Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post Reply
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#101 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by buzzer »

1gorstak wrote:
-LIBERO- wrote:Jedno je kada neko pokusa ZAISTA rijesiti,a drugo je kada nekome svojom nesposobnoscu i inertnoscu dozvolis da vrsi politikanstvo,pod opaskom da "nesto zeli rijesiti" Toliko o tome sto je kod mene kao kontradiktorno.
Znaci da su sud u Haagu i Svendiman u Sarajevu ono "ZAISTA" pokusali naci nesto protiv Ganica i Jurisica, onda bi i nasli ? Bogovi na Dedinju bi bili zadovoljni prinesenom zrtvom i ne bi nas se vise maltretiralo ? :) Sarajevo je sve koji su optuzeni za ratne zlocine fino spakovalo, na paket stavilo mašnu i proslijedilo ih za Haag. Nije bilo sakrivanja kao sto su se krili Gotovina i Karadzic, Sarajevo je jedina strana koja je pokazala apsolutnu dosljednost u saradnji sa medjunarodnim sudom koji je oformljen upravo zbog desavanja na prostoru bivse Jugoslavije, a ti se nasao da iz neznanja ili naivnosti to ignorises i Sarajevu pripises subjektivnost zbog koje je kao Beograd dobio izgovor da nas ovako maltretira. Jadno.
desavanja u dobrovoljackoj ulici i na brcanskoj malti nisu dobila sudski epilog, nisu zakljucena sa ili bez osuda. nije ustanovljeno da li postoji krivicna odgovornost nekog od gradjana/policajaca/teritorijalaca sarajeva ili tuzle. a da jeste i da je osudjen neko ili da je sud ustanovio da nije kriv niko jer je mozda na vatru iz kolone uzvraceno ili je u kolonu udario grom i pobio ljude, dakle da postoji nekakav zatvoren slucaj, sipak bi beograd ili bilo ko mogao petljati prste u dogadjaje za koje su nadlezne institucije bih. haris silajdzic je u vlasti od 1991. i snosi dio odgovornosti sto su te institucije takve kakve su. mislim da je to ono sto je @libero zelio reci.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#102 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by -LIBERO- »

Upravo sam to rekao,i upravo sam to zelio reci.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#103 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by 1gorstak »

buzzer wrote:
1gorstak wrote:
-LIBERO- wrote:Jedno je kada neko pokusa ZAISTA rijesiti,a drugo je kada nekome svojom nesposobnoscu i inertnoscu dozvolis da vrsi politikanstvo,pod opaskom da "nesto zeli rijesiti" Toliko o tome sto je kod mene kao kontradiktorno.
Znaci da su sud u Haagu i Svendiman u Sarajevu ono "ZAISTA" pokusali naci nesto protiv Ganica i Jurisica, onda bi i nasli ? Bogovi na Dedinju bi bili zadovoljni prinesenom zrtvom i ne bi nas se vise maltretiralo ? :) Sarajevo je sve koji su optuzeni za ratne zlocine fino spakovalo, na paket stavilo mašnu i proslijedilo ih za Haag. Nije bilo sakrivanja kao sto su se krili Gotovina i Karadzic, Sarajevo je jedina strana koja je pokazala apsolutnu dosljednost u saradnji sa medjunarodnim sudom koji je oformljen upravo zbog desavanja na prostoru bivse Jugoslavije, a ti se nasao da iz neznanja ili naivnosti to ignorises i Sarajevu pripises subjektivnost zbog koje je kao Beograd dobio izgovor da nas ovako maltretira. Jadno.
desavanja u dobrovoljackoj ulici i na brcanskoj malti nisu dobila sudski epilog, nisu zakljucena sa ili bez osuda. nije ustanovljeno da li postoji krivicna odgovornost nekog od gradjana/policajaca/teritorijalaca sarajeva ili tuzle. a da jeste i da je osudjen neko ili da je sud ustanovio da nije kriv niko jer je mozda na vatru iz kolone uzvraceno ili je u kolonu udario grom i pobio ljude, dakle da postoji nekakav zatvoren slucaj, sipak bi beograd ili bilo ko mogao petljati prste u dogadjaje za koje su nadlezne institucije bih. haris silajdzic je u vlasti od 1991. i snosi dio odgovornosti sto su te institucije takve kakve su. mislim da je to ono sto je @libero zelio reci.
Ja podrzavam rad nadleznih organa, ali onog trenutka kada pocnem pravdati agresiju Beograda potezima Sarajeva, postajem saucesnik Beogradu. Sud BiH je pretrpan i treba traziti povecanje kapaciteta, zaposljavanje novog broja sudija i tuzilaca i samo ce se tako ubrzati procesuiranje svih desavanja sirom BiH. Pokretati odredjene procese pod politickim pritiskom Beograda, jer ce u protivnom Beograd uzeti pravdu u svoje ruke, vodi devalvaciji pravosudnog sistema. Zamisli da mi kidnapujemo Dobricu Cosica i da mu sudimo jer evo Beograd ne radi nista po tom pitanju ? Pa digla bi se kuka i motika, mozda bi nam i granicu zatvorili .... a mi ne mozemo spomenuti Jurisica i Ganica pred Tadicem jer ce se neko naljutiti ? To je podanistvo, ne moze se to lijepo zapakovati.
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#104 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by buzzer »

