HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#26 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by zengi »

akcid wrote:
acid1 wrote:...Dobila sam ovu pticu,nisam imala ptice prije ...Volim jako zivotinje i stvarno zelim da ovoj ptici osiguram lijep boravak. :)

Da stvarno voliš životinje - ptice, ovu bi pustila na slobodu.

Zamisli da neko "voli ljude" pa ih drži zatvorene u kavezu, hrani i "pazi"... :-)
Slazem se druze! Vidim ti po logu da si i ti neki borac za slobodu.
Nema mi nista bolesnije od ptice, tog simbola slobode, u kavezu. Pa ona treba da leti i hebe se nje da li je neko voli ili ne.


PUSTI JE DOK JE JOS LIJEPO VRIJEME I NABAVI SEBI MACU! Al i nju pustaj jer nema nista gore od ropstva i kaveza.

SMRT FAŠIZMU!
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73132
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#27 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Velkoski »

Fašizam je kada držiš papagaja u kavezu?
User avatar
XeuX
Posts: 249
Joined: 28/02/2012 20:00

#28 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by XeuX »

To ti je ptica.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#29 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by mO k3 »

acid1 wrote:Image
Dobila sam ovu pticu,nisam imala ptice prije pa me zanima koja je ovo vrsta te neke osnovne informacije kako bih znala sta joj sve treba.Volim jako zivotinje i stvarno zelim da ovoj ptici osiguram lijep boravak. :) Sta god znate,napisite mi.Takodjer ima neki pijesak na dnu, rekli su mi da treba neki sitni,suhi pa me zanima kako se tacno zove? Hvala unaprijed svima. :)
fazan.... :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73132
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#30 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Velkoski »

mO k3 wrote:
acid1 wrote:Image
Dobila sam ovu pticu,nisam imala ptice prije pa me zanima koja je ovo vrsta te neke osnovne informacije kako bih znala sta joj sve treba.Volim jako zivotinje i stvarno zelim da ovoj ptici osiguram lijep boravak. :) Sta god znate,napisite mi.Takodjer ima neki pijesak na dnu, rekli su mi da treba neki sitni,suhi pa me zanima kako se tacno zove? Hvala unaprijed svima. :)
fazan.... :D
Je l' to žensko il' muško?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#31 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by mO k3 »

Kitonja ba .... vidis i sam/a :D
User avatar
akcid
Posts: 1901
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#32 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by akcid »

zengi wrote:
akcid wrote:
acid1 wrote:...Dobila sam ovu pticu,nisam imala ptice prije ...Volim jako zivotinje i stvarno zelim da ovoj ptici osiguram lijep boravak. :)
Da stvarno voliš životinje - ptice, ovu bi pustila na slobodu.
Zamisli da neko "voli ljude" pa ih drži zatvorene u kavezu, hrani i "pazi"... :-)
Slazem se druze! Vidim ti po logu da si i ti neki borac za slobodu.
Nema mi nista bolesnije od ptice, tog simbola slobode, u kavezu. Pa ona treba da leti i hebe se nje da li je neko voli ili ne.

PUSTI JE DOK JE JOS LIJEPO VRIJEME I NABAVI SEBI MACU! Al i nju pustaj jer nema nista gore od ropstva i kaveza.

SMRT FAŠIZMU!
Moj prijatelj ima malog papagaja, mužjaka, starog oko pola godine. Drži ga u stanu u kojem ima dva ogromna stabla "benjamina" koja papagaju predstavljaju stanište.

Papagaj je slobodan, po cijeli dan je na stablima benjamina, a kada ogladni sleti do kaveza, uđe sam kroz otvorena vrata, jede ili pije vodu, nekad ostane i tu zaspi, izlazi vani sam kad osjeti potrebu ili naročito kad dođu gosti. Tada je obavezno na granama benjamina i šuti. A koga poznaje, redovno slijeće na glavu, čupka kljunom kosu, ili sjedne na rame i neprestano nešto "priča"... Leti kroz cijeli trosoban stan, i uvijek se sam vraća na benjamin u blizinu kaveza sa hranom, i tu zna sjediti satima. Slobodan je...


Smrt fašizmu @Zengi :thumbup:
zengi
Posts: 976
Joined: 05/12/2010 12:34

#33 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by zengi »

Sloboda narodu, pticama i svim zivim bicima!!!

