Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post Reply
beiha
Posts: 6
Joined: 02/10/2008 12:45

#1 Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by beiha »

Da li ce uspjeti u tome? da ce im naskoditi,to je vec sigurno,ali koliko?
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#2 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

beiha wrote:Da li ce uspjeti u tome? da ce im naskoditi,to je vec sigurno,ali koliko?
Nece mislim da ce Nasa Stranka dozijveti debakl na ovim izborima. Ne zato sto su losi vec zato sto narod ne zeli promjene.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#3 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by chuchumbamayumbe »

beiha wrote:Da li ce uspjeti u tome? da ce im naskoditi,to je vec sigurno,ali koliko?
Zar ti nisi SDA?!
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#4 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

Stari Grad- SBIH
Centar - SDA il SDP (ovo ce biti najljuca borba)
Novo Sarajevo SDP
Novi Grad - SDP ili SDA (isto tako borba mada mislim da SDP ima vise sanse)
Ilidza - SDA
Vogosca - SDA
Hadzici - SDA
Trnovo - SBIH

Ovo su moja predvidjanja. Hajmo da vidimo sta ostali misle.
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#5 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by karanana »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Stari Grad- SBIH
Centar - SDA il SDP (ovo ce biti najljuca borba)
Novo Sarajevo SDP
Novi Grad - SDP ili SDA (isto tako borba mada mislim da SDP ima vise sanse)
Ilidza - SDA
Vogosca - SDA
Hadzici - SDA
Trnovo - SBIH

Ovo su moja predvidjanja. Hajmo da vidimo sta ostali misle.

sta je ovo? nacelnik ili odbornici?
Kralj Tvrtko XXVIII
Posts: 562
Joined: 11/02/2007 16:03

#6 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Kralj Tvrtko XXVIII »

karanana wrote:
Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Stari Grad- SBIH
Centar - SDA il SDP (ovo ce biti najljuca borba)
Novo Sarajevo SDP
Novi Grad - SDP ili SDA (isto tako borba mada mislim da SDP ima vise sanse)
Ilidza - SDA
Vogosca - SDA
Hadzici - SDA
Trnovo - SBIH

Ovo su moja predvidjanja. Hajmo da vidimo sta ostali misle.

sta je ovo? nacelnik ili odbornici?
Odbornici, mada mislim da je slicno i za nacelnike.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#7 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by klixober »

beiha wrote:Da li ce uspjeti u tome? da ce im naskoditi,to je vec sigurno,ali koliko?
A ti se plaho zabrinuo..
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#8 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Mikado »

Da, al nevjerujem da ce NS dobiti vise od 2 vijecnika u opstinama/opcinama gdje su se kandidovali.
User avatar
Mikado
Posts: 1413
Joined: 17/05/2007 11:48
Location: Sarajevo
Contact:

#9 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Mikado »

Kralj Tvrtko XXVIII wrote:Stari Grad- SBIH
Ja vece sanse dajem SDP-u u Starom Gradu.
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#10 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Gandalf »

Mislim da će se Naša Stranka ugasiti poslije ovih izbora - čisto sumnjam da će proslaviti i 1 godinu postojanja :zjev:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#11 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by VjecitiStudent »

Najveci protivnik SDP-u je sam SDP.
Ne osvaja se vlast neradom i lijepljenjem jumbo plakata.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11035
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#12 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Prpa.ba »

beiha wrote:Da li ce uspjeti u tome? da ce im naskoditi,to je vec sigurno,ali koliko?
2-3%.

Iskreno, Nasa Stranka nema sanse da mobilizuje one koji ionako ne glasaju (90% takvih su ionako u nacionalnim bojama i apsolutno im je svejedno, 10% je uvrijedjena intelektualna "elita" ), jer se uopce nisu uspjeli nametnuti u ovom predizbornom vremenu, obracanja su im mlaka i vec stotinu puta vidjena, tako da se dobija dojam stranke tipa Liberala samo na steroidima. (ponajvise zahvaljujuci par medija koji u njima vide sanse za samopromociju i uhljebljenje)