1gorstak wrote:
buzzer wrote:desavanja u dobrovoljackoj ulici i na brcanskoj malti nisu dobila sudski epilog, nisu zakljucena sa ili bez osuda. nije ustanovljeno da li postoji krivicna odgovornost nekog od gradjana/policajaca/teritorijalaca sarajeva ili tuzle. a da jeste i da je osudjen neko ili da je sud ustanovio da nije kriv niko jer je mozda na vatru iz kolone uzvraceno ili je u kolonu udario grom i pobio ljude, dakle da postoji nekakav zatvoren slucaj, sipak bi beograd ili bilo ko mogao petljati prste u dogadjaje za koje su nadlezne institucije bih. haris silajdzic je u vlasti od 1991. i snosi dio odgovornosti sto su te institucije takve kakve su. mislim da je to ono sto je @libero zelio reci.
Ja podrzavam rad nadleznih organa, ali onog trenutka kada pocnem pravdati agresiju Beograda potezima Sarajeva, postajem saucesnik Beogradu. Sud BiH je pretrpan i treba traziti povecanje kapaciteta, zaposljavanje novog broja sudija i tuzilaca i samo ce se tako ubrzati procesuiranje svih desavanja sirom BiH. Pokretati odredjene procese pod politickim pritiskom Beograda, jer ce u protivnom Beograd uzeti pravdu u svoje ruke, vodi devalvaciji pravosudnog sistema. Zamisli da mi kidnapujemo Dobricu Cosica i da mu sudimo jer evo Beograd ne radi nista po tom pitanju ? Pa digla bi se kuka i motika, mozda bi nam i granicu zatvorili .... a mi ne mozemo spomenuti Jurisica i Ganica pred Tadicem jer ce se neko naljutiti ? To je podanistvo, ne moze se to lijepo zapakovati.
da li povecanje kapaciteta suda bih trebamo traziti mi ovdje na forumu ili zastupnici u parlamentu, medju kojima je i izvjesan broj silajdzicevih stranackih kolega i koalicionih partnera? da li su ovi slucajevi mogli biti odradjeni i prije nego se beograd poceo sluziti njima u svrhe koje nemaju za cilj stabilizaciju regiona? da li je privredni sajam mjesto gdje se o ovakvim problemima diskutuje? da li silajdzic koristi situaciju kojoj je i sam dao doprinos u predizborne svrhe? da li je dizdarevic nesto slagao?
drenmajster
Posts: 482
Joined: 10/12/2009 07:55

#105 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by drenmajster »

beiha wrote:Da li ce uspjeti u tome? da ce im naskoditi,to je vec sigurno,ali koliko?
hoce hoce-sve ce ih trpat sebi u njedarca i dzepove-skupila se grupa umjetnika zeljnih vlasti i para za velike projekte a narod zeljan kulture naravno (fali mu messova -nestalo nekako ispraznio se frizider) ni performansi nisu sto su nekad bili nema tu onog esencijalnog onog nesta sto "tezi"-govoriti o lijevom skretanju nije bas na mjestu-a i komad mesa u supi pozorisnog restorana bi trebao biti veci.HELEM DA NE DUZIMO POBJEDICE UBJEDLJIVO JER NARODU TREBA KULTURA POSTO JE NEKULTURAN(kao sto bolesniku treba ljekar-nekulturnim trebaju KULTURCI).Takodje treba i onih festivala za
seksualne slobode-zafalilo nekako-sve se ljudi pitaju sto ih nema.Evo bas jutros listajuci jutarnji talog kahve i sinocnju kristalnu kuglu vidim debelog covjeka isti kvadrat kako pise po zidovima parole al im ne vidim boje-NASI DANI NASA STRANKA na NICIJOJ ZEMLJI :roll:
drenmajster
Posts: 482
Joined: 10/12/2009 07:55

#106 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by drenmajster »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Stari Grad- SBIH
Centar - SDA il SDP (ovo ce biti najljuca borba)
Novo Sarajevo SDP
Novi Grad - SDP ili SDA (isto tako borba mada mislim da SDP ima vise sanse)
Ilidza - SDA
Vogosca - SDA
Hadzici - SDA
Trnovo - SBIH

Ovo su moja predvidjanja. Hajmo da vidimo sta ostali misle.
ovo moze ici na kladionicu mislim :skoljka:
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 908
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#107 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Petit_Beurre »

1gorstak wrote:
Petit_Beurre wrote:Da je to isto pravosudje uradilo nesto na vrijeme, ne bi se ni desila ova situacija.
Onog trenutka kada pocnes pravdati ovakav Beograd potezima Sarajeva, izgubis kredibilitet, tako da se sve tvoje komentare i stavove pocne gledati kroz tu prizmu .... niko te nije tjerao da izgovor za maltretiranje Ganica (protiv kojeg ni Haag nije mogao nista iskopati) trazis u odbijanju Sarajeva da zatvori one koje Beograd misli da treba zatvoriti. Ali eto jesi. Niko te nije tjerao da izgovor za maltretiranje Jurisica, (protiv kojeg Svendiman u Sudu BiH nije mogao nista iskopati) trazis u odbijanju Sarajeva da zatvori one koje Beograd misli da treba zatvoriti. Ali eto jesi. Zasto ? To ti najbolje znas, a ja mogu samo nagadjati.
Gospodin Dizdarevic koliko ja vidim nije rekao da je ono sto Srbija radi legitimna stvar, nego je cisto napao Harisa za prikupljanje stranackih poena na mjestu gdje to nije bilo potrebno
Dizdarevic je jasno rekao da je ono sto je receno "ratna retorika" i "pritisak na pravosudje", znaci kritikovao je ne samo onog ko je rekao, nego i ono sto je receno, tako dajuci legitimitet ovoj agresiji Beograda koju se sprovodi kroz sistem pravosudja.
Ne guraj mi rijeci u usta i ne vadi iz konteksta. Ja nicim nisam pravdao ono sto Beograd radi, niti cu ikada, jer je ono klasicno izivljavanje nad gospodinom Jurisicem. Ali sta je BiH do sada uradila sa Iliju? Haris? Suljo? Mislim da smo svi ovdje kratkog sjecanja. Isto tako nisam trazio da Sarajevo zatvori one koje Beograd hoce zatvoriti. Ako zaista ne postoji krivicna odgovornost i ako gospodin Jurisic zaista nije kriv (kao sto ja licno mislim da nije) onda smo davno mogli rijesiti njegov status. Sto se tada niko nije bunio i trazio da se takvo sto uradi?

