Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Forum za humanitarne akcije.
sophieEl
Posts: 5980
Joined: 08/03/2011 00:32

#26 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by sophieEl »

NBOM Booking Crew (Sarajevo) vam predstavlja :

R'n'R/Metal za Nervesu!

Četvrtak, 28. 3. 2012
20 do 23:30
Underground Club Sarajevo


Cijena ulaza : 4 KM
Na uazu ce takodjer biti kutija u koju mozete stavljati dobrovoljne donacije !

**Vazno**

SAV dohodak od ove svirke (karte + dobrovoljne donacije) idu na ziro racun Nervese Ejupovic. Dan nakon svirke na ovom eventu ce biti postavljena skenirana uplatnica.

Pozivom na jedan od ovih brojeva donirate 2 KM.
BH Telecom 090 291 044
HT Eronet i Hallo 092 890 809
Last edited by sophieEl on 21/03/2012 19:11, edited 1 time in total.
sophieEl
Posts: 5980
Joined: 08/03/2011 00:32

#27 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by sophieEl »

Petak, 9.3.2012
21 do 2

AG club
Humanitarni party za mladu Nervesu Ejupović je još jedan od načina da se prikupi novac za njeno liječenje.
Za dobro raspoloženje zaduženi su D.J. YUPI i D.J. s URBAN GROOVE
Upad je 3 KM i sav prihod namjenjen je za troškove Nervesinog liječenja.
Dobro došli !
immuno
Posts: 2028
Joined: 07/04/2010 11:05

#28 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by immuno »

ima sanse :-D up
User avatar
krompir i riza
Posts: 3766
Joined: 11/07/2010 18:31

#29 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by krompir i riza »

Pozivom na jedan od ovih brojeva donirate 2 KM.
BH Telecom 090 291 044
HT Eronet i Hallo 092 890 809
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#30 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by pirmin »

Je li Nervesa vec u Becu ili se prvo trebaju skupiti sredstva da ode?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6512
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#31 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by perfect_guy »

pirmin wrote:Je li Nervesa vec u Becu ili se prvo trebaju skupiti sredstva da ode?
Trenutno je u Zagrebu. Urađena je biopsija i sutra, ili najkasnije u ponedeljak bi trebali biti poznati nalazi gdje bi se trebalo znati tačno stanje da bi se mogao sastaviti predračun
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#32 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by pOZz »

Humanitarni broj je još tu, najlakši način da pomognete Nervesi. Navali!

Image
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#33 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by zahvalan »

:thumbup:

Da Djevojka sto prije Ozdravi :thumbup:


Puno Srece
immuno
Posts: 2028
Joined: 07/04/2010 11:05

#34 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by immuno »

za Nervesu :thumbup:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6512
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#35 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by perfect_guy »

iduću nedjelju 18.3. u Slogi sa početkom u 21:00 humanitarni koncert pomoći našoj Nervesi.... Nastupaju Akademia bend, Rigorozni, Lejla Čaušević, Kenan Mačković, Filling silence.....
User avatar
perfect_guy
Posts: 6512
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#36 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by perfect_guy »

perfect_guy wrote:iduću nedjelju 18.3. u Slogi sa početkom u 21:00 humanitarni koncert pomoći našoj Nervesi.... Nastupaju Akademia bend, Rigorozni, Lejla Čaušević, Kenan Mačković, Filling silence.....
a prije sloge odredište je Dom mladih:
https://www.facebook.com/events/258602854225501/
immuno
Posts: 2028
Joined: 07/04/2010 11:05

#37 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by immuno »

perfecta svaka cast :thumbup:
dnaxy
Posts: 555
Joined: 28/01/2008 20:55

#38 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by dnaxy »

mislim da trebamo nac rjesenje za uplate iz inostranstva.npr. ako uplatim 50 eura na racun, banka uzima proviziju od 22 eura..sad bi trebalo nac mogucnost da kad uplatim 50 € da banka nista ne uzima.pay pal??
User avatar
Asta
Posts: 1082
Joined: 05/03/2012 14:54
Location: Sjeverno od tuge

#39 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by Asta »

dnaxy wrote:mislim da trebamo nac rjesenje za uplate iz inostranstva.npr. ako uplatim 50 eura na racun, banka uzima proviziju od 22 eura..sad bi trebalo nac mogucnost da kad uplatim 50 € da banka nista ne uzima.pay pal??
Ne znam gdje zivis, ali imas raznih mogucnosti da posaljs novac a da ne platis proviziju.
Mozes preko net-banke, ili preko autobuskih agencija, oni redovno putuju iz cijele Evrope, svaki sofer ce uzeti novac za humanitarnu bez ikakve nadoknade.
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#40 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by pOZz »

dnaxy wrote:mislim da trebamo nac rjesenje za uplate iz inostranstva.npr. ako uplatim 50 eura na racun, banka uzima proviziju od 22 eura..sad bi trebalo nac mogucnost da kad uplatim 50 € da banka nista ne uzima.pay pal??
Može preko Moneybookersa. Ako neko želi uplatiti na taj način, ja imam otvoren račun na Moneybookersu (odnedavno Skrillu), dosta često vršim transkacije preko njega, a banka ne uzima puno pri isplati.
immuno
Posts: 2028
Joined: 07/04/2010 11:05

#43 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by immuno »

up :)
User avatar
perfect_guy
Posts: 6512
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#44 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by perfect_guy »

situacija je trenutno ovakva:

Nervesi je, kao što znamo, u Sarajevu na poliklinici SUNCE-AGRAM dijagnosticiran Hočkinov limfom te je trebala otići u Beč na liječenje, međutim, zbog visokih startnih troškova (čitaj: odmah su tražili 150k €)preporučena joj je klinika Rebro u Zagrebu (koja nudi mogućnost obročnog plaćanja).

