HOBI - filatelija

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#151 Re: HOBI - filatelija

Post by BarbaDue »

Radim, jedino u nedjelju :(
User avatar
Gusztav
Posts: 523
Joined: 10/12/2009 09:04

#152 Re: HOBI - filatelija

Post by Gusztav »

BarbaDue wrote:Radim, jedino u nedjelju :(
Žao mi je Barba, ali u nedjelju nećeš moći (maloprije sam zvao). Izgleda da ti jedini način da posjetiš izložbu radnim danom prije početka jedne od predstava, koje se, inače, održavaju u večernjim satima od 19,30 ili 20,00 sati.




P.S. Za one koji ne znaju, okupljenja filatelista su svake nedelje od 10,00 do 11,00 sati, hotel "Bosnia", ul. Kulovića.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#153 Re: HOBI - filatelija

Post by BarbaDue »

To nebi bio problem da ja zivim u SA, iz Goražda je malo teže :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#154 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

Necu da procitam ali bavim ili bavio sam se filatelijom..... mada ih imam jos jako veliki broj

Poceo sam sa sakupljanjem sa nekih 16 godina , prva kolekcija koju sam podpuno skupio bila je Jugoslavija od 1930-1980 sa svim blokovima i postanskim markama koji su imali greske.......

To Podrucje mi je bilo postalo dosadno pa sam i prodao ,tako sada ponekad ako naletim na Ebay pogledam podrucje Bosne i Hercegovine za vrijeme Austro-Ugarske .

Podrucje je jako zanimljivo i po mome misljenju ne postoji ni jedno filatelisko podrucje gdje sa malim brojem marki ima toliko razlicith marki pocevsi od zupcanja , gresaka na marki do jedna marka 3 ili pak vise razlivcih boja,kameno ili knjigo tisak sa vodenim zigom ili ne

Ako nekoga zanima rado cu da odgovorim jer na ovome podrucju sto se tice Austro-Ugarske imam veliko iskustvo




PS. Ne skupljam marke sa falcom ili koristene ,samo ciste marke ili sa malim greskama na poledjini
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#155 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

Ali najdraza Zbirka Markica je Bosna i Hercegovina, koju je veoma tesko sakupiti, pa cak i preko Ebay.
- Austrougarsko vrijeme Markica od 1879 - 1918, fali jos 20%.

U jarane..... u ovo ti ne vjerujem iz sljedeceg razloga koji si sam i napisao
Sve zbirke i Markice, sakupljam strogo po Michel Katalogu, i kvalitet mora da bude uvjek dobar.

Michel katalog nema sve marke sa svim greskama ,zupcanjima,farbama marki da bi rekao da imas 20 % marki od BiH kolekcije za vrijeme KuK trebo bi da imas specijalni katalog od Ferchenbauera kojeg ja licno poznajem

Katalog ti sada kosta 245 €

Image


Za pocetak je Michel OK , kada vec ulazis u materiju onda bez Ferchenbauera ne mozes nista


Ja bi preoprucio od moga Prijatelja Berislava Sekelja knjigu kosta nekih 30 €

Image

Jako lijepa uradjena knjiga

Za vise informacija uvez Berislava Sekelja meni na privatnu poruku
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#156 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

dupli
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#157 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

Ado69 wrote:Hallo Barba,

ima ponesto :D Uspio sam kompletirati svu zbirku BiH do 2010 i par Ratnih izdanja koji su veoma rjetki i gotovo se nemogu nigdje naci osim kod par Filijatelista. Sad skupljam Markice sa Greskama i pokusavam da popunim Zbirke stare Bosne 1879-1918. Uspio sam se sa jednim Kolekcionarom u Bosni sprijateljiti i strasno puno Informacija skupiti o Filateliji na Balkanu. Inace nista posebno. Radi se puno i jedva cekam da idem na Godisnji u Bosnu. :bih:
Sta ima kod tebe novo? Ovdje se kako vidim sve uspavalo, narod ima vjerovatno prica posla pa i nemaju vremena za ovo.
Ono cisto info..... da li imas Ateste za sve vrijednije marke??
Jer ima dosta i falsifikata......