Suma sumarum, ispunice svoj cilj- daljnje razvodnjavanje takozvane opozicije. Nazalost, SDP ce nastaviti zivjeti u svome svijetu snova ne primjecujuci kako im starije biracko tijelo (zagrizeni clanovi bivseg SK) polako odumire, mlade snage su vecinom ambiciozni karijeristi koji mijenjaju stranke kao carape, a rejting partije polako ali sigurno opada, procenat po procenat...
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#13 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by alphonse kauders »

Ako ćemo iskreno, oni su jedini koji su se jednako angažovali na nivou čitave BiH, imaju recimo ubjedljivo najkompetetnijeg kandidata u Opštini Centar (Denis Gratz), a neka osvoje i 3-5% to je odličan uspjeh za stranku koja postoji pola godine.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#14 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Area_51 »

alphonse kauders wrote:Ako ćemo iskreno, oni su jedini koji su se jednako angažovali na nivou čitave BiH, imaju recimo ubjedljivo najkompetetnijeg kandidata u Opštini Centar (Denis Gratz), a neka osvoje i 3-5% to je odličan uspjeh za stranku koja postoji pola godine.
Za sta prijatelju, gledao sam ga na televiziji, covjek jednostavno nema pojma sta je nadleznost lokalne uprave, govorio je skup demagoskih fraza, kao fol da opcina bude sigurnija, a policija u nadleznosti Kantona. Nije dao niti jedno konkretno rjesenje za bilo koje pitanje, infrastrutkura, mjesne politike, ulice, ceste, vodovodi, kontejneri, osnovne skole, osvljeteljenje ulica, zelene povrsine, stambeni objekti, poslovni prostori, angazovanje mladih, posebno ne boracka populacija i podrska. Covjek nije ama bas nista ponudio. Sad ono zasto sam se javio. Citavsi novi broj Dana, koji su postali stranacki bilten, to je zadnji broj koji sam kupio, a gdje se na neukusan nacin lobira za Njihovu stranku, protiv SDP, za kao fol osvajanje jednog do dva vijecnika. Tako neukusan broj nisam u zivotu vidio, a sve zahvaljujuci onom Pecaninu. Isto kao kad je napadao Kosarkaski klub Bosnu kako ne angazuju mlade igrace, pisao anonimne tekstove protiv njih u vlastitoj novini, sve dok njegov pulen Sehovic nije zaigrao, jer se ispostavilo da je on njegov menadzer i uzima lovu za njega.

Isto tako, ovo sto radi u ovom broju Dana je klasican politicki reket, koji ce za efekat imati odbojnost ljudi prema Njihovoj stranci. Ona nece preci izborni prag, jer za tako nesto treba jako mnogo glasova, ali ce uzeti SDP dovoljno glasova da nacionalisti dodju na vlast. Poslije ovoga sto rade Dani, koalicija SDP i te stranke je jednostavno nemoguca.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by VjecitiStudent »

Area_51 wrote: ...
Citavsi novi broj Dana, koji su postali stranacki bilten, to je zadnji broj koji sam kupio, a gdje se na neukusan nacin lobira za Njihovu stranku, protiv SDP, za kao fol osvajanje jednog do dva vijecnika. Tako neukusan broj nisam u zivotu vidio, a sve zahvaljujuci onom Pecaninu. Isto kao kad je napadao Kosarkaski klub Bosnu kako ne angazuju mlade igrace, pisao anonimne tekstove protiv njih u vlastitoj novini, sve dok njegov pulen Sehovic nije zaigrao, jer se ispostavilo da je on njegov menadzer i uzima lovu za njega.