To i jeste maksimum sto papagaju mozes uciniti jer on se ne moze pustiti.
Ali ove ptice su cista patnja, posebno kad bas citav zivot provede u kavezu jer naravno ni luda se nece vratiti nazad u kavez ako je pustis, sto je i razumljivo.... i zato je nikad ne pustaju. :(
petshop1
Posts: 3
Joined: 05/02/2013 12:47

#34 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by petshop1 »

acid1 wrote:Image
Dobila sam ovu pticu,nisam imala ptice prije pa me zanima koja je ovo vrsta te neke osnovne informacije kako bih znala sta joj sve treba.Volim jako zivotinje i stvarno zelim da ovoj ptici osiguram lijep boravak. :) Sta god znate,napisite mi.Takodjer ima neki pijesak na dnu, rekli su mi da treba neki sitni,suhi pa me zanima kako se tacno zove? Hvala unaprijed svima. :)
Zeba...potrebno joj je kao i svakoj ptici u kavezu,hrana ,voda,pijesak za podlogu sa anisom.
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#35 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by zlo zlo »

vidjeh da neko napiso da pusti pticu vecu glupost nikad nisam cula :roll:

da ona pusti tu pticu ta bi ptica postala hrana za neku drugu pticu ili vec koju drugu zvjerku, jer nema šanse da ptica iz kaveza može preživit vani, to je cinjenica.

Ali može toj pticici ucinit da ima fin zivot, za pocetak napravit ili kupit velik velik kavez, da može slobodno letjet po njemu, davat frišku vodu, u pojilicu i u bazen redovno, hranu mjenjat, davat dobro oprano voce i povrce, kupit klas bar od prosa da može cupkat itd,
Puštat u sobu tako malu pticu je glupost, jer se može zavuc svuda i više nece van,i neces je moc ulovit... za nju treba velik i fin prostor za zivot a ne da ju puštaš.

Ja od ptica imam papigu, koja je pola dana u sobi na svojoj grani, a pola u svom velikom kavezu...i štiglica koji je isto velikom kavezu za njeg, ima svoj bazen i sve gore navedeno , i pravo je veseo, predivno i cesto pjeva.
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#36 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

zlo zlo wrote:vidjeh da neko napiso da pusti pticu vecu glupost nikad nisam cula :roll:

da ona pusti tu pticu ta bi ptica postala hrana za neku drugu pticu ili vec koju drugu zvjerku, jer nema šanse da ptica iz kaveza može preživit vani, to je cinjenica.

Ali može toj pticici ucinit da ima fin zivot, za pocetak napravit ili kupit velik velik kavez, da može slobodno letjet po njemu, davat frišku vodu, u pojilicu i u bazen redovno, hranu mjenjat, davat dobro oprano voce i povrce, kupit klas bar od prosa da može cupkat itd,
Puštat u sobu tako malu pticu je glupost, jer se može zavuc svuda i više nece van,i neces je moc ulovit... za nju treba velik i fin prostor za zivot a ne da ju puštaš.

Ja od ptica imam papigu, koja je pola dana u sobi na svojoj grani, a pola u svom velikom kavezu...i štiglica koji je isto velikom kavezu za njeg, ima svoj bazen i sve gore navedeno , i pravo je veseo, predivno i cesto pjeva.
Naravno, upotpunosti se slazem!I hvala, ova ptica je takodjer pocela pjevati i jako mi se svidja! :)
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#37 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

petshop1 wrote:
acid1 wrote:Image
Dobila sam ovu pticu,nisam imala ptice prije pa me zanima koja je ovo vrsta te neke osnovne informacije kako bih znala sta joj sve treba.Volim jako zivotinje i stvarno zelim da ovoj ptici osiguram lijep boravak. :) Sta god znate,napisite mi.Takodjer ima neki pijesak na dnu, rekli su mi da treba neki sitni,suhi pa me zanima kako se tacno zove? Hvala unaprijed svima. :)
Zeba...potrebno joj je kao i svakoj ptici u kavezu,hrana ,voda,pijesak za podlogu sa anisom.
Aha, pobrinula sam se za to, hvala i vama :)
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#38 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by WildRedRose »

Zebu nisam imala, pa ti ne znam tacno reci za tu vrstu.. ALi sam imala dvije tigrice, koje su tako prznile, drecile se i slicno.. I da znas, da ako si je dobila mladu, mozes joj povremeno otvoriti kavez, da leta po sobi, da se navikne... Tako je moja tigrica navikla, i nikada nije bio zatvoren nego se slobodno letao kroz kucu :) :)

i da, sto se tice kupanja, slobodno ubaci kavez u kadu/tus kabinu i sa mlakom vodom i slabim mlazom vode, iz tusa je okupaj. Samo , naravno polahko, da se ne prepadne,dok ne navikne .. Vidjet ces kako ce da uziva. :) I poslije toga nemoj da ti je propuh u kuci dok se ne osusi, jer moze biti pogubno za nju :roll:
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#39 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Irm@ »