Kada Hare na ekonomskom forumu gdje bi trebi konacno uraditi nesto pametno, pocne pricati o stvarima koje je, u najmanju ruku sam usr*o, napadajući druge onda je to retorika i pritisak na pravosudje. Ono sto tebi licno smeta u ovoj izjavi gospodina Dizdarevica je objektivnost, koju smo svi pomalo izgubili. :bih:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#108 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by seln »

Petit_Beurre wrote: Ako zaista ne postoji krivicna odgovornost i ako gospodin Jurisic zaista nije kriv (kao sto ja licno mislim da nije) onda smo davno mogli rijesiti njegov status. Sto se tada niko nije bunio i trazio da se takvo sto uradi?
Kako se rjesava status nekoga ko nije kriv? :?
Koliko znam, Haag ih nije krivio, tuzilastvo BiH ih je propitalo i naslo da nisu krivi...kako rijesiti njihov status?
Pozvati Vekarica da im utisne na celo zig "nije kriv"?
Ako sam nekad i u ludilu mislio glasati za NS, sada ne bih. Program stranke: mir, mir, niko nije kriv. Aferim!
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#109 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by 1gorstak »

buzzer wrote:
1gorstak wrote:
buzzer wrote:desavanja u dobrovoljackoj ulici i na brcanskoj malti nisu dobila sudski epilog, nisu zakljucena sa ili bez osuda. nije ustanovljeno da li postoji krivicna odgovornost nekog od gradjana/policajaca/teritorijalaca sarajeva ili tuzle. a da jeste i da je osudjen neko ili da je sud ustanovio da nije kriv niko jer je mozda na vatru iz kolone uzvraceno ili je u kolonu udario grom i pobio ljude, dakle da postoji nekakav zatvoren slucaj, sipak bi beograd ili bilo ko mogao petljati prste u dogadjaje za koje su nadlezne institucije bih. haris silajdzic je u vlasti od 1991. i snosi dio odgovornosti sto su te institucije takve kakve su. mislim da je to ono sto je @libero zelio reci.
Ja podrzavam rad nadleznih organa, ali onog trenutka kada pocnem pravdati agresiju Beograda potezima Sarajeva, postajem saucesnik Beogradu. Sud BiH je pretrpan i treba traziti povecanje kapaciteta, zaposljavanje novog broja sudija i tuzilaca i samo ce se tako ubrzati procesuiranje svih desavanja sirom BiH. Pokretati odredjene procese pod politickim pritiskom Beograda, jer ce u protivnom Beograd uzeti pravdu u svoje ruke, vodi devalvaciji pravosudnog sistema. Zamisli da mi kidnapujemo Dobricu Cosica i da mu sudimo jer evo Beograd ne radi nista po tom pitanju ? Pa digla bi se kuka i motika, mozda bi nam i granicu zatvorili .... a mi ne mozemo spomenuti Jurisica i Ganica pred Tadicem jer ce se neko naljutiti ? To je podanistvo, ne moze se to lijepo zapakovati.
da li povecanje kapaciteta suda bih trebamo traziti mi ovdje na forumu ili zastupnici u parlamentu, medju kojima je i izvjesan broj silajdzicevih stranackih kolega i koalicionih partnera?
Dodik se svojski trudi da osujeti dalje jacanje Suda BiH, a evo i ovo stranaca koje smo imali, sada rade kao savjetnici jer im nije produzen mandat.
da li su ovi slucajevi mogli biti odradjeni i prije nego se beograd poceo sluziti njima u svrhe koje nemaju za cilj stabilizaciju regiona?
Ne mozes dati nekakav rok Sudu BiH da procesuira odredjene slucajeve koji kod tebe imaju prioritetan status, a ako se to ne uradi u nekom roku kojeg ti postavis, da ti onda uzmes stvari u svoje ruke. Htio ti to ili ne prijatelju, ali ovom postavkom opravdavas poteze Beograda tezom da je Sarajevo zakazalo. Ponavljam, Sud BiH treba da djeluje u skladu sa svojim pravilima a ne onako kako to Beograd trazi i ako se intenzitet rada nadleznih institucija ne svidja Beogradu, neka pritisne Dodika da podrzi dalje jacanje tih institucija umjesto da djeluje ovako na prepad i hvatanjem ljudi po aerodromima.
da li je privredni sajam mjesto gdje se o ovakvim problemima diskutuje?
Jeste ... kao sto je Rambo Amadeus opravdano izasao na binu i rekao ono sto je rekao dok je Sarajevo bilo u plamenu. Okupljene u Mostaru je trebalo podsjetiti da drzava koja je bila zemlja partner sajmu, vrsi agresiju kroz uplitanje u nase pravosudje. Ne moze se to pod tepih pomesti.
da li silajdzic koristi situaciju kojoj je i sam dao doprinos u predizborne svrhe?
Vjerovatno koristi i vec sam rekao da je Silajdzic u ovom svemu sporedan. Ja podrzavam ono sto je receno, da je ovo Danis Tanovic rekao ja bih to opet podrzao i stavise osjecao bih se bolje. Ali Tanovic to nije rekao, mozda nije imao vremena ni priliku i to je tema za sebe, ali ova Dizdareviceva reakcija je truba.
da li je dizdarevic nesto slagao?
Jeste. Kako je ratna retorika ako neko ukaze na ovo sto Srbija radi zatvaranjem Jurisica i maltretiranjem Ganica ? Dizdarevic me iznenadio, a ako je protivljenje ovoj beogradskoj agresiji i za Nasu Stranku kao kolektiv samo "pritisak na pravosudje" imamo ozbiljan problem.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55677
Joined: 15/12/2008 16:53