PS. imam jednu duplu Leteci merkur po Michelkatalogu 117 C zupcanje 11 1/2 : 12 1/2 1 A kvaliteta ako ne pase kvaliteta kupcu uzimam marku nazad nikakv problem
Tiraz ove marke je samo 1000 komada zato mu je i cijane visoka , 700 € ali posto nikad necu dobiti 100 % prodajem je za 400 €
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#158 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

Provedo ja citavo jutro ovdje sa vama...... i jos jednu recenicu da napisem
Nije vazno koliko imate marki koji broj jeli to 10,100,1000 ili 300 000 vazna je materij marki je imate


PS. i molim vas ne pisite za postanske marke ....." markice "

:)
Last edited by mO k3 on 20/06/2010 10:17, edited 1 time in total.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#159 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

Bosnien - Herzegowina, 1879, 1 II LZ 10,5 A + B, postfrisch**
Image

Bosnien - Herzegowina, 1879, 3 I Mischzähnung 12,75:12, geprüft

Image
Bosnien - Herzegowina, 1879, 3 I, Mischzähnung 12:13, Viererblock, ungebraucht*, R! Befund
Image
Bosnien - Herzegowina, 1879, 4 I e, FLASCHENGRÜN, LZ 11 1/2, gestempelt, Befund Soecknick
Image
Bosnien - Herzegowina, 1890, 5 I, LZ 9 1/4, ungebraucht, Attest, sehr selten!, ANK 2.000
Image


Ovo su neke od marki i slike i text sam preuzeo sa jedna stranice....
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#160 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

I jos jednu jalo lijepu i zanimljivu da dodam koja ima i atest
Bosnien - Herzegowina, 1890, 8 Ia, LZ 11 1/2, postfr.** Befund, ANK 1.550
Image

Image
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#161 Re: HOBI - filatelija

Post by nellington »

Doktore, nešto mi sad naumpade - nisam neki filatelista, glavni domet mi je bio da svoju kolekciju presložim i katalogiziram po Scottovom katalogu :) Kako Scott evidentira i taksene i posebne marke, to sam podveo pod kataloške brojeve i takva izdanja - međutim, dvije taksene marke iz BiH pod austrougarskom upravom nisam uspio naći u Scottu - ima li ih u specijaliziranim austrijskim katalozima (žao mi je što nemam kolekciju pri ruci da uslikam - radi se o markama sa grbom sa rukom i mačem, krunom, i natpisom na latinici, ćirilici i arebici).
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#162 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

Bosnien Nr. 10-20, Einzelproben in Schwarz auf Karton
Image
Bosnien Porto Nr. 1 -13 dreifärbige Einzelproben
Image
Bosnien Nr. 40 und 41, Probedrucke in Originalfarben
Image
Bosnien Nr. 53, 2 Phasen Probedruck in Originalfarben

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#163 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

nellington wrote:Doktore, nešto mi sad naumpade - nisam neki filatelista, glavni domet mi je bio da svoju kolekciju presložim i katalogiziram po Scottovom katalogu :) Kako Scott evidentira i taksene i posebne marke, to sam podveo pod kataloške brojeve i takva izdanja - međutim, dvije taksene marke iz BiH pod austrougarskom upravom nisam uspio naći u Scottu - ima li ih u specijaliziranim austrijskim katalozima (žao mi je što nemam kolekciju pri ruci da uslikam - radi se o markama sa grbom sa rukom i mačem, krunom, i natpisom na latinici, ćirilici i arebici).
Kada budes imo vremena uslikaj pa cemo vidjeti dalje :)
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#164 Re: HOBI - filatelija

Post by nellington »