Isto tako, ovo sto radi u ovom broju Dana je klasican politicki reket, koji ce za efekat imati odbojnost ljudi prema Njihovoj stranci. Ona nece preci izborni prag, jer za tako nesto treba jako mnogo glasova, ali ce uzeti SDP dovoljno glasova da nacionalisti dodju na vlast. Poslije ovoga sto rade Dani, koalicija SDP i te stranke je jednostavno nemoguca.
Meni je stvarno zao sto si ti Dane uspio "procitati" tek sada.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#16 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by klixober »

Area_51 wrote:
Isto tako, ovo sto radi u ovom broju Dana je klasican politicki reket, koji ce za efekat imati odbojnost ljudi prema Njihovoj stranci. Ona nece preci izborni prag, jer za tako nesto treba jako mnogo glasova, ali ce uzeti SDP dovoljno glasova da nacionalisti dodju na vlast. Poslije ovoga sto rade Dani, koalicija SDP i te stranke je jednostavno nemoguca.
Dani su u odnosu prema SDP-u postali gori od Avaza.
dix106
Posts: 35
Joined: 31/07/2008 19:51

#17 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by dix106 »

pateticni ste, sdp-simpatizeri...
jos jednom, za ponavljace: niko NE UZIMA glasove SDP-u, jer glasovi nisu SDP-ovi, vec svakog biraca pojedinacno...
to sto ste se ukocili od straha i sto u panici ne znate kako da reagujete na - ako nista - vrlo aktivnu Nasu stranku je vas problem... prestanite po forumima kreirati toboze zavjeru protiv SDP-a i bezrazlozno pljuvati po kandidatima Nase stranke jer je vecina ljudi shvatila:
izet fazlinovic, obljepljena bosna, arogancija do besvijesti, a vlastite kandidate skrivate od javnosti. dzevada becirevica, NIKO NIJE VIDIO CIJELO MJESEC DANA, ali se, naravno, danas pojavio i u Oslobodjenju, i u SAN-u, i dao intervju na --- NO LINKS --- itd. itd.
pustite se moralisanja vec na posao... valja vam vratit povjerenje biraca
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#18 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by VjecitiStudent »

komeba wrote:
Area_51 wrote:
Isto tako, ovo sto radi u ovom broju Dana je klasican politicki reket, koji ce za efekat imati odbojnost ljudi prema Njihovoj stranci. Ona nece preci izborni prag, jer za tako nesto treba jako mnogo glasova, ali ce uzeti SDP dovoljno glasova da nacionalisti dodju na vlast. Poslije ovoga sto rade Dani, koalicija SDP i te stranke je jednostavno nemoguca.
Dani su u odnosu prema SDP-u postali gori od Avaza.
Ako pocnete "citati" novinu prije no sto udari na vase favorite, iznenadjenje nece vise biti tako bolna.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#20 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Area_51 »

dix106 wrote:pateticni ste, sdp-simpatizeri...
jos jednom, za ponavljace: niko NE UZIMA glasove SDP-u, jer glasovi nisu SDP-ovi, vec svakog biraca pojedinacno...
to sto ste se ukocili od straha i sto u panici ne znate kako da reagujete na - ako nista - vrlo aktivnu Nasu stranku je vas problem... prestanite po forumima kreirati toboze zavjeru protiv SDP-a i bezrazlozno pljuvati po kandidatima Nase stranke jer je vecina ljudi shvatila:
izet fazlinovic, obljepljena bosna, arogancija do besvijesti, a vlastite kandidate skrivate od javnosti. dzevada becirevica, NIKO NIJE VIDIO CIJELO MJESEC DANA, ali se, naravno, danas pojavio i u Oslobodjenju, i u SAN-u, i dao intervju na --- NO LINKS --- itd. itd.
pustite se moralisanja vec na posao... valja vam vratit povjerenje biraca
Nije mene strah za SDP, ozbiljno. Mene je strah za moje Sarajevo, u kojem se Vasa stranka pojavljuje samo iz jednog razloga, da uzme sto moze vijecnickih mandata da bi se kako tako mogla finansirati. Kad je tako to dobar projekat sto onda Danis Tanovic, Dino Mustafic, Senad Pecanin, Ivan Lovrenovic, Kazaz, ne daju svoju lovu kao inicijalni kapital. Kad cete shvatiti da ta grupa ljudi ovo radi iz rekreacije i potrebe za medijskom paznjom, koju su vremenon potrosili. Niko ne pljuje po nikom, Dennis Gratz jednostavno nema pojma o lokalnoj upravi, to je pokazao na televiziji govoreci o stvarima koja su nadleznost visih organa vlasti, a on to ocito ne zna. Ono sto takodjer stoji da Vasa stranka NEMA IZBORNI PROGRAM ili da je izborno obecanje rijec POKRENI, mal ti ne rekoh sta. Postavi nam ovdje Izborni program da vidimo sta nudite za opcine u Sarajevu pa mozemo pricati. Ja sam trazio to licno od kandidata Vase stranke i dobio odgovor da NISU STIGLI da ga napisu vec propagiraju GENERALNI PROGRAM. Jel to smatrate bar nas ovdje po forumu ovcama ili je samo Haris taj koji ima monopol nad ovcama. Postanite ozbiljni.
User avatar
lopta
Posts: 806
Joined: 24/08/2008 01:11
Location: Sarajevo