#110 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by ultima_palabra »

@gorštak je ovdje u pravu...trebali su ne komentarisati, ili se samo zadržati na liku Mr.100% i kazati da je njegov istup u službi predizborne kampanje. Ovako su se ne htijući angažovali u opravdavanju perfidne politike Beograda.
Hare je meštar šuplje priče, a NS ovdje pokazuje da im toga fali... za djela neće ni dobiti priliku ako ne poprave priču
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 908
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#111 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Petit_Beurre »

seln wrote:
Petit_Beurre wrote: Ako zaista ne postoji krivicna odgovornost i ako gospodin Jurisic zaista nije kriv (kao sto ja licno mislim da nije) onda smo davno mogli rijesiti njegov status. Sto se tada niko nije bunio i trazio da se takvo sto uradi?
Kako se rjesava status nekoga ko nije kriv? :?
Koliko znam, Haag ih nije krivio, tuzilastvo BiH ih je propitalo i naslo da nisu krivi...kako rijesiti njihov status?
Pozvati Vekarica da im utisne na celo zig "nije kriv"?
Ako sam nekad i u ludilu mislio glasati za NS, sada ne bih. Program stranke: mir, mir, niko nije kriv. Aferim!
Tuzilastvo BiH nikada nije pokrenulo zvanican proces, i to je greska. Bas zbog toga sto bi zbog dokaza gospodin Jurisic, a i Ganic vjerovatno bili oslobođeni optužnice što bi predstavljalo neku vrstu garanta. Uostalom, znalo se da će Jurišića pokušati uhapsiti čim pređe granicu BiH. Ilija trune u zatvoru a niko iz vlasti nije prstom mrdnuo, pa ni Hare. Greška broj 2.
Od šuplje priče na ekonomskom forumu ni jedan ni drugi nemaju koristi. Nije Srđan Dizdarević kriv što je jedan u zatvoru a drugi na putu tamo. ;-) Niti se NS zalaže sa Beograd, niti se Hare zalaže za Ganića i Jurišića. Ovdje je u pitanju on (jer pretpostavlja da je on sljedeći na listi) i poeni predizborni.
I to tvoje "mir mir mir" je bolje nego ono "rat rat rat", ako ćemo iskreno.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45268
Joined: 29/12/2005 01:20

#112 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by jeza u ledja »

@ gorstak, ja bih ti svasta nesto odgovorio, ali vidim da je kolega Pti-Ber vec sve fino napisao.

G'din Silajdzic je majstor svog zanata.
Sta je on uradio za Jurisica? Sta?! Mislis da ce Jurisicu pomoci ovakvi ispadi na nekim tamo privrednim sajmovima? Mislis li da ce njegovi ispadi pomoci tim privrednicima? Koja je svrha tog njegovog govora? Jedina svrha je uzimanje politickih bodova na vrlo jeftinu pricu. Sta je njemu, ili bilo kome drugom, problem doci negdje i bubati standardanu pricu kontra Srbije, kontra RS, kontra fasizma, kontra genocida, kontra etnickog ciscenja, itd?? Nikakav. To mozemo i ja i ti. Dakle od negdje i pocne - "Srbija, RS, Dodik, Jurisic, Srebrenica..." i hop-cup nabesa sebi glasova. To je 'definicija' jeftinih politickih poena. S druge strane, "skupi poeni" bi bili unajmljivanje najboljih advokatskih timova koji bi danonocno radili na rjesavanju svih slucajeva ratnih zlocina vezanih za minuli rat i napravili bi masinu kojoj Beograd ne bi mogao prismrdit.

I sad pazi sta Hare radi - on navlaci druge politicare na tanak led. Ono - bilo sta da kazes sto se tome protivi - ti si donji. Zasto? Pa fino, reci nesto protiv ovog Haretovog napada na Beograd - i javnost ce te vrlo brzo razapeti. Svaka rijec i recenica ce ti biti pretabirena. Zato - najbolje na takve stvari sutat, jelde? Najbolje nereagovat i pravit se mutav i gledat Hareta kako sebi grabi poene. E vidis, ZATO je ovo za NS plus. Plus je jer su REAGOVALI na ove bljuvotine, a nisu se usutali ko zadnje picke koje se plase patriJota i njihovih izljeva patriJotskih fekalija.