Ona se trenutno nalazi u Zagrebu te je već započela liječenje, tačnije prošle sedmice je primila prvu terapiju. Prije početka liječenja na klinici Rebro su joj prvo izvršene detaljne pretrage, te potvrđen Hočkinov limfom i utvrđen tačan oblik i stadij. Bolest nije u početnoj fazi, međutim, dobra vijest je da su velike šanse za izlječenje.

Nervesa trenutno ne leži na klinici već s mamom boravi u iznajmljenom stanu koji se nalazi blizu klinike. Ona će u sljedećem periodu primati hemoterapije i radioterapije. Dužina liječenja nije tačno određena i zavisi od uspješnosti primjene samih terapija. Za liječenje ovim putem je potrebno oko 200.000 KM. Ukoliko hemoterapije i radioterapije ne uspiju, ide se dalje na transplantacije, međutim, nadamo se da do toga neće doći. Nakon ovoga, naredne 2 do 3 godine se mora ići na redovne kontrole i pretrage, kako bi se ustanovilo da li se bolest potpuno povukla.

Bitno je napomenuti da ukoliko bilo koji iznos novca ostane nakon Nervesinog liječenja, cjelokupna cifra, ma kolika ona bila, bit će javno donirana drugim bolesnim osobama kojima je potrebno liječenje kao Nervesi sada.

Zahvaljujući donacijama, trudu i zalaganju svih ljudi koji streme kao ovom plemenitom cilju, do sada je skupljeno cca 100.000 KM, što je veliki uspjeh za ovih mjesec dana. U sljedećem periodu pokušat ćemo iznaći nove načine prikupljanja sredstava i nadamo se da velika podrška, baš kao što je to bio slučaj i do sada, neće izostati.

Moramo reći da, i pored nuspojava od hemoterapije koje Neri ima, a koje su uobičajene za ovakvo liječenje, ona se odlično drži. Pored mučnina i slabosti imala je poteškoća i sa visokom temperaturom, ali su doktori rekli da je to dobro jer joj se na taj način tijelo bori protiv bolesti. Još jedna pozitivna vijest koja nam daje snagu za dalju borbu jeste i činjenica da je šansa za ozdravljenje 85%. Kako Neri kaže, to joj je i više nego dovoljno da ostvari svoj cilj – život.

Što se tiče ovih 85% šansi, i Alisi Klejbanovoj (inače profesionalnoj teniserki) su prošle godine našli istog ovog Hočkinsa, i evo ove sedmice se vraća u takmičarski ritam, što svakako daje podstrek i u ovom slučaju
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#45 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by pOZz »

Asocijacija studenata Veterinarskog fakulteta, uz podršku SPUS-a pozivaju sve studente na na "VeteRinary paRty" koji će se održati u ČETVRTAK (22.03.2012. god) s početkom u 20:00 h - kino BOSNA !!!

Zagarantovan dobar provod uz dj RYO !

CIJENE PIĆA:
- višnjevača, medovača - 2 KM
- točeno pivo 0,5 l - 2 KM

Upad: 2KM
Prodaja ulaznica od ponedjeljka (19.03.2012) u prostorijama ASVF na Veterinarskom fakultetu ili na ulazu u kino Bosna prilikom dolaska na party.

Sav prihod od prodatih ulaznica bit ce uplaćen na račun NERVESI EJUPOVIĆ!!!

Image
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#46 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by Cholina_Lokica »

Koliko ja skontah iz ovoga svega, lijecenje nije ni pokusano u Sarajevu :?
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#47 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by pOZz »

Cholina_Lokica wrote:Koliko ja skontah iz ovoga svega, lijecenje nije ni pokusano u Sarajevu :?
Naši doktori čak nisu ni otkrili da je riječ o raku.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#48 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by pirmin »

Ako u Becu bude potrebna kakva pomoc(uz financijsku) sto je u mom domenu
slobodno neka mi se javi neko ko je blizak Nervesi posto stanujem 5 minuta od AKH, bolnice gdje bi trebala
biti smjestena, ako sam dobro skontao.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6512
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#49 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by perfect_guy »

pOZz wrote:
Cholina_Lokica wrote:Koliko ja skontah iz ovoga svega, lijecenje nije ni pokusano u Sarajevu :?
Naši doktori čak nisu ni otkrili da je riječ o raku.
možda bi i otkrili, ali bi se sigurno podobro odužilo (naručivanje i sve ostalo kako to već kod nas ide), tako da je otkriveno u privatnoj ustanovi unutar par dana. A što se tiče liječenja, ne znam koliko iskustva uuopšte imaju naši doktori sa liječenjem ovakvih bolesti. U svakom slučaju, odluka porodice je takva i jedino šta je bitno jeste da se proces liječenja odvija u pozitivnom pravcu
pOZz
Posts: 1865
Joined: 22/10/2007 18:01
Location: Sarajevo

#50 Re: Hitno!!! Još jedan mladi život u opasnosti!!!

Post by pOZz »

http://www.ekupon.ba/ponuda/376/pomozim ... -porodicom

Do isteka ponude je preostalo nešto više od 2 dana. Do sada 200 kupljenih kupona po cijeni od 10 KM. Premalo za svakog od nas, a tih deset maraka može spasiti jedan mladi dvadesettrogodišnji život. ;-)
pirmin wrote:Ako u Becu bude potrebna kakva pomoc(uz financijsku) sto je u mom domenu
slobodno neka mi se javi neko ko je blizak Nervesi posto stanujem 5 minuta od AKH, bolnice gdje bi trebala
biti smjestena, ako sam dobro skontao.
:thumbup:
Post Reply