Hitno: JMBG i mala Belmina

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
rookfash
Posts: 555
Joined: 29/04/2012 00:18

#26 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by rookfash »

Vidim ljudi kunu politicare: daboga ovo, dabogda ono...nece im Bog nista od toga, oni ce na dunjaluku i dalje da budu bogovi, da uzimaju koliko im treba, da se hadzijaju, da djecu uhljebljavaju i da narod jebu u zdrav mozak, a narod ce i dalje da ih zaokruzuje na izborima...nazalost, nisam optimistican i ova prica bi mogla da nema hepi end. da stvar bude gora i tad ce se po fb i forumima kleti politicari 2-3 dana i opet ispijati kafice i kukati o nekim novim stvarima il preprirati jel bolji mesi il ronaldo, umjesto da se ovoj gmadi bez obzira jel on bosnjak, srbin il hrvat jebe mater i objese za jaja na marin dvoru sve i jedan redom do kojeg se stigne sve skupa s ovim kenjcem sto ima bonske ovlasti i pravi se pametan i nista ne radi, al prvo ove nase minderaše koji god ima partijsku knjizicu na banderu il kamen u glavu!
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#27 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Comrad »

Meni je Inzko super i volim sto se ovako ponasa! :thumbup:

Jer nas narod samo ceka nekog sa strane da mu uradi.

Mi da smo normalna zemlja, danas bi izaslo 100.000 ljudi i trazili da se dogovore i tacka. Nema ic kuci, nema ulazit u audije dok se ne dogovore. Vidjeli bi vi kako bi se to rijesilo, sa pjesmom zagrljeni bi izasli.

Ali ejjj, nama je kriv Incko. :roll:

p.s. Za incka mi se iskreno hebe, sestorazredni politicar koji blage veze o zivotu nema.
User avatar
shbc
Posts: 3346
Joined: 20/07/2012 12:13

#28 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by shbc »

Masovni protesti bez najave, da ne mogu eskivirati nego da ostanu zarobljeni dok se ne dogovore je izgleda jedino rjesenje. A valjda i policija ima dovoljno obraza da ih u tom slucaju ne stiti i ne razbija protest.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#29 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by antimobbing »

Comrad wrote:Meni je Inzko super i volim sto se ovako ponasa! :thumbup:

Jer nas narod samo ceka nekog sa strane da mu uradi.

Mi da smo normalna zemlja, danas bi izaslo 100.000 ljudi i trazili da se dogovore i tacka. Nema ic kuci, nema ulazit u audije dok se ne dogovore. Vidjeli bi vi kako bi se to rijesilo, sa pjesmom zagrljeni bi izasli.

Ali ejjj, nama je kriv Incko. :roll:

p.s. Za incka mi se iskreno hebe, sestorazredni politicar koji blage veze o zivotu nema.
Da se ti nalaziš na mjestu Incka i da imaš mjesečnu plaću u iznosu 47.623 KM bez dodatnih naknada, dali biti odgovarala uspostava pravne države i nepostojanje potrebe za tvojim usluga ili što duži nastavak agonije države BiH i njenog naroda, u kojoj ćeš ti biti PRETplaćen da ''rješavaš'' probleme?

http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i- ... -eura.html
Mjesečna primanja novoimenovanog međunarodnog predstavnika u BiH Valentina Inzka iznose, bez dodatnih naknada, 24.422 eura
Glavni uzrok patnje našeg naroda je u našoj neobrazovanosti i nepismenosti.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#30 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by O'zone »

rookfash wrote:Vidim ljudi kunu politicare: daboga ovo, dabogda ono...nece im Bog nista od toga, oni ce na dunjaluku i dalje da budu bogovi, da uzimaju koliko im treba, da se hadzijaju, da djecu uhljebljavaju i da narod jebu u zdrav mozak, a narod ce i dalje da ih zaokruzuje na izborima...nazalost, nisam optimistican i ova prica bi mogla da nema hepi end. da stvar bude gora i tad ce se po fb i forumima kleti politicari 2-3 dana i opet ispijati kafice i kukati o nekim novim stvarima il preprirati jel bolji mesi il ronaldo, umjesto da se ovoj gmadi bez obzira jel on bosnjak, srbin il hrvat jebe mater i objese za jaja na marin dvoru sve i jedan redom do kojeg se stigne sve skupa s ovim kenjcem sto ima bonske ovlasti i pravi se pametan i nista ne radi, al prvo ove nase minderaše koji god ima partijsku knjizicu na banderu il kamen u glavu!
Da potpišem.

Gledam teme o Turskoj i Siriji :roll: svršavaju pojedinci kako se narod digao i tjera zle tiranine a niko od njih da se okrene iza leđa i pogleda kroz prozor u svoju avliju! Kod nas med i mlijeko.