I vidis, ja mislim da bi kad bi na vlasti bili ljudi poput ovih iz NS bilo uradjeno mnogo vise da se zastite ljudi poput Jurisica. I to bez neke price i pompe i supljiranja po privrednim sajmovima. Zato sto su tamo vrijedni ljudi koji nesto RADE, a nije im svrha postojanja prikupljanje glasova izmanipulisanog naroda.
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#113 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by buzzer »

ultima_palabra wrote:@gorštak je ovdje u pravu...trebali su ne komentarisati, ili se samo zadržati na liku Mr.100% i kazati da je njegov istup u službi predizborne kampanje. Ovako su se ne htijući angažovali u opravdavanju perfidne politike Beograda.
Hare je meštar šuplje priče, a NS ovdje pokazuje da im toga fali... za djela neće ni dobiti priliku ako ne poprave priču
nije u pravu, naravno da nije. samo je to uhuugodna prica. volimo se svi mi samosazalijevati i iznalaziti opravdanja u drugima za nesto za sta i sami snosimo dio odgovornosti. haris silajdzic to zna i svjesno i vrlo zlonamjerno i bezobzirno igra na tu kartu.
ako je 18 godina malo za procesuirati neki slucaj koji potencijalno ukljucuje i ratni zlocin kolliko onda jos treba cekati da isti ne zastari? nije li preocigledno da zajedno rade? srbija uhapsi iliju, zamoli svoje britanske prijatelje da zadrze ejupa, a onda haris i mile bacaju izjave koje ama bas nista promjeniti nece i oni to jako dobro znaju, samo ce mozda donijeti jos pokojeg napaljenog glasaca. oni jedni druge hrane i sto prije to narod skonta, prije cemo na zelenu granu.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#114 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by klixober »

Ja koliko god ne volio Harisa,prezirao njegovu uhljupsku stranku,politiku...smatram da ovaj put na sajmu nista lose uradio nije.Krajnje je licemjerno od Tadica zalagati se za cjelovitu BiH,a dan i noc provoditi zajedno sa Dodikom,krajnje je licemjerno biti za pomirenje medju drzavama,a proganjati BH gradjane,drzati Jurisica kao ratnig zarobljenika u zatvoru.
Dakle,Haris ima milion minusa,smatram da je njegova stranka druga anjgora(nakon Radonciceve),ali ovo na sajmu ne smatram da je minus.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#115 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by 1gorstak »

Petit_Beurre wrote:
seln wrote:
Petit_Beurre wrote: Ako zaista ne postoji krivicna odgovornost i ako gospodin Jurisic zaista nije kriv (kao sto ja licno mislim da nije) onda smo davno mogli rijesiti njegov status. Sto se tada niko nije bunio i trazio da se takvo sto uradi?
Kako se rjesava status nekoga ko nije kriv? :?
Koliko znam, Haag ih nije krivio, tuzilastvo BiH ih je propitalo i naslo da nisu krivi...kako rijesiti njihov status?
Pozvati Vekarica da im utisne na celo zig "nije kriv"?
Ako sam nekad i u ludilu mislio glasati za NS, sada ne bih. Program stranke: mir, mir, niko nije kriv. Aferim!
Tuzilastvo BiH nikada nije pokrenulo zvanican proces, i to je greska. Bas zbog toga sto bi zbog dokaza gospodin Jurisic, a i Ganic vjerovatno bili oslobođeni optužnice što bi predstavljalo neku vrstu garanta.
Svendiman je odbacio slucaj Tuzlanska kolona zbog nedostatka dokaza, a Haag je odbacio slucaj Dobrovoljacka ... isto zbog nedostatka dokaza. A ti hoces da mi napravimo cirkus, predstavu kojom bi zadovoljili Beograd ? To sto propagiras je podanistvo. Beogradu treba reci da se ne mijesa u nase pravosudje, da nema dobrih odnosa dok nas kidnapuju i maltretiraju, a ako Sud BiH u medjuvremenu nadje krivce za ono sto se desilo u Dobrovoljackoj i Tuzli, odlicno. Ali ne mozemo mi izrezirati sudski proces kako bi odobrovoljili Beograd.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#116 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by 1gorstak »

jeza u ledja wrote:I sad pazi sta Hare radi - on navlaci druge politicare na tanak led. Ono - bilo sta da kazes sto se tome protivi - ti si donji. Zasto? Pa fino, reci nesto protiv ovog Haretovog napada na Beograd - i javnost ce te vrlo brzo razapeti. Svaka rijec i recenica ce ti biti pretabirena. Zato - najbolje na takve stvari sutat, jelde? Najbolje nereagovat i pravit se mutav i gledat Hareta kako sebi grabi poene.
Ne, najbolje je da ovo sto je Silajdzic rekao kazu lideri Nase Stranke. Ono sto je Silajdzic rekao treba biti receno, svaki dan dok nas ne prestanu maltretirati uplitanjem u nase pravosudje .... i idealno bi bilo da su Silajdzica pretekli u tom kadrovi Nase Stranke (koja mi je svakako bliza od SBiH). Ali nisu, nego je ono sto je svakako trebalo biti receno od strane Dizdarevica okarakterisano kao "ratna retorika" i "pritisak na pravosudje" (Dizdarevic se buni zbog Silajdzicevog "pritiska" na srbijansko pravosudje ?!?!??!!). Zalosno, a ako to nije samo stav Dizdarevica nego i Nase Stranke, onda je to katastrofalno.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#117 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by 1gorstak »