Ženski Dr.Med wrote:
nellington wrote:Doktore, nešto mi sad naumpade - nisam neki filatelista, glavni domet mi je bio da svoju kolekciju presložim i katalogiziram po Scottovom katalogu :) Kako Scott evidentira i taksene i posebne marke, to sam podveo pod kataloške brojeve i takva izdanja - međutim, dvije taksene marke iz BiH pod austrougarskom upravom nisam uspio naći u Scottu - ima li ih u specijaliziranim austrijskim katalozima (žao mi je što nemam kolekciju pri ruci da uslikam - radi se o markama sa grbom sa rukom i mačem, krunom, i natpisom na latinici, ćirilici i arebici).
Kada budes imo vremena uslikaj pa cemo vidjeti dalje :)
Dogovoreno ;) Za nekih 5 dana bih trebao biti u mogućnosti :)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#165 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

Nazalost imam sranje scaner ,ali pokusacu ovih dana naci sve marke od BiH za vrijeme KuK sa slikama znaci citavi sätze
I da ih po kronoloskom redu poredam pokusacu da postavim i moj PDF listu sa markama kako sam ih ja poredo itd itd... puno posla ali imam jos dvije sedmice do odmora ali cu to da odradim
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#166 Re: HOBI - filatelija

Post by nellington »

Ženski Dr.Med wrote:Nazalost imam sranje scaner ,ali pokusacu ovih dana naci sve marke od BiH za vrijeme KuK sa slikama znaci citavi sätze
I da ih po kronoloskom redu poredam pokusacu da postavim i moj PDF listu sa markama kako sam ih ja poredo itd itd... puno posla ali imam jos dvije sedmice do odmora ali cu to da odradim
Super, biće to lijepo vidjeti ;)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#167 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

sacu ja to odraditi ubice me zena.... a :-) :-) :-)
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#168 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

FreimarkenAusgabe G0d.1879/1899 1-9

Glavne razlika kod ovih marki je
Kamenotisak Knjigotisak
Tip I Tip II i Tip III
od 1879-1894godine u upotrebi Od 1894-1899 godine u upotrebi



Slobodno izdanje God.1900/1901 Nr.10-23
Image
Slobodno izdrane God.1901-1905 Nr. 24-28

Utramarin Nr. 26

Image

Slobodno izdanje God.1906 Nr.29-44
Image
Slobodno izdanje God.1910 Nr.45-60
Image
freimarken Ergänzungausgabe God.1912 Nr.61-63



Sloobodno izdanje God.1912 Nr.64-84

Image
Zeitungsmarken -Ausgabe God.1913 Nr. 85-88


Kriegwohlttätigkeitsmarken-Ausgaben God.1914-1916
Ovdje su sva tri tipa

1.KWM-Ausgabe God.1914 Nr. 89-90
tipa I sa uskom četvorkom.
Image

tip II široka četvorka
Image





2.KWM-Ausgabe God.1915 Nr.91-92





3.KWM-Ausgabe God 1915 Nr.93-94




4.KWM-Ausgabe God 1916 Nr.95-96


Invalidfürsorgenmarken-Ausgabe 1916 God Nr. 97-98
Image
Freimarken-Ausgabe God 1916 Nr.99-116
Bez zupcanja

Image
Drucksacheneilmarken-Ausgabe God 1916 Nr.117-118

Gedenkmarken-Ausgabe God.1917 Nr. 121-123
Image

Freimarke-Ausgabe God.1917 Nr.124-141
Image

Invalidenfürsorgemarken-Ausgabe God.1918 Nr.142-143
Image

[/URL]
Wohltätigkeitsmarken-Ausgabe God.1918 Nr.144-146
Image
Aushilfsmarken-Ausgabe God. 1918 Nr.147-148
Image
Marke koje nisu izdate I-XIII
Naso sam samo sliku od tri marke

Image

Ostalo c u da preradim i da dodam ... pocelo mi na zivac ici...
Ado69
Posts: 41
Joined: 07/08/2009 23:31

#169 Re: HOBI - filatelija

Post by Ado69 »

Gospodine Zenski Doktore :wink:
U jarane..... u ovo ti ne vjerujem iz sljedeceg razloga koji si sam i napisao
Sve zbirke i Markice, sakupljam strogo po Michel Katalogu, i kvalitet mora da bude uvjek dobar.
Da ste procitali sve moje postove onda bi i vidjeli da stoji da zbirke sakupljam u "Linder Vordruckalben" a ne sve moguce iz tog vremena!!! Ostalih i jos nepopunitih 20% su se odnosile na Kolekciju Postfrisch mit Falz. U medjuvremenu sakupljam 4 zbirke, Postfrisch, Postfrisch mit Falz, Gestempelt und Geschnitten in Linder Vordruckalben. Kad me vec citirate, onda vas molim kako i treba.