WildRedRose wrote:Zebu nisam imala, pa ti ne znam tacno reci za tu vrstu.. ALi sam imala dvije tigrice, koje su tako prznile, drecile se i slicno.. I da znas, da ako si je dobila mladu, mozes joj povremeno otvoriti kavez, da leta po sobi, da se navikne... Tako je moja tigrica navikla, i nikada nije bio zatvoren nego se slobodno letao kroz kucu :) :)

i da, sto se tice kupanja, slobodno ubaci kavez u kadu/tus kabinu i sa mlakom vodom i slabim mlazom vode, iz tusa je okupaj. Samo , naravno polahko, da se ne prepadne,dok ne navikne .. Vidjet ces kako ce da uziva. :) I poslije toga nemoj da ti je propuh u kuci dok se ne osusi, jer moze biti pogubno za nju :roll:
WRR ovo nije tigrica i nije ni slicna ptica :-D ja sam vec pisala @acid jer sam imala zebe.. i to dvije.. i one se NIKAD ali nikad ne pustaju iz kaveza.. vrlo su sitne (ona je ove velicine i ne poraste).. sakrije se i leta posvuda i ne mozes je uhvatiti.. i izletila bi joj i kroz prozor otvoren na kant :) i ugl sve ostalo sam joj pisala..jer su ovo vrlo specificne pticice :)
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#40 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by WildRedRose »

Napisala sam u pocetku posta da nije tigrica, ali nije ni nesto puno manja od tigrice... ja sam joj samo napisala svoje iskustvo sa tigricama... sto vjerujem da moze iskoristiti i sa Zebom.. ako nista kupanje, tj tusiranje :)
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#41 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by zlo zlo »

opcenito ovakve pticice vole više bazen svoj da se same kupaju.. papige vole tusiranje, ono prskalicom za cijece :D
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#42 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

Irm@ wrote:jeste upravu si..ona je i najrasprostranjenija.. ja sam svoje iz Italije dobila.. u svakom slucaju zna i lijepo pjevuckati ako hoce :-D poprilicno je svojeglava.. nikad ti se nece sama okupati u onoj kadici nego ti nju slobodno tusiraj mlakom vodom (morat ces je ganjati po kavezu) :-D ;-)
ugl da te ne davim sigurno google ima odgovore :-D
hvala puno na pomoci samo me jos zanima koliko puta sedmicno treba da se ptica kupa/tusira?
ozon3
Posts: 14
Joined: 19/06/2013 08:36

#43 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by ozon3 »

Lici mi na zebu. Ne znam koju tacno, Moguce da je zenka u pitanju, ali ja sam imao 2 zebe. M i Ž Australijske zebe. Ova ptica je slična.
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#44 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

ozon3 wrote:Lici mi na zebu. Ne znam koju tacno, Moguce da je zenka u pitanju, ali ja sam imao 2 zebe. M i Ž Australijske zebe. Ova ptica je slična.
jeste, ovo je australijska zeba i hvala i tebi :)
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#45 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by Irm@ »

acid1 wrote:
Irm@ wrote:jeste upravu si..ona je i najrasprostranjenija.. ja sam svoje iz Italije dobila.. u svakom slucaju zna i lijepo pjevuckati ako hoce :-D poprilicno je svojeglava.. nikad ti se nece sama okupati u onoj kadici nego ti nju slobodno tusiraj mlakom vodom (morat ces je ganjati po kavezu) :-D ;-)
ugl da te ne davim sigurno google ima odgovore :-D
hvala puno na pomoci samo me jos zanima koliko puta sedmicno treba da se ptica kupa/tusira?
ja sam svoje jednom sedmicno tusirala.. nedjeljom jer je to bio dan za generalku oko pticica :D i bilo je sasvim dovoljno :) ;-)
User avatar
acid1
Posts: 22
Joined: 02/06/2013 21:59

#46 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by acid1 »

Irm@ wrote:
acid1 wrote:
Irm@ wrote:jeste upravu si..ona je i najrasprostranjenija.. ja sam svoje iz Italije dobila.. u svakom slucaju zna i lijepo pjevuckati ako hoce :-D poprilicno je svojeglava.. nikad ti se nece sama okupati u onoj kadici nego ti nju slobodno tusiraj mlakom vodom (morat ces je ganjati po kavezu) :-D ;-)
ugl da te ne davim sigurno google ima odgovore :-D
hvala puno na pomoci samo me jos zanima koliko puta sedmicno treba da se ptica kupa/tusira?
ja sam svoje jednom sedmicno tusirala.. nedjeljom jer je to bio dan za generalku oko pticica :D i bilo je sasvim dovoljno :) ;-)
aha, super hvala jos jednom ;D
User avatar
dedovic.almir
Posts: 585
Joined: 04/03/2012 23:28
Location: DE
Contact:

#47 Re: HITNO ! Recite mi koja je vrsta ptice na slici!

Post by dedovic.almir »

Mogao si nam snimiti kako ova pticica pjeva ?
Post Reply