buzzer wrote:
ultima_palabra wrote:@gorštak je ovdje u pravu...trebali su ne komentarisati, ili se samo zadržati na liku Mr.100% i kazati da je njegov istup u službi predizborne kampanje. Ovako su se ne htijući angažovali u opravdavanju perfidne politike Beograda.
Hare je meštar šuplje priče, a NS ovdje pokazuje da im toga fali... za djela neće ni dobiti priliku ako ne poprave priču
nije u pravu, naravno da nije. samo je to uhuugodna prica. volimo se svi mi samosazalijevati i iznalaziti opravdanja u drugima za nesto za sta i sami snosimo dio odgovornosti. haris silajdzic to zna i svjesno i vrlo zlonamjerno i bezobzirno igra na tu kartu.
ako je 18 godina malo za procesuirati neki slucaj koji potencijalno ukljucuje i ratni zlocin kolliko onda jos treba cekati da isti ne zastari
Ratni zlocini ne zastarjevaju. Ti ces na TV dnevniku godine 2030-e imati priliku da saznas o novim hapsenjima koje ce SIPA i tada da vrsi. Treba vremena, treba jos sudija i tuzilaca, to je izlaz, a ne da se nase pravosudje kao ispostava beogradskog suda i da procesuira zlocine sa prioritetne liste Beograda.

Covic, Dodik, Plockinic i Cankovic tvrde da je Sud BiH subjektivan, nije mi jasno zasto ti svjesno forsiras taj stav u kojem su ti njih cetvorica istomisljenici ....
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#118 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by buzzer »

1gorstak wrote:
buzzer wrote:
ultima_palabra wrote:@gorštak je ovdje u pravu...trebali su ne komentarisati, ili se samo zadržati na liku Mr.100% i kazati da je njegov istup u službi predizborne kampanje. Ovako su se ne htijući angažovali u opravdavanju perfidne politike Beograda.
Hare je meštar šuplje priče, a NS ovdje pokazuje da im toga fali... za djela neće ni dobiti priliku ako ne poprave priču
nije u pravu, naravno da nije. samo je to uhuugodna prica. volimo se svi mi samosazalijevati i iznalaziti opravdanja u drugima za nesto za sta i sami snosimo dio odgovornosti. haris silajdzic to zna i svjesno i vrlo zlonamjerno i bezobzirno igra na tu kartu.
ako je 18 godina malo za procesuirati neki slucaj koji potencijalno ukljucuje i ratni zlocin kolliko onda jos treba cekati da isti ne zastari
Ratni zlocini ne zastarjevaju. Ti ces na TV dnevniku godine 2030-e imati priliku da saznas o novim hapsenjima koje ce SIPA i tada da vrsi. Treba vremena, treba jos sudija i tuzilaca, to je izlaz, a ne da se nase pravosudje kao ispostava beogradskog suda i da procesuira zlocine sa prioritetne liste Beograda.

Covic, Dodik, Plockinic i Cankovic tvrde da je Sud BiH subjektivan, nije mi jasno zasto ti svjesno forsiras taj stav u kojem su ti njih cetvorica istomisljenici ....
ja tvoje stavove inace jako cijenim. ali ovaj put nisi u pravu. svjesno zatezanje situacije od strane nacionalistickih politickih lidera zlouporabom ratnih desavanja i ljudskih sudbina, a sa ciljem odrzavanja na vlasti je praksa u kojoj se moralno gledajuci ovi partneri ne razliikuju. niti jednima nije stalo do osoba koje su u ova dva slucaja izvukle deblji kraj, a jos manje do sveukupnog naroda koji ce na duze staze tek najebati zbog pusenja ovako providnih prica. ja sam za efikasniji rad drzavnih institucija dok bi individue s kojima me poredis radije da ni drzave ni institucija nema. da je silajdzic politicar koji na pravi nacin daje sve od sebe za jacanje a ne blokadu istih i ja bih ga podrzao. ovo tvoje poredjenje shvatam kao izraz tradicionalnog bosanskog tersluka koji nastupi kad argumenata vise nema.
User avatar
Kapisla
Posts: 77
Joined: 26/03/2010 07:58

#119 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Kapisla »

Nadam se a i želim da se promjeni naziv NAŠA STRANKA poslije izbora u NIČIJA STRANKA. Da se napokon završi ta NIČIJA priča i da cijela ta ideja završi u kanti za smeće. :thumbup: :bih:
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#120 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by 1gorstak »

buzzer wrote:
1gorstak wrote:
buzzer wrote:nije u pravu, naravno da nije. samo je to uhuugodna prica. volimo se svi mi samosazalijevati i iznalaziti opravdanja u drugima za nesto za sta i sami snosimo dio odgovornosti. haris silajdzic to zna i svjesno i vrlo zlonamjerno i bezobzirno igra na tu kartu.
ako je 18 godina malo za procesuirati neki slucaj koji potencijalno ukljucuje i ratni zlocin kolliko onda jos treba cekati da isti ne zastari
Ratni zlocini ne zastarjevaju. Ti ces na TV dnevniku godine 2030-e imati priliku da saznas o novim hapsenjima koje ce SIPA i tada da vrsi. Treba vremena, treba jos sudija i tuzilaca, to je izlaz, a ne da se nase pravosudje kao ispostava beogradskog suda i da procesuira zlocine sa prioritetne liste Beograda.