Sve Markice iz ovog vremena, inkl. Greske + sve Perforacije + Probe, mi jos nije poznato da iko na Svjetu ima potpuno. I ako bi se neko nasao da sve to skupi onda taj moze samo biti neko ko je u Penziji i ima ogromnu svotu Para na Banci i nezna sta sa nijma da radi ;) Hobi je samo Hobi i nemora da obavezno bude Profesija ili obsesija.

Za moj nacin sakupljanja mi je Michel Spezial Ö za Kuk dovoljan i sadrzi dosta Informacija, za to mi netreba posebno Ferchenbauer Katalog.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#170 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

O postovani ado69 :)
nekon duzeg vremena se javljam iz nase ljepe Bosne i Hercegovine

Pazljivo sam procito tvoj post i uocio sam da tvoj sistem skupljanja nema veze ni sa cim , vazno je da skupis pa bilo sta ,ali pocnimo sa markama sa falcom!!


Napisao si da skupljas 4 serije postanskih markih ,ali uzecu samo marke sa falcom pod lupu
Te marke su ti u sustini postanski friske samo sto su u albume ljepljenje sa falcom jeli prije nije bilo albuma sa folijama kao danas i zato ne vidim neku logiku sto skupljas postanski friske i marke sa falcom ,ali svako ima svoj razlog .

Da bi razumio zasto je pravom ljubitelju Postanskih marki iz BiH za vrijeme KuK pokazacu ti materijala koji sam skupio u zadnje vrijeme i nadam se da ces shvatiti zasto je Ferchenbauer vazan

Image
Image


Image



Image

Ove probe su predobre
Image



Ima jos puno toga stotine razlicitih zupcanje itd itd

De mi reci jednu stvar koliko si placo procenata od michelkataloga marke??


PS.izvnjavam se ako zvucim arogantno ;)
Ado69
Posts: 41
Joined: 07/08/2009 23:31

#171 Re: HOBI - filatelija

Post by Ado69 »

Ženski Dr.Med wrote:O postovani ado69 :)
nekon duzeg vremena se javljam iz nase ljepe Bosne i Hercegovine

Pazljivo sam procito tvoj post i uocio sam da tvoj sistem skupljanja nema veze ni sa cim , vazno je da skupis pa bilo sta ,ali pocnimo sa markama sa falcom!!
Moj nacin skupljanja nema veze sa nicim? Ako to ne zvuci Arogantno onda neznam sta je Arogantno ;) Po tvome onda nacin skupljana po Michelu i Lidner sistemi su budalestina. Bravo.

Ženski Dr.Med wrote: Napisao si da skupljas 4 serije postanskih markih ,ali uzecu samo marke sa falcom pod lupu
Te marke su ti u sustini postanski friske samo sto su u albume ljepljenje sa falcom jeli prije nije bilo albuma sa folijama kao danas i zato ne vidim neku logiku sto skupljas postanski friske i marke sa falcom ,ali svako ima svoj razlog .
O hvala, samo sam na tebe cekao da mi objasnis sta znaci falc :thumbup: Razlicite zbirke a isto tako razliciti nacini skupljanja upravo u tome imaju svoju dragost. Naja, da ti to ne razumijes to mi je jasno, jel za tebe vjerovatno samo postoje jedini pravi Filatelisti i to su samo oni koji isto misle kao ti. Svi ostali nemaju blage veze i skupljaju samo zato da bi nesto sakupili. Jos jednom Bravo.

