HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#1 HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

Image
Dobila sam ovu pticu,nisam imala ptice prije pa me zanima koja je ovo vrsta te neke osnovne informacije kako bih znala sta joj sve treba.Volim jako zivotinje i stvarno zelim da ovoj ptici osiguram lijep boravak. :) Sta god znate,napisite mi.Takodjer ima neki pijesak na dnu, rekli su mi da treba neki sitni,suhi pa me zanima kako se tacno zove? Hvala unaprijed svima. :)
User avatar
ivan_ch
Posts: 227
Joined: 18/04/2012 16:10

#2 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by ivan_ch »

Lijepa ptica, daj joj sta da jede za pocetak i vode da pije, lako ces za ostale manje bitne stvari.

Najbolje da je slikas i odneses u bilo koju prodavnicu koja se specijalizirano bavi kucnim ljubimcima...
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#3 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

ivan_ch wrote:Lijepa ptica, daj joj sta da jede za pocetak i vode da pije, lako ces za ostale manje bitne stvari.

Najbolje da je slikas i odneses u bilo koju prodavnicu koja se specijalizirano bavi kucnim ljubimcima...
Dobila sam i hranu koju cu joj davati,ima je dovoljno :) Hvala puno,ali ako neko zna vrstu slucajno,da mi napise :) Da malo guglam veceras o njoj :)
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#4 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Irm@ »

meni se cini da je Zeba.. vrlo sitna i przni puno i bucna je :-D ja sam se imala kad sam bila mladja.. vrlo zivahne pticice.. ne pustaj je iz kaveza neces je nikad uhvatiti.. :-)
imaju u prodavnicama posebnu hranu za njih cak su i naslikane na kutiji (ako se dobro sjecam)..i ne treba im nikakva posebna hrana :) ne jedu one puno ako se dobro sjecam piju puno vode :)
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#5 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

Irm@ wrote:meni se cini da je Zeba.. vrlo sitna i przni puno i bucna je :-D ja sam se imala kad sam bila mladja.. vrlo zivahne pticice.. ne pustaj je iz kaveza neces je nikad uhvatiti.. :-)
imaju u prodavnicama posebnu hranu za njih cak su i naslikane na kutiji (ako se dobro sjecam)..i ne treba im nikakva posebna hrana :) ne jedu one puno ako se dobro sjecam piju puno vode :)
Aham, super. Ja previse volim kada je zivahna bilo koja zivotinjica :) Nadam se da mi nece pobjeci iz kaveza, jer se spusta ovaj dio cim se izvadi hranilica, tako da nema gdje. Hvala na pomoci :-D
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#6 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Irm@ »

ako je ta ptica (barem mi se cini sa slike) onda stavi nesto kad vadis hranilicu jer ce pobjeci sigurno :-D ugl proguglaj pa ces se uvjeriti je li ta vrsta..
sretno :-D ja sam imala dvije i poklonila sam ih.. previse su prznile.. i ako bude previse bucna navecer pokrij kavez necim da zaspe :D
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#7 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

Irm@ wrote:ako je ta ptica (barem mi se cini sa slike) onda stavi nesto kad vadis hranilicu jer ce pobjeci sigurno :-D ugl proguglaj pa ces se uvjeriti je li ta vrsta..
sretno :-D ja sam imala dvije i poklonila sam ih.. previse su prznile.. i ako bude previse bucna navecer pokrij kavez necim da zaspe :D
jeste,evo nasla sam,ovo je tacnije australijska zeba,a kad se vadi hranilica ovaj dio od kaveza se automatski spusta, tako da je uvijek zatvoreno :) .aha, evo trenutno spava, a mislim da ce mi trebati krpica da pokrijem kavez, cini se bas bas zivahna hahah :)
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#8 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Irm@ »

jeste upravu si..ona je i najrasprostranjenija.. ja sam svoje iz Italije dobila.. u svakom slucaju zna i lijepo pjevuckati ako hoce :-D poprilicno je svojeglava.. nikad ti se nece sama okupati u onoj kadici nego ti nju slobodno tusiraj mlakom vodom (morat ces je ganjati po kavezu) :-D ;-)
ugl da te ne davim sigurno google ima odgovore :-D
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#9 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

Irm@ wrote:jeste upravu si..ona je i najrasprostranjenija.. ja sam svoje iz Italije dobila.. u svakom slucaju zna i lijepo pjevuckati ako hoce :-D poprilicno je svojeglava.. nikad ti se nece sama okupati u onoj kadici nego ti nju slobodno tusiraj mlakom vodom (morat ces je ganjati po kavezu) :-D ;-)
ugl da te ne davim sigurno google ima odgovore :-D
hahaha, bit ce zabavno kupati je, nisam to nikad do sad radila, valjda cu uspjeti.i puno si mi pomogla hvala ti jos jednom! :-D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72912
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#10 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Velkoski »

lastavica
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#11 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Muhamed Đakmić »

Mladi kormoran, to će ti haos napraviti u stanu kad poraste.
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#12 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

Sarajevo1946 wrote:Mladi kormoran, to će ti haos napraviti u stanu kad poraste.
hahaahah a probat cu uciniti sto mogu, ako ne bude islo, uvijek se nadje neko :)
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#13 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by crnoplavo »

