompe i diskretno dati i simbolicnu cifru..javicu vam sutra br racuna na koji cemo skupiti te pare...

hvala unaprijed svima i nadam se da nece se naci neko ko ce komentarisati na takav nacin da ce mi jos veca gorcina biti u srcu


p.s. izvinite na pomalo konfuznom postu
:sax:
Javi nam broj računa...
Odvojit ću koliko mogu, ali kako reće Troka, i kada je malo a nas se veći broj odluči da donira makar jednu marku, može se skupiti i pomoći nekome....
I, post nije nimalo konfuzan, jednostavno si ga pisala u navali osjećanja...
caniggia
Posts: 108
Joined: 24/07/2008 13:51

#2 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by caniggia »

Namjera ti je prekrasna... Samo javi gdje da uplatim novac...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#3 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by HAVANA »

Evo i mene :-D
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#4 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by Dori »

I mene ;-)

Odlicna ideja! :thumbup:
User avatar
kido
Posts: 23
Joined: 24/05/2009 22:51
Location: twilight zone

#5 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by kido »

HAVANA wrote:Evo i mene :-D
I mene :) Zna li neko da li postoji minimum uplate na račun ? Recimo da se ne može uplatiti ispod 5KM i sl. Nisam nikada, u ove svrhe, išla preko računa.

I Hadžinice :thumbup:
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#6 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by darprirode »

Molim te racunaj i mene
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#7 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by Pasiflora »

I mene :-D :thumbup:
User avatar
arslanica
Posts: 292255
Joined: 22/07/2008 07:48
Location: pod stolom :D

#8 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by arslanica »

dobro poznajem sta znaci radost na djecijem licu ... imam malu kcerkicu i sve bih za nju dala ... pa tako isto znam kako je toj majci ... i zelim i ja da doprinesem barem malo ... :)

samo taj racun sto prije izbaci ...
ledeny
Posts: 223
Joined: 26/03/2008 11:41

#9 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by ledeny »

hajde daj mi broj računa. biće mi drago da se tuspasim.
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#10 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by immuno »

nova sam na forumu i vrlo rado bih da ucestvujem u toj akciji,posto nezivim u Bosni meni je najlakse poslati novac preko Western-Uniona postoji li ta mogucnost? treba mi samo ime i adresa !
ozz
Posts: 40
Joined: 07/04/2010 11:21

#11 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by ozz »

Registrirala sam se na forum zbog ove teme.

Hadžinice, ne znam te, ali itekako ti vjerujem, i računaj na +1.

Obzirom da nije riječ o velikoj svoti novca, možda da smislimo neki drugi način prikupljanja, jer otvaranje računa i same uplate će koštati, banka neće raditi za džaba, a koliko vidim, ti si mislila na simbolične iznose. Naravno ko odvoji veću sumu, hvala mu, i ako bi se skupilo više novca nego je potrebno za ovu namjenu, još bolje. U svakom slučaju, priključujem se!

Hadžinice, :thumbup:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#12 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by Cholina_Lokica »

:thumbup:
Njanjo
Posts: 383
Joined: 29/05/2009 10:39
Location: Sarajevo

#13 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by Njanjo »

tu sam i ja :thumbup:
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#14 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by Dori »

hadzinica wrote:
kido wrote:
HAVANA wrote:Evo i mene :-D
I mene :) Zna li neko da li postoji minimum uplate na račun ? Recimo da se ne može uplatiti ispod 5KM i sl. Nisam nikada, u ove svrhe, išla preko računa.

I Hadžinice :thumbup:
evo sad iz banke..
iskreno ni ja nemam nikakvo iskustvo u vezi otvaranja racuna,uslova i sl..moram otici izvaditi cips prijavu prebivalista ne stariju od 14 dana :roll: i ovjerenu kopiju licne,te u slucaju da bude i uplata iz instranstva,moram 2 racuna....
ne pitah koji je minimalan iznos za uplatu(nisam ni znala da ima i taj fazon :roll: :) ) ,a i ne ocekujem da ikoga ponaosob "opteretim" vecim iznosomima..i sam racunam na 1,2,3,4..marke i svi po malo i skupicu valjda... :)

pokusacu danas otici i do drugih banku da vidim moze li na licu mjesta samo sa licnom tj ako neko ima iskustva da me uputi..i da,moracu vjerovatno prilikom otvaranja e racuna navesti na koga je uplata tj vjerovatno svoje ime ili mogu nasloviti na "predmet tj svrhu ulate"..ma moracu se ja jos raspitati,pa vam javim ili neko ko se bolje snalazi u tome nek mi se javi
hvala vam svima!
Joj, pa kod nas nista ne moze jednostavno :-)

Ja ti mogu i kes dati. Nije problem. Samo reci kad i gdje ti odgovara da se nadjemo ;-)
ozz
Posts: 40
Joined: 07/04/2010 11:21