Ženski Dr.Med wrote: Da bi razumio zasto je pravom ljubitelju Postanskih marki iz BiH za vrijeme KuK pokazacu ti materijala koji sam skupio u zadnje vrijeme i nadam se da ces shvatiti zasto je Ferchenbauer vazan
Sta da ti na to kazem, bolje ne puno, jer nezelis da shvatis da ima Filatelista koji mozda jos nisu bili u mogucnosti da sakupe Proben i slicno. Ja sakupljam KUK i BiH nepunih 1.5Godinu, jeli moram sve da sakupim odjednom i za to dam nepromisljeno ogromnu svotu Novca? Dali mogu danas reci gdje me moja zbirka vodi i kakav ce nacin mog sakupljana za 10 Godina biti? To sigurno nemogu odgovoriti, ali jedno znam, da nemoram sve imati ;)

Ženski Dr.Med wrote: De mi reci jednu stvar koliko si placo procenata od michelkataloga marke??
5%-40% zavisno dali je geprüft i sa Attestom ili bez.
Ženski Dr.Med wrote: PS.izvnjavam se ako zvucim arogantno ;)
[/quote]

Naja, thread je izgubio svoju dragost. Za mene je ovde zadnji posting, jer nisam tip Covjeka koji voli Diskutirati sa nekim koji nezeli shvatiti druge i nerespektuje njihov nacin pogleda. Pametologija mi nije potrebna, nje ima dosta u realnom zivotu.


Svim ostalima sve najbolje i puno pozdrava, pogotovo Barbi.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#172 Re: HOBI - filatelija

Post by mO k3 »

O dragi ado :)

Iza mene imam 20 godina Filatelistickog iskustva i zato ne shvacam tvoj nacin skupljanja ,ali sam vec naglasio bio svako ima svoj nacin



Za michelkatalog nisam reko da je budalastina , a dok lindner je samo album u listovi u koje ti stavljas tvoje marke......

Ali opusteno ...opet imamo zajednicki hobi i to bi trebalo da nas vise spoji ako ti treba nesto od postanskih marki javi mi sa atestima ili bez imam ih dosta...
Ado69
Posts: 41
Joined: 07/08/2009 23:31

#173 Re: HOBI - filatelija

Post by Ado69 »

Ženski Dr.Med wrote:O dragi ado :)
Iza mene imam 20 godina Filatelistickog iskustva i zato ne shvacam tvoj nacin skupljanja ,ali sam vec naglasio bio svako ima svoj nacin
Stvarno me vuces za Jezik, zato revidiram da je bio zadnji post :-) Dobro kad nerazumijes onda cu pokusati da ti objasnim, ako i onda nerazumijes onda negovorimo stvarno isti Jezik.

Dobro znamo sta stoji u Michel Österreich Spezial, i da su Standardna (negovorim o Probama i slicno nego o redovnim izdanjima) izdanja od 1879-1918 odslikana. Lindner Vordruckalben imaju za KUK (Redovna Izdanja) tacno 12 Listova u koje staje kompletno izdanje (ne sve sto iz KUK vremena postoji, nego samo redovno izdanje).

Evo Slika sa Indexom sve sto ide u tih 12 Lindnerovih Listova:
http://img340.imageshack.us/img340/6031 ... chnisi.jpg