#21 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by lopta »

Dani nisu nista manje neobjektivni koliko Avaz, Slobodna Bosna, FTV, Oslobodjenje. :wink:
dix106
Posts: 35
Joined: 31/07/2008 19:51

#22 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by dix106 »

dobro pokusano area51, ali dzaba ti. jednostavno ne govoris istinu. bio sad na facebooku dennisa gratza (grupa za nacelnika) i fino covjek u vise tema izlozio svoj program, diskutovo s ljudima, raspravljao oko prijedloga i ideja... fin primjer direktne demokratije...

dakle, LAZES. fino covjek pise da policija nije u njegovoj nadleznosti, ali da se opstina definitivno moze uticat na rjesavanje problema sigurnosti pa makar i posredno...

ah da. na to isto pitanje odgovara identicno i sa par interesantni prijedloga u zadnjem broju starta....

naravno, mi smo navikli odma da se poseremo po svakome ko je "fin" jer su nam zadnjih petnaest godina podmetali seljacine i prefrigane lopove...



Area_51 wrote:
dix106 wrote:pateticni ste, sdp-simpatizeri...
jos jednom, za ponavljace: niko NE UZIMA glasove SDP-u, jer glasovi nisu SDP-ovi, vec svakog biraca pojedinacno...
to sto ste se ukocili od straha i sto u panici ne znate kako da reagujete na - ako nista - vrlo aktivnu Nasu stranku je vas problem... prestanite po forumima kreirati toboze zavjeru protiv SDP-a i bezrazlozno pljuvati po kandidatima Nase stranke jer je vecina ljudi shvatila:
izet fazlinovic, obljepljena bosna, arogancija do besvijesti, a vlastite kandidate skrivate od javnosti. dzevada becirevica, NIKO NIJE VIDIO CIJELO MJESEC DANA, ali se, naravno, danas pojavio i u Oslobodjenju, i u SAN-u, i dao intervju na --- NO LINKS --- itd. itd.
pustite se moralisanja vec na posao... valja vam vratit povjerenje biraca
Nije mene strah za SDP, ozbiljno. Mene je strah za moje Sarajevo, u kojem se Vasa stranka pojavljuje samo iz jednog razloga, da uzme sto moze vijecnickih mandata da bi se kako tako mogla finansirati. Kad je tako to dobar projekat sto onda Danis Tanovic, Dino Mustafic, Senad Pecanin, Ivan Lovrenovic, Kazaz, ne daju svoju lovu kao inicijalni kapital. Kad cete shvatiti da ta grupa ljudi ovo radi iz rekreacije i potrebe za medijskom paznjom, koju su vremenon potrosili. Niko ne pljuje po nikom, Dennis Gratz jednostavno nema pojma o lokalnoj upravi, to je pokazao na televiziji govoreci o stvarima koja su nadleznost visih organa vlasti, a on to ocito ne zna. Ono sto takodjer stoji da Vasa stranka NEMA IZBORNI PROGRAM ili da je izborno obecanje rijec POKRENI, mal ti ne rekoh sta. Postavi nam ovdje Izborni program da vidimo sta nudite za opcine u Sarajevu pa mozemo pricati. Ja sam trazio to licno od kandidata Vase stranke i dobio odgovor da NISU STIGLI da ga napisu vec propagiraju GENERALNI PROGRAM. Jel to smatrate bar nas ovdje po forumu ovcama ili je samo Haris taj koji ima monopol nad ovcama. Postanite ozbiljni.
Judge_Dread
Posts: 1062
Joined: 08/02/2008 20:38