Novac se može skupiti za liječenje kao što je i hiljade puta do sada ali administrativne stvari se mogu riješiti teško ili nikako. Sva djeca rođena iza 12.02.2013. administrativno ne postoje.

Govna,najgori šljam,gnoj i rak rana ove države koja nam čini vlast neće uraditi ništa povodom ovoga jer smatraju da ne radeći ništa uspjevaju da zajebu ove druge. I kao što @rookfash reče iznad na njima kletva ne radi samo batina i vješala.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#31 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Alfons Kauders »

O'zone wrote:
rookfash wrote:Vidim ljudi kunu politicare: daboga ovo, dabogda ono...nece im Bog nista od toga, oni ce na dunjaluku i dalje da budu bogovi, da uzimaju koliko im treba, da se hadzijaju, da djecu uhljebljavaju i da narod jebu u zdrav mozak, a narod ce i dalje da ih zaokruzuje na izborima...nazalost, nisam optimistican i ova prica bi mogla da nema hepi end. da stvar bude gora i tad ce se po fb i forumima kleti politicari 2-3 dana i opet ispijati kafice i kukati o nekim novim stvarima il preprirati jel bolji mesi il ronaldo, umjesto da se ovoj gmadi bez obzira jel on bosnjak, srbin il hrvat jebe mater i objese za jaja na marin dvoru sve i jedan redom do kojeg se stigne sve skupa s ovim kenjcem sto ima bonske ovlasti i pravi se pametan i nista ne radi, al prvo ove nase minderaše koji god ima partijsku knjizicu na banderu il kamen u glavu!
Da potpišem.

Gledam teme o Turskoj i Siriji :roll: svršavaju pojedinci kako se narod digao i tjera zle tiranine a niko od njih da se okrene iza leđa i pogleda kroz prozor u svoju avliju! Kod nas med i mlijeko.

Novac se može skupiti za liječenje kao što je i hiljade puta do sada ali administrativne stvari se mogu riješiti teško ili nikako. Sva djeca rođena iza 12.02.2013. administrativno ne postoje.

Govna,najgori šljam,gnoj i rak rana ove države koja nam čini vlast neće uraditi ništa povodom ovoga jer smatraju da ne radeći ništa uspjevaju da zajebu ove druge. I kao što @rookfash reče iznad na njima kletva ne radi samo batina i vješala.
ova zadnja opcija je definitivno najbolja...

ili da im neko kakvu motku stjera u dupe ko gadafiju
gorgonzola
Posts: 554
Joined: 24/02/2013 18:28

#32 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by gorgonzola »

Ma vazno je da nas narod dao podrsku protestima u turskoj, a sto je kod nas jedno hiljadu puta gore to boli nekog k.... Ja nisam vidio narod da mu je svakim danom sve gore i gore a da se nista ne poduzima. A ovi na vlasti to znaju i uzimaju lopatom. Boli njih urac za narod. Ko sto kazu, znas ti nas jebo ti nas.
amina_bl
Posts: 94
Joined: 14/05/2012 17:21

#33 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by amina_bl »

Bol' Inca briga, nikad funkcija VP-a nije bila besposlenija nego sad, a strašna para liježe na konto svakog mjeseca. Ja bih njih sve redom potjerala. Ali, realnost je takva da naš narod nikad neće napraviti bilo šta od onoga što vidimo da se dešava u drugim zemljama. Jer ne znaju ko je to "zakuhao" (pu pu pu gluho bilo da se idemo boriti za nešto što je za anamo njih - mi ferceramo još uvijek po tom principu!), jer pada kiša, jer je jako sunce, jer može neko drugi, jer neće da se zamjere, jer nije njihova briga, jer im je mrsko, jer riješiće se već nekako..................
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#34 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Alfons Kauders »

gorgonzola wrote:Ma vazno je da nas narod dao podrsku protestima u turskoj, a sto je kod nas jedno hiljadu puta gore to boli nekog k.... Ja nisam vidio narod da mu je svakim danom sve gore i gore a da se nista ne poduzima. A ovi na vlasti to znaju i uzimaju lopatom. Boli njih urac za narod. Ko sto kazu, znas ti nas jebo ti nas.
nemoj da te to zavara, pogotovo ne na forumu... to su listom ljudi kojim je vise stalo do irana, amerike i infantilnih teorija zavjere nego do naroda sirije i turske - boli ih ona stvar za njima...
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#35 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by beautyfool »

Sta Inzko ima s nasim JMBG pa sto bi se on mjesao,upravu je covjek.... sta nasi politicari rade, za sta ih placamo !