E sada, ja imam 4x12 istih Listova sto znaci 4 moguce Zbirke. Sve 4 Zbirke se sastoje od 1x sa Pecatom, 1x Friska sa Falcom, 1x friska bez falca, tj cista Guma i 1x sa sjecenim Markicama/Markama. Ove sad pokusavam da ovako popunim. Sve Ostale kao Probne, Greske ili Farbe idu u Blankoblätter i popunjavaju taj komplet tih 4 zbirke. Kod Gresaka je nevazno dali je sa Pecatom ili Frisko, od svakog primjerka cu pokusati da dobijem jedan. Isto tako probne koje su vecinom bez Gume i ciste bez pecata. Pa kad se sakupi onda se sakupilo a ako neuspijem za ovaj zivot mozda ce onda neko nakon mene kome to ostavim. Ako ne Sin mozda onda kasnije Unuk ili neko drugi.
E sad ces me vjerovatno pitati: dobro sa Pecatom razumijem, dobro sjecene razumijem, zasto onda friske i friske sa falcom? E pa bas radi toga sto mi je zelja da sakupim sve cetiri postojece varijacije, jer vise ih nema. Dali je to logicno ili ne uopste nije vazno, isto bi tako se moglo reci vidi onaj skuplja sve pecate iz KUK vremena a ne Markice. Pa super, ako skuplja, sakupi sve, on ce biti zadovoljan a njegova zbirka sigurno vrijedna da se pogleda. Ja bi bar bio presretan imati sve ciste pecate iz KUK vremena jer bi i oni dalje dopunili kolekciju/e i jos vise pricale o proslom vremenu.
Kada cu te cetiri Zbirke popuniti, stoji u zvjezdama a isto tako i ostale Greske i Probe. Kod razlicitih Perforacija sam strasno oprezan jer je tu bilo puno laznih, tj. sjecenih koje su naknadno od lopova po zelji perforirane tako da bi se skuplje prodale. Sta ce se sada skupiti je drugo pitanje, momentalno mi je vazno da skupim ovo kako sam poceo a kasnije ili kad se prizi prlika i ostalo kao Probne, Greske itd.

Dali sad razumijes?
Ženski Dr.Med wrote: Za michelkatalog nisam reko da je budalastina , a dok lindner je samo album u listovi u koje ti stavljas tvoje marke......
Odgovor pogledaj text gore.
Ženski Dr.Med wrote: Ali opusteno ...opet imamo zajednicki hobi i to bi trebalo da nas vise spoji ako ti treba nesto od postanskih marki javi mi sa atestima ili bez imam ih dosta...
Ja sam uvjek opusten, samo ti si bio na pocetku napet ko Puska :D Kupnja smoje strane zavisi sve od cjene i mogucnosti, mada za KUK ima dosta vremena i na Aukcijama uvjek se naleti na povoljno. Kod tebe imam osjecaj da nista nelaufa ispod 20% ;)

Sto se tice spajanja Bosanskih Filatelista, upravo je to bio moj Cilj kad sam ovaj Thread pronasao. Nije mi vazno ko sta ima a ko ne, dali vise ili manje, nego jednostavno da pomognemo jedni drugima, da razmjenimo Markice i Informacije, pa na kraju i kupimo. S cistim profiterima nezelim da imam posla, nego sa Ljudima koji vole ono sto skupljaju i da se s drugima druze.

Moje pravo Ime je Adis a tvoje?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#174 Re: HOBI - filatelija

Post by BarbaDue »

Ado69, Ženski Dr.Med, veliki pozdrav za vas :bih:

Ne mogu da vjerujem da ste zakuhali...pa nismo na politiKi jebemu :-D
Podrzavam Adisa i mislim da je u pravu, na ovom threadu smo jedino i iskljucivo iz jednog razloga a to je da razmjenimo misljenja, iskustva, da naucimo kao u mom slucaju i naravno ako postoji mogucnost za razmjenu.

Ja sam od kako je otvorena ova tema imao 10tak ostvarenih kontakata i napravio nekoliko razmjena, zar to nije pozitivno od ove teme, jeste, i to treba da nam je cilj. Molim vas ostanite i dalje sa nama, pogotovo vi koji ste pravi profesionalci jer ova tema zasluzuje takve posjetioce...i da, zadovoljstvo je citati vase postove.

Pozdrav :-D
Ado69
Posts: 41
Joined: 07/08/2009 23:31

#175 Re: HOBI - filatelija

Post by Ado69 »

Barba Jarane sta ima :) Sutra krecem za Bosnu, nemogu docekati da se tockovi kotrljaju :D Da nisi tako daleko dosao bi da se vidimo. Pozdrav Jarane.
Post Reply