#15 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by ozz »

hadzinica wrote: :)

pa nisam niti ocekujem da se se uplacuju "veci" iznosi,skontajte koliko moze kostat ormar(komoda),sto i 2(4) stolice..ako bude "viska" itekkao ce dobro doci za jednoipogodisnju bebu za pelene i mlijeko,tako da svaka marka koja "ostane" imace itekakvog znacaja i svrhu
Hvala!
Naravno. sve jasno i dovoljno glasno :)
Ja također mogu vrlo lako i jednostavno dati keš, samo javiš kada i gdje (na pp ili kako već, dok skontam kako fercera ovaj forum :D ).
User avatar
minjonja
Posts: 3597
Joined: 27/11/2009 09:17
Location: Došljakistan

#16 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by minjonja »

samo da se tuspasim da mi bude u tvoji postovi. neko rece mozemo i licno predati, da ne ide preko banke. to bi bilo dobro za nas sto zivimo u sa.

edit: pogledaj u salonima namjestaja na koje komode si ti mislila i koliko je otprilike. posto ih znas i bila si kod njih, ti znas najbolje sta bi im bilo dobro i funkcionalno. ima u udobnosti finih stvari, pogotovo za djecije sobe, stolica ima sto vrsta, povoljno je, kvalitet je solidan. meni je sav namjestaj iz udobnosti i prezadovoljna sam.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#17 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by Eborg »

Računaj i na mene! :)

O kojoj cifri govorimo, nekih 300 KM pretpostavljam?
User avatar
aerosa
Posts: 3146
Joined: 08/10/2009 08:36
Location: Tu negdje na sjeveru...

#18 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by aerosa »

Samo da se tuspasim ...
hadžinice :thumbup:
cnermina
Posts: 380
Joined: 29/11/2006 09:32

#19 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by cnermina »

:thumbup: za inicijativu.

Hadzinice imas pp :)
User avatar
malosutra81
Posts: 504
Joined: 17/02/2008 10:44

#20 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by malosutra81 »

tuspas mene, cekam br racuna :)
User avatar
Krigla_Sa
Posts: 667
Joined: 15/02/2006 11:48
Location: kuca poso poso kuca

#21 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by Krigla_Sa »

Svaka cast :thumbup: :sax:
Racunajte na mene
ozz
Posts: 40
Joined: 07/04/2010 11:21

#22 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by ozz »

hadzinica wrote:
minjonja wrote:samo da se tuspasim da mi bude u tvoji postovi. neko rece mozemo i licno predati, da ne ide preko banke. to bi bilo dobro za nas sto zivimo u sa.

edit: pogledaj u salonima namjestaja na koje komode si ti mislila i koliko je otprilike. posto ih znas i bila si kod njih, ti znas najbolje sta bi im bilo dobro i funkcionalno. ima u udobnosti finih stvari, pogotovo za djecije sobe, stolica ima sto vrsta, povoljno je, kvalitet je solidan. meni je sav namjestaj iz udobnosti i prezadovoljna sam.
i ja sam mislila na udobnost :)
i moj djeci krevet je od njih
javim na pp br moba i adresu pa kome je usput moze na kafu i da stavi svojerucno u kasicu :-D
Ako se ne varam, u Udobnosti dobiješ kutiju, pa sam sklapaš (nisam odavno kupovala namještaj pa nisam u toku :) ), a to je po mom mišljenju još jedan plus: dječaci će moći pomoći u sklapanju poklona, provest će lijep dan i lijep rođendan :)

Hadžinice, imaš pp za par minutica :)
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#23 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by Cholina_Lokica »

ozz wrote:Ako se ne varam, u Udobnosti dobiješ kutiju, pa sam sklapaš (nisam odavno kupovala namještaj pa nisam u toku :) ), a to je po mom mišljenju još jedan plus: dječaci će moći pomoći u sklapanju poklona, provest će lijep dan i lijep rođendan :)

Hadžinice, imaš pp za par minutica :)
meni su prosle godine iz udobnosti sve sklopili, donijeli namjestaj i majstori sklopili, ne znam da li to jos rade...
drekalica28
Posts: 27177
Joined: 29/05/2008 11:07

#24 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by drekalica28 »

Da samo znate koja mene milina obuzme kada se ljudi organizuju da dobro čine. :)
Tako da se i ja vrlo rado pridružujem. :thumbup: :thumbup:
KenCo
Posts: 337
Joined: 25/12/2008 02:47

#25 Re: HOCETE LI MI POMOCI DA OBRADUJEM 2 DJECAKA?

Post by KenCo »

ja bih rado pomogao ali ne znam ljude sa ovog foruma i inace ne volim slati pare preko banke,vise to volim uzivo uraditi. ako bude nekih akcija da se ide licno pomoci,kupovati... javite mi.
inace mislim da je ovo dobar nacin da se skupe pare za ljude kojima to treba.
Post Reply