Evo nasla sam da ima grupa na fb u vezi maticnog broja pa mozda bude od koristi neke
https://www.facebook.com/groups/468837449858663/
melac
Posts: 1584
Joined: 25/08/2008 19:33

#36 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by melac »

Kolegice i kolege, drugarice i drugovi ja jos jedino mogu protestima pomoci, slobodnog vremena imam, motiv imam volju imam, muda imam. Ono sto cekam je bilo kakva akcija, i ja ulijecem, a protiv nevlasti. Međutim, ja nisam nikad bio ni u jednom protestu tako da me znam kako tu fercera, a posto vidim ta akcija se nece desiti, poziva nekoga tko ima iskustva u ovomo da malo iznese svoja viđenja kako organizovati protest ispred ovih institucija, barem inicijalni. Ono sto mora bunt/protest sadržavati je apolitičnost i bunt protiv bezkrupulozne administracije, koja nema empatiju spram nejaći, uvijek im je opravdanje, takav je zakon, šef tako rekao i sl. Mene ovakvi izgovori uopšte ne interesuju. Uostalom mi ih plaćamo, i kao posljedica toga je da mi upravljamo njima. Postoji jedna teza meni jako zanimljiva, a pogotovo u ovom slucaju koja kaze "lav ne zna da je jaci od krotitelja, ali krotitelj zna da je lav jači"

Sent from my HUAWEI U8815 using Tapatalk 4 Beta
pogresan smjer
Posts: 119
Joined: 23/05/2012 19:59

#37 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by pogresan smjer »

Ima li iko ko je sposoban da organizira proteste, među vama ili vašim prijateljima ? nema potrebe čak ni da se traži dozvola, neka ljudi ponesu toljage pa da vidimo ko koga ...... Ako treba, trebamo obići sva mjesta gdje se nalaze, ako ih ne zateknemo u institucijama, nastaviti prema njihovim kućama, sve što ima veze sa njihovom imovinom, rasturiti u potpunosti a u slučaju nailaska na njih, učiniti ga invalidom da ne bude u mogućnosti više raditi (inače u suprotnom bi mogao dobiti bolovanje pa onda samo čekaju da se vrati na posao čovjek), i nadat se da će se ostali prepasti kad vide šta smo u mogućnosti. Ipak, čovjek kad ima pare koje nije steko na dozvoljen način živi u strahu, neće im biti lako.
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#38 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by beautyfool »

Evo kopija sta su napisali u onoj fb grupi

UPRAVO SAM SAZNALA DA JE DANAS U 13 h NA MARIJIN DVORU PROTESTNO OKUPLJANJE ISPRED ZGRADE PARLAMENTA... SVI STE DOBRODOSLI.. USTANITE ZA NASU DJECU I RECITE STOP NEPRAVDI
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#39 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by ladyblue18 »

http://www.bosanka.net/javni-poziv-vije ... jmb-u-bih/

Ako nista drugo, mozemo mejlove poslati.
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#40 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by motorola01 »

pogresan smjer wrote:ako ima dobrovoljaca koji će mi pomoći da mi, ako ništa ukažu gdje žive odgovorne glavonje, ovog momenta ću da ih žive zapalim.

Već sutra očekujem masovne demonstracije - nasilne.
Zive brate u manjem entitetu, pa eto bujrum..Od Dodika do Dusanke Majkic..
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#41 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by beautyfool »

pogresan smjer ja shvatam da su svi ogorceni na vladu ali silom necemo nista rijesiti, vec cemo samo napraviti veci belaj, mora se naci rijesenje za sve ali na pametan nacin.

Ne znam sto ih mame ovih beba zajednickim snagama npr ne tuze u sudu u strazburgu za ljudska prava, pa ovdje se radi o uskracivanju osnovnog ljudskog prava.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#42 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by didžej »

izgleda da ovo vise pogadja ljude u srbiji nego nas.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/386338 ... -nema-JMBG

cak u komentarima ima apela dacicu da bebi da drzavljanstvo i pasos.
a mi? mi sutimo i boli nas k.rac. fuj!
nek' nas jasu kad smo p.cke, tako nam i treba.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#43 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by O'zone »

beautyfool wrote:pogresan smjer ja shvatam da su svi ogorceni na vladu ali silom necemo nista rijesiti, vec cemo samo napraviti veci belaj, mora se naci rijesenje za sve ali na pametan nacin.

Ne znam sto ih mame ovih beba zajednickim snagama npr ne tuze u sudu u strazburgu za ljudska prava, pa ovdje se radi o uskracivanju osnovnog ljudskog prava.
Sud u Strazburgu neka sila koje se boje lokalna govna :? Nikad!!!

Da ih roditelji djece izdegeneče e to bi već bio strah.