Irm@ wrote:Zeba.. vrlo sitna ... vrlo zivahne pticice.. ne pustaj je iz kaveza neces je nikad uhvatiti.. :-)
pozdrav ljubitelji zivotinja :-)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72912
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#14 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Velkoski »

acid1 wrote:
Sarajevo1946 wrote:Mladi kormoran, to će ti haos napraviti u stanu kad poraste.
hahaahah a probat cu uciniti sto mogu, ako ne bude islo, uvijek se nadje neko :)
Sa1946 je inače ornitolog, obavezno mu se javi na pp da ti sve detaljno objasni. :-D
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#15 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Muhamed Đakmić »

crnoplavo wrote:
Irm@ wrote:Zeba.. vrlo sitna ... vrlo zivahne pticice.. ne pustaj je iz kaveza neces je nikad uhvatiti.. :-)
pozdrav ljubitelji zivotinja :-)
:lol:
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#16 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

mleetavi wrote:
acid1 wrote:
Sarajevo1946 wrote:Mladi kormoran, to će ti haos napraviti u stanu kad poraste.
hahaahah a probat cu uciniti sto mogu, ako ne bude islo, uvijek se nadje neko :)
Sa1946 je inače ornitolog, obavezno mu se javi na pp da ti sve detaljno objasni. :-D
hahaha postavila sam da mi kazete svoja misljenja, neka iskustva i sl. i hvala svima, ali naravno da ja necu zbog jednog komentara sad pustit pticu jer previse divlja hahaha
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#17 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Muhamed Đakmić »

Nije divlja, brini se o njoj, ali pazi, svaka ptica više voli slobodu nego skučenost kaveza, u što ćeš se i sama uvjeriti :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72912
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#18 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Velkoski »

acid1 wrote: hahaha postavila sam da mi kazete svoja misljenja, neka iskustva i sl. i hvala svima, ali naravno da ja necu zbog jednog komentara sad pustit pticu jer previse divlja hahaha
Pazi, ne moraš je pustiti ako je divlja, siguran sam da imaš nekog mačka u susjedstvu i ne sumnjam da bi on imao išta protiv 'udomljavanja'.
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#19 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

mleetavi wrote:
acid1 wrote: hahaha postavila sam da mi kazete svoja misljenja, neka iskustva i sl. i hvala svima, ali naravno da ja necu zbog jednog komentara sad pustit pticu jer previse divlja hahaha
Pazi, ne moraš je pustiti ako je divlja, siguran sam da imaš nekog mačka u susjedstvu i ne sumnjam da bi on imao išta protiv 'udomljavanja'.
Hahahaha,uredu hvala puno i na tvojoj pomoci :D
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#20 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

Sarajevo1946 wrote:Nije divlja, brini se o njoj, ali pazi, svaka ptica više voli slobodu nego skučenost kaveza, u što ćeš se i sama uvjeriti :D
Pa naravno, ali ptice koje su naviknute na kavez od rodjenja ce se manje snalaziti kada su slobodne od onih koje su to citav svoj zivot, potrudit cu se da joj bude sto ljepse i to je to,zato sam i otvorila ovu temu
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#21 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by akcid »

acid1 wrote:...Dobila sam ovu pticu,nisam imala ptice prije ...Volim jako zivotinje i stvarno zelim da ovoj ptici osiguram lijep boravak. :)

Da stvarno voliš životinje - ptice, ovu bi pustila na slobodu.

Zamisli da neko "voli ljude" pa ih drži zatvorene u kavezu, hrani i "pazi"... :-)
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#22 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

akcid wrote:
acid1 wrote:...Dobila sam ovu pticu,nisam imala ptice prije ...Volim jako zivotinje i stvarno zelim da ovoj ptici osiguram lijep boravak. :)

Da stvarno voliš životinje - ptice, ovu bi pustila na slobodu.

Zamisli da neko "voli ljude" pa ih drži zatvorene u kavezu, hrani i "pazi"... :-)
Hvala na pomoci i tebi :-D
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#23 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by uglavnomja »

acid1 wrote:
Irm@ wrote:jeste upravu si..ona je i najrasprostranjenija.. ja sam svoje iz Italije dobila.. u svakom slucaju zna i lijepo pjevuckati ako hoce :-D poprilicno je svojeglava.. nikad ti se nece sama okupati u onoj kadici nego ti nju slobodno tusiraj mlakom vodom (morat ces je ganjati po kavezu) :-D ;-)
ugl da te ne davim sigurno google ima odgovore :-D
hahaha, bit ce zabavno kupati je, nisam to nikad do sad radila, valjda cu uspjeti.i puno si mi pomogla hvala ti jos jednom! :-D
uzmes onu prskalicu za cvijece, kao one za ajax, arf, rasprsivac, kako se vec zove :-) , ali novu, da nikad nije bilo hemije u njoj, i njom prsces pticicu. onda se ona sama kljunom i nogicama poceslja, osusi, otimari :D

a prvo se napuse kao loptica, pa stresa :lol:
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#24 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

uglavnomja wrote:
acid1 wrote:
Irm@ wrote:jeste upravu si..ona je i najrasprostranjenija.. ja sam svoje iz Italije dobila.. u svakom slucaju zna i lijepo pjevuckati ako hoce :-D poprilicno je svojeglava.. nikad ti se nece sama okupati u onoj kadici nego ti nju slobodno tusiraj mlakom vodom (morat ces je ganjati po kavezu) :-D ;-)
ugl da te ne davim sigurno google ima odgovore :-D
hahaha, bit ce zabavno kupati je, nisam to nikad do sad radila, valjda cu uspjeti.i puno si mi pomogla hvala ti jos jednom! :-D
uzmes onu prskalicu za cvijece, kao one za ajax, arf, rasprsivac, kako se vec zove :-) , ali novu, da nikad nije bilo hemije u njoj, i njom prsces pticicu. onda se ona sama kljunom i nogicama poceslja, osusi, otimari :D

a prvo se napuse kao loptica, pa stresa :lol:
Joooj kako mi to slatko zvuci jedva cekam da probam,hvala ti punoooo :)
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#25 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Neradnik »

soko sivi
Post Reply