Covic, Dodik, Plockinic i Cankovic tvrde da je Sud BiH subjektivan, nije mi jasno zasto ti svjesno forsiras taj stav u kojem su ti njih cetvorica istomisljenici ....
ja tvoje stavove inace jako cijenim. ali ovaj put nisi u pravu. svjesno zatezanje situacije od strane nacionalistickih politickih lidera zlouporabom ratnih desavanja i ljudskih sudbina, a sa ciljem odrzavanja na vlasti je praksa u kojoj se moralno gledajuci ovi partneri ne razliikuju,,,
Uopste se ne govori o "ratnim desavanjima" .... Crna Gora i Hrvatska su nas takodje jedno vrijeme napadali, pa danas imamo zdrave odnose i sa Zagrebom i sa Podgoricom, znaci ne govorimo o ratnim desavanjima, nego o onom sto Beograd SADA radi. Zloupotreba "ljudskih sudbina" ? Sta zloupotreba ljudskih sudbina, pa nisu Jurisic i Ganic imali saobracajnu nesrecu, nego su zrtve beogradskog uplitanja u bosanskohercegovacko pravosudje. Na to treba upozoravati i zbog tog ne moze doci do poboljsanja odnosa sa Beogradom .... ne mozemo mi sa Tadicem nazdravljati uz casu blatine a on Jurisica strpao medju olos pokupljen sa beogradskih ulica, a isto evo pokusava i sa Ganicem. Nema tu nazdravljanja i dobrih odnosa. Nebitan je Silajdzic, vec sam rekao da podrzavam ono sto je receno, na stranu ko to kaze.
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#121 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by buzzer »

1gorstak wrote:
buzzer wrote:
1gorstak wrote:Ratni zlocini ne zastarjevaju. Ti ces na TV dnevniku godine 2030-e imati priliku da saznas o novim hapsenjima koje ce SIPA i tada da vrsi. Treba vremena, treba jos sudija i tuzilaca, to je izlaz, a ne da se nase pravosudje kao ispostava beogradskog suda i da procesuira zlocine sa prioritetne liste Beograda.

Covic, Dodik, Plockinic i Cankovic tvrde da je Sud BiH subjektivan, nije mi jasno zasto ti svjesno forsiras taj stav u kojem su ti njih cetvorica istomisljenici ....
ja tvoje stavove inace jako cijenim. ali ovaj put nisi u pravu. svjesno zatezanje situacije od strane nacionalistickih politickih lidera zlouporabom ratnih desavanja i ljudskih sudbina, a sa ciljem odrzavanja na vlasti je praksa u kojoj se moralno gledajuci ovi partneri ne razliikuju,,,
Uopste se ne govori o "ratnim desavanjima" .... Crna Gora i Hrvatska su nas takodje jedno vrijeme napadali, pa danas imamo zdrave odnose i sa Zagrebom i sa Podgoricom, znaci ne govorimo o ratnim desavanjima, nego o onom sto Beograd SADA radi. Zloupotreba "ljudskih sudbina" ? Sta zloupotreba ljudskih sudbina, pa nisu Jurisic i Ganic imali saobracajnu nesrecu, nego su zrtve beogradskog uplitanja u bosanskohercegovacko pravosudje. Na to treba upozoravati i zbog tog ne moze doci do poboljsanja odnosa sa Beogradom .... ne mozemo mi sa Tadicem nazdravljati uz casu blatine a on Jurisica strpao medju olos pokupljen sa beogradskih ulica, a isto evo pokusava i sa Ganicem. Nema tu nazdravljanja i dobrih odnosa. Nebitan je Silajdzic, vec sam rekao da podrzavam ono sto je receno, na stranu ko to kaze.
ne slusaj sta govori nego ko govori, kaze poslovica. kada na sajmu poljoprivrede politicar koji je 20 godina u vlasti i jedan je od najodgovornijih za katastrofalno stanje drzave i drustva zloupotrijebi situaciju za dodavanje ulja na vatru, onda to znaci upravo bezobzirnu podrsku tom beogaradu i njegovoj banjaluckoj ekspozituri, a nikako protivljenje istima. odnosi sa beogradom ce se poboljsati kad bosna i hercegovina ojaca, a da bi ojacala potrebno je raditi na umanjenju efekata negativne srbijanske politike, a ne na daljnjoj radikalizaciji koja najvise odgovara upravo onima koji ne zele mirnu i stabilnu bih.
User avatar
vee-jay
Posts: 8743
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#122 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by vee-jay »

komeba wrote:....Krajnje je licemjerno od Tadica ...
nista, ama bas nista taj Haris Silajdzic nije manje licemjerniji od Tadica...
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55677
Joined: 15/12/2008 16:53