I vezano i nevezano za temu neki dan čitah članak o tome odakle ideje za Nadrealiste pa kaže scenarista parafraziram " Zamišljali smo nešto što nije moguće da se desi u životu i što je toliko nadrealno da je smiješno pa smo to prebacili na filmsku traku"

I majku mu sve što je nemoguće da se desi i što je toliko nadrealno da normalan um nije u stanju da to prihvati i da napravi odgovarajuću reakciju za to se nama događa iz dana u dan.
User avatar
kako to
Posts: 420
Joined: 10/04/2013 08:12

#44 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by kako to »

Nema ovdje dogovora, nije ga bilo zadnjih 500 godina, nece ga biti ni u narednih milion. Rjesenje je rat do istrebljenja. Koja vrsta ostane nek zivi normalno.
User avatar
bubi_mama
Posts: 389
Joined: 26/12/2008 13:09

#45 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by bubi_mama »

beautyfool wrote:pogresan smjer ja shvatam da su svi ogorceni na vladu ali silom necemo nista rijesiti, vec cemo samo napraviti veci belaj, mora se naci rijesenje za sve ali na pametan nacin.

Ne znam sto ih mame ovih beba zajednickim snagama npr ne tuze u sudu u strazburgu za ljudska prava, pa ovdje se radi o uskracivanju osnovnog ljudskog prava.
Ja mislim da bi moglo biti "pogresan smijer" u nekoj drzavi koja normalno funkcionise, ali ne i kod nas. Sve dok idemo linijom manjeg otpora, oni nista ne poduzimaju vec rade (ili bolje reci ne rade) kako im volja.4 mj. ne poduzimaju nista da rijese ovaj goruci problem,vec imaju obraza reci da ce "pokusati" usaglasiti misljenja. Ti je ono: "Njaci magarce dok trava ne ozeleni."
Ovdje ne treba proklinjati politicare,vec nas gradjane sto smo dozvolili,svojom sutnjom i indiferentnoscu da dodje do toga, da djete od 3 mj nema pravo da se lijeci.
Ocekujemo da nam uvjek neko drugi rjesava probleme, a mi cemo samo na gotovo. E ne ide to tako. Sami smo sebe doveli dovde,sad trebamo progutati sva sranja koja su se nakamarala.
User avatar
beautyfool
Posts: 2104
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#46 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by beautyfool »

Po meni sila ne rijesava niti jedan problem, ja sam samo predlozila miran nacin rijesavanja problema a naravno ako to nije solucija mora da postoji i neka druga, to advokati znaju bolje. Ali u svakom slucaju mora se nesto uraditi po tom pitanju.
melac
Posts: 1584
Joined: 25/08/2008 19:33

#47 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by melac »

ladyblue18 wrote:http://www.bosanka.net/javni-poziv-vije ... jmb-u-bih/

Ako nista drugo, mozemo mejlove poslati.
Mozes i guzicu pomaknuti.

Sent from my HUAWEI U8815 using Tapatalk 4 Beta
melac
Posts: 1584
Joined: 25/08/2008 19:33

#48 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by melac »

beautyfool wrote:Evo kopija sta su napisali u onoj fb grupi

UPRAVO SAM SAZNALA DA JE DANAS U 13 h NA MARIJIN DVORU PROTESTNO OKUPLJANJE ISPRED ZGRADE PARLAMENTA... SVI STE DOBRODOSLI.. USTANITE ZA NASU DJECU I RECITE STOP NEPRAVDI
Extra, samo treba proširiti cijeve i zahtjeve.

Sent from my HUAWEI U8815 using Tapatalk 4 Beta
melac
Posts: 1584
Joined: 25/08/2008 19:33

#49 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by melac »

beautyfool wrote:pogresan smjer ja shvatam da su svi ogorceni na vladu ali silom necemo nista rijesiti, vec cemo samo napraviti veci belaj, mora se naci rijesenje za sve ali na pametan nacin.

Ne znam sto ih mame ovih beba zajednickim snagama npr ne tuze u sudu u strazburgu za ljudska prava, pa ovdje se radi o uskracivanju osnovnog ljudskog prava.
Pritisak moram i možemo izvršiti, a ako raja nije kidisana na ove delegate nece se ni pomaknuti s mjesta, te te molim da ne ublažavaš retoriku, jer cemo se utišati kao šapat.

Sent from my HUAWEI U8815 using Tapatalk 4 Beta
User avatar
Qler
Posts: 23599
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#50 Re: Hitno: JMBG i mala Belmina

Post by Qler »

[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected]

Evo ja sam njima poslao mail. Kopirao neki sastavljen tekst, i jos na kraju dodao par svojih riječi. Želim im iskreno duboku starost i tešku bolest, da ih prožive u našim lokalnim bolnicama, a da niko ne zna ko su.
Post Reply