#23 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Judge_Dread »

x
Last edited by Judge_Dread on 07/10/2009 14:23, edited 1 time in total.
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#24 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by klixober »

Judge_Dread wrote:
komeba wrote:
Area_51 wrote:
Isto tako, ovo sto radi u ovom broju Dana je klasican politicki reket, koji ce za efekat imati odbojnost ljudi prema Njihovoj stranci. Ona nece preci izborni prag, jer za tako nesto treba jako mnogo glasova, ali ce uzeti SDP dovoljno glasova da nacionalisti dodju na vlast. Poslije ovoga sto rade Dani, koalicija SDP i te stranke je jednostavno nemoguca.
Dani su u odnosu prema SDP-u postali gori od Avaza.
De ba odvadi malo pls :x Ne citam debelog niti volim ali....
A ti si malo postao naporan.Ne znam da li si toga svjetan.BA
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#25 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Area_51 »

dix106 wrote:dobro pokusano area51, ali dzaba ti. jednostavno ne govoris istinu. bio sad na facebooku dennisa gratza (grupa za nacelnika) i fino covjek u vise tema izlozio svoj program, diskutovo s ljudima, raspravljao oko prijedloga i ideja... fin primjer direktne demokratije...

dakle, LAZES. fino covjek pise da policija nije u njegovoj nadleznosti, ali da se opstina definitivno moze uticat na rjesavanje problema sigurnosti pa makar i posredno...

ah da. na to isto pitanje odgovara identicno i sa par interesantni prijedloga u zadnjem broju starta....

naravno, mi smo navikli odma da se poseremo po svakome ko je "fin" jer su nam zadnjih petnaest godina podmetali seljacine i prefrigane lopove...
Kao prvo, procitaj da sam govorio o televizijskom nastupu doticnoga. Tamo je toliko tanak bio, da je to poezija, nije pokazao da poznaje lokalnu upravu. Ovo sto ima na facebooku, ma daj, evo da ne komentiramo da ne bude pogresno shavceno.

Kao drugo, tada nije imao nista na profilu, sto nije bitno. Ono sto jeste bitno, a ja to pokusavam kazati svima, da sam u sanduce kucno dobio svakakvih prospekata, sa slikicama, bez njih, a samo je jedna stranka poslala svoj Izborni program i pokazala mi sta nudi. Necu reci koja, da se ne talasa.

Kao trece, ovi tvoji omiljeni, ne da se nisu udostojili da nesto prirede pa mi dostave na kucnu adresu, nego se nisu udostojili da bilo sta napisu u formi Izbornog programa, da bih se ja sad kao obicni glasac opredjelio za njih. Pa ti sad reci da neko radi posao, a neko ne radi.

Hoces reci kako je komunikacija na Facebooku u stvari izborni program. Naravno da nije, nego jedna dokona improvizacija da se kao ostvari neki vid komunikacije.

Na internetu sam nasao za svoju opcinu, da ponudu ima Dino Konakovic iako mu stranica mjesecima nema update, on to zove Izborna platforma.

SDP ima Izborni program u pdf formatu i update stranice.

Ostale stranke nemaju nista.

Pogledaj

http://www.sdacentar.com.ba/tekst.php?id=166
http://www.sdpcentar.ba/dokumenti/Progr ... ar_web.pdf

Zar ti mislis da ja treba da padnem u nesvijest radi Danisa Tanovica. Ma daj. Program pokazes, procitamo, vidimo sta se nudi, pa da te tokom mandata mogu pitat, sto ovo nisi uradio jer si obecao. Mozda hoces reci, da Njihova stranka ne nudi program da ne bi bili prozivani za obecanja kojih nemaju. Neko ovdje spominje drage gradjane u formatu ovaca, ono kad im kazes 100% a oni izadju i glasaju za stranku koja nema program. Preneseno znacenje jeste da su onda ovce oni koji glasaju a nisu procitali program koji su glasom podrzali. Ja ipak prvo procitam program i donesem odluku.
Post Reply