#123 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by ultima_palabra »

buzzer wrote:
ultima_palabra wrote:@gorštak je ovdje u pravu...trebali su ne komentarisati, ili se samo zadržati na liku Mr.100% i kazati da je njegov istup u službi predizborne kampanje. Ovako su se ne htijući angažovali u opravdavanju perfidne politike Beograda.
Hare je meštar šuplje priče, a NS ovdje pokazuje da im toga fali... za djela neće ni dobiti priliku ako ne poprave priču
nije u pravu, naravno da nije. samo je to uhuugodna prica. volimo se svi mi samosazalijevati i iznalaziti opravdanja u drugima za nesto za sta i sami snosimo dio odgovornosti. haris silajdzic to zna i svjesno i vrlo zlonamjerno i bezobzirno igra na tu kartu.
ako je 18 godina malo za procesuirati neki slucaj koji potencijalno ukljucuje i ratni zlocin kolliko onda jos treba cekati da isti ne zastari? nije li preocigledno da zajedno rade? srbija uhapsi iliju, zamoli svoje britanske prijatelje da zadrze ejupa, a onda haris i mile bacaju izjave koje ama bas nista promjeniti nece i oni to jako dobro znaju, samo ce mozda donijeti jos pokojeg napaljenog glasaca. oni jedni druge hrane i sto prije to narod skonta, prije cemo na zelenu granu.
Budimo realni, da je ovo uradio Željko Komšić, većina forumaša bi postavila avatar s njegovom slikom ;-) I bili bi u pravu, radi se o nekome ko se borio za BiH tamo gdje je trebalo i nije od toga marke dobio, za razliku od Silajdžića koji je svoje šupljiranje debelo naplatio i naplaćuje i danas.
Ali pogrešno je prebacivati krivicu na Sud BiH, slučajevi su razmatrani i odbačeni. Mi nemamo razloga da se pravdamo Beogradu, oni nemaju nikakvog uporišta da sude našim građanima. Znači, greška je obrušavati se na institucije države i odbranu iste da bi se "šuknulo" jednoj ispušenoj muštikli - Silajdžiću. To se u narodu zove zaklati vola radi kile mesa ;-)
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#124 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by buzzer »

ultima_palabra wrote:
buzzer wrote:
ultima_palabra wrote:@gorštak je ovdje u pravu...trebali su ne komentarisati, ili se samo zadržati na liku Mr.100% i kazati da je njegov istup u službi predizborne kampanje. Ovako su se ne htijući angažovali u opravdavanju perfidne politike Beograda.
Hare je meštar šuplje priče, a NS ovdje pokazuje da im toga fali... za djela neće ni dobiti priliku ako ne poprave priču
nije u pravu, naravno da nije. samo je to uhuugodna prica. volimo se svi mi samosazalijevati i iznalaziti opravdanja u drugima za nesto za sta i sami snosimo dio odgovornosti. haris silajdzic to zna i svjesno i vrlo zlonamjerno i bezobzirno igra na tu kartu.
ako je 18 godina malo za procesuirati neki slucaj koji potencijalno ukljucuje i ratni zlocin kolliko onda jos treba cekati da isti ne zastari? nije li preocigledno da zajedno rade? srbija uhapsi iliju, zamoli svoje britanske prijatelje da zadrze ejupa, a onda haris i mile bacaju izjave koje ama bas nista promjeniti nece i oni to jako dobro znaju, samo ce mozda donijeti jos pokojeg napaljenog glasaca. oni jedni druge hrane i sto prije to narod skonta, prije cemo na zelenu granu.
Budimo realni, da je ovo uradio Željko Komšić, većina forumaša bi postavila avatar s njegovom slikom ;-) I bili bi u pravu, radi se o nekome ko se borio za BiH tamo gdje je trebalo i nije od toga marke dobio, za razliku od Silajdžića koji je svoje šupljiranje debelo naplatio i naplaćuje i danas.
Ali pogrešno je prebacivati krivicu na Sud BiH, slučajevi su razmatrani i odbačeni. Mi nemamo razloga da se pravdamo Beogradu, oni nemaju nikakvog uporišta da sude našim građanima. Znači, greška je obrušavati se na institucije države i odbranu iste da bi se "šuknulo" jednoj ispušenoj muštikli - Silajdžiću. To se u narodu zove zaklati vola radi kile mesa ;-)
zato i volim poslovicu "ne slusaj sta govori, nego ko govori" jer smatram da je komsicev kredibilitet neuporedivo veci nego silajdzicev.
nisam siguran da su slucajevi odbaceni. koliko me pamcenje sluzi, istraga u slucaju brcanska malta nije odbacena, za dobrovoljacku nisam siguran, ali mislim da je takodje slucaj otvoren. i dalje tvrdim da je davno vec sud bih trebao utvrditi da li se je u tim slucajevima desio ratni zlocin i, ako jeste, ko ga je pocinio. to bi bilo puno patriotskije od harisove suplje, a beograd ne bi imao ni ovako suhveli argumente. oni bi mozda posegnuli za drugim, ali, tu dolazimo do onoga sto pokusavam svo vrijeme reci, sto su drzavni organi bih efikasniji, to je drzava jaca, a komsije korektnije. ja boljeg puta ne vidim. i to nije niukom slucaju podanistvo, jer se radi o desavanjima u bih u koja su bili involvirani drzavljani bih i u interesu drzave bi trebalo biti da se jednom stavi tacka na te slucajeve.
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#125 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by buzzer »

inhibitor wrote:
buzzer wrote: zato i volim poslovicu "ne slusaj sta govori, nego ko govori" jer smatram da je komsicev kredibilitet neuporedivo veci nego silajdzicev.
Na ovom forumu ili josh negdje? Gdje to?

U BiH, recimo da je na izborima Silajdzic osvojio vise nego trostruko vec broj glasova. U medjunarodnim krugovima ne vjerujem da i znaju ko je Komsic.
kod mene. tako sam i napisao u svoje ime. dodik je osvojio vise glasova nego silajdzic. sta je s njegovim kredibilitetom? je li to mjera?
Post Reply